iFauna.cz » Diskuze » Bezobratlí »

Druh pavouka, který se u nás zabydlel?

Mama z Prahy
Autor
Dobrý den, v rámci jarního úklidu jsem chtěla umýt okna v takové malé místnosti, kterou moc nepoužíváme, takže tam byl dlouho klid, a na žaluziích na okně byl zahnízděný poměrně velký pavouk. Manžel ví, jak se pavouků s dcerou bojíme, tak to sebral papírem a asi hodil do popelnice. Když jsem šla okna umýt, všimla jsem si, že je kousek dál stejná „postýlka“, která zbyla po tom pavoukovi, co objevil manžel, ale už prázdná. Obě cca čtyři centimetry velké, možná pět, hezky mezi žaluziemi, vypadají vlastně jako propracované husté houpací sítě. Teď mě chytá panika, že nám po bytě pohybuje něco velkého a možná i jeho potomci? Bojím se do té místnosti jen vkročit. Což je iracionální, protože stejně tak může být v kdekoliv v bytě. Pod dveřmi je velká mezera.

Je možné zjistit, prosím, zjistit, který druh pavouka to dělá, resp. zda není jedovatý? Bojím se o dceru, protože je alergická i na kousnutí včely a vosy.

Já to vůbec přitahuju – nedávno jsem si přinesla domů pavouky z velkoobchodu, byli asi na jablkách z Itálie, až dodatečně jsem si všimla, že některé měly u stopky takové vatové chomáče. Manžel chytil asi tři, seděli různě na stěnách. A někdy minulý týden jsem si chtěla koupit vaničku polníčku v Lidlu a byl v něm také pavouk, co se snažil dostat ven.

Za svou fobii se stydím, vadí mi, že to absolutně nemohu rozumově ovládat. Je mi vždy až na omdlení. Asi to spustil kdysi komiks, který vycházel na zadní straně ABC, kde byli nějací obří pavouci a napadali lidi. Už si to nepamatuji přesně, byla jsem malé dítě, ale přes čtyřicet let ve mně ta hrůza zůstala. Velmi děkuji za reakci.

Přidat reakci

! Doporučujeme se před přidáním prvního příspěvku zaregistrovat nebo se přihlásit na již vytvořený profil.

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Kosti, klouby, kostní tkáně, chrupavky
Veterinární produkt Skelevet regeneruje kostní tkáně, vyživuje kosti a klouby. Pomáhá při artróze a artritidě.
Zažívání, tlusté střevo, imunita
Veterinární produkt Probiovet obnovuje střevní mikroflóru. Řeší zažívací problémy a posiluje obranyschopnost.
Výkonnost, svalstvo, buněčná imunita
Veterinární produkt Kingvet dodává životní energii. Posiluje kosterní a hladkou svalovinu. Zvyšuje fyzickou výkonnost.
Trávení, játra, žlučník, metabolismus
Veterinární produkt Regavet harmonizuje játra a žlučník. Řeší trávicí problémy. Pomáhá při alergiích či ekzémech.