Speciální klubová výstava pražských krátkozobých rejdičů - 2017

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
27.9.2017 23:06
incas

XXX.XXX.68.204

Klub chovatelů PRK pořádá svoji speciální klubovou výstavu 20. - 22.10.2017 při celopražské soutěžní výstavě v OD Prior na Sofijském náměstí v Praze - Modřanech. Klubová výstava je otevřena i pro nečleny speciálního klubu. Přihlášku ke stažení najdete na našich webových stránkách. Více informací podám na tel.602 880 400, e-mail: sudajirka@seznam.cz, nebo zde na diskuzi v tomto vláknu. Těším se na Vaši účast. S chovatelským pozdravem J. Suda.

29.9.2017 22:58
poty76

XXX.XXX.145.250

Ahoj Jirko, omlouvám se, potřeboval bych nakopat do zádele, promiň. Snad nějak vytáhnutím tohoto vlákna nazabrzdím potencionální zájemce o vaší speciálku v říjnu. Nějak jsem si to s tím názvem nespojil. No, ne vždy je posvícení. Myslel jsem dobře a nakonec to mmoc dobře není. Super hlavy a ty obočnice s okem

30.9.2017 09:31
incas

XXX.XXX.68.69

poty76 napsal(a):
Ahoj Jirko, omlouvám se, potřeboval bych nakopat do zádele, promiň. Snad nějak vytáhnutím tohoto vlákna nazabrzdím potencionální zájemce o vaší speciálku v říjnu. Nějak jsem si to s tím názvem nespojil. No, ne vždy je posvícení. Myslel jsem dobře a nakonec to mmoc dobře není. Super hlavy a ty obočnice s okem

Nevadí, nic se neděje. Vždyť nejde o nic, ještě je chvíli čas do uzávěrky přihlášek. Jirka.

8.10.2017 09:05
incas

XXX.XXX.68.60

Hezký den všem,
jenom připomínám poslední den přijímání přihlášek na naši speciální výstavu pražských krátkozobých rejdičů v Praze - Modřanech. Dnes mi můžete volat a psát ještě celý den na tel.602 880 400, e-mail: sudajirka@seznam.cz
Jirka Suda.

Dnes je také den uzávěrky přihlášek na celopražskou soutěžní výstavu v Praze - Modřanech, která se koná ve stejný termín a na stejném místě. Přihlášky V. Svoboda - 723 727 870, e-mail: svobodasep@seznam.cz.

9.10.2017 19:55
efulin

XXX.XXX.166.47

Zatim nemam co vystavit (mam sve prvni kratkozobe teprve par tydnu), ale inspiraci hledat rada prijedu.

9.10.2017 20:41
pavko

XXX.XXX.213.38

efulin napsal(a):
Zatim nemam co vystavit (mam sve prvni kratkozobe teprve par tydnu), ale inspiraci hledat rada prijedu.

Poradíme, doplníme, na vystavě probereme

9.10.2017 21:38
efulin

XXX.XXX.166.47

pavko napsal(a):
Poradíme, doplníme, na vystavě probereme

Velice se tesim!

10.10.2017 22:59
incas

XXX.XXX.68.131

Vážení přátelé,

velký svátek chovatelů pražských krátkozobých rejdičů je za dveřmi a již teď vám mohu slíbit, že bude k vidění cca 210 kusů PRK v mnoha barevných a kresebných rázech.
Ve všeobecné části celopražské výstavy bude vedle mnoha králíků a drůbeže vystaveno dalších cca 160 holubů různých plemen, takže si přijde na své opravdu každý.
Těšíme se na Vás. J.S.

13.10.2017 20:17
incas

XXX.XXX.68.202

Zdravím všechny,

tak nyní již mohu prozradit obsazení letošní speciálky. Návštěvníci se mohou těšit na 214 kusů pražských krátkozobých rejdičů od dvaceti vystavovatelů. Z tohoto množství je 74 výletků 2017 a 140 starších jedinců. Vystavených rázů bude kolem dvaceti.
Ale musím bohužel i při tomto, na dnešní dobu jistě potěšitelném počtu vystavených holubů, zmínit jednu nepříznivou skutečnost. Při tvorbě katalogu mi zarazil velký úbytek dříve hojně vystavovaných "šimlů" (běloušů). Na letošní speciálce ukáží bělouše obdivovatelům holubí krásy pouze tři chovatelé v počtu několika kusů. Doufám, že tato situace je přechodná a v budoucnu bude zase skupina běloušů silněji zastoupená. Noví chovatelé pražských rejdičů jsou nadějí do budoucna a klub udělá vše, co bude v jeho silách pro podporu nově vznikajících chovů. J.S.

14.10.2017 10:39
bflmpz

XXX.XXX.172.87

incas napsal(a):
Zdravím všechny,

tak nyní již mohu prozradit obsazení letošní speciálky. Návštěvníci se mohou těšit na 214 kusů pražských krátkozobých rejdičů od dvaceti vystavovatelů. Z tohoto množství je 74 výletků 2017 a 140 starších jedinců. Vystavených rázů bude kolem dvaceti.
Ale musím bohužel i při tomto, na dnešní dobu jistě potěšitelném počtu vystavených holubů, zmínit jednu nepříznivou skutečnost. Při tvorbě katalogu mi zarazil velký úbytek dříve hojně vystavovaných "šimlů" (běloušů). Na letošní speciálce ukáží bělouše obdivovatelům holubí krásy pouze tři chovatelé v počtu několika kusů. Doufám, že tato situace je přechodná a v budoucnu bude zase skupina běloušů silněji zastoupená. Noví chovatelé pražských rejdičů jsou nadějí do budoucna a klub udělá vše, co bude v jeho silách pro podporu nově vznikajících chovů. J.S.

Bělouši pro mě byli vždy nejpřitažlivější barevný ráz PKR, prostor by pro ně i byl ale pořád mě odrazuje nutnost chův.Na to už prostor ani čas(kvůli práci) nemam ale holoubek je to nadherny

14.10.2017 20:56
incas

XXX.XXX.68.202

bflmpz napsal(a):
Bělouši pro mě byli vždy nejpřitažlivější barevný ráz PKR, prostor by pro ně i byl ale pořád mě odrazuje nutnost chův.Na to už prostor ani čas(kvůli práci) nemam ale holoubek je to nadherny

Zkuste to a uvidíte, že to tak hrozné není. Zvlášť když máte hejno nějakých zobatějších holubů. Pražáci krmí kaší většinou spolehlivě, takže se dají podsazovat až starší holoubata (nebo alespoň jedno). Druhé si hodně párů "vytáhne" samo. Důležité je drobnozrnné krmivo. Vše je o dobrém zdravotním stavu holubů, ale to je stejné u všech plemen. J.S.

16.10.2017 21:36
incas

XXX.XXX.68.165

Zdravím všechny,

na letošní speciální výstavě proběhne také 1. ročník Memoriálu Pavla Vacka na plnobarevné holuby, kterých je přihlášeno kolem padesáti kusů. Soutěž proběhne na počest našeho přítele, dlouholetého chovatele pražských rejdičů, který navždy opustil naše řady na jaře letošního roku.

J.S.

20.10.2017 00:45
incas

XXX.XXX.68.43

Zdravím všechny,
s potěšením musím oznámit zprávu, že dlouho očekávaná kniha Ladislava Seidla o pražském holubářství a o chovu pražských rejdičů zvláště, je na světě! Kdo zná umělecké zaměření autora, tak tuší, co může v knize očekávat. Je to obsáhlá výpravná publikace a obsahuje necelých 500 stran,34 kapitol,143 černobílých a 11 barevných tabulí. Kniha nás vrátí o hezkou řádku let zpět a vzbudí v nás nostalgické vzpomínky na dobu, kdy holubaření patřilo ke každodennímu životu velké části pražského obyvatelstva. Součástí knihy je také omezený počet barevných leporel, na kterých je vyobrazené celé průčelí staré zaniklé osady vorařů v Podskalí. Takto zpracovaná část staré Prahy, která navždy zmizela v propadlišti dějin, nebyla dosud nikde publikována.
Knihu bude možno zakoupit přímo od autora (knihu vydal vlastním nákladem) na celopražské výstavě v Praze - Modřanech v sobotu 21.10.
J.S.

20.10.2017 09:51
efulin

XXX.XXX.166.5

incas napsal(a):
Zdravím všechny,
s potěšením musím oznámit zprávu, že dlouho očekávaná kniha Ladislava Seidla o pražském holubářství a o chovu pražských rejdičů zvláště, je na světě! Kdo zná umělecké zaměření autora, tak tuší, co může v knize očekávat. Je to obsáhlá výpravná publikace a obsahuje necelých 500 stran,34 kapitol,143 černobílých a 11 barevných tabulí. Kniha nás vrátí o hezkou řádku let zpět a vzbudí v nás nostalgické vzpomínky na dobu, kdy holubaření patřilo ke každodennímu životu velké části pražského obyvatelstva. Součástí knihy je také omezený počet barevných leporel, na kterých je vyobrazené celé průčelí staré zaniklé osady vorařů v Podskalí. Takto zpracovaná část staré Prahy, která navždy zmizela v propadlišti dějin, nebyla dosud nikde publikována.
Knihu bude možno zakoupit přímo od autora (knihu vydal vlastním nákladem) na celopražské výstavě v Praze - Modřanech v sobotu 21.10.
J.S.

To je velika krasa! Kolik stoji? Abych vedela, kolik si mam vzit s sebou na vystavu penez. Doufam, ze na mne nejaka zbyde, az se tam v sobotu s rodinou dokodrcame.

20.10.2017 11:31
bflmpz

XXX.XXX.242.253

incas napsal(a):
Zdravím všechny,
J.S.

Zdravím p.Suda na výstavu se bohužel nedostanu byla by možnost knihu nějak objednat?

20.10.2017 12:38
incas

XXX.XXX.122.82

Zdravím všechny,
těší mi Váš zájem o toto dílo př. L. Seidla. Dnes odpoledne mi př. Seidl dá jasnou cenu a hned jí tady oznámím. Poštou samozřejmě kniha také poslat jde, ale dost se to prodraží. Knihy budou k dispozici i 4.11. v Libčicích nad Vltavou.
Hned jak budu vědět více, dám sem ohledně knihy doplňující informace.
J.S.

20.10.2017 12:54
bflmpz

XXX.XXX.242.253

incas napsal(a):
Zdravím všechny,
těší mi Váš zájem o toto dílo př. L. Seidla. Dnes odpoledne mi př. Seidl dá jasnou cenu a hned jí tady oznámím. Poštou samozřejmě kniha také poslat jde, ale dost se to prodraží. Knihy budou k dispozici i 4.11. v Libčicích nad Vltavou.
Hned jak budu vědět více, dám sem ohledně knihy doplňující informace.
J.S.

20.10.2017 18:30
incas

XXX.XXX.68.254

Zdravím všechny,
tak přítel Seidl vykalkuloval cenu dle nákladů na 450, - kč za knihu a 100, - kč za samostatně prodejné barevné leporelo pražského Podskalí. je to minimální cena, kterou mohl dát bez nároku na nějaký případný zisk. Zítra bude v Modřanech prezentovat a prodávat tuto knihu již od ranního otevření výstavy.
S pozdravem Jirka Suda.

21.10.2017 15:41
bflmpz

XXX.XXX.252.68

incas napsal(a):
Zdravím všechny,
tak přítel Seidl vykalkuloval cenu dle nákladů na 450, - kč za knihu a 100, - kč za samostatně prodejné barevné leporelo pražského Podskalí. je to minimální cena, kterou mohl dát bez nároku na nějaký případný zisk. Zítra bude v Modřanech prezentovat a prodávat tuto knihu již od ranního otevření výstavy.
S pozdravem Jirka Suda.

A byl by nějaký kontakt kde by šlo knihu objednat?

22.10.2017 17:55
incas

XXX.XXX.68.254

Zdravím všechny,
tak zájem o knihu byl obstojný. Př. Seidl psal zájemcům věnování a byla na něm vidět radost z dokončeného díla a ze zájmu o něj.
Kniha také objednat půjde, ale zasílání poštou bere autor jako nejkrajnější řešení. V jeho věku běhat stále na poštu také již není ono, nehledě na navýšení ceny o poštovné.4. listopadu bude toto svoje dílo prezentovat a prodávat také na velké výstavě a trhu holubů v Libčicích nad Vltavou. V tomto tradičním termínu se do Libčic, kde se koná mimo místní výstavu holubů i speciálka klubu chovatelů rejdičů a racků, sjíždí chovatelé z celé republiky. Autor prosí všechny vzdálenější zájemce, aby se poptali kamarádů, zda někdo do Libčic nepojede. Po telefonické domluvě by byl schopen přivézt požadovaný počet knih. Opakuji, že cena kompletu kniha + leporelo je 550, - kč. Je to prodejné i odděleně 450, - a 100, - kč. zájemcům sdělím tel. číslo př. Seidla mailem, nebo SMS.
S pozdravem J. Suda.

23.10.2017 09:20
5555

XXX.XXX.212.193

Ahoj,
tuto pěknou výstavu jsem navštívil až v neděli, takže moje dojmy se mohou významně lišit s návštěvníky z prvního či druhého dne výstavy. Předně děkuji L. Seidlovi za další počin do holubářské knihovny a neposledně také za pohlednice s motivem PKR.
Všeobecnou část jsem moc neprohlížel, samozřejmou dominantou byli bílí brňáci Pepíka Smíška.
U speciálky PKR jsem se zaměřil jen na sedlaté, protože jsem měl dohromady jenom dvě hodinky na všechno. Výstavě dominovali jednoznačně holubi Jindřicha Mrázka, byť výborně uspěli př. Svoboda, Drahoš i někteří další chovatelé. U černých sedlatých mě zaujali nejvíce dva mladí samci, výletek Toši Stojanova měl výborný zobák a šířku hlavy, výletek J. Mrázka zase pěknou velikosti hlavy a slušné obočnice, oba se stali posilou mého chovu, takže velká spokojenost. V šedohnědých sedlatých měl výborné holuby obou pohlaví J. Mrázek, u žlutých vynikli více jeho mladí, protože chovní holubi měli světlejší obočnice. Pěkné žluté dodalo více chovatelů, vítězný starý holub měl ovšem namodralý ocas. To sice na žluté není tak markantní jako na červené, ale vítěz by měl být opravdu takřka dokonalý. Modrá barva byla doménou L. Drahoše, někteří modří na mne působili dlouhým dojmem a ptám se, co podniknu ve svém chovu, kde mám půlku holubů z velmi krátkých linií a půlku modrých z linií, které vítězí, a které i mně se velmi líbí. Tady se trošku biji se standardem, který hovoří o tom, že "přednost dáváme menšímu a kratšímu jedinci". Stříbrní sedlatí byli dodáni asi jen dva, měli nějaké přednosti. U červených zaujali spíše starší samci.
Posouzení bylo přísné, ale velmi korektní a řekl bych, že provedené s citem pro věc. Posuzovatelé správně trestali nepřipravené holuby, zejména si všímali bílých per v podocasníku, světlých obočnic. Z mého pohledu u velkého množství jedinců nebyla vůbec provedena úprava kresby, příprava obočnic a zkrácení špičky horní čelisti zobáku. Myslel jsem, že před speciálkou jsou tyto úkony u každého chovatele krátkozobých plemen samozřejmostí.
Z hlediska šlechtitelského mi na předvedených sedlatých chybělo, že tam nebyli jedinci, které by bylo možno použít na zlepšení šířky zobáku. Hodně jich mělo zobák střední šířky, často i delší. Je fakt, že na takových zobácích se ve třech, čtyřech letech věku mohou vytvářet pěkné bradavičnaté znaky a ty pak zobák schovají, ale v tomto ohledu se mi líbí daleko více žlutí a červení plnobarevní PKR, kteří mají zobáky dokonalé již prvním rokem, mají je široké, krátké a dolní čelist stejnou jako horní. Tady mají sedlatí ještě co dohánět.
Vzpomínám si na fotku, kterou jsem dělal před cirka 10 lety v Lysé nad Labem. Fotil jsem černého sedlatého s výbornými obočnicemi a naprosto krátkou zadní partií. Takový holub se dnes vidí opravdu vzácně. PKR je ale tak tvárný holub, že si ho během pár let můžete nasměrovat kam chcete, směrem, který preferujete.
Z výstavy jsem dovezl celkem 8 posil, nechal tam 4 své holuby, takže naprostá spokojenost. Prostředí bývalého Prioru v Modřanech hodnotím jako solidní, s dobrým zázemím.
Přeji všem chovatelům PKR, ať jim z výstavy dojdou holubi zdraví a v kondici a úspěšnou sezonu 2018. A. Veselý.

23.10.2017 10:45
incas

XXX.XXX.122.82

Zdravím všechny,
děkuji Sašovi za zběžné zhodnocení speciální výstavy PRK. Já na vstřebání a hodnocení celého víkendu budu potřebovat více času..

Jen jsem se lekl této věty:
"PKR je ale tak tvárný holub, že si ho během pár let můžete nasměrovat kam chcete, směrem, který preferujete."

Směr je naprosto jasný po celé generace chovatelů a vodítkem je platný standard, který by měl u všech našich plemen sestavovat a schvalovat jedině KLUB. Že se tak nedělo je špatné a zaviněné laxností klubů. Potom můžeme nadávat jak chceme. Klub chovatelů pražských krátkozobých rejdičů připomínkoval současný nedokonalý standard a vzorníkovou perokresbu a mohu říct, že spolupráce se standardovou komisí i ÚOK chovatelů holubů je zatím velice korektní a celá novelizace vzorníku je v závěrečné fázi.

S chovatelským pozdravem Jirka Suda.

30.10.2017 08:38
vlas

XXX.XXX.161.212

incas napsal(a):
Zdravím všechny,

Ahoj Jirko,
tak jsem se včera dokopal vyfotit moje pracovní hejnko běloušů, dobře víš že jsem ze zdravotních důvodů musel omezit chov drůbeže, tak jsem se zase začal po letech intenzivně věnovat holubům, mám ale v PKR ještě větší výzvu než jsou bělouši, fotky dám níže. Jirka.

30.10.2017 08:40
vlas

XXX.XXX.161.212

vlas napsal(a):
Ahoj Jirko,
tak jsem se včera dokopal vyfotit moje pracovní hejnko běloušů, dobře víš že jsem ze zdravotních důvodů musel omezit chov drůbeže, tak jsem se zase začal po letech intenzivně věnovat holubům, mám ale v PKR ještě větší výzvu než jsou bělouši, fotky dám níže. Jirka.

No, a toto je ta výzva.

30.10.2017 10:49
incas

XXX.XXX.122.82

vlas napsal(a):
Ahoj Jirko,

Super kamaráde !
takové "blázny" jako jsi ty, potřebujeme. Hlavně ti PRK je potřebují. Držím palce a na příští speciálce ti rezervuju alespoň 20 klecí, ha ha!
Jirka.

3.11.2017 19:11
incas

XXX.XXX.68.154

Zdravím všechny,
na naše klubové stránky jsem umístil výsledky, katalog a skromnou fotogalerii ze speciální výstavy v Praze - Modřanech. Na focení jsem tentokrát bohužel neměl moc času, taže fotogalerie je opravdu chudá. Ale alespoň malé přiblížení příznivcům pražských krátkozobých rejdičů, kteří se z nějakého důvodu nemohli přiject osobně podívat.
No, a zítra všichni "purclíkáři" pokračujeme v Libčicích nad Vltavou, ne? (viz vlastní vlákno)
J.S.

http://prazsky-kratkozoby-rejdic.webnode.cz.

3.11.2017 19:41
kouták

XXX.XXX.168.33

Jirko, máte krásné stránky a krásné purclíky.Hezky si výstavu užijte a pozdravuj ode mě Petra.Zdraví Zdeněk.

3.11.2017 20:51
hrabal1

XXX.XXX.32.136

incas napsal(a):
Zdravím všechny,
na naše klubové stránky jsem umístil výsledky, katalog a skromnou fotogalerii ze speciální výstavy v Praze - Modřanech. Na focení jsem tentokrát bohužel neměl moc času, taže fotogalerie je opravdu chudá. Ale alespoň malé přiblížení příznivcům pražských krátkozobých rejdičů, kteří se z nějakého důvodu nemohli přiject osobně podívat.
No, a zítra všichni "purclíkáři" pokračujeme v Libčicích nad Vltavou, ne? (viz vlastní vlákno)
J.S.

http://prazsky-kratkozoby-rejdic.webnode.cz.

Pozdravujem. Rád by som nejako dostal na slovensko tú knihu, ale neviem zistiť či tam niekto zo slovenských chovateľov bude.Máte nejaké avízo, ostatné by sme dohodli telefonicky. J.Hrabal.

4.11.2017 19:39
honzapm

XXX.XXX.182.25

Pokud by byl zájem, klidně převezmu/koupím několik knih.
Zájemcům, kteří potřebují zaslání poštou, je rozešlu místo pana autora.
Poštu mám kousek a nedělá mi problém tam zajít.

Stačilo by knihy přivézt do Nezvěstic na spec. výst. vlašek,
kde bych je převzal.

Cenu dobírky bych samozřejmě nechal jen za cenu knihy
+ reálné poštovné + dobírečné. Bez provize pro mě.

Tak si to nějak promyslete hoši a třeba dejte vědět,
je-li problém s distribucí pouze v tom rozesílání poštou.

4.11.2017 20:22
incas

XXX.XXX.68.154

honzapm napsal(a):
Pokud by byl zájem, klidně převezmu/koupím několik knih.
Zájemcům, kteří potřebují zaslání poštou, je rozešlu místo pana autora.
Poštu mám kousek a nedělá mi problém tam zajít.

Stačilo by knihy přivézt do Nezvěstic na spec. výst. vlašek,
kde bych je převzal.

Cenu dobírky bych samozřejmě nechal jen za cenu knihy
+ reálné poštovné + dobírečné. Bez provize pro mě.

Tak si to nějak promyslete hoši a třeba dejte vědět,
je-li problém s distribucí pouze v tom rozesílání poštou.

Zdravím,
díky za nabídku. Autorovi jsem dneska předal několik adres a ze zasíláním poštou také nebude problém. Nabídl se mu mladší přítel z jeho okolí, že pokud by to bylo nad jeho síly, rád mu také pomůže s distribucí poštou. Takže kdo má zájem o zaslání poštou, napište mi přesnou adresu do e-mailu, zprávu zda máte zájem jenom o knihu, nebo i s leporelem a já obratem přetlumočím př. Seidlovi. Nebo mohu sdělit e-mailem jeho telefon a můžete se domluvit sami.
Ale ještě jednou díky za nabídku pomoci s distribucí.
J.S.

17.11.2017 17:29
Ondřej K.

XXX.XXX.58.20

PRK Lysá nad Labem.

17.11.2017 18:56
Ondřej K.

XXX.XXX.58.20

PRK žlutý CV Lysá nad Labem.

17.11.2017 19:32
Ondřej K.

XXX.XXX.58.20

PRK CV Lysá nad Labem.

17.11.2017 20:00
Ondřej K.

XXX.XXX.58.20

Posouzení vyfocených holubů p.Chrastilem.

17.11.2017 20:08
st.toman

XXX.XXX.32.219

Ondřej K. napsal(a):
Posouzení vyfocených holubů p.Chrastilem.

Jó, nová doba, nové lístky, jsme v Evropě, tak co?

5.2.2018 18:36
incas

XXX.XXX.133.112

Zdravím všechny, příznivce pražských rejdičů zvláště.
Již tuto sobotu se koná další "purclíkářská" akcička, na kterou by si měl najít cestu každý chovatel a obdivovatel pražských krátkozobých rejdičů.
Přátelé ze základní organizace v Praze - Záběhlicích, pořádají svojí tradiční přehlídku "purclíků" v hospůdce sportovního areálu Astra. Bude vystaveno cca 80 kusů PRK a pro zájemce bude připravena malá burza. Kvalitní občerstvení v útulné hospůdce po celý den je samozřejmostí. Přijeďte podpořit kamarády ze Záběhlic a připomenout si atmosféru malé komorní výstavy v kruhu stejně "postižených" chovatelů. Doufám, že se sejdeme v hojném počtu a bude konečně čas si pěkně popovídat.
J.S.

9.2.2018 22:54
incas

XXX.XXX.225.35

Zdravím všechny,
připomínám tip na parádně prožitou zítřejší sobotu. Najděte si chvilku času, určitě to bude stát za to.
J.S.

10.2.2018 22:40
mirafer

XXX.XXX.124.26

incas napsal(a):
Zdravím všechny,
připomínám tip na parádně prožitou zítřejší sobotu. Najděte si chvilku času, určitě to bude stát za to.
J.S.

Zdravím přátele holoubků v Praze zrozených. Při cestě na narozeniny směr Příbram, jsem se stavil v areálu Astra v Záběhlicích a opravdu jsem si parádně prožil krásné dopoledne. Jirko, stálo to opravdu za to. Byla to paráda spatřit celou škálu barev i kreseb těchto nádherných skvostů našeho holubářství pohromadě.

Míra Fér.

11.2.2018 14:13
incas

XXX.XXX.178.165

mirafer napsal(a):
Zdravím přátele holoubků v Praze zrozených. Při cestě na narozeniny směr Příbram, jsem se stavil v areálu Astra v Záběhlicích a opravdu jsem si parádně prožil krásné dopoledne. Jirko, stálo to opravdu za to. Byla to paráda spatřit celou škálu barev i kreseb těchto nádherných skvostů našeho holubářství pohromadě.

Míra Fér.

Ahoj Míro a všichni ostatní,
byla to opravdu pěkná výstava a setkání chovatelů a příznivců pražských krátkozobých rejdičů. Spokojenost návštěvníků je jistě ta nejlepší odměna a povzbuzení do budoucna pro pár nadšenců ze záběhlické organizace. Pro ty, kteří se nemohli přiject podívat, přidávám pár fotek.
J.S.

11.2.2018 17:00
Ondřej K.

XXX.XXX.58.20

incas napsal(a):
Ahoj Míro a všichni ostatní,
byla to opravdu pěkná výstava a setkání chovatelů a příznivců pražských krátkozobých rejdičů. Spokojenost návštěvníků je jistě ta nejlepší odměna a povzbuzení do budoucna pro pár nadšenců ze záběhlické organizace. Pro ty, kteří se nemohli přiject podívat, přidávám pár fotek.
J.S.

Už teď mě mrzí že sem se nedostavil

11.2.2018 20:50
teo

XXX.XXX.144.83

CHlapi to zvládli moc dobře.

11.2.2018 23:06
Pjotr.K

XXX.XXX.67.174

Velké díky za kladné hodnocení výstavy, konané Záběhlickými holubáři.

2.3.2018 17:46
terarista123

XXX.XXX.149.156

Dobrý den, chci se zeptat zda je u nas uznana barva pkr modry tygr.

3.3.2018 09:42
incas

XXX.XXX.139.190

Dobrý den,
modrý tygřík samozřejmě uznaný je (i když není uveden v barvách u tygříků), ale nechová se a nejspíš se ani nikdy nechoval. Já jsem na modré tygříky nenarazil ani při podrobném studování katalogů speciálních výstav několik desítek let zpět.
Pro případ, že by se např. modrý tygřík objevil někde na výstavě, platí pro jeho posouzení odstavec ve vzorníku "ostatní rázy".
S pozdravem J. Suda.

3.3.2018 10:22
incas

XXX.XXX.139.190

terarista123 napsal(a):
Dobrý den, chci se zeptat zda je u nas uznana barva pkr modry tygr.

Ještě pro upřesnění:

Tygr, v "tradiční" tygří kresbě, kdy je holub plnobarevný a má bíle kreslenou pouze hlavu, krk a ramínka, není u PRK uznaný ani v jedné barvě a neměl by být na výstavě vůbec hodnocen.
U PRK je to kresebný ráz tygřík (obdobnou kresbu má brněnský voláč čapík). Rozdíl mezi tygrem a tygříkem jasně demonstrují přiložené obrázky a popis ve vzorníku.

J.S.

3.3.2018 12:44
terarista123

XXX.XXX.149.156

Dobře moc děkuji za odpověď

17.3.2018 20:08
Ondřej K.

XXX.XXX.58.20

Jen tak něco ze sezóny.

21.3.2018 12:42
vlas

XXX.XXX.161.212

Tak je napárováno,

1.6.2018 00:08
incas

XXX.XXX.182.148

Zdravím všechny,

po delší době oživuji toto vlákno o pražských krátkozobých rejdičích.
Ještě se vrátím ke knize "Staropražské holubářství" od př. Ladislava Seidla. Autor prosí o nějakou zpětnou vazbu od těch, kteří si již knihu přečetli. Napsat stručně co vás tam nejvíce zaujalo, co vám kniha a jeho vyprávění přineslo, případně co jste v knize postrádali, nebo se vám na knize nelíbilo. Je to mnohaletá práce autora, tak by ho jistě potěšila vaše spokojenost s tímto dílem.
Reakce, kterých se mu již dostalo, byly vesměs velice kladné. Málokdo čekal knihu v takovém rozsahu a pamětnické vyprávění a historky z "purclíkářského" prostředí zaujaly snad všechny čtenáře.
Vaše názory můžete zatelefonovat přímo L. Seidlovi, nebo případně poslat na můj e-mail. Rád mu je vytisknu a obratem předám.

S pozdravem Jirka Suda.

2.6.2018 21:31
hrabal1

XXX.XXX.47.221

incas napsal(a):
Zdravím všechny,

po delší době oživuji toto vlákno o pražských krátkozobých rejdičích.
Ještě se vrátím ke knize "Staropražské holubářství" od př. Ladislava Seidla. Autor prosí o nějakou zpětnou vazbu od těch, kteří si již knihu přečetli. Napsat stručně co vás tam nejvíce zaujalo, co vám kniha a jeho vyprávění přineslo, případně co jste v knize postrádali, nebo se vám na knize nelíbilo. Je to mnohaletá práce autora, tak by ho jistě potěšila vaše spokojenost s tímto dílem.
Reakce, kterých se mu již dostalo, byly vesměs velice kladné. Málokdo čekal knihu v takovém rozsahu a pamětnické vyprávění a historky z "purclíkářského" prostředí zaujaly snad všechny čtenáře.
Vaše názory můžete zatelefonovat přímo L. Seidlovi, nebo případně poslat na můj e-mail. Rád mu je vytisknu a obratem předám.

S pozdravem Jirka Suda.

Pozdravujem. Priam som čakal nejakú recenziu s ktorou sa obyčajne autori predháňajú. Knihu čítam veľmi pozorne. Musím napísať, že je priam potešením po úmornom a nabitom dni starosťami zasadnúť k tejto knihe. Sú tam mnohé informácie, ktoré pamätajú len najstarší holubiari. Som asi v polovici a mám už 6 A4 poznámok až na nejaké drobnosti kladných. Tých pár negatívnych sa týka odborného názvoslovia. Ale to je problém aj vysokoškolsky v odbornosti zoológie vzdelaných ľudí. Stačí čítať istý chovateľský časopis. Na slovo "materiál" -vraj plemenný!?-už som azda aj alergický u veterinárne vzdelaných autorov. Kurnik-šopa, nevedia že píšu o zvieratách? alebo o stavbách! Nič na tom nemení ani trestný zákon, kde je zviera chápané ako vec. Chcel by som spracovať recenziu pre Svět holubú. Ale kedy-to si netrúfam pri mojom pracovnom vyťažení odhadnúť. A otázke je, či to uvedený časopis aj zverejní. Ale smelo prehlasujem, že nič lepšie som za posledné roky nečítal. Vďaka panu autorovi. Môžem len ľutovať, že ho nepoznám. Rozprával som sa z viacerými slovenskými chovateľmi a majú podobný názor. S pozdravom a vďakou J.Hrabal.

3.6.2018 20:08
touzetin

XXX.XXX.150.3

hrabal1 napsal(a):
Pozdravujem. Priam som čakal nejakú recenziu s ktorou sa obyčajne autori predháňajú. Knihu čítam veľmi pozorne. Musím napísať, že je priam potešením po úmornom a nabitom dni starosťami zasadnúť k tejto knihe. Sú tam mnohé informácie, ktoré pamätajú len najstarší holubiari. Som asi v polovici a mám už 6 A4 poznámok až na nejaké drobnosti kladných. Tých pár negatívnych sa týka odborného názvoslovia. Ale to je problém aj vysokoškolsky v odbornosti zoológie vzdelaných ľudí. Stačí čítať istý chovateľský časopis. Na slovo "materiál" -vraj plemenný!?-už som azda aj alergický u veterinárne vzdelaných autorov. Kurnik-šopa, nevedia že píšu o zvieratách? alebo o stavbách! Nič na tom nemení ani trestný zákon, kde je zviera chápané ako vec. Chcel by som spracovať recenziu pre Svět holubú. Ale kedy-to si netrúfam pri mojom pracovnom vyťažení odhadnúť. A otázke je, či to uvedený časopis aj zverejní. Ale smelo prehlasujem, že nič lepšie som za posledné roky nečítal. Vďaka panu autorovi. Môžem len ľutovať, že ho nepoznám. Rozprával som sa z viacerými slovenskými chovateľmi a majú podobný názor. S pozdravom a vďakou J.Hrabal.

Výborný nápad . Určitě tu recenzi napište. Petr bude velmi rád a časopis Svět holubů má o tyhle názory a příspěvky velký zájem a chce je publikovat. Předem děkuji a přeji z Toužetína hezký večer. Lukáš M.

5.6.2018 09:00
parukar

XXX.XXX.96.198

Knížka je velkým dráždidlem holubářské fantazie. Čtenář se myšlenkami přenese do staré Prahy, kdysi plné holubů a pozoruje pestrá hejna purclíků, jak víří oblaka nad Prahou, aby si večer zašel na „jedno“ do hospůdky U Zelené žáby a poslouchal pantáty ze staré gardy vykládat historky o tom, jak jejich letáci trhají mraky. Pro mě, holubářskou terminologií ještě výletka, který nepamatuje staré časy, je to moc hezké fantazírování. To, jakým způsobem autor zprostředkoval pohled do dávné i nedávné historie, doplněný o mnoho krásných kreseb a postřehů, které za svůj dlouhý chovatelský život přítel Seidl nasbíral, se mi na knížce líbí asi ze všeho nejvíc. Opět se těším na zimní večery, až se do čtení znovu ponořím.
Byť jsou časy největší purclíkářské slávy nenávratně pryč, je knížka živou vodou pro hrstku zbývajících chovatelů pražských krátkozobých rejdičů a připomíná nám, jak velký odkaz a kus staré historie se na našich holubnících udržel. Byť doba holubaření moc nepřeje, je to výzva i závazek do dalších let.
Tím, že kniha byla vydána v početně omezeném vlastním nákladu, jsem si raději pořídil rovnou dvě – obě s věnováním, které mi autor rád na požádání napsal. Pokud je mi známo, zbývá již jen okolo 70 posledních výtisků, což není mnoho. O případném dotisku autor neuvažuje. Kdo do své knihovničky toto unikátní dílo ještě nepořídil, má nejvyšší čas.

Lukáš Záhlava.

7.6.2018 10:13
Ondřej K.

XXX.XXX.100.224

Knížka na kterou sme všichni čekali a těšili se na to až bude autorem publikována a dotvořena zaujala očekáváním na spojení se starými časi spojený s hejny purclíků kroužící nad Prahou v podání vyprávění starých holubářů které výborně spracoval autor p.Seidl a já si jí s nadšením zakoupil i s jeho věnováním. Představa velké škály barevných a kresebných rázů které byli v početných hejnech k vidění je v dnešní době nepředstavitelné natož aby je chovatelé volně pouštěli a nechávali kroužit ve velkých hejnech za účelem přetáhnutí konkurence v podobě jiných holubů od sousedních chovů.

S velkým zájmem mě nejvíce zaujal přehled mezibarevnými kříženímy za účelem regenerace a oživení chovu, všechny popisy kreseb dnes již zaniklých, popis a podstata celé knihy a kompletní podání i s ručními perokresbamy.

Všem můžu knihu vřele doporučit.

Kabeláč Ondřej.

18.7.2018 20:53
5555

XXX.XXX.180.126

Ahoj

rád bych oživil krásné téma - pražský rejdič krátkozobý, úžasné plemeno, velmi plodné, otužilé, čilé a atraktivní, přikládám fotku holubičky z hnízda, brácha je lepší, ale už poletuje, tak jsem vzal za vděk i holubičkou. Patří k písklatům, která mi letos udělala zvláštní radost a navíc v nejzajímavější barvě. S. Veselý.

22.7.2018 17:18
vlas

XXX.XXX.36.48

Pár pozdních holoubat.

24.7.2018 13:32
vlas

XXX.XXX.36.48

Mladý šiml.

26.8.2018 14:35
incas

XXX.XXX.128.96

Zdravím všechny,
chtěl bych všechny chovatele a příznivce pražských rejdičů pozvat na letošní speciálku do Prahy.
V posledním čísle časopisu Svět holubů vyšla upoutávka na Celopražskou soutěžní výstavu, při které se bude naše speciálka konat, bohužel s původně plánovaným, ale později změněným datumem. Takže platný termín modřanské, celopražské výstavy a naší speciální výstavy je 26. - 27. října 2018.
Výstava je otevřena i pro nečleny speciálního klubu, své pražské krátkozobé rejdiče může vystavit opravdu každý. Příhlášku ke stažení najdete na našich webových stránkách : https://prazsky-kratkozoby-rejdic.webnode.cz. Součástí speciální výstavy bude II. ročník Memoriálu Pavla Vacka na plnobarevné holuby, kde vítěze vyberou hlasováním sami chovatelé.
Těšíme se na Vás.
Za klub chovatelů PRK Jirka Suda.

20.10.2018 09:21
incas

XXX.XXX.159.153

incas napsal(a):
Zdravím všechny,
chtěl bych všechny chovatele a příznivce pražských rejdičů pozvat na letošní speciálku do Prahy.
V posledním čísle časopisu Svět holubů vyšla upoutávka na Celopražskou soutěžní výstavu, při které se bude naše speciálka konat, bohužel s původně plánovaným, ale později změněným datumem. Takže platný termín modřanské, celopražské výstavy a naší speciální výstavy je 26. - 27. října 2018.
Výstava je otevřena i pro nečleny speciálního klubu, své pražské krátkozobé rejdiče může vystavit opravdu každý. Příhlášku ke stažení najdete na našich webových stránkách : https://prazsky-kratkozoby-rejdic.webnode.cz. Součástí speciální výstavy bude II. ročník Memoriálu Pavla Vacka na plnobarevné holuby, kde vítěze vyberou hlasováním sami chovatelé.
Těšíme se na Vás.
Za klub chovatelů PRK Jirka Suda.

Zdravím všechny,
připomínám pěknou akci na nadcházející víkend. Přihlášeno je 232 kusů pražských krátkozobých rejdičů v mnoha barevných a kresebných rázech. Součástí speciální výstavy bude prodejní část, kde chovatelé dle svých slov nabídnou své přebytky dalším zájemcům o toto nádherné plemeno. Bude zde také možnost zakoupit si knihu př. Ladislava Seidla "Staropražské holubářství" a soubor barevných pohlednic všech rázů pražského rejdiče od stejného autora. Autor bude přítomen, takže rád vám knihu opatří svým originálním věnováním.
Těšíme se na vás.
Jirka Suda

30.10.2018 11:40
parukar

XXX.XXX.96.198

Speciálka je za námi, bylo nač se dívat. Pro představu přidávám několik fotek z této zdařilé výstavy.
Sotva skončila jedna výstava, již nám klepe na dveře další akce. Tou je speciálka Klubu rejdičů a racků v Libčicích nad Vltavou, která proběhne již tuto sobotu, 3.11. od 8 hodin v chovatelském areálu Kuželník, nedaleko vlakového nádraží. Součástí výstavy bude tradiční velký podzimní trh holubů, kde lze sehnat nové posily do chovu i nabídnout přebytky z vlastního chovu dalším zájemcům.
Lukáš

30.10.2018 13:01
majowec

XXX.XXX.15.253

Zdravim,

taky pridam fotky z vystavy. Prazacci meli opravdu super zastoupeni! Vystava nafocena zde:

http://www.chov-strukturovych-holubu.cz/fotogalerie/vystavy-trhy/26.-27.10.2018-specialni-vystava-pkr---celoprazska-soutezni-vystava---praha-modrany/

MP

31.10.2018 07:01
5555

XXX.XXX.212.193

Maro, jsi borec

29.11.2018 08:20
5555

XXX.XXX.212.193

Ahojte,

posílám fotky pár letošních výletků, je tam šedohnědá holubička a pár samců, dělají mi velkou radost. Přeji pohodový den. A. Veselý

31.12.2018 07:41
incas

XXX.XXX.228.89

Zdravím všechny,

na naše webové stránky jsem konečně přidal katalog, výsledky a skromnou fotogalerii ze speciálky pražských krátkozobých rejdičů 2018. Tak pokud budete mít náladu, tak se mrkněte.

https://prazsky-kratkozoby-rejdic.webnode.cz/

Jinak přeji všem ještě jednou jen ten nejpříjemnější konec letošního roku a veleúspěšný rok 2019.

Jirka Suda

31.12.2018 20:13
kudlacek

XXX.XXX.237.78

Zdravím,

Přeji vše nejlepší do nového roku a hodně úspěchů a radosti s Pražáčky!!!

23.1.2019 19:35
incas

XXX.XXX.178.1

Zdravím všechny,
tak se nám přiblížily další dvě akce, kde si jistě nejen "purclíkáři" přijdou na své.
První z nich je velký trh holubů všech plemen v areálu "Kuželník" v Libčicích nad Vltavou. Trh se bude konat v sobotu 2. února od 8:00 hodin v kryté hale zdejšího areálu. Takže pochytejte přebytky a přijeďte na klobásku a kus řeči.
Druhá akcička se koná o 14 dní později v Praze. 16. února pořádají záběhličtí purclíkáři přátelské posezení a přehlídku svých chovanců v útulné hospůdce sportovního areálu Astra. Tato, dnes již tradiční a zaběhnutá přehlídka jistě stojí za návštěvu všech příznivců pražských krátkozobých rejdičů. Bohaté občerstvení a dostatek míst k posezení na dohled klecí s holuby je samozřejmostí.
Obě akcičky vřele doporučuji, hojná účast bude jistě tou nejlepší odměnou pořadatelům.
J.S.

14.2.2019 19:37
incas

XXX.XXX.247.137

Zdravím všechny,

připomínám tip na nadcházející sobotu. Určitě nebude litovat nikdo, kdo přijede podpořit záběhlické "purclíkáře" na přehlídku jejich holubů do sportovního areálu "Astra" v Praze - Záběhlicích. Bohaté občerstvení v útulné hospůdce je samozřejmostí. Přijeďte se podívat na pražské krátkozobé rejdiče do tohoto komorního prostředí a poklábosit se stejně "postiženými" kamarády. Pro zájemce o posily do chovu bude připravena malá burza.
Na této akci bude také přítomen př. Ladislav Seidl a bude zde možnost zakoupit jeho výpravnou publikaci "Staropražské holubářství", nebo soubor barevných pohlednic všech rázů našeho rejdiče. Je možné také v případě zájmu př. Seidlovi předem zavolat, aby vzal potřebný počet knih. Zájemcům o věnování do knihy autor rád vyhoví. Telefon na autora a ukázkové fotografie knihy a pohlednic, najdete na hlavní stránce našeho klubového webu:

https://prazsky-kratkozoby-rejdic.webnode.cz

Doufám, že se sejdeme v hojném počtu a oceníme tak práci záběhlických kamarádů s přípravou této, dnes již tradiční přehlídky.

J.S.

Přidejte reakci

Přidat smajlík