Rychlá navigace: ifauna.cz » Autorská diskuze » Terarijní zvířata » falešná březost u chameleóna
< Zpět

falešná březost u chameleóna

def.
Autorská diskuze - obrázek
Ahoj, mám dotaz, vyskytuje se u chameleónů něco jako falešná březost? Mám pár, je jim 9 měsíců.žijí spolu. Samička mi ale změnila zbarvení (viz foto) a tak jsem usoudil, že je těhotná. Abych ji ochránil a měla klid na těhotenství, dal jsem jí do jiného pokoje. Ale pak jsem se divil, když usnula, asi zapomněla že je těhotná a zase normálně zezelenala tak jak předtím. Podobně se chová i přes den, když nikdo není v pokoji. Jak dojdu z práce, je světlejší, ale hned začne otvírat tlamu a nahodí na sebe zase ty těhotenské barvy.Tak nevím, jestli je to nějaká herečka nebo je fakt v tom. :))
lacerta7
Tomu nerozumím - měl jste je spolu, samice je podle zbarvení březí - oddělil jste ji. Ale jak je to dlouho? Co myslíte tím usnula? Jinak podle fotky je skutečně gravidní.

(A jen tak mimochodem, neměli spolu v jednom terárku co dělat, je ještě dost mladá.)
def.
Autorská diskuze - obrázek
Nejsou v jednom terárku, terárko pro ně nemám, jsou v bytě na volno a mají dostatek prostoru. Prostě přes den a v jeho blízkosti je zbarvená takto, když spí vybledne. Nevím, jestli je teda těhotná nebo ho chce jen nalákat na sex.
lacerta7
Aha :-D

Nemám slov a ono je to asi jedno. Když je chováte na volno. Třeba Vám spíš poradí nějaký volnochovatel. Každopádně tohle je gravidní zbarvení, ne zbarvení lákající samce.
jojonene
Dost běžně se stává, že když jsou v klidu, tak hážou barvy jako před tím. Podle mě je těhotná. Měla jsem to samé se svojí chamkou a porodila nám oplodněnou snůžku. Však to brzy poznáš.
< Zpět
Štastný pes - Chovatelské potřeby
Štastný pes - Chovatelské potřeby
Prodej chovatelských potřeb a granulí pro psy, kočky, ptactvo, drobné hlodavce a teraristy. Nad 999,- doprava ZDARMA.
www.stastnypes.cz
Holistické krmivo Marp
Holistické krmivo Marp
Konečně skutečné holistické evropské krmivo. Vysoký obsah masa, receptury bez obilovin a bez jakýchkoliv chemických látek.
www.marppetfood.cz
POZOR!!! nebezpečné elektrické obojky pro psy
POZOR!!! nebezpečné elektrické obojky pro psy
Ty u nás nenajdete! Prodáváme pouze kvalitní elektronické obojky těch nejlepších značek. Všechny naše výrobky jsou certifikovány!
Elektro-Obojky.cz
TeraShop.cz
TeraShop.cz
E-shop s osvětlením nejen pro teraristiku, nejlevnější UVB zdroje vlastní značky SunLux UV, měření zdrojů, odborné poradenství
www.terashop.cz
Speciální receptury pro malá plemena Artemis
Speciální receptury pro malá plemena Artemis
Artemis -speciální recepury granulí pro malá plemena-pro štěňata a dospělé psy.Vysoký obsah masa,skvělá chuť a velmi malé granule.
www.artemispetfood.eu
Pučálka s.r.o. - Specialista na holistická krmiva
Pučálka s.r.o. - Specialista na holistická krmiva
Naše firma se specializuje na prodej holistických krmiv pro psy a kočky. Dodání do 48 hodin. Doprava zdarma. Vše skladem. Profesionální servis.
www.krmiva-pucalka.cz
Sandro Bonett
Sandro Bonett
Musím si koupit tyto plemena holubů fantazie, král, Pomeranian pouters Hana Pouters, maďarské obří dům, Saské vlaštovka, MODENA atd. ....... kontaktní e-mail. tpp.pets @ gmail.com
Doxneo - krmivo bez obilovin za super cenu
Doxneo - krmivo bez obilovin za super cenu
Hledáte krmivo bez obilovin s výborným složením, které bude vašemu pejskovi chutnat? Právě jste ho našli. A teď za super cenu.
www.krmiva-pucalka.cz/doxneo

Zajímavé odkazy

Další odkazy