Albino andulky a zdravotne problemy

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
27.3.2020 18:21
Ivan_Vanca

XXX.XXX.214.254

Dobry den. Chcem sa opytat chovatelov, majitelov a milovnikov anduliek na zdravotne problemy albino anduliek. V maji 2018 som otvoril temu o vysledkoch z pitvy mojej andulky Blue. Odvtedy mi dalsie dve dve andulky zomreli. Bilko na hepatitidu, Vitko na lymfom pecene a sleziny. Obidvaja mali nalez aj chlamydie, hoci u Vitka problem nerobili.
Asi mesiac pred vianocami 2018 som si kupil v obchode albino samicku ( Cicinka ), ktora mala cervene oci, a nie len prirodzene ako albino andulka, ale zvrchu mala zapalenu lympfaticku "tkan". Ma to stale take iste. Chlamydie boli dva krat preliecene doxycyklinom. Druhy krat preventivne, kedze dve andulky na pitve mali nalez chlamydii. Za predpokladu, ze Cicinka moze byt bezpriznakovy nosic.
Bola dost dlho v budke, aj nejake mlade odchovala s Vitkom. Ma zdravotne problemy, casto vydava take squeezing sounds, mrncave, sypave zvuky, ako to mala aj moja andulka Blue. Zacal som podavat jod na stitnu zlazu, ale vratil som sa znovu k probiotikam, nakolko antibiotika nicia prirodzene crevne bakterie. Davam aj ladvinovy caj a DM guard teraz, vsetko v jednej miske s vodou. Do Brna za mojou veterinarnou lekarkou sa teraz nedostanem, kedze su uzavrete hranice, co ma naozaj stve.
Cicinka okrem tych zvukov je po vacsinu dna apaticka, aj ked nie nejaka nasuchorena, ale pospava, obcas sa naje, a v noci ma trus neobycajnej konzistencie. Uratova cast je atypicka, alebo ma viac polyurie. Neviem, ci mozu antibiotika pretazit ladviny. PRipajam par fotografii trusu mojej andulky, pricom musim podotknut, ze cez den je trus vyrazne normalnejsi.
Neviem, ci tu andulku dali do obchodu uz ako dospelu ci starsiu, ktora uz predtym hniezdila,a ked sa im vyskytli chlamydie v chove, tak ju dali do obchodu.
Neviem, co viac mozem pre nu v tejto chvili urobit.
Obcas komunikuje so svojimi detmi a s kamaratkou dalsou andulkou, ale vacsinou spi nezaujato, lieta vsak dost dobre.
Stravu davam hlavne semena z Nemecka, ponukam aj obcas nejaky zeleny salat, karotku, jablko. Keby som isiel podla stravovania z paputo.cz, tak moje andulky asi vyhladoveju, lebo to nebudu prijimat. Mam taky pocit.
Cim by som mohol podporit ladvinky, a ako na Vas posobi trus na fotografiach? Ďakujem.

Přidejte reakci

Přidat smajlík