iFauna.cz » Články »

Skot, prasata

« předchozí 1 2 další »

05.05.2017 09:21

Kukuřice patří, podobně jako všechny trávy, do třídy jednoděložných (Liliopsida), řádu lipnicotvaré (Poales), čeledi lipnicovité (Poaceae), rodu kukuřice (Zea), který má 5 uznávaných druhů. U nás i ve světě se pěstuje kukuřice setá pravá (Zea mays subsp. mays). Někteří autoři řadí všechny druhy kromě kukuřice seté do rodu Euchlaena.

03.03.2017 21:02

Kostival je známý především jako rostlina pomáhající při poraněních, ale dá se využít i jako pícnina. Náleží do čeledi brutnákovité (Boraginaceae), rodu kostival (Symphytum). Co se týče řádu, zařazení je nejasné, nejsou známy širší příbuzenské vztahy, uvádí se proto incertae sedis (česky: nejasného zařazení). Jeho vědecké pojmenování Symphytum pochází z řeckého symphis, což znamená srůst kostí, a Phyton, rostlina. Symphytum je možné volně přeložit jako sjednotit do jednoho celku nebo také pomoct spojení. Rod zahrnuje až 40 druhů, většina pochází z Eurasie.

24.09.2015 15:34

Elektrické ohradníky jsou většinou chovatelů využívány pouze v letním období. Ovšem dnes, v době extenzivních systémů chovu skotu (ale i koní a dalších zvířat), zůstávají elektrické ohradníky v provozu i přes zimu. Jak zabezpečit provoz ohradníku v zimním období a čeho se vyvarovat?

20.06.2015 13:52

Součástí Národní výstavy hospodářských zvířat a zemědělské techniky v Brně ve dnech 25. až 28. června bude i velká výstava koní doplněná nejrůznějšími sportovními ukázkami. Na výstavišti najde přechodnou stáj více než stovka koní nejrůznějších plemen. Vyroste zde aréna s jezdeckým povrchem, tribuny pro diváky, stáje pro koně i stánky prodejců. Součástí výstavy koní bude i prezentace rančů, farem a agroturistických jízdáren. Chybět nebude stylová kavárna ani dobré občerstvení.

09.12.2014 07:55

Elektrické ohradníky jsou většinou chovatelů využívány pouze v letním období. Ovšem dnes, v době extenzivních systémů chovu skotu (ale i koní a dalších zvířat), zůstávají elektrické ohradníky v provozu i přes zimu. Jak zabezpečit provoz ohradníku v zimním období a čeho se vyvarovat?

22.04.2013 09:48

Většina mláďat lidskou pomoc nepotřebuje. Pokud u mláděte nejsou jeho rodiče, neznamená to, že je opuštěné. Jeho rodiče jsou většinou poblíž a pravidelně se k mláděti vrací, aby jej nakrmili. U mnoha druhů volně žijících živočichů je běžné, že rodiče nechávají své potomky i několik hodin o samotě, když shánějí v okolí potravu. Tyto informace vám pomohou poznat, kdy mládě potřebuje lidskou pomoc a kdy ne.

16.06.2010 11:15

Když jsem v roce 2007 navštívil společně s vnoučaty a manželkou zoo ve Dvoře Králové, doslova mi učaroval nový přírůstek - zakrslé plemeno afrického skotu Dahomey. V malém výběhu na křižovatce prohlídkové trasy tam vystavovali chovný pár, první v České republice, dovezený ze zoo v Mnichově. Nesmírně se mi líbily ty malé nenápadné kravičky. Na první pohled bylo zřejmé, že kravička je březí. Prošli jsme zoo a já se vrátil k výběhu. Za pár minut postávání a pozorování bylo rozhodnuto ...

01.01.2010 00:00

Tento článek nebude návodem jak se stát soukromým zemědělcem – chovatelem krav, ale bude zaměřen na nejdůležitější surovinu pro kterou krávy chováme, a to je mléko. Mléko a mléčné výrobky většinu z nás provází téměř celý životem. A za tuto dobu ho zkonzumujeme docela velké množství. Proto je dobré vědět z jakého zdroje (chovu) mléko na náš stůl...

01.01.2010 00:00

Dalším zástupcem v genové rezervě je přeštické černostrakaté prase. Jak nám již napovídá jeho jméno, pochází z oblasti Přešticka v západních Čechách. Lidově se mu také říká přeštičák nebo přeštík. A jak vlastně tohle plemeno vzniklo? Nejdříve se na Plzeňsku chovalo české prase, tzv. staročeský štětináč. Mělo dlouhou hlavu, uši a tzv. kapří...

01.01.2010 00:00

V loňském roce jsem opět navštívil krajany v Rumunsku a hned po ubytování jsem obcházel svoje známé. Přítel Josip Švejda mi během návštěvy řekl, že druhý den jede do vesnice Sichevity na dobytčí trh koupit ovci. Trh se zde koná každou druhou neděli. Slouží nejen k prodeji a nákupu koní, krav, prasat, ovcí, koz a všeho, co s chovem souvisí, ale je také místem,...

« předchozí 1 2 další »

Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
PřesPlot.cz
To nejlepší z našich zahrádek. Online tržnice, inzerujte zdarma přebytky ze zahrádky.
Mikyfarm/Transport EU
Jezdecké a chovatelské potřeby, Přeprava zvířat po EU
OBCHOD-RYBARENI.CZ
Rybářské potřeby, prodejna a e-shop se spoustou akčních nabídek pro rybáře. Slevový program, doprava zdarma.
Známky pro psy dogID
dogID je známka pro psy, která necinká. Kontakt na majitele urychlí návrat zatoulaných čtyřnohých parťáků zpět domů.