iFauna.cz » Diskuze » Psi »

Zákaz vstupu do místnosti a povel "volno"

Neregistrovaný uživatel
Autor
Ahoj, tak snad tu zase neobtěžuji.
Obtěžujete.A hodně.
Samozřejmě ironie
Neregistrovaný uživatel
Autor
Jejda, kam se poděl ten další text?
Zákaz vstupu do místnosti? Jak to mám chápat ?
Pes nesmí do místnosti v bytě?
Páč musí bejt vycepovanej.
Neregistrovaný uživatel
Autor
Omlouvám se, musela jsem jít něco udělat. Tady je ten další text : Chci se zeptat rovnou na dvě otázky. Jak naučit psa že nesmí do jedné místnosti, konkrétně do kuchyně. Ne aby jsem mu do konce života opakovala "nesmíš, nesmíš..." Ale aby se naučil, že tam prostě nesmí a přes to nejede vlak. A další otázka: jak psa na vycházce naučit povel "volno"? (To doufám už všichni chápete :).
Taky máme jednu místnost pro psa zakázanou. Jednoduše jsem mu dávala povel "počkej", případně "vypadni" (zároveň hodně dobře fungují gesta, která pes zná pro oba tyhle povely). Je třeba si stanovit, co pod tím povelem budu myslet, a psovi to vysvětlit (mechanicky, pamlskem, hračkou, atd). Neříkám tedy "nesmíš" a podobné abstraktní pojmy, ale řeknu psovi, kde má být, kam má jít. U nás funguje klidně i "jdi támhle" nebo v případě ukecaný nálady projevy typu "nezapomněl jsi náhodou, že do této místnosti se nechodí?".
V naprostý většině případů nemá problém to respektovat. Pokud se zapomene (obvykle v rámci radosti), připomenu mu to slovy či gesty.

Přidat reakci

! Doporučujeme se před přidáním prvního příspěvku zaregistrovat nebo se přihlásit na již vytvořený profil.

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Výkonnost, svalstvo, buněčná imunita
Veterinární produkt Kingvet dodává životní energii. Posiluje kosterní a hladkou svalovinu. Zvyšuje fyzickou výkonnost.
DNA analýzy
DNA testy psov od 30 € (od cca 630 Kč). Pohlavie vtáctva od 7 € (od cca 189 Kč) alebo Poukazy na 20/50/80/100 vzoriek.
OBCHOD-RYBARENI.CZ
Rybářské potřeby, prodejna a e-shop se spoustou akčních nabídek pro rybáře. Slevový program, doprava zdarma.
Kosti, klouby, kostní tkáně, chrupavky
Veterinární produkt Skelevet regeneruje kostní tkáně, vyživuje kosti a klouby. Pomáhá při artróze a artritidě.