Akvárium bez filtrace

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
24.10.2012 21:10
jajina.k

XXX.XXX.178.8

Dobrý den,chtěli by jsme si domu pořídit rybičky,akvárium máme,délka cca 40cm,šířka 30cm a výška 40cm. když jsem byla malá,otec měl rybičky stále a nikdy neměl žádný filtr,rybičky se mu krásně množily,měl tam několi druhů,měl tam nějaké "čističe" a akvárium dočišťoval mechanicky,nikdy ho neměl nijak špinavé,zakalené,rybičky prospívaly,ale už si bohužel nevzpomínám co měl za druhy těch rybek.
Známá má takovou kouli a také v ní má rybičky bez filtrace,lze je takto ještě v dnešní době chovat a popřípadě které druhy?
Samozřejmě,že nejde o tu investici do filtru,jen se ptám. děkuji

5.11.2012 23:33
tomvoj

XXX.XXX.30.42

jajina.k napsal(a):
Dobrý den,chtěli by jsme si domu pořídit rybičky,akvárium máme,délka cca 40cm,šířka 30cm a výška 40cm. když jsem byla malá,otec měl rybičky stále a nikdy neměl žádný filtr,rybičky se mu krásně množily,měl tam několi druhů,měl tam nějaké "čističe" a akvárium dočišťoval mechanicky,nikdy ho neměl nijak špinavé,zakalené,rybičky prospívaly,ale už si bohužel nevzpomínám co měl za druhy těch rybek.
Známá má takovou kouli a také v ní má rybičky bez filtrace,lze je takto ještě v dnešní době chovat a popřípadě které druhy?

Dobrý den, obecně platí, že lepší je větší akvárium, alespoň kolem 100 litrů. Pokud ještě akvárium nemáte, tak si opravdu raději kupte větší. Samozřejmě se dá starat i o malé akvárium a já sám jsem měl první akvárium kolem 12 litrů (dnes už tomu nechci ani uvěřit a další větší bylo 45 litrů, 37 litrů, 54 litrů apod.).
Bez filtru, vzduchování a topení se dají chovat například některé malé parmičky / rasbory, tetra červená, neonka obecná, rájovci, pancéřníčci, možná nějaké divoké mečovky, s častějším čištěním závojnatky.
Uvědomte si, že většina ryb nabízených v obchodech jsou zvyklé na teplý odchov a někdy i pod léčivy, takže při změně podmínek reagují onemocněním a úhynem.
Pro založení akvária doporučuji tento postup: najít si nějakého zkušeného akvaristu ve vašem městě, který bere vodu ze stejného řadu a sním si vybrat ryby, kterým tato voda vyhovuje. Před pořízením ryb alespoň měsíc předem mít založené akvárium. Pokud nemáte doma alespoň 22 °C, pořídit topení s termostatem a ideálně i filtr.
Nebo si udělejte akvárium s rostlinami a zkuste sladkovodní krevety. T. V.

15.11.2012 09:01
honzapm

XXX.XXX.29.18

V akváriu bez pohybu vody (filtr, vzduchování) jsme chovali docela velké hejno samic Beta splendens.
I odchovy se podařily.
V pořádku jsou také všemožní čichavci.
Neonky, jak píše pán výše, jsou naprosto skvělé - mají dokonalé spalování a téměř žádné výkaly.
Vřele doporučuji.
Pak jsme také měli v takové nádrži paví očka, ale tu divokou formu. Nové variety už nejsou tak odolné.
Ale živorodky obecně bych tam moc nedoporučoval - mají špatné spalování, mnoho výkalů, "kazí vodu".
Čistič může být např. Otocinclus affinis (malá krásná rybička), ve srovnání s Ancistrus též téměř bez výkalů.
Už zmíněné krevetky jsou skvělými likvidátory různého odpadu, nespotřebovaného krmiva - taky čistič.
Ale mě se líbí pozorovat i samotné "šneky" - okružák ploský, pískořka věžovitá.

HonzaPM

1.9.2014 11:34
alena55

XXX.XXX.9.240

Chtěla bych si do pokoje pořídit akvárium bez filtrace a vzduchování a přemýšlela jsem právě o bojovnicích. Dočetla jsem se však, že potřebují topné tělísko. Nedají se chovat i bez něj?

1.9.2014 12:00
tomvoj

XXX.XXX.186.146

alena55 napsal(a):
Chtěla bych si do pokoje pořídit akvárium bez filtrace a vzduchování a přemýšlela jsem právě o bojovnicích. Dočetla jsem se však, že potřebují topné tělísko. Nedají se chovat i bez něj?

Bojovnice a ostatní čichavci jsou na podchlazení citliví a bez topení jim těžko zajistíte trvalou minimální teplotu 23 raději 25 °C.
Topítko s termostatem (50 nebo 100 W) z bazaru se dá sehnat za stovku, nové se zárukou kolem 300 Kč.

25.10.2014 10:00
mesič

XXX.XXX.174.1

Dobrý den,
toto je zajímavé téma... Kdysi jsem měla velké akvárium..objem již nevím, bylo víc než metr dlouhé, zatím mi bohužel podmíny nedovolují velké akvárium, ale ráda bych si pořídila malé akvárium, aby bylo na co koukat smajlík
Chtěla bych něco nenáročnějšího - právě bez fltrace i vzduchovadla - není kam schovat, akvárium by bylo na stolku.
Pořídila bych si hejno neonek a několik krevetek, myslíte, že by spolu prosperovali?

25.10.2014 11:12
mesič

XXX.XXX.174.1

mesič napsal(a):
Dobrý den,
toto je zajímavé téma... Kdysi jsem měla velké akvárium..objem již nevím, bylo víc než metr dlouhé, zatím mi bohužel podmíny nedovolují velké akvárium, ale ráda bych si pořídila malé akvárium, aby bylo na co koukat smajlík
Chtěla bych něco nenáročnějšího - právě bez fltrace i vzduchovadla - není kam schovat, akvárium by bylo na stolku.
Pořídila bych si hejno neonek a několik krevetek, myslíte, že by spolu prosperovali?

Ještě mě napadá varianta, že bych mohla akvárium sadit třeba jen párem nějakých pěkných a hodně pestrých rybek plus případně ty krevetky nebo i bez nich. Najde se taková ryba, aby zvládla takové podmínky? Děkuji

31.10.2014 18:10
struback

XXX.XXX.82.241

Pořid´si párek Rájovců dlouhoploutvých,nejlépe chinensissmajlík

1.11.2014 08:29
pidla

XXX.XXX.106.11

mesič napsal(a):
Dobrý den,

Neonky jsou docela plavci, potřebují větší akvárium. Do malého akvária ke krevetkám by se hodily třeba mikrorasborky (např. Boraras urophthalmoides).

Aby akvárium fungovalo bez filtrace a vzduchování, musí v něm být hodně rostlin, které pomůžou odbourávat odpadní látky. Asi takhle: http://www.akva.sk/gallery/luboo-a646/boraras-urophthalmoides-m40123.jpg

dadik

12.2.2016 20:25
dadik

XXX.XXX.67.108

dadik

12.2.2016 20:26
dadik

XXX.XXX.67.108

Ttrttrsggdsg.

dadik

12.2.2016 20:27
dadik

XXX.XXX.67.108

jajina.k napsal(a):

Ahoj.

Tomaskrak

1.7.2016 22:55
Tomaskrak

XXX.XXX.25.173

Akvárium bez filtrace a vzduchování bych začátečníkovi určitě nedoporučil. Pro začátečníka bych tam alespoň doporučil molitanový filtr poháněný vzduchovacím motorkem. Invstice cca 200kč na 50litrové akva.

Přidejte reakci

Přidat smajlík