iFauna.cz » Diskuze » Krmiva »

Jake krmivo pro ozobávající se slepice

Když jsem se ptal, proč se naše slepice oškubávají, bylo mi řečeno, že je to špatným krmivem. Otázka zní: jaké krmivo by podle vás bylo nejlepší.
ko
Směs pro nosnice.
David88
Autor
Zdravím,
sousedovi se vždy klovaly, když nezabíjel králíky a neházel slepicím kusy jejich tuku nebo vařených kostí s masem. Šlo to dohnat živočišnou bílkovinou. Třeba to pomůže i u vás.
Kajman120 napsal(a):
Když jsem se ptal, proč se naše slepice oškubávají, bylo mi řečeno, že je to špatným krmivem. Otázka zní: jaké krmivo by podle vás bylo nejlepší.
Občas krmit masem (třeba mleté maso)..
Krmiva pro nosnice, obvykle vyráběná, vycházejí z potřeb nosnic v uzavřených chovech. Pokud se Vám nosnice ozobávají, a není to již zlozvyk, nebo nadřazenost některých kusů v hejnu, chybí jim ve stravě základní aminikyseliny. Buď krmíte méně než 120g/ks/den nebo máte malý výběh - pastvu, nebo je podhodnocené krmivo. Obsah aminikyselin se neudává jen hrubý protein, to je jen orientační hodnota. Čím vyšší tím lepší nemusí platit.
Zkuste vyměnit dodavatele. O kvalitě Vám hodně poví i obsah tuku 4 a více %, obsah vlákniny - přes 5,5 už je opravdu moc
Nebo si kupte koktejl aminokyselin pro nosnice - fungují skvěle, přidává se do míchanice, do vody.
Ryby, maso, krev z jatek, kvasnice - to vše pomůže
Slepice jsou predátoři, všežravci s vyšší orientací na živočišnou bílkovinu.
Zvětšete výběh - spíš pastvu.

Situaci nevyřešíte maggim apod - to jsou jen sojové hydrolyzáty.

Přidat reakci

! Doporučujeme se před přidáním prvního příspěvku zaregistrovat nebo se přihlásit na již vytvořený profil.

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
ŠKRABADLO MARINKA VEL. 138x50x35cm
KOČIČÍ DŮM NÁBYTKU !!! Tento model 138x50x35cm za 999Kč !!! Pro menší plemena koček
OBCHOD-RYBARENI.CZ
Rybářské potřeby, prodejna a e-shop se spoustou akčních nabídek pro rybáře. Slevový program, doprava zdarma.
Podestýlka ANIMAL BEDDING 13 Lpro hlodavce
3 x 300% savost !!! Ze stonků a pěny Slonní trávy 89Kč akce Ultrasavá ! teplá,suchá,bezprašná Nastelte klec kvalitou
ANIMAL FRUIT 2L chov.balení 4 druhy
100% ovoc. pyré ze zemí původu bez chemie,bez přidané vody jen dozrálé ovoce 2 L bag in box mango,papaya,kvajáva,banán