iFauna.cz » Diskuze » Krmiva »

Jake krmivo pro ozobávající se slepice

Když jsem se ptal, proč se naše slepice oškubávají, bylo mi řečeno, že je to špatným krmivem. Otázka zní: jaké krmivo by podle vás bylo nejlepší.
ko
Směs pro nosnice.
David88
Autor
Zdravím,
sousedovi se vždy klovaly, když nezabíjel králíky a neházel slepicím kusy jejich tuku nebo vařených kostí s masem. Šlo to dohnat živočišnou bílkovinou. Třeba to pomůže i u vás.
Kajman120 napsal(a):
Když jsem se ptal, proč se naše slepice oškubávají, bylo mi řečeno, že je to špatným krmivem. Otázka zní: jaké krmivo by podle vás bylo nejlepší.
Občas krmit masem (třeba mleté maso)..
Krmiva pro nosnice, obvykle vyráběná, vycházejí z potřeb nosnic v uzavřených chovech. Pokud se Vám nosnice ozobávají, a není to již zlozvyk, nebo nadřazenost některých kusů v hejnu, chybí jim ve stravě základní aminikyseliny. Buď krmíte méně než 120g/ks/den nebo máte malý výběh - pastvu, nebo je podhodnocené krmivo. Obsah aminikyselin se neudává jen hrubý protein, to je jen orientační hodnota. Čím vyšší tím lepší nemusí platit.
Zkuste vyměnit dodavatele. O kvalitě Vám hodně poví i obsah tuku 4 a více %, obsah vlákniny - přes 5,5 už je opravdu moc
Nebo si kupte koktejl aminokyselin pro nosnice - fungují skvěle, přidává se do míchanice, do vody.
Ryby, maso, krev z jatek, kvasnice - to vše pomůže
Slepice jsou predátoři, všežravci s vyšší orientací na živočišnou bílkovinu.
Zvětšete výběh - spíš pastvu.

Situaci nevyřešíte maggim apod - to jsou jen sojové hydrolyzáty.
zapálená chovatelka
Autor
Já kupuju u nás ve Zverimexu, mleté maso - kg za 20Kč ( od f.Pošvář). Balíček rozdělím na 3x ráno do míchanice. Magi nepomůže.
Oklovávání mohou způsobovat: vysoká snůška/ nedostatek aminikyselin ve výživě, stres, nuda, zlozvyk, konkurence na malé ploše. Pusťte slepice ven na louku, na zahradu, do sadu, zryté záhony... - hodně místa, mnoho podnětů, příliš práce, aby se nakrmily. Tím ostraníte většinu vlivů. Pokud krmíte jen směsmi, krmte směsi KOMPLETNÍ. Důkladnějším chovatelům doporučuji prostudovat "Doporučený obsah živin v krmných směsích a výživná hodnota krmiv pro drůbež" prof. Zelenka. http://eagri.cz/public/web/pub/33/28/38/26948_16237_obsah_zivin_drubez.pdf.

Přidat reakci

! Doporučujeme se před přidáním prvního příspěvku zaregistrovat nebo se přihlásit na již vytvořený profil.

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Známky pro psy dogID
dogID je známka pro psy, která necinká. Kontakt na majitele urychlí návrat zatoulaných čtyřnohých parťáků zpět domů.
Přípravky s BETA GLUKANEM pro zvířátka
České výrobky s BETA GLUKANEM z hlívy ústřičné pro zdraví Vašich zvířecích kamarádů.
Škrabadla pro kočky skvělé ceny !
ŠKRABADLO MICINKA VEL.170x50x50cm za 1599Kč a další modely za akční ceny. Pro lepší život Vaší kočky !
PřesPlot.cz
To nejlepší z našich zahrádek. Online tržnice, inzerujte zdarma přebytky ze zahrádky.