Za kolik prodáváte domácí vajíčka v roce 2019

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
6.1.2019 22:30
domacivajicka

XXX.XXX.123.13

Dobrý den, za kolik kdo prodává domácí vejce letos v roce 2019 děkuji Jarda

7.1.2019 07:42
Olánek

XXX.XXX.18.69

Vajíčka nemám jich mnoho,občas prodám labužníkům za tří kačky jedno.Nejsou domácí,dle trvalého bydliště,ale chalupářská, od slepic chovaných v kurníku na velkém pozemku s možností téměř neomezené pastvy vzhledem k jejich dobrým letovým schopnostem,přeletí oplocení jako nic. Zákazníka o jejich přednostech částečně ujistím fotodokumentací chovu v mobilu a tím,že jde o mimo smogovou oblast,bez spadu kyselých dešťů. Tím se liší od slepiček chovaných pouze na slámě,ikdyž zejména pražáci jdou po vajíčkách od takto chovaných slepiček na slámě,jako slepice po flusu.

7.1.2019 08:54
Malkina

XXX.XXX.50.199

Taky nechávám po 3kč.Tady u nás má spousta lidí vlastní,takže o ně není takový sapot a za víc by je asi nikdo nekoupil.Taky v Tescu bývaj předvánoční a předvelikonoční akce asi za 1,90kč ..

7.1.2019 09:14
ančovička1

XXX.XXX.57.58

My prodáváme za 4kč,ale ani to se nevyplati,ale budis,par korun na krmeni..těší mě,že si lidé chvali kvalitu a barvu nasich vajíček😀

7.1.2019 10:36
Matsik

XXX.XXX.41.36

Prodávám po 3 korunách. Hlavně kolegům mého přítele (moc si chválí že jsou lepší než z obchodu). No na krmení si bohatě vydělají.

7.1.2019 12:28
spisak35

XXX.XXX.4.190

Zdravím...pozdravujem zo Slovenska...ja predávam 10 ks - 1,50 eur...

7.1.2019 13:24
slovensko

XXX.XXX.178.6

ja 10ks po 2 eura

7.1.2019 13:25
jo012810

XXX.XXX.101.35

Já vajíčka pouze rozdávám v rodině a znýmým a to jak křepelčí tak slepičí. Pochvalují si jejich barvu a chuť. To je moje největší odměna a tu i tam mi sami s nějakým dárkem udělají radost...

7.1.2019 15:16
verahubacova

XXX.XXX.18.226

Plato 30ti za 100 Kč. Pouze občas a pouze přebytky a pouze známým. Širší rodina dostává zdarma.

7.1.2019 15:41
brakemonka

XXX.XXX.60.6

Loni 4,80, letos min. 5,-

7.1.2019 15:52
kastef

XXX.XXX.69.65

Tak já také za 3 kč,za vic by to tu nikdo nekoupil.

7.1.2019 16:16
hokrví

XXX.XXX.105.226

Slepice jsem na nějaký čas zrušil, manželka nakupuje u nás ve stavebninách za 3 kč, má to vedle práce. Já občas jedu pro výrobky na kozí farmu, tak někdy vezmu tam za 5 kč. Možná se letos dokopu a udělám kurník, koukal jsem tady na pěkný zateplený.

7.1.2019 17:06
domacivajicka

XXX.XXX.123.13

A to se vyplatí prodat za 3,- Kč čím je krmíte? Zda jim chcete dát kvalitní krmení vyjde to přes 2,-Kč na slepici a den.

7.1.2019 17:07
domacivajicka

XXX.XXX.123.13

Kde bydlíte tedy lokalita

7.1.2019 17:09
domacivajicka

XXX.XXX.123.13

Pro brakemonka
Kde bydlíte tedy lokalita

7.1.2019 17:12
Jirka54321

XXX.XXX.79.209

Jistě že se to nevyplatí. Aby se Vám to vyplatilo, musel byste je prodávat za minimálně 8 korun. Ale to zas nebude nikdo kupovat, že.

7.1.2019 17:16
domacivajicka

XXX.XXX.123.13

No ale myslíte že by se nenašly zájemci za 5-6 Kč vždyť kupují i za 10,-Kč

7.1.2019 17:21
Jirka54321

XXX.XXX.79.209

No pokud vím, tak za deset je má statek Dvořák ne? Od těch slepiček co má na trávě. Tak je zkuste dávat za deset, s čím máte problém?

Záleží odkud jste, v Praze je na farmářském trhu za 5 jistě udáte.

7.1.2019 17:23
domacivajicka

XXX.XXX.123.13

Vy chováte slepice?

7.1.2019 17:25
Jirka54321

XXX.XXX.79.209

Řeknu Vám to takhle. Jestli máte v hlavě nápad, že se na tom dá zbohatnout, tak to Vás asi zklamu...

7.1.2019 17:27
ančovička1

XXX.XXX.57.58

Jirka54321 napsal(a):
Řeknu Vám to takhle. Jestli máte v hlavě nápad, že se na tom dá zbohatnout, tak to Vás asi zklamu...

7.1.2019 17:42
Malkina

XXX.XXX.50.199

domacivajicka napsal(a):
No ale myslíte že by se nenašly zájemci za 5-6 Kč vždyť kupují i za 10,-Kč

Za 10kč jedno vejce?To je uvnitř pětikoruna?

7.1.2019 19:01
M.stehno

XXX.XXX.71.179

U nás máme jednu babičku ta prodává za 8 Kč ma 30 slepic a stěžuje si že nemá co prodávat deně přijedou tak tři lidi (hlavně z města) a kupují....... Co jsem koukal tak k nám jezdí hlavně Chrudimáci a PArdubáci já prodávám za 3 Kč ale tak 100 vajec ročně.. já dávám hlavně příbuzným (samozřejmě zdarma) a dobré vejce dávám do líhně.

7.1.2019 19:03
domacivajicka

XXX.XXX.123.13

Koukám že většina je spokojená z tím odpadem z super marketů vždyť je přece lahoda jíst vlasy a bentonit + chemii

7.1.2019 19:35
kastef

XXX.XXX.69.65

Mívam na prodej v lete tydne 90 vajec,v zime 50-60,takže sem rada,ze se vejce postupne udavaji.Vyplatí se mi to i za 3kč,na krmení si vydelaji.Ja to tak neberu,mame hodne zvířat,na vetsinu doplacime,slepičky jsou ješte vysoce ekonomicka zvíratka.
Co by meli u nas delat IB,mam 16 ks(3 kmeny),ted nenesou nikdo je nechce a jenom papkají a papkají .Snad je na jaro udám,a zbyde mi jen kacer a 4kačky.

7.1.2019 19:40
Jirka54321

XXX.XXX.79.209

Když to máte těžké... kolikrát už se mi stalo, když jsem viděl nějakou kupující/kupujícího u vajec v hypermarketu v akci, a já říkal - přijďte si pro domácí vejce, do vsi... Reakce - a za kolik je máte? Za 5ti korunu - jé, vy ste se zbláznil ne?

Já jsem to vyřešil jednoduše, v obci, zvláště pak do satelitu jsem si dal plakát, a o zákazníky nemám nouzi. Ale jak říkám, v žádném případě to není na zbohatnutí a velmi, velmi těžko na pokryti všech nákladů...

Ale chovatelství je hlavně o srdcařině

7.1.2019 20:02
domacivajicka

XXX.XXX.123.13

to máte pravdu plno lidí ji raději svinstvo ale laciné v akci asi nemají už chuťové buňky jak asi jsou kvalitní vejce z Litvy když je vezou 1500km tak super čerství a čím je tam krmí nikdo neví

8.1.2019 09:17
horal

XXX.XXX.13.30

cca 50 slepic 8379 snáška, 4806 prodej,14420 zisk Kč,1584 dar,1918 spotřeba ,3820 kg krmení, 22689 Kč krmení, Výroba jednoho vajíčka 2,70 Kč.
Tak pro představu co obnáší jenom příjmy a výdaje u mne za rok 2018 přitom zde nejsou započítány další faktory jako je lidská práce anebo doprava a další. To se pak dostáváme k ceně cca 5 Kč na výrobu jednoho vajíčka. Takže ti co prodáváme za 3 Kč, dotujeme zákazníka minimálně dvěma korunami. No a zkuste to někomu říct, myslíte že to pochopí. To jenom pro představu jak se ,,dá" na vajíčkách zbohatnout.

8.1.2019 09:26
david699

XXX.XXX.245.29

5,50 - 7,00 kč
máme 250 nosnic, registrovaný chov, značení 1CZ...,
nebyl by problém prodat produkci od dvojnásobného počtu zvířat,

8.1.2019 15:19
domacivajicka

XXX.XXX.123.13

Pro horal- 50 slepic při snášce 8379 je na jednu slepici za rok 167,6 vajec není to málo čím je krmíte a jaké slepice máte a jak staré? Prodáte 4806 vajec se ziskem 14420,- Kč je za jedno vejce 3,- Kč to je raději dejte za darmo do dětského domova udělat dobrý skutek. Zkrmíte 3.820 kg za 22.689 Kč je to za kilogram 5,94 Kč čím to krmíte? Jedna slepice sní za 0,78 Kč na snášku 0,40 vejce to je opravdu drahé. Jo a za 3,- Kč jsem žádné vejce v žádném krámu neviděl jen při akcích no o kvalitě těchto vajec se dá polemizovat

8.1.2019 15:35
domacivajicka

XXX.XXX.123.13

Pro david699 :
Davide koukám že jeden z mála který na úrovni chová slepice. Podle značení je to nosnice ve volném výběhu. Tak produkujete kvalitní vejce a za kvalitu se musí platit to se nic nedá dělat plně musím souhlasit z cenou 5,5 – 7,- Kč/ks. Velice rád bych se s vámi podrobněji pobavil prosím pošlete kontakt na domaci.vajicka@email.cz děkuji

8.1.2019 17:06
laying hen

XXX.XXX.158.210

Dovolím si pridať svoje názory. Vajíčko normálnej veľkosti M a vyššie za 3Kč je strašne málo, tak ako je veľa 8-10Kč. Samozrejme veľa záleží od toho, v akých spoločenských kruhoch sa kto pohybuje, dedina, malé mesto, veľké mesto...
Každý, kto ale porovnáva čerstvé domáce vajíčko s tým z Lidlu/Kauflandu..., si to domáce vajíčko nezaslúži. Minule mi môj otec, ktorý mi predáva značnú časť produkcie, povedal, po koľko idú vajcia v obchode, tak som mu povedal, že ja mám domáce vajíčka a nie klietkový veľkochov, komu sa nepáči, nech nekupuje. Vajíčka veľkosti M 15centov, veľkosť L 17 centov, XL teraz nemám, mám mladky, cena 20centov. Predáva také chovateľ, ktorý odo mňa berie krmivo. Má sliepky v druhom roku znášky. Nemá problém predať, malé mesto v najchudobnejšej časti Východného Slovenska.
Predaj v rodine: ja by som pravidelne nebral vajíčka ani od vlastného brata, ak by som mu napríklad nezaplatil, nekúpil pšenicu, neprispel na krmivo a pod. Každý dospelý človek vie, že o sliepky sa treba starať a nič nie je zadarmo. Krmivo je drahé. Ak to ten rodinný príslušník kompenzuje inak, v pohode. To nie je o dobrých vzťahoch, ale o tom, nezneužívať snahu a dobrotu druhého. Ale je to len môj názor.

8.1.2019 19:36
domacivajicka

XXX.XXX.123.13

svatá pravda prodávat vejce za 3,- jen blázen nebo že krmení někde krade nebo i ty vejce vše je dražší ono benzín taky není za 4,- a elektřina nestojí 0,80 KW pivo 1,70 a voda 3,- kubík nájem za byt z otopem a elektřinou 380,- tak co by se někdo zbláznil když chce za domácí vejce 5,- tak je může poslat do obchodu je koupit teď jsem koukal v LIDLU a mají tam Vejce M za 4,99/ks L za 5,25 a z podestýlky M 5,29 a prodají je z podestýlky tam měli jen 3 kartony zbytek už prodaly i za 5,29 tak domácí jsou za 5,- jsou pod cenu prodávat. Za 3,- to je raději dát za darmo do DD nebo dát důchodcům co mají žebrácké důchody

8.1.2019 20:39
sadovsky

XXX.XXX.248.235

Teď mě asi zabijete:30 kusů za 50 Kč.A lidi se můžou utlouct.Prosím moc nenadávejte.Sami nestíháme konzumovat.

8.1.2019 20:57
kastef

XXX.XXX.69.65

Jo človek se musi prizpusobit,když je toho moc navic.Ja dnes taky nabalila manželovi do prace 40 ks,doma čeká dalsich 40 a denne přibyde dalši,a to jeste nesnáši vsechny.Jsem rada,ze udam za 3kč za kus.Chtít 4 nebo 5 kč,tak mam doma 300 vajec mesicne neprodaných.

8.1.2019 21:18
domacivajicka

XXX.XXX.123.13

To není pravda to je hoďte prasatům mohou se po nich utlouci a maso pak z nich sníst. Za tu cenu se to nemůže vyplatit to je vytlučte a sníst je. proč máte tedy tolik slepic aby jste měly300 vajec tak držte jen pro svou potřebu. jo a ty co prodávají 30ks za 50,- Kč se lidi musí utlouci ale smíchy proč by je kupovali za 5 když nabízíte za 1,60 jako za bolševika ale to byly domácí za 2,- Kč

8.1.2019 21:50
Jirka54321

XXX.XXX.79.209

Proč nenecháte na každém, aby choval tolik slepic, kolik uzná za vhodné? Prozraďte mi - copak vlastně tímhle tématem ve skutečnosti sledujete?

8.1.2019 21:57
sadovsky

XXX.XXX.248.235

Jirka54321 napsal(a):
Proč nenecháte na každém, aby choval tolik slepic, kolik uzná za vhodné? Prozraďte mi - copak vlastně tímhle tématem ve skutečnosti sledujete?

Plně souhlasím.

8.1.2019 22:10
Šťastná slepice

XXX.XXX.3.249

Dobrý den,
já prodávám přebytky za 5,-Kč / ks. Slepice aktuálně 19 ks vyřazené z velko drůbežáren, volný chov, krmení pšenice a občas zbytky z ryb. A vydělají na bráhmánky a hedvábky. Cena stejná zima-léto, kdo u mě kupuje v sezoně za 5,- má i v zimě za 5,-. Víc než 25 slepic nechci, kurník je menší a slepice musí být v pohodě, všechny nechávám dožít.
O kupce není nouze, naopak. Chovu zdar a slepicím zvlášť

8.1.2019 22:20
Zuzkaa

XXX.XXX.88.69

Pane Jardo, alias domácí vajíčko, nechápu proč tady do lidí rejete. Evidentně žádné slepice nechováte, když tomu vůbec nerozumíte. Samozřejmé je, že poptávka určuje nabídku, tak to bylo a bude vždycky. Stejné vajíčko prodáte někde za 3 kč, jinde za 5 kč a zase jinde za 8 kč a pořád je to samé vajíčko, čímž myslím gramáž, tedy velikost. Vyzkoušejte si to. To je vždycky nejlepší si to vyzkoušet, abyste byl ve vobraze.

8.1.2019 22:35
domacivajicka

XXX.XXX.123.13

Do nikoho nerejpu akorát nechápu lidi proč ty slepice chovají a to v otřesných podmínkách. jo slepice chovám a prodávám za 5,- akorát se setkávám z názorem lidí že jiní je prodávají laciněji tak jim říkám že ať se podívají kde je chovají a čím je krmí a zda každý týden čistí kurník.

8.1.2019 22:44
Hluchavka

XXX.XXX.245.108

Když nebudu slepici kvalitně krmit a budu ji mít v hrozných podmínkách, nebude snášet, to je jednoduché. Souhlasím s tím že by se nemělo prodávat pod cenou a přeju vám že vy to dělat nemusíte, ale neosočujte lidi že mají zvířata ve špatných podmínkách, když něco nabízejí za cenu nákladů nebo pod nimi. Třeba prostě mají z chovu radost a náklady až tak neřeší. Naše babička má prodej přebytků jako takovou sociální interakci a my jí to holt částečně dotujeme, jí ke štěstí stačí že si popovídá s těmi lidmi, co k ní pro vajíčka přijdou a mně to nevadí.

8.1.2019 23:36
horal

XXX.XXX.13.30

domacivajicka, tenhle styl psaní mi někoho připomíná. Ale k věci, jsme v n. v. 750 m na kopci kde pouze ze severní strany stíní o sto metrů vyšší hrad. Máme tady jenom dvě roční období a to zimu a zkur*enou zimu takže téměř 170 vajíček, převážně od vlašek je uctihodnych. Krmím směsí granulí pro nosnice a obilovin (pšenice, kukuřice, slunečnice) Vše poctivě kupuji a lidi co si chodí pro vajíčka nosí sušený chléb a skořápky (proto ta cena za vajíčka). Když nemrzne dostávají namočený, vyždímaný chleba se šrotem (ze stejné směsi kterou krmím) a kopřivou a pokud není tak rozmočené vojtěškové granule. K dispozici mají dvě zahrady dohromady přes půl hektaru ale i další pozemky. Pouze únor, březen a duben jsou uzavřeny ve výbězích kdy se sbírají násadové vajíčka, ale i tak je pouštím do zahrady na střídačku. A ještě k té ceně, pro vajíčka si chodí převážně sousedi a abych vajíčka někam vozil, tak se mi to opět prodraží, protože kolem je spousta vesnic a taky spousta slepic. Jinak přeji každému kdo prodává za víc a nehaním toho co prodává za méně. Vy Jardo nejste chovatel, jinak by jste takhle nepsal, jako králíkář bez králíků.

9.1.2019 07:12
Malkina

XXX.XXX.50.199

A ví někdo jaká je výrobní cena vejce v drůbežárně?Nechci si ji zřizovat jen mně to zajímá.

9.1.2019 08:28
laying hen

XXX.XXX.166.107

Čítal som článok, kde písali majitelia z veľkochovov, že predávajú vajíčka za 8 centov kus ako provýrobcovia a sú na hrane prežitia, musia vyvážať do zahraničia kvôli lacným dotovaným dovozom z Poľska a pod.

9.1.2019 08:40
bodlinka

XXX.XXX.237.163

Malkina napsal(a):
A ví někdo jaká je výrobní cena vejce v drůbežárně?Nechci si ji zřizovat jen mně to zajímá.

v roce 2013 byla průměrně 1,90 za vejce. Od té doby všechno podražilo, hlavně minimální mzda několikrát vzrostla, takže dnes to bude určitě víc.

Jinak prý prodejní cena vejce pro prvovýrobce pokryla ty výrobní náklady až po fipronilové aféře, kdy vejce trochu podražila, do té doby i prodělávali, nebo se drželi na hranici rentabílíty.

Marže pro obchodníka je třeba 40%

9.1.2019 12:56
jahodapavel

XXX.XXX.168.150

Šťastná slepice napsal(a):
Dobrý den,
já prodávám přebytky za 5,-Kč / ks. Slepice aktuálně 19 ks vyřazené z velko drůbežáren, volný chov, krmení pšenice a občas zbytky z ryb. A vydělají na bráhmánky a hedvábky. Cena stejná zima-léto, kdo u mě kupuje v sezoně za 5,- má i v zimě za 5,-. Víc než 25 slepic nechci, kurník je menší a slepice musí být v pohodě, všechny nechávám dožít.
O kupce není nouze, naopak. Chovu zdar a slepicím zvlášť

Tak od vás bych vejce nechtěl ani zadarmo. Každá druhá stará slepice má TBC.

9.1.2019 13:47
nandu

XXX.XXX.93.186

U Prahy za 5 Kč a můžou mi utrhat ruce. Stejně to není na výdělek, pokud kvalitně krmíte a kupujete kuřice.

9.1.2019 15:50
kastef

XXX.XXX.69.65

domacivajicka napsal(a):
To není pravda to je hoďte prasatům mohou se po nich utlouci a maso pak z nich sníst. Za tu cenu se to nemůže vyplatit to je vytlučte a sníst je. proč máte tedy tolik slepic aby jste měly300 vajec tak držte jen pro svou potřebu. jo a ty co prodávají 30ks za 50,- Kč se lidi musí utlouci ale smíchy proč by je kupovali za 5 když nabízíte za 1,60 jako za bolševika ale to byly domácí za 2,- Kč

Vy nejste mily zlatý Jardo žadný chovatel,tady valna čast přispevatelu na faune chová čistá plemena,mnohdy sama o sobe financne nakladna(dokup nepřibuznych zvirat),takže jen proto ,že neprodají vejce za 5kč,asi k vuli vam zruši a vybijí své chovy.Mne by doma stacily 3 slepice kdybych to mela brat dle spotreby domacnosti,jsme doma 2 lidi a rodinu nejakou nemame .Takze asi zrušim svuj chov Australek,nebo Brahmanky,aby mohl nekdo prodat vejce ta 5 kč.
Tady u nas v okolí je spoustu samozasobitelu drubeze a drobnych chovatelu,a vetsina prodava za 3kc.
Ja mam chov drubeze pro radost,tesim se kazdý rok na kuřatka,ktera cast prodam a neco zustane doma,kurice slouzi pak k obmene chovu,kohouty vykrmím,ty s chovnymi parametry prodam nebo vymením na dalši chov,cast nasadovych vajec nekdy i vymením za vejce jinych plemen a vylihnu si pro spestřeni i jine plemeno.
Rozhodne nic nepočíťam,chov zvírat je pro mne zaliba,a tak i obetuju penize,za ktera zviratkum prilepsim,nebo koupim neco do chovatelskeho zařizení.

11.1.2019 17:35
přezdívka

XXX.XXX.105.195

Nevím kdo z vás je jak starý pamětník, tak jen pro připomenutí. Před sametem se vejce v obchodě prodávala v létě za 1 Kčs a v zimě za 1,20 Kčs.Za stejnou cenu jsem přebytky prodávala i já. Pšenice se kupovala za 300 Kčs metrák. Veškeré zbytky z kuchyně se zužitkovaly na krmení drůbeže. Nyní kupuji pšenici za 400 Kč. Opět veškeré zbykky zkrmím. Už těch zbytků není tolik, protože jsme doma s manželem už jen sami dva a naučila jsem se za ty roky vařit tak, že je to akorát a nic navíc. Pokud mám nějaké přebytky vajec, tak se o odbyt postará zeť. Podle mě nelze do ceny vejce započítat práci, protože chovám hlavně pro radost. Cena kuřic je taky docela diskutabilní položka. Po vyřazení ještě poslouží v kuchyni, takže mě odpadne nákup masa v obchodě. Cena 3 Kč je dost vysoká na to, aby se to vyplatilo. Musíte si ale těmi 3 korunami vynásobit i svoji spotřebu. Nebo by jste jinak vejce nekupovali?
Pokud je to polotěžká slepice, tak tam se udává spotřeba 15 dkg na kus a den. Vychází to asi 50 kg na jednu slepici. Zbytky nepočítám, kopřivy a jiné taky nepočítám. Pokud slepice snese jen 150 vajec za rok, tak to je 1,33 Kč na vejce. Tak tady nemachrujte, že vejce za 3 Kč se nevyplatí prodávat!!!

11.1.2019 19:09
frikmon

XXX.XXX.247.150

Přezdívko trochu to překalkulujte. Kde máte nějakou veterinu, odčervení, vakcinace atd - a to jsou drahé preparáty. Taky chovatel který líhne a odchovává tak slepice něco za půl roku sežerou než začnou snášet. Taky spoustu vhladů během roku-krmítka, napaječky, grt a spoustu vecí na které si ani nevzpomenu.Taky je rozdíl chovu na volné louce(kde si slepice spoustu poberou sami) nebo v omezeném výběhu. Nic není tak jednoduché jak to vypadá. Pro mě optimální průměrná cena za domácí vejce 4-5kč. Osobně prodávám velikost L-XL za 5kč, M-za 4kč, S za 3kč pro jakousi spravedlnost a nabídky pro všechny ,,sociální vrstvy´´- zakazníky.

11.1.2019 19:25
kastef

XXX.XXX.69.65

přezdívka napsal(a):
Nevím kdo z vás je jak starý pamětník, tak jen pro připomenutí. Před sametem se vejce v obchodě prodávala v létě za 1 Kčs a v zimě za 1,20 Kčs.Za stejnou cenu jsem přebytky prodávala i já. Pšenice se kupovala za 300 Kčs metrák. Veškeré zbytky z kuchyně se zužitkovaly na krmení drůbeže. Nyní kupuji pšenici za 400 Kč. Opět veškeré zbykky zkrmím. Už těch zbytků není tolik, protože jsme doma s manželem už jen sami dva a naučila jsem se za ty roky vařit tak, že je to akorát a nic navíc. Pokud mám nějaké přebytky vajec, tak se o odbyt postará zeť. Podle mě nelze do ceny vejce započítat práci, protože chovám hlavně pro radost. Cena kuřic je taky docela diskutabilní položka. Po vyřazení ještě poslouží v kuchyni, takže mě odpadne nákup masa v obchodě. Cena 3 Kč je dost vysoká na to, aby se to vyplatilo. Musíte si ale těmi 3 korunami vynásobit i svoji spotřebu. Nebo by jste jinak vejce nekupovali?
Pokud je to polotěžká slepice, tak tam se udává spotřeba 15 dkg na kus a den. Vychází to asi 50 kg na jednu slepici. Zbytky nepočítám, kopřivy a jiné taky nepočítám. Pokud slepice snese jen 150 vajec za rok, tak to je 1,33 Kč na vejce. Tak tady nemachrujte, že vejce za 3 Kč se nevyplatí prodávat!!!

me se to tež vyplati,praci nepočitam ,je to zaliba.Navíc si lihnu kuřata,dokrmim kohoutky,staré slepice se dají snist,presne jak pise prezdivka,ja slepičky okolo 2 let jeste i poprodavam levneji,nekdo si je jeste rád koupí na založeni chovu.

11.1.2019 19:33
ančovička1

XXX.XXX.57.58

kastef napsal(a):
me se to tež vyplati,praci nepočitam ,je to zaliba.Navíc si lihnu kuřata,dokrmim kohoutky,staré slepice se dají snist,presne jak pise prezdivka,ja slepičky okolo 2 let jeste i poprodavam levneji,nekdo si je jeste rád koupí na založeni chovu.

Pro mně je to taky zaliba,velky konicek,ale prijedu pro 5metraku pšenice a zemědělec mi nikdy neřekne "pro mne je pěstování záliba,máte to za 100fku"😂😂😂

11.1.2019 19:52
kastef

XXX.XXX.69.65

ančovička1 napsal(a):
Pro mně je to taky zaliba,velky konicek,ale prijedu pro 5metraku pšenice a zemědělec mi nikdy neřekne "pro mne je pěstování záliba,máte to za 100fku"😂😂😂

Prave ,protože to je koniček,jsem ochotna dotovat sva zvirata i ze sveho platu..Kdybych to nedelala,težko bychm mohla neco chovat.Mesicne prokrmíme 4 velke baliky sena ,min jednu kouli slamy,3 pytle kraličich granuli,pytel slepičich,zbytky mkekarenskeho prumyslu,50 kilo psenice,50 ovsa,50kilo jecmene....

Zemedelec se tím,ze pestuje obilí zivi,ja se živím svym zamestnaním,a jiné koníčky jako chov zvìřat nemame.Takže to,že koupím třebas kuřatkúm nové krmítka,nebo udelame novou boudičku,beru jako dárek spìš pro sebe

Pokud budu prodavat vejce draž jak za 3 kč,neprodám,už sem predloni zkoušela a odber se silne snížil.V tomto připade bych musela chov drubeže zrušit,a to bych si moc nepomohla.Takže v tomto pripade mi pomuzou i ty 3 kacky.Ted prosinec -leden mam asi 250 vajec,to je 750 kč,a za to se pořídi dost krmení pro slepicky.

11.1.2019 19:55
přezdívka

XXX.XXX.105.195

frikmon napsal(a):
Přezdívko trochu to překalkulujte. Kde máte nějakou veterinu, odčervení, vakcinace atd - a to jsou drahé preparáty. Taky chovatel který líhne a odchovává tak slepice něco za půl roku sežerou než začnou snášet. Taky spoustu vhladů během roku-krmítka, napaječky, grt a spoustu vecí na které si ani nevzpomenu.Taky je rozdíl chovu na volné louce(kde si slepice spoustu poberou sami) nebo v omezeném výběhu. Nic není tak jednoduché jak to vypadá. Pro mě optimální průměrná cena za domácí vejce 4-5kč. Osobně prodávám velikost L-XL za 5kč, M-za 4kč, S za 3kč pro jakousi spravedlnost a nabídky pro všechny ,,sociální vrstvy´´- zakazníky.

Opravdu nepotřebuji nic přepočítávat. Vejce prodávám za jednotnou cenu. Nic netřídím podle velikosti. Prostě tak jak je sbírám, tak je dávám na proložky a tak jdou do spotřeby nebo na prodej. Jo vlastně třídím. Pokud se stane a některé vejce je znečištěné - protože jen jedno hnízdo je to pravé a musí tam všechny slepice - to příjde na řadu jako první a spotřebuju ho doma. Slepice vyřazuji asi dvouleté. Do té doby veterináře nepotřebují. Jednou za čas vystříkám kurník arpalitem a to nestojí žádný majlant a na popelení dostanou popel ze dřeva. Místo drahého gritu dostanou do bedynky lopatu písku a mám zdroj na skořápky, takže žádný vápenec taky nemusím kupovat.

11.1.2019 20:48
Jirka54321

XXX.XXX.79.209

kastef napsal(a):
Prave ,protože to je koniček,jsem ochotna dotovat sva zvirata i ze sveho platu..Kdybych to nedelala,težko bychm mohla neco chovat.Mesicne prokrmíme 4 velke baliky sena ,min jednu kouli slamy,3 pytle kraličich granuli,pytel slepičich,zbytky mkekarenskeho prumyslu,50 kilo psenice,50 ovsa,50kilo jecmene....

Zemedelec se tím,ze pestuje obilí zivi,ja se živím svym zamestnaním,a jiné koníčky jako chov zvìřat nemame.Takže to,že koupím třebas kuřatkúm nové krmítka,nebo udelame novou boudičku,beru jako dárek spìš pro sebe

Pokud budu prodavat vejce draž jak za 3 kč,neprodám,už sem predloni zkoušela a odber se silne snížil.V tomto připade bych musela chov drubeže zrušit,a to bych si moc nepomohla.Takže v tomto pripade mi pomuzou i ty 3 kacky.Ted prosinec -leden mam asi 250 vajec,to je 750 kč,a za to se pořídi dost krmení pro slepicky.

No, nevím tedy jak u Vás, a taky nevím kolik že těch slepiček máte, ale když počítám, že metrák pšenice stojí 600 (a to beru jako dobrou cenu), pětadvacet kilo směsi pro slepice stojí tak 280 korun, oves a ječmen Vámi zmiňovaný nepočítám, tak za 750 korun teda moc krmení nepořídíte... Nežijete Vy tak trochu mimo realitu?

11.1.2019 21:05
přezdívka

XXX.XXX.105.195

Jirka54321 napsal(a):
No, nevím tedy jak u Vás, a taky nevím kolik že těch slepiček máte, ale když počítám, že metrák pšenice stojí 600 (a to beru jako dobrou cenu), pětadvacet kilo směsi pro slepice stojí tak 280 korun, oves a ječmen Vámi zmiňovaný nepočítám, tak za 750 korun teda moc krmení nepořídíte... Nežijete Vy tak trochu mimo realitu?

Kde to žijete, že máte pšenici za 600? A tomu říkáte dobrá cena? Přímo od zemědělce po žních za 400. A kdyby ji dal do výkupu, tak za ní nedostane ani tolik. Takže tohle je dobrá cena pro obě strany.

11.1.2019 21:11
kastef

XXX.XXX.69.65

Jirka54321 napsal(a):

Milý pane,mluvim o slepicích a ty mi jiste 750 kc za mesic neprozerou,to ostatni obilí( jeste sem zapomnela na granule pro kozy).je jina kapitola,tam o nejake navratnosti nemluvím,nebot mame dva postarši poniky,manzel ma kozy,mame vetsi chov kraliku,kachny(ti si prodejem chovnych zvirat taky privydelaji).,takze jelikoz se zde bavime o skepicich vejcich,tak počítam kolik mam na prodej vajec a z toho kč.Slepicky dotují jen sebe
Jinak psenici beru po žnich za 400,ječmen take,oves je nekdy za 500 nekdy za 400.

Jinak v sezone dopřavám drubeži i kozi mleko, nebo syrovatku,to pak nekupuju smes pro nosnice.
Mimo realitu jiste nejsem,tezko bych asi mohla mit doma menši farmu.

11.1.2019 22:03
honzapm

XXX.XXX.182.25

Já žiju na absolutním venkově, a také mám od místního sedláka pšenici 600,- za metrák.
K tomu ještě účtuje 20,- Kč za pytel, když nemám hned s sebou vlastní. To jen tak.

Ono to nikdy nemůže najít žádný konsensus.
Už proto, že pojem "domácí vejce" je tááák široký..

11.1.2019 22:06
M.stehno

XXX.XXX.71.179

ASI Jeden z mála.... mám pšenici, ječmen svoje... Mám to štěstí. U nás na chrudimsku se prodává za 450 kč metrák (s pytlem)

11.1.2019 23:00
Jirka54321

XXX.XXX.79.209

přezdívka napsal(a):
Kde to žijete, že máte pšenici za 600? A tomu říkáte dobrá cena? Přímo od zemědělce po žních za 400. A kdyby ji dal do výkupu, tak za ní nedostane ani tolik. Takže tohle je dobrá cena pro obě strany.

Na komoditní burze se tuna pšenice prodává, tuším, za nějakých 205 ojro za tunu. To vychází přibližně na 540 korun za metrák, bez marže. Jestli to nějaký malý zemědělec prodá za 400 korun, tak jde pod náklady stejně jako my, kteří prodáváme vajíčka za 4 kačky a tvrdíme, že prodáváme pod náklady a jsme plísněni těmi, co vejce dávají za 3 kačky a tvrdí, že jim to pokrývá náklady.

11.1.2019 23:10
přezdívka

XXX.XXX.105.195

Jirka54321 napsal(a):
Na komoditní burze se tuna pšenice prodává, tuším, za nějakých 205 ojro za tunu. To vychází přibližně na 540 korun za metrák, bez marže. Jestli to nějaký malý zemědělec prodá za 400 korun, tak jde pod náklady stejně jako my, kteří prodáváme vajíčka za 4 kačky a tvrdíme, že prodáváme pod náklady a jsme plísněni těmi, co vejce dávají za 3 kačky a tvrdí, že jim to pokrývá náklady.

Na komoditní burze ať si prodávají za kolik chtějí. Tady jde o to, za kolik se pšenice dá koupit hned po žních. Ono na té komoditní burze se čeká na cenu a spekuluje se. Někdy to výjde a někdy ne. Na komoditní burze obchodují výkupní organizace - bývalé ZNZty. A ti jednotlivým zemědělcům 540 za metrák nezaplatí. Potom ale ve svých prodejnách za tuto cenu prodávají. To máte pravdu. Pokud zemědělec potřebuje hned hotové peníze, tak prodá za 400 a nemusí čekat kolik za to obilí dostane a hlavně kdy a ještě po srážkách za znečištění a za vlhkost a co já vím za co všechno ještě.

12.1.2019 08:23
kastef

XXX.XXX.69.65

přezdívka napsal(a):
Na komoditní burze ať si prodávají za kolik chtějí. Tady jde o to, za kolik se pšenice dá koupit hned po žních. Ono na té komoditní burze se čeká na cenu a spekuluje se. Někdy to výjde a někdy ne. Na komoditní burze obchodují výkupní organizace - bývalé ZNZty. A ti jednotlivým zemědělcům 540 za metrák nezaplatí. Potom ale ve svých prodejnách za tuto cenu prodávají. To máte pravdu. Pokud zemědělec potřebuje hned hotové peníze, tak prodá za 400 a nemusí čekat kolik za to obilí dostane a hlavně kdy a ještě po srážkách za znečištění a za vlhkost a co já vím za co všechno ještě.

No ja sem z Moravy a tady se da po zních koupit obili okolo 400kc a za 600 obilí neni ani ve vyrobne krmiv.Dokonce v roce 2017 sem mela psenici a jecmen 2.jak po 300.
Je tu spousa drobnych zemedelcu,a ty ceny jsou zhruba stejne.
Je to jako s temi vejci.Okolo prodavaji vsichni za 3kacky,tak bych bych je draz neprodala.Mezi zemedelci mame velke spousty znamych a přatel.Jiste by taky chteli prodat dráž,tak jako my ty vejce.Take bych chtela vic nez ty 3 kacky,tak by jiste i oni chteli vic nez 400kc A neni pravda,ze tu ti co prodavaji za 3kc nekomu nadavaji,my to proste za vic neprodame,a to je ta realita.Mimo realitu je ten co to nechape.Kdyby nam nekdo dal vic taky budem radi.Ale neda.
Nastoupila sem do nove prace i muj muž a jsou tu kolegove co prodavaji vejce take za 3kc.

12.1.2019 08:26
Hluchavka

XXX.XXX.245.108

já se musím přiznat, že vejce a ostatní neprodávám já, ale babička. Kdyby to bylo na mě neprodá se nic, rozdala nebo směnila bych to s kamarády. Nevadí mi prodejem jen umořit část nákladů, ale vadí mi přístup části zákazníků, kteří patří mezi mé sousedy, takže vím, že mají také zahradu a vpodstatě by mohli chovat zvířata, pěstovat ovoce nebo prostě cokoli. Místo toho mají na zahradě zelenou poušť. Anglický trávník, pravidelně sekaný a ošetřený herbicidem, stromy pokáceli, aby nepadalo listí do bazénu a tak podobně. Je to vpodstatě jejich věc, ale považuju za drzost, když mi pak taková osoba jedním dechem říká, jak je ráda, že má možnost koupit zdravá vajíčka a chce králíka a potom se na obci, na absolutní vesnici řeší to, kdy máme vyvážet hnůj. Na jedné straně se řeší chov v klecích a podepisují petice, mě by jen zajímalo, jak budou tihle lidé nadšení, až jim někdo vedle baráku pořídí pořádnou slepičí farmu s volným výběhem.

12.1.2019 08:44
ančovička1

XXX.XXX.57.58

kastef napsal(a):
No ja sem z Moravy a tady se da po zních koupit obili okolo 400kc a za 600 obilí neni ani ve vyrobne krmiv.Dokonce v roce 2017 sem mela psenici a jecmen 2.jak po 300.
Je tu spousa drobnych zemedelcu,a ty ceny jsou zhruba stejne.
Je to jako s temi vejci.Okolo prodavaji vsichni za 3kacky,tak bych bych je draz neprodala.Mezi zemedelci mame velke spousty znamych a přatel.Jiste by taky chteli prodat dráž,tak jako my ty vejce.Take bych chtela vic nez ty 3 kacky,tak by jiste i oni chteli vic nez 400kc A neni pravda,ze tu ti co prodavaji za 3kc nekomu nadavaji,my to proste za vic neprodame,a to je ta realita.Mimo realitu je ten co to nechape.Kdyby nam nekdo dal vic taky budem radi.Ale neda.
Nastoupila sem do nove prace i muj muž a jsou tu kolegove co prodavaji vejce take za 3kc.

Ano,ja chápu vase podminky a pohled na věc,ale nic to nemění na faktu,že si slepice,v domacim chovu, na sebe nevydělají prodejem vajicek za 3,kč,za mne je to charita..

12.1.2019 09:01
přezdívka

XXX.XXX.105.195

Někdo dělá charitu jen při tříkrálové sbírce a někdo po haléřích po celý rok prodejem podle vás velmi levných vajec. A co to potom je, když v obchodě koupíte vejce ještě levněji a při tom ten, kdo je od těch slepic posbíral dostane tak polovinu té částky. To není charita? Pak se na tom přiživí třídírna a balírna a ještě obchodník, který je dá do regálu.

12.1.2019 09:33
verahubacova

XXX.XXX.0.235

Taky jsme kupovali pšenici po žních za 400 Kč. Musíte znát lidi a vědět kde se zeptat. Třeba teď se nám podařilo domluvit dokoupení sena pro ovce za 600 kč za balík a přitom je teď inzerátová cena 1500,- Kč.
Jinak už jsem psala, prodávám vejce za 3,30 Kč kus. A jenom přidám perličku, díky dodávání vajec známé se mi podařilo pro syna domluvit na léto brigádu

12.1.2019 21:19
bery25

XXX.XXX.149.149

verahubacova napsal(a):
Taky jsme kupovali pšenici po žních za 400 Kč. Musíte znát lidi a vědět kde se zeptat. Třeba teď se nám podařilo domluvit dokoupení sena pro ovce za 600 kč za balík a přitom je teď inzerátová cena 1500,- Kč.
Jinak už jsem psala, prodávám vejce za 3,30 Kč kus. A jenom přidám perličku, díky dodávání vajec známé se mi podařilo pro syna domluvit na léto brigádu

ano,ano,kontakty su na nezaplatenie,a co dokazu urobit obycajne vajicka,a co potom nieco ine

13.1.2019 07:13
Olánek

XXX.XXX.18.69

verahubacova napsal(a):

Pravda,vajíčka pomalu,ale jistě nahrazují tlačenku.

Shamanka

17.2.2019 21:25
Shamanka

XXX.XXX.211.176

Jsem z Ostravska a prodávám přebytky vajíček po 3,50 kč.Odbyt bych měla velký,ale slepiček mám jen 30.Cenu nezvyšuji,protože mám stálé odběratele,kteří mi nechávají skořápky a staré pečivo.

18.2.2019 11:18
petan83

XXX.XXX.78.162

Ja jsem mel loni velky prebytek perliccich vajec,hmotnost meli cca 45g nektere i 50g. Prodaval jsem za 8 a nebyl zajem, slevnil jsem na 6 a stejne nikdo nechtel. Kdyz jsem se ptal v praci jestli nekdo nechce, kazdej rekl ze je to moc, ze si radsi koupi v tescu slepici za par kacek. To ze perlicky snasi jen sezone cca duben- rijen a mimo sezonu jen zerou a uzitek z nich neni se musi v cene logicky promitnout, kdyz jsem zkousel spocitat naklady na jedno vejce, tak jen cena krmiva mi vychazela cca 4,50/vejce. A nez je prodavat pod cenou, to jsem je radeji rozdal po rodine.

Ruprecht

3.3.2019 07:45
Ruprecht

XXX.XXX.172.49

Zdravim
Souhlasim s tim, "radeji rozdat po rodine"
Lide, kteri si kupuji chemicke vajicka za 3 nebo 4 kc, at si kupuji.
Chov znamena naklady cas rizika.
Ostatne v obchode bio vajco = cca 10,-/ks
Optimalni cena je 5,-/ks
Jinak posilam do supermarketu pro polske a nemecke, dobarvovane.

Zdar chovatelum

3.3.2019 11:07
Matsik

XXX.XXX.44.38

No to já radši prodám vejce za 3kč a vydělám si na krmivo.

3.3.2019 11:38
bambulka032

XXX.XXX.249.20

Tak my prodáváme za 3kč na sebe si vydělají a ještě zbyde na kačky..v rodine samozřejmě zadarmo a i sousedům. Vždy dobře vztahy nadevše. Zbohatnout se na tom nedá, to musí bavit :-)

3.3.2019 19:15
horal

XXX.XXX.13.30

Myslím, že tahle diskuze je k ničemu. Je tržní hospodářství a každý prodává jak to uzná za vhodné a jaké má možnosti. Pro chovatele na vesnici kde žije převážně starší obyvatelstvo je cena mezi třemi, čtyřmi korunami tak akorát. Ve velkém městě zas není problém najít klientelu, která koupí vajíčka i za deset korun, protože si považují domácí.

4.3.2019 15:21
Zuzkaa

XXX.XXX.88.69

Samozřejmě, je to tak. Poptávka určuje cenu.

7.3.2019 22:22
alest250

XXX.XXX.64.7

Můj názor je, že všichni prodávají pod cenou, nebo je zde někdo, koho by prodej vajec regulérně uživil? Já mám k dispozici prostory, ječmen, pšenici, kukuřici zdarma (resp.za pronájem pozemků) a to ještě v biokvalitě a stejně chováme vše, pouze pro vlastní potřebu. Ani by mě nenapadlo, dělat to ve větším, to se snaží jiní a nějak, kromě Babiše, nebohatnou, jen se dřou...
Prostě a jednoduše, do svých kalkulací nezapočítáte tu práci, ty daně, ty investice, ty energie atd. atd...

Uživatel s deaktivovaným účtem

8.3.2019 08:00
Uživatel s deaktivovaným účtem

My už nepredávame, ja jednoducho nebudem vajička predávať pod cenu. Nechovám hybridky na vajcia ale natur odchované sliepky. Hovoria že chcú domáce vajíčka veľké s dvomi žltkami a ja také sliepky nechcem chovať, inak maju pocit že mám predať taka kov obchode.

8.3.2019 09:43
laying hen

XXX.XXX.166.107

Napriek tomu, že Vám vačšina napíše, že sa tým zarobiť nedá, tak Vám môžem povedať, že dá. Nie je problém dnes niečo vyrobiť, problém je nájsť pre svoj výrobok vhodného klienta, ktorý nepozerá na každú korunu a porovnáva domáce vajíčka s Lidláckymi a pod. Predávať na dedine po 10ks je možné, ale ako je vyššie napísané, staré babky Vám za domáce vajíčka nezaplatia požadovanú cenu. Alebo prinesú suché rohlíky a chlebík a myslia si, že dostanú vajíčka gratis. Ak chcete chovať viac sliepok a niečo si privyrobiť, musíte si nájsť odberateľov najlepšie mimo svojho bydliska (doma nie je nikto prorokom, susedia a známy, rodina najlepšie zadarmo...), najlepšie v meste, napríklad kataster, nemocnica (sestričky, lekári), učiteľky, vačšia firma, kde prinesiete naraz 100ks vajec a pod.
Chce to mať ale celoročne znášku 80% a viac, kvalitne kŕmiť, starať sa. Ja mám chov nosníc ako koníček a nepotrebujem to v podstate, ale v mojom okolí chce veľa ľudí domáce vajíčka, v cene 5eur/30ks nie je problém predať (veľkosť L). Tak polovicu českého priemerného dôchodku si privyrobím. Tak majú deti sporenie...

AdNaJa

10.3.2019 22:33
AdNaJa

XXX.XXX.33.252

Ahojte... my tiež predávame 10ks/1.50e

13.3.2019 13:12
Toony

XXX.XXX.95.242

Prodávám vejce za 6,-.Bydlím poblíž Brna o to je to jednodušší.
Ale i tak, vždycky je to o zákazníkovi, jestli ocení tu kvalitu. U nás na vesnici, když řeknu 6,- tak polovina lidí řekne, že je to moc a druhá polovina, že je to dobrá cena. Dost udělá to, když lidi ví, že je to Váš koníček, že tím "žijete" Uvidí dobře udržovaný výběh a slepice v dobrém zdravotním stavu a máte zákazníka hned.

Marco07

9.4.2019 21:15
Marco07

XXX.XXX.177.91

Vazeni, vajicka prodavam dle velikosti za 4-4,50kc. Pokud si neumite spocitat naklady a strilite to za cenu 3kc, nakopal bych kazdeho takoveho do zadku, protoze vsichni chov nedotujeme!!! A vy kazite ostatnim jen cenu, protoze pak kazdy rekne, ja je videl ta 3kc. Zajimalo by me, jak nekteri mohli prijit k cene velkodrubezarny, protoze kuprikladu mistni velkochov nabizi velkoodberatelum za 2,80kc od hybrida, ktery navic snasi daleko vic. Zapocitali jste zakoupeni kurice? Vykrm kurice do prvni snasky? Vymenu nosnic kazde 3roky? Krmnou davku? Krmeni slepic v dobe klidu, kdy nesnasi nebo preperuji? Vas osobni cas a nekonecne vstavani, zatim co ostatni spi? Kdybych prodaval za 3kc, tak bych do toho musel strkat penize ze svych vyplat. Adekvatni cena je 4,50 a pokud to lidi nechteji dat, reknu fajn a udelam z nich testoviny, ktere vydrzi rok nebo je zavarim ale rozhodne je neprodam pod cenou. Pokud mate krmnou davku na den 1,50kc a slepice snasi v prumeru obden, tak 3kc vyjadruje jen cenu krmiva!!!!!! Radeji nic nechovejte, protoze nakoupit u chovatele vas vyjde levneji, pokud si to ovsem umite spocitat. Pak se kazdy hloupe divi, ze to chovatel zacne nekvalitne krmit aby se vyrovnal amaterum, kteri obdarovavaji sve okoli. Co je to jineho nez dotace, kdyz vyrobite za 3kc a za identickou cenu prodavate? Jen tvaroh stoji 15kc za 250gr a ten mate max pro deset slepic na den. Delam michanice a vychazi me krmna davka na 2,50kc na den. V cene jsou i vitaminy(roboran, pravidelne odcerveni, sroty,psenice, tvaroh, brambory. Jedina slozka koprivy jsou zadarmo, pokud jsou. Mam v okoli nekolik takovych, co neumeji pocitat, hold prodavam mene a snizil jsem vlastni chov, abych nemel tak velke prebytky. Rozhodne ale nebudu nekomu delat dojnou kravu. Chces za 3kc, tak hybaj do PL nebo supermarketu a dobrou chut.

9.4.2019 21:39
Matsik

XXX.XXX.42.97

Každý ať si prodává za kolik chce. Nevím proč tu urážíte lidi, kteří chovají slepice pro radost z chovu a vejce jsou vlastně jen vedlejší produkt. Tak to mám já. A představte si, že jsem si spočítala na kolik mě vyjde jedno vejce, ale radši prodám za výrobní cenu než vejce vyhazovat. Docela by mě zajímalo zajímalo co vede Vás k chovu slepic. No láska k chovu to asi nebude.

10.4.2019 05:46
horal

XXX.XXX.13.30

Nechápu zemědělce, že prodávají pšenici za 300-400 Kč, když normálně se dá koupit za 700-800 Kč. Víte co stojí traktor na zpracování půdy a osetí. O kombajnu ani nemluvím.

10.4.2019 07:20
Malkina

XXX.XXX.0.162

No já hlavně doufám,že si to nespočítaj ti zákazníci co k nám jezdí pro vajíčka za tři koruny.Protože kdyby započítali čas,benzín a amortizaci auta došli by k tomu že si vejce radši koupí v krámě.

10.4.2019 07:59
Olánek

XXX.XXX.23.38

Malkina napsal(a):
No já hlavně doufám,že si to nespočítaj ti zákazníci co k nám jezdí pro vajíčka za tři koruny.Protože kdyby započítali čas,benzín a amortizaci auta došli by k tomu že si vejce radši koupí v krámě.

Ekonomicky to neřešte,někdo je dotačně přikrmován např.zemědělec,někdo finančně odškodněn,sucho,kůrovec,např.majitelé lesů,rybáři,kormoráni,včelaři,varroáza a pod.

10.4.2019 09:11
laying hen

XXX.XXX.166.107

Marco07 napsal(a):
Vazeni, vajicka prodavam dle velikosti za 4-4,50kc. Pokud si neumite spocitat naklady a strilite to za cenu 3kc, nakopal bych kazdeho takoveho do zadku, protoze vsichni chov nedotujeme!!! A vy kazite ostatnim jen cenu, protoze pak kazdy rekne, ja je videl ta 3kc. Zajimalo by me, jak nekteri mohli prijit k cene velkodrubezarny, protoze kuprikladu mistni velkochov nabizi velkoodberatelum za 2,80kc od hybrida, ktery navic snasi daleko vic. Zapocitali jste zakoupeni kurice? Vykrm kurice do prvni snasky? Vymenu nosnic kazde 3roky? Krmnou davku? Krmeni slepic v dobe klidu, kdy nesnasi nebo preperuji? Vas osobni cas a nekonecne vstavani, zatim co ostatni spi? Kdybych prodaval za 3kc, tak bych do toho musel strkat penize ze svych vyplat. Adekvatni cena je 4,50 a pokud to lidi nechteji dat, reknu fajn a udelam z nich testoviny, ktere vydrzi rok nebo je zavarim ale rozhodne je neprodam pod cenou. Pokud mate krmnou davku na den 1,50kc a slepice snasi v prumeru obden, tak 3kc vyjadruje jen cenu krmiva!!!!!! Radeji nic nechovejte, protoze nakoupit u chovatele vas vyjde levneji, pokud si to ovsem umite spocitat. Pak se kazdy hloupe divi, ze to chovatel zacne nekvalitne krmit aby se vyrovnal amaterum, kteri obdarovavaji sve okoli. Co je to jineho nez dotace, kdyz vyrobite za 3kc a za identickou cenu prodavate? Jen tvaroh stoji 15kc za 250gr a ten mate max pro deset slepic na den. Delam michanice a vychazi me krmna davka na 2,50kc na den. V cene jsou i vitaminy(roboran, pravidelne odcerveni, sroty,psenice, tvaroh, brambory. Jedina slozka koprivy jsou zadarmo, pokud jsou. Mam v okoli nekolik takovych, co neumeji pocitat, hold prodavam mene a snizil jsem vlastni chov, abych nemel tak velke prebytky. Rozhodne ale nebudu nekomu delat dojnou kravu. Chces za 3kc, tak hybaj do PL nebo supermarketu a dobrou chut.

Ak si môžem dovoliť Vám poradiť, mlieko a mliečne výrobky sú veľmi kvalitným, ale asi najdrahším bielkovinovým krmivom. Lacnejšie Vás vyjde proteín čerstvej ryby, rybej múčky, sušenej krvi... A to o dosť... Dám Vám modelový príklad:

1000gr tvaroh,celkový proteín, ktorý skrmite,bude 120gramov. cena 60Kc.

http://www.baff.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=37&category_id=12&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=53

1000gramov treska piliny, celkový proteín, ktorý skrmite 150gramov, cena 25Kc.

https://www.krmivahulin.cz/krmiva-a-smesi-pro-rybolov/suroviny-pro-vyrobu/moucky-rybi/moucka-rybi-lt-72-24-kg.html

1000gramov rybia mučka,cekový proteín,ktorý skrmite,bude 720gramov, cena 100Kc

Lacnejšie o čosi vychádza rybia mučka oproti rybím pilinám, ak to porovnáte s tvarohom, tak rybia múčka obsahuje 6x viac proteínu porovnateľnej kvality ako tvaroh. Teda 6kg tvarohu zaplatíte 360Kc, 1kg rybej múčky o rovnakom obsahu proteínu bude stáť 100Kc. To je teda podstatný rozdiel. A to nehovorím o sušenej krvi, tam bude cena do 50Kc za 1kg a ešte trochu viac bielkoviny ako v rybej múčke, ale horšej kvality (málo metionínu, izoleucínu), takže prípadne miešať s rybou múčkou 50/50.

Vidím, že sledujete rentabilitu chovu, preto Vám dávam tip, nechcem sa Vám samozrejme starať do Vášho chovu...

10.4.2019 16:31
alest250

XXX.XXX.41.20

Za 3 koruny pořád drahý. Já dávám vejce zdarma i s dopravou zdarma. A co jako? Je to čistě moje věc. Však mám také stále vyprodáno v rámci rodiny :)
Jinak tomu rozčílenému pánovi dám radu. Pokud vám zákazník řekne, že jinde prodávají vejce levněji, s úsměvem je tam pošlete. Málo kdo odjede pro pár vajec o korunu levnějších, pokud to není ta samá obec a ta samá kvalita.

10.4.2019 17:48
Malkina

XXX.XXX.0.162

alest250 napsal(a):
Za 3 koruny pořád drahý. Já dávám vejce zdarma i s dopravou zdarma. A co jako? Je to čistě moje věc. Však mám také stále vyprodáno v rámci rodiny :)
Jinak tomu rozčílenému pánovi dám radu. Pokud vám zákazník řekne, že jinde prodávají vejce levněji, s úsměvem je tam pošlete. Málo kdo odjede pro pár vajec o korunu levnějších, pokud to není ta samá obec a ta samá kvalita.

A víte že se mi i to stalo?Když jsem zdražila mlíko přišla jsem o třetinu zákazníků.Mezi nimi byl pán od nás ze vsi který začal jezdit do sousední vesnice kde mají o 2kč levnější.Na šesti litrech týdně víc projezdí než ušetří,ale mlíko má levnější Rozčílený pán zjevně ví jaké má kdo výrobní náklady když nás tak hezky sepsul že prodáváme pod cenou..

10.4.2019 18:11
hokrví

XXX.XXX.105.226

Malkina napsal(a):
A víte že se mi i to stalo?Když jsem zdražila mlíko přišla jsem o třetinu zákazníků.Mezi nimi byl pán od nás ze vsi který začal jezdit do sousední vesnice kde mají o 2kč levnější.Na šesti litrech týdně víc projezdí než ušetří,ale mlíko má levnější Rozčílený pán zjevně ví jaké má kdo výrobní náklady když nás tak hezky sepsul že prodáváme pod cenou..

Mám podobnou zkušenost, jeden pán mi zpočítal, že ho okradu ročně o 200 kč a tak začal jezdit o 7 km dál, aspoň se povozí a za ušetřené peníze si může koupit něco pěkného.

10.4.2019 18:36
Malkina

XXX.XXX.0.162

hokrví napsal(a):
Mám podobnou zkušenost, jeden pán mi zpočítal, že ho okradu ročně o 200 kč a tak začal jezdit o 7 km dál, aspoň se povozí a za ušetřené peníze si může koupit něco pěkného.

Přidejte reakci

Přidat smajlík