iFauna.cz » Články »

Akvaristika

« předchozí 1 2 3 4 5 další »

28.06.2013 17:32

Předtím, než si vše potřebné pořídíte, je třeba si ujasnit …

22.04.2013 09:48

Většina mláďat lidskou pomoc nepotřebuje. Pokud u mláděte nejsou jeho rodiče, neznamená to, že je opuštěné. Jeho rodiče jsou většinou poblíž a pravidelně se k mláděti vrací, aby jej nakrmili. U mnoha druhů volně žijících živočichů je běžné, že rodiče nechávají své potomky i několik hodin o samotě, když shánějí v okolí potravu. Tyto informace vám pomohou poznat, kdy mládě potřebuje lidskou pomoc a kdy ne.

09.01.2012 10:28

Austrálie, sen mnoha potápěčů, ale i mořských nadšenců, kteří se nikdy nepotápěli. Ostrov, kolem něhož se nachází jednoznačně nejhezčí korálové útesy na zemi. Nejznámější je Velká útesová bariéra – Great Barrier Reef – která je od roku 1981 zapsána pod ochranou UNESCO. Nachází se na severovýchodním pobřeží Austrálie, a nejedná se o jeden celistvý útes, ale o mnoho menších útesů. Má délku přes 2 000 km a šířku až 150 km.

08.12.2011 13:26

Rudé moře je část Indického oceánu, která se rozprostírá mezi Arabským poloostrovem a Afrikou. Na délku má skoro 2 000 km, a široké je až 350 km. Rudé moře získalo svoje jméno podle sinice, která v době svého rozmnožování zbarví moře do červena. Velkou zvláštností tohoto moře je větší hustota mořské vody, která je způsobena umístěním. Do moře nepřitéká mnoho sladké vody z řek, srážky také nedosahují vysoké úrovně a nevyrovnají vysoké odpařování vlivem celoročně vysokých teplot.

06.12.2011 11:50

Korálové útesy v ostrovní Indonésii patří k nejhezčím a druhově nejrozmanitějším na světě. Dnes si povíme něco o ostrově Jáva. Jedná se o velký ostrov, který je ze všech stran obklopen mořem, na kterém je významná sopečná činnost. Její vliv je jasně patrný především na barvě písku na pláži.

27.12.2010 13:18

Kančík příčnopruhý je mou oblíbenou akvarijní rybou. Byl jedním z prvních druhů, se kterými jsem začínal a ke kterým se také pravidelně s nostalgií vracím. Přestože je to ryba krásná a pěkně zbarvená, není vhodná do společného akvária. Je silně teritoriální a v době tření a odchovu mladých dosti agresivní. Přesto, rozhodne-li se někdo pro její chov, byť v jednodruhovém akváriu, nebude touto rybkou zklamán. Široká paleta jejího sociálního chování a dojemná péče o potomstvo, to je podívaná, která zaujme každého akvaristu.

10.08.2010 11:46

Malá akvária slouží nejčastěji k vytírání generačních ryb, odchovu potěru a mladých rybek. Jsou tudíž většinou jen dočasným řešením a do budoucna neposkytují většině druhů akvarijních ryb optimální podmínky, zejména dostatečný prostor k životu.

01.01.2010 00:00

Astronatus ocellatus (AGASSIZ, 1831) Vrubozubci se vyskytují v Jižní Americe, v povodí řek Orinoko, Amazonka, Rio Negro, Paraná a Rio Paraguay. Osidlují stojaté a pomalu tekoucí vody v nížinách, například slepá ramena a jezera v záplavových oblastech. Je zajímavé, že žijí v tzv. „bílé vodě“ (zakalené jílovými sedimenty), stejně jako v tzv. „černé vodě“...

01.01.2010 00:00

(Pokračování z Fauny č. 7/2008.) obr. 1 obr. 2 obr. 3 obr. 4 obr. 5 obr. 6 Po uvedených úpravách v akváriu jsme čekali, co se bude dít dál. A dělo se. Skalárům, samci i samici, se brzy zabarvil hřbet a vysoká hřbetní ploutev do červena Samec, protože je světlejší, byl červenější. Na samici byla červená barva vidět jen na...

01.01.2010 00:00

Ať jsme byli děti nebo dospělí, vždycky jsme měli doma nějaké akvárium s rybičkami. Většinou to byly živorodky, levné a dostupné neonky nebo parmičky. Později jsme se rozhodli chovat i jiné, dražší a hůře dostupné druhy, nakonec jsme se zakoukali do afrických cichlid. Bohužel při povodních v roce 2002 nás zaplavila voda až do výšky půl metru od stropu právě...

« předchozí 1 2 3 4 5 další »

Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Pučálka s.r.o. - Specialista na holistická krmiva
Dodání do 48 hodin. Doprava zdarma. Vše skladem. Profesionální servis.
Mořská akvaristika Plzeň
Vše pro mořskou akvaristiku včetně živočichů. Váš sen o mořském akváriu proměníme ve skutečnost...
PřesPlot.cz
To nejlepší z našich zahrádek. Online tržnice, inzerujte zdarma přebytky ze zahrádky.
OBCHOD-RYBARENI.CZ
Rybářské potřeby, prodejna a e-shop se spoustou akčních nabídek pro rybáře. Slevový program, doprava zdarma.