iFauna.cz » Diskuze » Terarijní zvířata »

falešná březost u chameleóna

Ahoj, mám dotaz, vyskytuje se u chameleónů něco jako falešná březost? Mám pár, je jim 9 měsíců.žijí spolu. Samička mi ale změnila zbarvení (viz foto) a tak jsem usoudil, že je těhotná. Abych ji ochránil a měla klid na těhotenství, dal jsem jí do jiného pokoje. Ale pak jsem se divil, když usnula, asi zapomněla že je těhotná a zase normálně zezelenala tak jak předtím. Podobně se chová i přes den, když nikdo není v pokoji. Jak dojdu z práce, je světlejší, ale hned začne otvírat tlamu a nahodí na sebe zase ty těhotenské barvy.Tak nevím, jestli je to nějaká herečka nebo je fakt v tom. :))
Tomu nerozumím - měl jste je spolu, samice je podle zbarvení březí - oddělil jste ji. Ale jak je to dlouho? Co myslíte tím usnula? Jinak podle fotky je skutečně gravidní.

(A jen tak mimochodem, neměli spolu v jednom terárku co dělat, je ještě dost mladá.)
Nejsou v jednom terárku, terárko pro ně nemám, jsou v bytě na volno a mají dostatek prostoru. Prostě přes den a v jeho blízkosti je zbarvená takto, když spí vybledne. Nevím, jestli je teda těhotná nebo ho chce jen nalákat na sex.
Aha :-D

Nemám slov a ono je to asi jedno. Když je chováte na volno. Třeba Vám spíš poradí nějaký volnochovatel. Každopádně tohle je gravidní zbarvení, ne zbarvení lákající samce.
Dost běžně se stává, že když jsou v klidu, tak hážou barvy jako před tím. Podle mě je těhotná. Měla jsem to samé se svojí chamkou a porodila nám oplodněnou snůžku. Však to brzy poznáš.

Přidat reakci

! Doporučujeme se před přidáním prvního příspěvku zaregistrovat nebo se přihlásit na již vytvořený profil.

Text tučně Kurzíva Potržený text


Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
TeraShop.cz
Internetový obchod s profi osvětlením. Vlastní značka zdrojů SunLuxUV. Osvětlení na míru. Odborné a ochotné poradenství.
Krásná trička se zvířátky
Máš rád zvířátka? U nás si můžeš nějaké pěkné pořídit na tričku. Designy si sami tvoříme i tiskneme.
OBCHOD-RYBARENI.CZ
Rybářské potřeby, prodejna a e-shop se spoustou akčních nabídek pro rybáře. Slevový program, doprava zdarma.
Přípravky s BETA GLUKANEM pro zvířátka
České výrobky s BETA GLUKANEM z hlívy ústřičné pro zdraví Vašich zvířecích kamarádů.