iFauna.cz » Diskuze » Farmářské produkty »

Výtěžnost mléka

Prosím o radu a zkušenosti, jak co nejvíce využít mléko. Co všechno jde vyrobit např. z 5l kravského mléka? Předpokládám sebrat smetanu na máslo (ale kolik?) z částečně odtučněného mléka vyrobit sýry (korbáčky, farmářský sýr...) a ze syrovátky ricottu?
Zatím jsem dělala vždycky jen obyč sýr a z toho mi zůstalo spousta syrovátky, kterou nestačím vypít (chutná mi jen první den, pak už je kyselá).
Díky za vaše rady a zkušenosti smajlík
Neregistrovaný uživatel
Autor
No to je hodně individuální. Např. já beru mléko od jedné paní co má Jerseyku co se celý rok pase venku a dostává pouze seno, liz a k dojení trocha šrotu. Tak já mám z 5 litrů mléka po odebrání smetany/nemám odstředivku takže sbírám usazenou smetanu ručně./ Cca 125-150g másla a +-1kg čerstvého sýra. Tvarohu je o něco více. Když vezmu mléko z mlékomatu kam dodává sedlák co chová Holštýnky a dodává do mlékárny tak potřebuji cca 12 litrů mléka na stejné množství másla. Na stejné množství sýra či tvarohu 10 litrů mléka. S výrobou pařených sýrů a dalším zpracováním syrovátky nemám zkušenosti.
Dobrý den, vzhledem k tomu, že se moje rodina snaží o nakupovaní ze dvora co to jen jde, a nejsme zdaleka sami, tak jsem se rozhodl vytvořit web https://lokaleat.com/cs/, který sdružuje malé chovatele/pěstitele a výrobce domácích produktů. Problém je ten, že pokud nejste vyloženě z místa, tak vůbec netušíte, na koho se ve věci vajec, drůbeže, králíků atd. obrátit. Toto se snažím změnit, takže na stránkách je možné zadat svoji nabídku nebo i více nabídek a zadat jednotlivé varianty produktů. V těch si kupující vyhledává a posléze Vás kontaktuje mailem s jeho objednávkou. Fungujeme teprve 14 dní, ale již máme celkem dost hezkých nabídek na salámy, klobásy, medy, marmelády atd.. Pokud budete mít zájem, tak mě kdykoliv kontaktujte, vše osobně vysvětlím a pomůžu se založením profilu i nabídky.

Přidat reakci

! Doporučujeme se před přidáním prvního příspěvku zaregistrovat nebo se přihlásit na již vytvořený profil.

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
KURNÍKY, BOUDY, KRÁLÍKÁRNY, KOTCE aj...
ZATEPLENÉ kurníky,boudy,králíkárny,zahradní domky aj. DOPRAVA po celé ČR
Sépiové kosti 1kg od 99 Kč  !!!
Sépiové kosti 1kg od 129 Kč, posíláme ČR i SR, sépiové ZLOMKY již od 99Kč/kg !!! www.abcpet.cz
Byliny Maria Treben a výběrový čaj
Byliny pro přípravu domácích švédských kapek dle Maria Treben. Výběrové čaje pro celou rodinu za skvělé ceny.
Daří se vám na zahradě, sadu či farmě?
Za 5 minut dorazila zatím nejrychlejší objednávka k vloženému inzerátu. Začněte prodávat.