Střílení po kočkách

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
5.7.2015 23:48
yvonne

XXX.XXX.241.166

Dobrý den,

některý ze vzdálenějších sousedů zřejmě střílí po kočkách. Na jaře střelil i tu naši, naštěstí si to zřejmě vykousala a rána se jí hezky zahojila. Přessousedi však už přišli o dvě kočky a já trnu pokaždé, když ta naše není na dvoře. I když slyším, že "někdo někde" střílí, tak přes těch několik zahrad dotyčného bohužel nevidím. Chtěla bych se proto zeptat - co s tím? Říkám si, že bych napsala alespoň nějaký oběžník s údaji, že je to nelegální atd. atd. - potřebovala bych tedy vědět, zda to nelegální opravdu je a o jaký zákon bych se mohla opřít? Také zda je třeba možné hrozit vymáháním peněz za péči o postřelenou kočku? (To mě napadá asi jako jedna z mála pák, která by na někoho takového mohla platit...)
Vím, že je to komplexní problém a že pro spoustu lidí jsou kočky škůdci, ale tady se opravdu nejedná o rozlezlou kočičí kolonii - naopak na to množství hospodářství a tedy myší a podobně je tu koček řekla bych i málo.

6.7.2015 07:34
koňadra

XXX.XXX.128.31

Bez důkazu nezmůžete nic. A důkazy se opatřují velmi těžce. Čím po nich střílí? Jestli vzduchovkou, nebo brokovnicí (ale pochybuji, že v zástavbě vy někdo střílel brokovnicí), tak i když z těla kočky vyjmete diabolku/brok, tak nedokážete, z které zbraně byly vystřeleny. Jedině snad, že by nejméně 2 lidé někoho viděli, že zrovna po kočce střílí, aby si to mohli dosvědčit. Pokud se vám podaří dokázat, že někdo střílel po kočce, potom je tady zákon o zbraních, který by ten člověk určitě porušil, i zákon na ochranu zvířat. Pak také lze vymáhat peníze za ošetření kočky, ale zase je to běh na dlouhou trať. I kdyby jste měla v ruce pravomocné rozhodnutí, že někdo je povinen náklady zaplatit, tak jak k tomu toho člověka fakticky donutíte? Mnoho lidí prostě bude hrát mrtvého brouka a bude čekat, jestli vám ty soudní poplatky a několikaleté tahanice budou stát za to, aby jste to z toho člověka dostala exekucí.

Uživatel s deaktivovaným účtem

6.7.2015 07:53

V první řadě bych podala oznámení na neznámého pachatele na obec. Ideálně, kdyby jste měla či někdo ze sousedů potvrzení od veterináře. Každopádně, pokud takovou věc oznámíte, musí se s tím úřad zabývat. Nejtěžší je samozřejmě získat důkaz, ale pokud je reálné podezření, už je předpoklad, že je naděje, aby se to někam posunulo.
A na kočku se jako na každé jiné zvíře vztahuje zákon na ochranu zvířat (už zmínila koňadra). Zkusím zjistit víc. A jinak držím palce, ať je na takové "palidi" spravedlivý bič!

6.7.2015 11:45
yvonne

XXX.XXX.241.166

Tak já mám docela představu, jak by to s úřady dopadlo => nijak. Nikdo nic samozřejmě... Ani nemůžu nutit někoho, kdo viděl dotyčného procházet se se vzduchovkou kolem plotu, aby šli svědčit. Dokonce ani ta má číča v té ráně diabolku neměla - ale jsem si jistá, že to od diabolky bylo. Od čeho jinýho taky...
Spíš mi momentálně jde vážně alespoň o to napsat oběžník stylem: "Střílením po kočkách se dopouštíte přečinu proti tomu a tomu zákonu, může hrozit... " Takové to, že se jako ozvete, že o tom víte, nelíbí se vám to a případně jste klidně i schopní s tím fakt na úřad jít (a kdybych měla důkazy, tak i půjdu!). - A doufat, že se toho zaleknou. Samozřejmě mě nebaví na někoho dělat bububu, ale v zájmu těch našich zvířat se chci alespoň ozvat, aby věděl, že ho někdo sleduje. A klidně i vypsat zákony, podle kterých by se sice nakonec nic nepořešilo, ale bude to znít dobře a úderně.
Krom toho mi přijde vysloveně debilní střílet po kočkách v zahradách, kde přes stromy nic moc nevidíte a dvoji sousedi tam mají malý děcka! To mu pak taky nikdo nedokáže, že někomu vystřelil oko.
Každopádně děkuji za reakce a kdyby Vás ještě něco napadlo, tak mi to prosím napište.

6.7.2015 15:01
koňadra

XXX.XXX.128.31

Yvonne - cituji: "Ani nemůžu nutit někoho, kdo viděl dotyčného procházet se se vzduchovkou kolem plotu, aby šli svědčit" - ono by vám takové svědectví vůbec nepomohlo. Procházet se se vzduchovkou může každý, tady je důležité, aby byl svědek na to, že ten člověk z té vzduchovky opravdu střílel a po zvířeti - on může tvrdit, že střílel do terče. Kamarádce soused kočku takto zastřelil, dokonce jí to i řekl (mezi čtyřma očima), mrtvou kočku někam zakopal, takže nebyl důkaz a kamarádka mohla jít akorát si stěžovat na lampárnu. Mně zase bývalý soused střílel po psovi, pes měl v uchu diabolku, nepřišla bych na to nebýt toho, že se to zanítilo a ucho bylo najednou 3x tak tlusté... a taky jsem mohla jít akorát na lampárnu. Další sousedi sice říkali, že ten člověk na moje psy střílí, když nejsem doma, ale svědčit nechtěli (proč by na sebe obraceli hněv souseda kvůli cizímu čoklovi, že?) a navíc pořád to není důkaz, že zrovna ten člověk to udělal. On může tvrdit, že psa postřelil úplně někdo jiný. Tyhle věci se prostě strašně těžko dokazují, ještě hůře vymáhají.

6.7.2015 16:49
peggi16

XXX.XXX.33.240

Možná se stačí nenápadně poptat v okolí nebo nějak jinak zjistit, kdo nemá rád kočky. V každém případě je to pěkný magor. Myslím si, že mu kočka asi vleze na pozemek a on po ní střílí. Pokud střelbu slyšíte a poznáte směr, odkud to šlo, asi bych se šla podívat, kdo ze sousedů je venku, prostě nenápadně, třeba se Vám podaří ho "ulovit" na kameru, vyfotit. Je to ale o hubu, takhle se neustále bát o kočky, taky to znám. Tady u nás zas chodí různá psiska, vlezou až k baráku. Majitelům je to jedno, že se psi toulají.
Jinak bez důkazů nic nevyhrajete a náhrada případné škody je taky ve hvězdách. A pokud kočku zastřelí, Vy se to ani nemusíte dozvědět, kočka nedojde domů, on ji někam zahrabe, hodí do popelnice...no je to strašné...ale věřte, že jednou i na takového kripla dojde a všechno zlé se mu vrátí. Držím Vám i kočičce palce!
A podezření na někoho nemáte? U některých lidí je to poznat, že nemají rádi zvířata a obzvlášť kočky.

6.7.2015 17:07

Zákon na ochranu zvířat proti týrání:

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-246#cast4.

6.7.2015 17:45
yvonne

XXX.XXX.241.166

@Koňadra: Je to sice úředně neprůkazné, no už toto samo dává alespoň jakési upřesňující podezření na to, kdo by to mohl být a s kým bych si o tom mohla tedy promluvit. I když je mi jasné, že úředně je to k ničemu.

Bohužel přímo člověka nevím. Ale bude to někdo ze dvou zahrad, kde v jedné jsou tři potencionální střelci a ve druhé člověk, který si myslím, že by tu kočku netrefil, i kdyby po ní střílel... Bohužel tam přes stromy, kůlny a podobně fakt nic nevidím - jsou to velké dlouhé zahrady prakticky jako pole a v případě, že stojí někde pod stříškou...

Nejde mi o náhradu jako takovou, ale o to, že to vůbec je možné chtít. Tihle lidi by si měli uvědomit, že taková kočka a veterinární péče o ni není zadarmo a že nikomu není jedno co dělají! Nehledě na to co už jsem psala - běhají tam i děti a také další zvířata...

blazice: děkuji za odkazy!

7.7.2015 04:46
Hapalainen

XXX.XXX.243.12

Vidím to trochu z druhé strany, tzn. jsem člověk, který kočky zrovna nemusí.
Samozřejmně zabíjet je extrém, ale jsem z nich čato na mrtvici.Sám kočky nemám,
ale sousedi z domů kolem nás ano a všechny si vybraly naši zahradu jako záchod.
V záhonech jsou mezi skalničkami vyleželá místa, občas schodí a rozbijí nějakou dekoraci.
Každé ráno vyberu ze záhonů velkou lopatu kočičího trusu, někdy chodí i do truhlíků
na kytky.Loni nám sousedovic kočka vlezla do obýváku dveřmi z terasy a vydělala se
na podlahu.Mám zvířata rád, tak akorát nadávám, ale příjemné to není.

7.7.2015 11:53
yvonne

XXX.XXX.241.166

Hapalainen: K nám chodí cizí kocour občůrávat do stodoly misky na vajíčka, kýble a podobně Všechny tyhle nešvary a následné rozhořčení chápu (i když zrovna tihle lidé vážně skalničky a truhlíky nevedou...) Ale střílením vykastrovaných, odčervených a pěstěných koček lez dosáhnout leda toho, že si pak lidi budou pořizovat začervený třikrát do roka se množící kočky, který "nebudou řešit", protože je zachvílu stejně někdo odstřelí a finančně se jim nevyplatí do nich investovat. Vůbec mi nebude vadit, když mou kočku někdo postříká hadicí studené vody, bude na ni křičet, tleskat a jinak ji vypuzovat ze své zahrady, ale střílet po ní - zřejmě hlavně pro zábavu, není řešení.
Také mám pocit, že to co popisujete dělají kočky právě lidem, u kterých cítí, že je nemají rádi. I co jsem tak pročítala diskuse, tak to souhlasí. Jsou to vychytralé potvůrky. Nakonec ten k nám chodící lump kocour bývá taky vyhánět, protože obtěžuje naši číču, tak nám to zřejmě vrací.

K těm skalničkám - naše kočka se nám taky pořád válela v takovým tom betonovým korytě s květinkama, teď jsme tam nabodali tenčí železné tyčky cca 15 cm krátké a už tam nechodí. Neříkám, že to přidá na estetice, ale neleze tam

12.7.2015 05:54
fikovnice

XXX.XXX.99.69

Hapalainen napsal(a):
Vidím to trochu z druhé strany, tzn. jsem člověk, který kočky zrovna nemusí.
Samozřejmně zabíjet je extrém, ale jsem z nich čato na mrtvici.Sám kočky nemám,
ale sousedi z domů kolem nás ano a všechny si vybraly naši zahradu jako záchod.
V záhonech jsou mezi skalničkami vyleželá místa, občas schodí a rozbijí nějakou dekoraci.
Každé ráno vyberu ze záhonů velkou lopatu kočičího trusu, někdy chodí i do truhlíků
na kytky.Loni nám sousedovic kočka vlezla do obýváku dveřmi z terasy a vydělala se
na podlahu.Mám zvířata rád, tak akorát nadávám, ale příjemné to není.

Dobrý den, zkuste tu pohledat v různých diskusních vláknech jak odpudit kočky, aby Vám nevykonávaly potřebu do Vašich záhonů...i když zaručenou radu asi nemůže dát nikdo.

12.7.2015 08:51
rapotacka11

XXX.XXX.32.138

To fakt nejde !
Vyžene je jen pes nebo vaše kočky, které si chrání své území.

12.7.2015 21:22
Hapalainen

XXX.XXX.39.58

rapotacka11 napsal(a):
To fakt nejde !
Vyžene je jen pes nebo vaše kočky, které si chrání své území.

Hm, to u nás moc nefunguje.Mám bígla a ten se sousedovic kočkou žere z jedný misky.Už jsem ho
párkrát viděl. Úplně cizí kočky sice občas zažene, ale taky není na zahradě pořád.
Mrchy tam chodí na záchod v noci a to je pes většinou doma.Ještěže mi alespoń nejdou po ptácích
ve voliéře.Chodí se tam na ně dívat, ale neútočí na ně.Sousedovic kočka sedí na zídce před
volierou každou chvíli a zírá tam na papoušky třeba hodinu.

12.7.2015 22:07
fikovnice

XXX.XXX.99.69

Hapalainen napsal(a):
Hm, to u nás moc nefunguje.Mám bígla a ten se sousedovic kočkou žere z jedný misky.Už jsem ho
párkrát viděl. Úplně cizí kočky sice občas zažene, ale taky není na zahradě pořád.
Mrchy tam chodí na záchod v noci a to je pes většinou doma.Ještěže mi alespoń nejdou po ptácích
ve voliéře.Chodí se tam na ně dívat, ale neútočí na ně.Sousedovic kočka sedí na zídce před
volierou každou chvíli a zírá tam na papoušky třeba hodinu.

No já zvažovala koupi odpuzujícího spreje - v mém případě ale kvůli sousedovic s odpuštěním čoklovi, který zásadně chodil dělat velkou potřebu mně před vrata. Příjezd za tmy téměř vždy znamenal, že jsem si nadílku odnesla buď na botě, anebo na pneu - což bylo jednou obzvlášť pikantní - jela jsem zrovna pneu přezouvat a spěchala jsem na čas. Umývala jsem pneu a děsně zuřila - na sousedy - že té feně nezakážou chodit se venčit zrovna mně před vrata. Pak jsem se ptala - a existují odpuzující spreje - ovšem jednak jsou prý drahé a druhak mi řekli, že první déšť je spláchne a abych to stříkala nanovo.
Sousedovic feňule byla asi před 3 týdny uspána (byla už hodně stará a nemocná), teď mají nové totálně nevychované a necvičené odrostlé štěně (spíše už dorostenec) huskyho. Tak se "těším" jak to povedou s ním.

13.7.2015 03:25
Hapalainen

XXX.XXX.243.12

fikovnice napsal(a):
No já zvažovala koupi odpuzujícího spreje - v mém případě ale kvůli sousedovic s odpuštěním čoklovi, který zásadně chodil dělat velkou potřebu mně před vrata. Příjezd za tmy téměř vždy znamenal, že jsem si nadílku odnesla buď na botě, anebo na pneu - což bylo jednou obzvlášť pikantní - jela jsem zrovna pneu přezouvat a spěchala jsem na čas. Umývala jsem pneu a děsně zuřila - na sousedy - že té feně nezakážou chodit se venčit zrovna mně před vrata. Pak jsem se ptala - a existují odpuzující spreje - ovšem jednak jsou prý drahé a druhak mi řekli, že první déšť je spláchne a abych to stříkala nanovo.
Sousedovic feňule byla asi před 3 týdny uspána (byla už hodně stará a nemocná), teď mají nové totálně nevychované a necvičené odrostlé štěně (spíše už dorostenec) huskyho. Tak se "těším" jak to povedou s ním.

Nám chodila každé ráno venčit psa do ulice jedna paní a pokaždé jsme měli před vratama
ho.. jako cep.Náhodou jsem jednou ráno odněkud přijel a viděl jsem tu paní z auta
akorát když v klidu držela psa na vodítku a on kadil přímo před naše vrata.Nenápadně
jsem vystoupil a šel za ní až k ní domů.Tak jsem věděl kde bydlí.Celý týden jsem sbíral
nadílku před domem do kýble a jednoho odpoledne jsem kýbl vzal a zazvonil u domu té paní.
Otevřel nějaký mladík a já mu řekl, že jdu vrátit to co si u mě zapoměli před domem
a ten kýbl jsem mu vysypal před nohy.Od těch do jsem tu paní u nás v ulici nepotkal.

14.7.2015 13:22
macomb

XXX.XXX.200.28

Hapalainen napsal(a):
Nám chodila každé ráno venčit psa do ulice jedna paní a pokaždé jsme měli před vratama
ho.. jako cep.Náhodou jsem jednou ráno odněkud přijel a viděl jsem tu paní z auta
akorát když v klidu držela psa na vodítku a on kadil přímo před naše vrata.Nenápadně
jsem vystoupil a šel za ní až k ní domů.Tak jsem věděl kde bydlí.Celý týden jsem sbíral
nadílku před domem do kýble a jednoho odpoledne jsem kýbl vzal a zazvonil u domu té paní.
Otevřel nějaký mladík a já mu řekl, že jdu vrátit to co si u mě zapoměli před domem
a ten kýbl jsem mu vysypal před nohy.Od těch do jsem tu paní u nás v ulici nepotkal.

14.7.2015 18:36
saty

XXX.XXX.10.1

Hapalainen napsal(a):

Bomba nápad, škoda že mám před domem pouze odpad od lidí z ubytovny typu zapomenutí láhev a kdejaký odpad případně i nazvaceno na okně.

14.7.2015 20:55
fikovnice

XXX.XXX.240.1

Hapalainen napsal(a):

A víte, že už mě to také napadalo! Ona ta sousedovic fena byla obrovská ovčounka, přežraná a vyžraná, že se sotva vlekla (úplně jí oddělali tou nadváhou klouby!), tak to Vaše přirovnání "ho... jako cep!" naprosto sedí, s dodatkem, že ta její navíc EXTRÉMNĚ zapáchala. Tehdy jak jsem umývala tu pneu, tak se mi vážně navalovalo, a to opravdu vydržím hodně. Od té doby - ze vzteku - jsem akorát občas jejich ho... lopatou přemístila o pár metrů dál na jejich pozemek, ale stejně nikdy nic nepomohlo. Když jsem jim domlouvala, tak byl akorát příslib, že vždy před mým příjezdem "to" u mě před vraty vysbírají...no a skutek utek...

14.7.2015 20:57
fikovnice

XXX.XXX.240.1

saty napsal(a):
Bomba nápad, škoda že mám před domem pouze odpad od lidí z ubytovny typu zapomenutí láhev a kdejaký odpad případně i nazvaceno na okně.

"Nazvraceno na okně" - SÍLA!
To by se asi vracelo těžko!

14.7.2015 23:17
saty

XXX.XXX.209.9

fikovnice napsal(a):
"Nazvraceno na okně" - SÍLA!
To by se asi vracelo těžko!

Njn co chci jedine okno do ulice pulmetrovy parapet a v ulici tři ubytovny

Radek_sandor

5.12.2019 10:20
Radek_sandor

XXX.XXX.33.57

Nedá mi to zareagovat. Bohužel pokud si někdo myslí že babské rady typu tygří hovno, nějaký postřiky na odpuzení koček fungují.
Tak bohužel pokud na svém pozemku kočky nechcete jedno z funčních řešení je prostě odchytnout do želez nebo do sklopce a zabít. Jedině tak máte jistotu že se toulavá kočka na váš pozemek již nevrátí
Vzduchovkou se dá zastřelit také ale pak hrozí že postřelená kočka uteče pryč a následně se řeší viz pisatelka dotazu, která nechá svoji kočku poletovat kdo ví kde a hrozně se diví že její kočce si někdo dovolil nasolit brok do kožichu.
Nenechávejte svoje kočky běhat bez dozoru a nebudete muset řešit že ji přejelo auto nebo že se už nevrátila.
Kočku když už po ní střílíte tak miřte mezi oči nebo zboku do hlavy(na ucho) kde má nejslabší lebku, při dobré trefě kočka už nikam neodejte. Pokud jí chcete nechat někde umřít tak na žebra nebo do břicha(ale to jen pokud chcete aby se kočka trápila). Když už kočku zabít tak aby zbytečně netrpěla (aby nebyl porušen zákon na ochranu proti týrání).

5.12.2019 19:03
fikovnice

XXX.XXX.135.227

Radek_sandor napsal(a):
Nedá mi to zareagovat. Bohužel pokud si někdo myslí že babské rady typu tygří hovno, nějaký postřiky na odpuzení koček fungují.
Tak bohužel pokud na svém pozemku kočky nechcete jedno z funčních řešení je prostě odchytnout do želez nebo do sklopce a zabít. Jedině tak máte jistotu že se toulavá kočka na váš pozemek již nevrátí
Vzduchovkou se dá zastřelit také ale pak hrozí že postřelená kočka uteče pryč a následně se řeší viz pisatelka dotazu, která nechá svoji kočku poletovat kdo ví kde a hrozně se diví že její kočce si někdo dovolil nasolit brok do kožichu.
Nenechávejte svoje kočky běhat bez dozoru a nebudete muset řešit že ji přejelo auto nebo že se už nevrátila.
Kočku když už po ní střílíte tak miřte mezi oči nebo zboku do hlavy(na ucho) kde má nejslabší lebku, při dobré trefě kočka už nikam neodejte. Pokud jí chcete nechat někde umřít tak na žebra nebo do břicha(ale to jen pokud chcete aby se kočka trápila). Když už kočku zabít tak aby zbytečně netrpěla (aby nebyl porušen zákon na ochranu proti týrání).

"...jedno z funčních řešení je prostě odchytnout do želez nebo do sklopce a zabít."
"Pokud jí chcete nechat někde umřít tak na žebra nebo do břicha(ale to jen pokud chcete aby se kočka trápila)."

No Vy máte dost! Jednak reagujete na nějaké prastaré vlákno. Pak tu radíte chytání do sklopce nebo do želez, radši se ani neptám, JAK potom zabít. Mmch. by mě zajímalo, zda byste vydržel pohled na kočku, která má třeba ucvaknuté přední packy!!! A pak "radíte" jak to udělat, aby kočka před smrtí trpěla! Sice si jako by poslední větou vylepšujete image, ale v tom případě nechápu, proč píšete o tom, jak to udělat, aby kočka trpěla!!! A máte pravdu - v dnešní době už je legislativa přece jen trochu jinde než dřív, takže dotyčný by též mohl skončit natvrdo v krimu.
Že se nestydíte!!!
Stačilo napsat, že si lidi mají své kočky hlídat a nějak zajistit, aby neopouštěly vlastní pomezek (i když je to někdy velmi nesnadné).

5.12.2019 20:01
yvonne

XXX.XXX.139.39

Na pana Radka je škoda slov. Musí být opravdu smutné být takovým člověkem.

Přece jen bych možná měla vzkaz: Je mi Vás líto. Opravdu. Přeji Vám, aby se k Vám někdo choval také hezky. Možná byste si pak nemusel léčit mindráky na diskuzích, nedejbože skutečně na zvířatech.
Hezký den.

5.12.2019 23:01
sharingan

XXX.XXX.182.138

Já zcela chápu názor pana Radka. Sám chovám taky doma dvě kočičky, plus nějaké ty plazy, chovatelství a biologii jsem vystudoval, nějaký čas působil v zoo jako ošetřovatel a v současnosti působím ve státní správě na poli ochrany přírody a krajiny. Mám tak možnost problém vidět relativně objektivně z obou stran. Domácí kočka nemá ve volné krajině co dělat, a každý majitel by za svého čičáka měl mít zodpovědnost. Pokud necháváte kočku venku navolno, nesmíte se divit a hořekovat, že ji sejmulo auto/dravec/kulomet. Mám problém pochopit, proč se pak takoví lidé, když jejich kočka takto přijde úhony, cítí jakoby "v právu", (nestaral ses - přišel jsi o to, hotovo dvacet) a dští síru na každého, kdo má tu odvahu opravdu terminovat problém s tím, co se dá právem považovat za invazivní šelmu ve volné krajině. Samozřejmě, alfou omegou je i zde, aby to bylo rychlé a bezbolestné, bez rizika újmy na okolí, o tom žádná.

5.12.2019 23:44
yvonne

XXX.XXX.139.39

Můžete mi prosím říct, komu se kdy podařilo udržet kočku domácí, tedy běžně chovanou na statcích a podobně - kde chytá hlodavce a je tedy užitečná, udržet pouze na svém pozemku? A jak? Přivážete ji k boudě?

Toulavé kočky žijící bezprizorvně v polích jsou snad něco jiného, než kočka, která se pohybuje cca v rozmezí tří zahrad, ne? Vy ji kastrujete, odčervujete, očkujete a nějaký soused, jehož pes celé noci proštěká, protože ho má chudáka na mrazu, vám tu kočku schválně zastřelí, protože mu přešla po jeho neudržovaném pozemku. - Nebo tu bude ještě dobře radit jak ji přizabít, aby někde dlouho krvácela.

Pokud jste takový odborník, tak tedy nepochopím, jak můžete spojovat několik variant dohromady.

Hlavně, že letos všichni ucvrkávali, kolik je hlodavců a jak je to přemnožený. To se hodilo, že číče nosijou pět myší denně a že nás to tu nezamořilo, že?

6.12.2019 00:52
sharingan

XXX.XXX.182.138

No, s "přemnoženými" hlodavci...ona populační dynamika hlodavců je docela zajímavá věc, dost druhů má prostě velký výkyvy mezi "přemnoženými/vymřelými" roky, asi nejznámějším jsou v tomto severští lumíci. Obavy, že bez koček by nás za pár let zamořila vlna hlodavců, jsou spíše liché. Úzký specialista na hlodavce ale pravda nejsem, jiná fakta uvítám.
Pokud sousedův pes obtěžuje hlukem okolí, samozřejmě to je taky problém, ale ten se tu snad teď neřeší.
"Chytá hlodavce a je tedy užitečná". Zajímavá formulace, ve škole jsem se ji rovněž kdysi učil. Samozřejmě, v areálu zemědělských sýpek atp. to tak dobře funguje, jen těch sýpek tak nějak v české krajině ubylo, a s tím i místo pro "pracovní" kočky...a jinde se to taky dá brát tak, že tím vyžírá možnou potravu zvířatům, která si je "zaslouží" víc...draví ptáci, čápi, lišky, hadi...mimo jiné, kteří pak následně z nadbytku potravy mohou mít také nadprůměrný rok.
"přešla po neudržovaném pozemku" - udržovaný je hodně subjektivní výraz, že někdo nemá na zahradě anglický trávníček, neznamená, že mu tam můžu pouštět kočky či cokoliv jiného...soukromé vlastnictví je mrcha no:D Za kočku, pokud je vaše, máte odpovědnost vy. Pokud okolí obtěžuje, není povinností sousedů pořizovat na ně psa nebo spreje nebo bůhví co, je vaší poviností jí tom zabránit. V praxi, když to majitel neřeší a není schopen pochopit, obtěžovaný soused se může pak uchýlit k radikálnímu řešení.
V příspěvku od Radka jsem nenašel nic o nabádání k týrání koček. Jen popis faktu ohledně umístění střely. Ale je pravda, že prostý fakt může posloužit každému k něčemu jinému, dle jeho nátury.

6.12.2019 00:59
yvonne

XXX.XXX.139.39

Tak hlavně, že máte přehled o mém udržovaném anglickém trávníčku, čápech pobíhajících po zahradě marně hledajících myši, smečce divokých koček obtěžujících okolí a nedostatku obilí v obydlí. To je fajn.

6.12.2019 01:21
sharingan

XXX.XXX.182.138

No, alespoň tak to vidím ve svém okolí a mám tím na mysli situaci zahrad, polí a pastvin u nás:D Rád se o věcech pobavím, a v některých věcech mohu být samozřejmě dost mimo...o tom je diskuze. Nelíbí se mi ale, že když někdo prezentuje názor, který, byť věcný a logický (viz příspěvek od Radka), tak protože není v souladu se zdejším jednostranným dogmatem číčomilců, je hned autor napadán na rovině osobní, viz Váš příspěvek, yvonne.

6.12.2019 06:54
fikovnice

XXX.XXX.135.251

"Nelíbí se mi ale, že když někdo prezentuje názor, který, byť věcný a logický (viz příspěvek od Radka), tak protože není v souladu se zdejším jednostranným dogmatem číčomilců..."

Prosím, přečtěte si ještě jednou příspěvek dotyčného a pak moji reakci na něj. Já bych asi i pochopila, kdyby mi někdo zastřelil kočku, kdyby byla (a event. škodila) na cizím pozemku. Ale NIKDY nepochopím trápení zvířat. A to v tom příspěvku prostě je, a ne jen mezi řádky! Je tam stručně a jasně napsáno, jak to udělat a zařídit, aby kočka před smrtí trpěla. Z takovýchto narušených osobností se mi chce zvracet!

6.12.2019 08:20
sharingan

XXX.XXX.182.138

Zdravím. souhlasím s Vámi. Však také moje reakce nebyla na Váš příspěvek, fikovnice. K přípěvku od Radka, jak jsem psal, každý si daný fakt může vyložit po svém. Já si z něj vzal, že v krajním případě, kdy bych zvažoval odstřel, ať už třebas u viditelně trpícího nemocného zvířete, nikdy nebudu riskovat ránu, pokud by mohla zasáhnout ta "trápivá" místa.

6.12.2019 08:44
yvonne

XXX.XXX.139.39

Že jsem tomu nebohému člověku, který zde prezentuje masakrování zvířat popřála do budoucna jen to nejlepší, aby mu bylo lépe je napadání v osobní rovině? Četl jste někdy komentáře na novinkách? To jsou osobní roviny.

Myslete si co chcete, ale psát příspěvky jako pan Radek opravdu není projev dospělého...jak bych to řekla, abyste to zase nebral jako urážku... psychicky spokojeného člověka. Tímto si lidé něco kompenzují. Bohužel jich takových znám dost. Hrdinů se vzduchovkama je všude plno.
A za klávesnicí se to také prezentuje svůj světonázor jinak, než dojít lidem do kavárny popovídat o tom, jak nejlépe týrat zvířata.

Nebo je to tedy troll a potřeboval si vychutnávat, jak se tu všichni rozčilují. Což opět není projevem někoho stabilního a stále trvá mé přání lepších zítřků.

fikovnice: Pán s Vámi sice souhlasí, ale zároveň sám hází ve svých příspěvcích hází do jedné hromady divoké kočky záškodnice a kočky pracantky, o kterých tato diskuse byla...

6.12.2019 09:17
hn..

XXX.XXX.245.250

mám zahrádku v kolonii asi 1 km od města. za posledních asi 20 let tam bylo vyhozeno snad 200 kotat, většina do roka zemřela - mám na zahradě sousedy traviče. Ani se tím netají. Ale ty kotata za to nemohou a několik jsem viděla umírat v "přímém přenosu" a fakt nechápu, jak někdo, kdo týrá zvířata - at už jejich vyhozením nebo trávením - může klidně spát.
P.s.řešila jsem tu situaci jak jsem mohla - efekt ale minimální. Není problém pro lidi přijet autem, vysypat tašku kotat a zdrhnout.

6.12.2019 09:24
yvonne

XXX.XXX.139.39

Tady by se měli lidi realizovat, aby to mělo efekt! Kastrovat, kastrovat, kastrovat! To je také jedna z mála věcí, co na venkovní koččce ovlivníte, že se nebude nekontrolovatelně množit!

6.12.2019 15:27
sharingan

XXX.XXX.182.138

Yvonne, samozřejmě že Váš příspěvek k panu Radkovi je pouze v rovině osobní. Obviňujete ho z mindráků, povyšuje se nad něj ("je mi Vás líto" - viz kontext), "je pro něj škoda slov" a je "smutné být takovým člověkem", "nebohý člověk". Narozdíl od fikovnice se nezdržujete fakty, nebo logickým vysvětlením, proč zaujímáte jiný názor. S komentáři na novinkách bych to prosím nesrovnával, tam se nejedná o diskusi, nanejvýš o nezdařilý pokus o primitivní vnitrodruhovou komunikaci.

Kočky záškodnice a "pracantky" do jednoho pytle...ano, vždyť tam podle mě také jsou, nebo tak mohou být brány, dle okolností a úhlu pohledu. Ve svých důsledcích na okolí, často i v lidských reakcích na ně. Čistě bezkonfliktní případ pracovní kočky bych uvažoval v případě, že se celý život nevzdálí např. z rozsáhlého zemědělského komplexu, kde se lovecky angažuje, podobně jako např. hlídací psi.

"hrdinů se vzduchovkama všude plno" - inu, evidentně není, jinak by kočičí problém neexistoval či nepřekročil určitou mez. Navíc zásadně nesouhlasím s Vaší interpretací takových lidí a činů, jako bezcitných monster, zakomplexovaných, vyžívajích se v týrání. Většinou se prostě jedná o lidi, kteří mají situace dost a vadí jim, (a majitel číčy prostě není s to pochopit, že existuje problém, za nějž je zodpovědný) a takto vidí jediný způsob, jak to vyřešit. Často jim samotným to způsobuje bolest, v týrání se opravdu nevyžívají...(po několika takových činech mohou sklouznout až k fázi cynismu a černému humoru - obrannými reakcemi na nepříjemný zážitek - mylně pak neznalci interpretovaného jako ta krutost až bestialita těch lidských stvůr), a na kočkách jim záleží více, než mnohým laickým milovníkům zvířátek (jeden takový je např. vylíčen v knize G. Durrella, z jeho dětství na Korfu).

Kastrace venkovních koček je skvělá věc, osvěta ale postupuje pomalu, stojí čas, energii a finance, a nezodpovědné následky volného množení je často nutné řešit tady a teď, viz příspěvek od hn..

Rozhodně nesouhlasím s týráním ve formě otrav, s čistou rychlou smrtí kulkou problém nemám, a předpokládám, že ho nemají ani řečené kočky. Otázkou však je, jaká jiná možnost skutečného řešení aktuálního problému poté zbývá, když střelba je "moc na očích", nehledě na možné následky pouhého postřelení či nekontrolované střelby v obydlené oblasti.

6.12.2019 15:56
yvonne

XXX.XXX.139.39

Váš názor. Mně nepřijde vůbec na místě cokoliv k příspěvku pana Radka zdůvodňovat, nedej bože uvádět argumenty. Mně přijde naprosto scestný - ještě v tomto vlákně... Naopak jsem mu vyjádřila přání pozitivního dění do budoucna. To mi jako napadání, ze kterého mě osočujete, nepřipadá.

6.12.2019 16:12
sharingan

XXX.XXX.182.138

Jako další zdroj možných náhledů a úhlů pohledu na problematiku potulujích se koček si dovolím uvést odkaz na zajímavý dokument z youtube, možná už některými dávno zhlédnutý...je v jazyce anglickém, ale i bez znalosti této řeči je snad do určité míry srozumitelný.
https://www.youtube.com/watch?v=4vpW_j2CnyA

6.12.2019 16:27
ladd

XXX.XXX.34.47

Jeden troll a jak rozproudí diskusi…

6.12.2019 16:39
ladd

XXX.XXX.34.47

Že je překočkováno souhlasím, to říkám již dávno. Každý by měl mít rozum a mít kočku jednu nebo dvě, to na myši i pomazlení stačí (bytové nehodnotím). A pak samozřejmě kastrace. Ovšem omezovat je v pohybu mi přijde utopie a střílení je mi proti srsti. Střílení všeho.

6.12.2019 17:04
sharingan

XXX.XXX.182.138

V současných podmínkách a praxi to rovněž beru zatím jako utopický scénář. Jako základní postulát ovšem beru, že majitel je zodpovědný za své zvíře a důsledky, plynoucí z jeho chování.

V případě kočky na volno tedy například i za potenciální dopravní nehodu, kterou zvíře způsobí, zamoření vajíčky Toxocara cati dětského pískoviště, ohrožování a lov volně žijících druhů živočichů, mezi i nimi dle zákona zvláště chráněných, nebo dále neblahý vliv třebas na soukromý chov papoušků ve venkovních voliérách, či vniknutí kocoura do cizího bytu, kde zabije bytová koťata (což se rovněž v minulosti zde na diskuzi řešilo), atd, atd.

V praxi většinou nevidím, že by majitelé měli jakoukoli ochotu připustit, že za takové chování, jako majitel, nese zodpovědnost... přece kočky takhle byly vždycky, tak co mi chcete? Vykastrovat, jako proč, a co je vám do toho...? Zajistit, ať nepáchá škodu, jako proč, a co je vám do toho...? Jestli mi na Mourka ale sáhnete, tak jste tuhej!

Tento přístup je poté zdrojem většiny konfliktů, jako například toho, zakládajícího toto vlákno.

Radek.Šándor

9.12.2019 16:25
Radek.Šándor

XXX.XXX.148.151

Pokud doporučujte kastraci jako řešení příliš mnoha kotat?
Kastrace stojí 500Kč -800kč ks?
Diabolka stojí 0,5kč nebo 1kč/ránu (podle použitého kalibru). a výsledek je o jednu méně kočku na světe okamžitě. Za cenu jedné kastrované kočky jich můžete postřílet stovku a výsledek tlumení škodné je znát, prostě se nemnoží tak rychle jako potkani.
Bohužel na trávení škodné EU již zatrhla oblíbený pesticid, který také fungoval rychle a spolehlivě( Furadon,. Marshall atp).. vajíčko a kuna nikam daleko neodběhla.
Tak to EU zakázala a dnes se dává na kunu do vajíčka fridex.. a kuna je taky pryč( akorát to trvá déle).

Jak jedna paní psala jestli má někdo nervy na pohled na zvíře chycené do želez s přeraženou nohou? nic na tom není, když v chyceném zvířeti nevidíte domácího mazlíčka ( po druhém třetím úlovku si zvyknete). Jistě chápete že zvíře s přeraženou packou nebudete nikam pouštět, aby soused neměl vysoké učty za veterináře.
Paní Yvona to bere bohužel moc osobně, protože být mojí sousedkou tak pouze přemýšlí kam se mohla čičina zaběhnout ( a takhle má souseda s mizernou trefou a evidentně slabou vzduchovkou-ale možná už se naučil lépe mířit jestli sousedi řeší mizející kočky).
Běžná vzduchovka je pro kočku smrtelná i při ráně na žebra zboku, nastudujte si anatomii pokud chcete něco zabíjet.

PS. jedna historka co jsem slyšel.. sousedce přišla kočka postříkaná montážní pěnou (museli ji ostříhat dohola a držet půl roku doma než jí dorostla srst). Připlazila se po měsíci po dalším vypuštění - brok v páteři- ještě ji to stálo za utracení u veterináře).

Opravdu bych nepočítal s tím, že venku je pro kočky pány tvorstva bezpečno. Někdy se i mourovatý lovec stává kořistí.

Radek.Šándor

9.12.2019 16:55
Radek.Šándor

XXX.XXX.148.151

Podle zákona se jinak kočky střílí ve vzdálenosti 200 metrů od posledního oploceného pozemku (brokovnicí nebo kulovnicí). Takže na rozumnou vzdálenost nedochází k tomu, že by kočka šla bonzovat s brokem majiteli, že byla mimo revír. Pro tlumení v urbanizačních podmínkách myslivecká řešení nejsou vhodná( Tedy každý soudruh má možnost bud trávit jako potkany, nebo pastičky( sklopec/železa) nebo umistovat kočky do záměrné vhodné tiché zbraně ( tiché hlavně proto aby nezhoršoval mezilidské vztahy sousedské).
Když v mediíích čtu příběhy o devíti diabolkách v hlavě (asi sklopec a vyflustaná 630slávie a pohození domněle mrtvé kočky na veřejnost) a veterináři si pak dělají reklamu jak sou šikovní že to stojí jen několik tisíc.
Utulky jsou koček plný k prasknutí tak jestli opravdu potřebujete mít kočku co si běhá kdekoliv, jděte si tam vyzvednout náhradní kus. Do koček se budou smažit broky dál, tak jako ony nepřestanou lovit drobné ptactvo (i bažanta kachnu kočka sejme).

9.12.2019 17:24
fikovnice

XXX.XXX.135.131

Radek.Šándor napsal(a):
Pokud doporučujte kastraci jako řešení příliš mnoha kotat?
Kastrace stojí 500Kč -800kč ks?
Diabolka stojí 0,5kč nebo 1kč/ránu (podle použitého kalibru). a výsledek je o jednu méně kočku na světe okamžitě. Za cenu jedné kastrované kočky jich můžete postřílet stovku a výsledek tlumení škodné je znát, prostě se nemnoží tak rychle jako potkani.
Bohužel na trávení škodné EU již zatrhla oblíbený pesticid, který také fungoval rychle a spolehlivě( Furadon,. Marshall atp).. vajíčko a kuna nikam daleko neodběhla.
Tak to EU zakázala a dnes se dává na kunu do vajíčka fridex.. a kuna je taky pryč( akorát to trvá déle).

Jak jedna paní psala jestli má někdo nervy na pohled na zvíře chycené do želez s přeraženou nohou? nic na tom není, když v chyceném zvířeti nevidíte domácího mazlíčka ( po druhém třetím úlovku si zvyknete). Jistě chápete že zvíře s přeraženou packou nebudete nikam pouštět, aby soused neměl vysoké učty za veterináře.
Paní Yvona to bere bohužel moc osobně, protože být mojí sousedkou tak pouze přemýšlí kam se mohla čičina zaběhnout ( a takhle má souseda s mizernou trefou a evidentně slabou vzduchovkou-ale možná už se naučil lépe mířit jestli sousedi řeší mizející kočky).
Běžná vzduchovka je pro kočku smrtelná i při ráně na žebra zboku, nastudujte si anatomii pokud chcete něco zabíjet.

PS. jedna historka co jsem slyšel.. sousedce přišla kočka postříkaná montážní pěnou (museli ji ostříhat dohola a držet půl roku doma než jí dorostla srst). Připlazila se po měsíci po dalším vypuštění - brok v páteři- ještě ji to stálo za utracení u veterináře).

Opravdu bych nepočítal s tím, že venku je pro kočky pány tvorstva bezpečno. Někdy se i mourovatý lovec stává kořistí.

No tak ta paní jsem já - a opravdu bych nesnesla pohled na kočku s ucvaknutýma packama! A v podstatě bych neunesla asi pohled na jakékoli trpící zvíře!!!
Zároveň se snažím si zachovat zdravý rozum - v tom smyslu, že kočka venku se potulující opravdu škodná je, navíc nikdo není povinen na své zahradě, když třeba něco sází na záhon, sáhnout do kočičího lejna!
Ale proto propaguji: a) kastrace (a nezlobte se pár set nikoho nezruinuje! )
b) zabezpečení kočky (což je velmi nesnadné, ale lze to - i u
nebytových koček)

Edit: Když jsme ještě mívali tzv. chalupové kocoury, toulající se, osvěta stran kastrací žádná, tak si vzpomínám, že náš tuším první kocour přišel jak byl zvyklý na víkend a měl ve "tváři" diabolku. Vytáhla jsem ji pinzetou, nebyla proražená kost. Střelbě nerozumím, onen kocour se dožil jako venkovní 19let (což je na nekastráta téměř rekord), ale prosím všechny, aby fakt na vesnicích i městech prosazovali kastrace. Já takto u svých příbuzných uspěla... A to mají tak levnou vetku, že kastrace KOČKY je stála 300Kč!!!

Radek.Šándor

9.12.2019 17:36
Radek.Šándor

XXX.XXX.148.151

Paní Fikovnice: chycení kočky do želez která jsou běžně k dostání jako past na kuny nevede k amputaci končetin. Nevím kde jste vyčetla že podporuji trápení zvířat? železa je nutné uvázat na ocelové lanko(ano špagát i silný ukousne a s pastí zmizí- vyzkoušeno 1x liška 1x kočka).
Zvíře kterého se chcete zbavit je nutné nejdříve nějak chytit a já opravdu radši v noci spím a ráno se podívám co se chytlo a když to vyhodnotím jako nevhodné zvíře, ukončím mu trápení a život jde dál.
Opravdu není normální aby běhali kočky všude a díky tomu že je nikdo nekrotí jich prostě přibývá i tam kde nemají být.. a toto městské přikrmování kočičích koloníí bohužel podporuje.

Nikdo Vás nenutí to dělat, ani nikdo vám nebrání mít svoji kočku na svém dvorku a na noc ji zavřít. Pokud nechám běhat volně králíky a ty okoušou strom sousedovi, jak mu to budu vysvětlovat že si králík taky chce zaběhat a nabrousit hlodáky?
Doufám že takto podané je to pro vás stravitelnější než kdyby vám soused přinesl "vašeho volně pobíhajícího miláčka", že se o něj postaral. Asi lepší nevědět nebo podezdřívat?

9.12.2019 17:42
fikovnice

XXX.XXX.135.131

Radek.Šándor napsal(a):
Paní Fikovnice: chycení kočky do želez která jsou běžně k dostání jako past na kuny nevede k amputaci končetin. Nevím kde jste vyčetla že podporuji trápení zvířat? železa je nutné uvázat na ocelové lanko(ano špagát i silný ukousne a s pastí zmizí- vyzkoušeno 1x liška 1x kočka).
Zvíře kterého se chcete zbavit je nutné nejdříve nějak chytit a já opravdu radši v noci spím a ráno se podívám co se chytlo a když to vyhodnotím jako nevhodné zvíře, ukončím mu trápení a život jde dál.
Opravdu není normální aby běhali kočky všude a díky tomu že je nikdo nekrotí jich prostě přibývá i tam kde nemají být.. a toto městské přikrmování kočičích koloníí bohužel podporuje.

Nikdo Vás nenutí to dělat, ani nikdo vám nebrání mít svoji kočku na svém dvorku a na noc ji zavřít. Pokud nechám běhat volně králíky a ty okoušou strom sousedovi, jak mu to budu vysvětlovat že si králík taky chce zaběhat a nabrousit hlodáky?
Doufám že takto podané je to pro vás stravitelnější než kdyby vám soused přinesl "vašeho volně pobíhajícího miláčka", že se o něj postaral. Asi lepší nevědět nebo podezdřívat?

Pane Radku, já zas nemám nejmenší tušení, kde jste vyčetl, že píšu, že zrovna Vy podporujete trápení zvířat... Já psala, že já bych neunesla pohled na trpící zvíře, o Vás tam není ani zmínka!
A zároveň bych Vám fakt byla vděčná, kdybyste si všiml i toho, že píšu, že volně pobíhající kočka je opravdu škodná a že by si ji majitel měl zajistit (jak, to už je jeho věc).
Asi se nemůžete divit, že na diskuzním fóru, kde diskutují milovníci koček, nebudou lidi jásat nad tím, že někdo píše o střílení koček.
Ale znovu Vám píšu, že zároveň chápu, že sáhnout na záhoně do smrdutého kočičího lejna sousedovic kočky není nikdo povinen trpět...
Stačí takto?
Nemíním se s Vámi hádat, na to fakt nemám náladu.

Radek.Šándor

12.12.2019 13:24
Radek.Šándor

XXX.XXX.148.151

Omezovat kočky v pohybu že to nejde? Stačí jen chtít. Kočka je od přírody lovec, tak loví co může.
Tak jim tu svobodu přejme. Ovšem někdy ta svoboda pohybu končí kontaktní vzdáleností 10 - 15 metrů, pak záleží na tom jestli má zrovna štěstí ona nebo lovec .

12.12.2019 14:40

https://zoomagazin.cz/lovi-vase-kocka-ptaky-poridte-ji-bryndak/
Tady jsem našel způsob od Amíků, který se má hodit pro zatvrzelé kočky lovkyně ptáků.

A ještě další tipy, jak řešit problém s takovou kočkou.
https://www.zachranna-stanice.cz/poradna/aby-nase-kocka-nelovila-ptaky/
Nemusí se hned střílet.

18.12.2019 02:09
sharingan

XXX.XXX.182.138

Pochybuji, že ten americký bryndák je skutečně v praxi použitelný. Spousta supr čupr vychytaných vynálezů tohoto typu, obzvláště z USA, kde se schopnost kritického myšlení "nosí" snad ještě méně než u nás, se reálně neosvědčí.
Druhý odkaz pojedná o možnostech zmírnění míry uloveného ptactva. Pouze a jedině lov ptactva, nikoli další negativní jevy spojené s volně se potulujícími kočkami. Doporučení, vcelku logická a někdy možná i s kýženým efektem, ale bez záruky, a někdy neproveditelná - s kočku si hrát a dobře krmit, postříkat v vodou z hadice, když zrovna jde lovit ptáka...

20.12.2019 04:43
Meelek

XXX.XXX.251.112

Takovýho přemýšlení kolem a přitom stačí dojít za sousedem. Chytit ho pod krkem, profackovat, pak profackovat tou mrtvou kočkou. Je za to podmínka a nějaká pokuta, ale člověk má klid pokud mu to vysvětlí přesvědčivě. Za půl roku můžete znovu.
A nechápu jak někdo takovou kravinu jako pouštění koček dokáže myšlenkově dotáhnout až do absurdna.

20.12.2019 13:45
Hluchavka

XXX.XXX.11.106

Proč hned podmínka, stačí si na dotyčného počkat, až někde bude o samotě a pak je to slovo proti slovu a policie to odloží. Pokud je člověk při vysvětlování dostatečně důrazný, obvykle se to ani k policii nedostane, oni tihle ,,hrdinové" nebývají při přímé konfrontaci silní v kramflecích. Obvykle se jedná o zamindrákované ubožáky, kteří si kompenzují svůj zbabraný život týráním slabších a nemají odvahu se komukoli postavit čelem.

Radek_Šandor

20.2.2020 12:30
Radek_Šandor

XXX.XXX.148.151

Tedka se projevil problém v Lysé Nad Nisou, nějaký soused Martin K. si od listopadu chodil do utulku a zverimexů brát kočky a prý 15 zavraždil. Přišlo se na to když se ptaly ti co kočky do dobré péče darovali chtěli ověřit jak se kočičkám daří v novém domově.
Po vyhýbavých odpovědích a přestávkách v komunikaci policie v bytě našla 3 zmučené zabité kočky.
Fakt se divím co mezi náma jsou za případy, že si kompenzujou sadismus na zvířatech a omlouvají to prý schizofrenií.
Viz https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jablonec-tyrani-zvirat-kocka.A200219_193329_domaci_jum
Jinak co doporučujete za vzduchovku na kočky? Veterinář MUDr Jiří Žák doporučuje čínskou B3-3, že z právě takové nejčastěji ošetřuje postřelená zvířata v ordinaci( je i levná cca 1500kč).

zydan

31.5.2020 13:12
zydan

XXX.XXX.14.227

Moc celé tohle vlákno nechápu. Takže vy si pořídíte zvíře, necháte si ho jen tak bez dozoru pobíhat po soukromých pozemcích někoho jiného a pak se divíte, že jim to vadí? Kočka domácí, stejně jako pes nebo fretka, jsou zvířata domestikovaná, do naší přírody nepatří. Dokážete si představit, že by takto mezi zahradami přeskakovali plot psi? Já teda moc ne. Samotná kočka jakožto živočišný druh mi nevadí. Sám mám známé, co mají kočky doma a mám je i rád. Ale že si někdo pořídí kočku a pak ji volně nějak vypustí, nezlobte se na mě, ale že se vrátí je už jen dobrá vůle. Kočky nám devastují slepice i lámou zeleninu v záhonech. Proč bych si já měl za vlastní peníze kupovat nějakou ochranu, aby moje zahrada vypadala jako vězení z pletiva, kvůli nezodpovědným lidem? Držte si kočku na vašem pozemku a nebudete potom muset řešit blbosti, že ji někdo oprávněně vezme pod krkem...

31.5.2020 15:00
kometa

XXX.XXX.147.163

zydan napsal(a):
Moc celé tohle vlákno nechápu. Takže vy si pořídíte zvíře, necháte si ho jen tak bez dozoru pobíhat po soukromých pozemcích někoho jiného a pak se divíte, že jim to vadí? Kočka domácí, stejně jako pes nebo fretka, jsou zvířata domestikovaná, do naší přírody nepatří. Dokážete si představit, že by takto mezi zahradami přeskakovali plot psi? Já teda moc ne. Samotná kočka jakožto živočišný druh mi nevadí. Sám mám známé, co mají kočky doma a mám je i rád. Ale že si někdo pořídí kočku a pak ji volně nějak vypustí, nezlobte se na mě, ale že se vrátí je už jen dobrá vůle. Kočky nám devastují slepice i lámou zeleninu v záhonech. Proč bych si já měl za vlastní peníze kupovat nějakou ochranu, aby moje zahrada vypadala jako vězení z pletiva, kvůli nezodpovědným lidem? Držte si kočku na vašem pozemku a nebudete potom muset řešit blbosti, že ji někdo oprávněně vezme pod krkem...

No jo, když ona kočka není pes, co se týče plotů. I když, i ten pes, když cítí háravku, dokáže přešplhat a přeskákat věci neuvěřitelné. Spousta lidí má kočky venkovní, ti zodpovědní je krmí, odčervují a kastrují, ale zabránit tomu, aby nešly k sousedům, prostě nejde.

31.5.2020 15:15
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

zydan napsal(a):

Kočky vám devastují slepice? To tedy slyším poprvé. A že na vesnici přeskakují psi ploty, není nic neobvyklého. Za mými psy chodila háravá fena ze sousedství tak, že zdemolovala jejich plot, sousedů plot a následně náš plot. Nikdo z dotčených se z toho nehroutil. Kočky snad nikdo ani neřeší, skoro u všech sousedů jsou v zahradách kočky jejich sousedů

1.6.2020 08:07
leithian

XXX.XXX.31.173

Ale jde tomu zabranit staci jen chtit a trosku investovat. To ze na to kazdej kasle je vec druha

1.6.2020 16:34
Kočkomil Obecný

XXX.XXX.98.8

zydan napsal(a):

Mýlíte se. Kočka do naší přírody patří. Kočka domácí není zcela domestifikovaná. Na vesnici i do měst volně pohybující se kočky nejen tradičně patří, ale jsou zcela nezbytné pro regulaci hlodavců. Doporučuji si zjistit situaci, která nastala v Sovětských městech za války, kdy místní všechny kočky snědli. Za rok byli sami téměř snězeni hlodavci. Pro jejich záchranu tam byly organizovaně ve velkém navozeny kočky z východní části země. Podobně tmářské útoky na kočky ve středověku způsobily přemnožení hlodavců a následně mor.

3.6.2020 09:51
sharingan

XXX.XXX.186.2

Kočkomil Obecný napsal(a):
Mýlíte se. Kočka do naší přírody patří. Kočka domácí není zcela domestifikovaná. Na vesnici i do měst volně pohybující se kočky nejen tradičně patří, ale jsou zcela nezbytné pro regulaci hlodavců. Doporučuji si zjistit situaci, která nastala v Sovětských městech za války, kdy místní všechny kočky snědli. Za rok byli sami téměř snězeni hlodavci. Pro jejich záchranu tam byly organizovaně ve velkém navozeny kočky z východní části země. Podobně tmářské útoky na kočky ve středověku způsobily přemnožení hlodavců a následně mor.

Kočkomile, samozřejmě se mýlíte Vy. Ve zkratce, kočka domácí do naší přírody nepatří. V dobách dávno minulých kočky v lidských centrech (obydlí, dvorky, vesnice) fungovaly, bylo to ale dáno zcela jiným způsobem života, kdy snad každá rodina/ves měla statek, hospodářská zvířata a budovy pro ně, takže kočky se koncentrovaly tam, a nacházely zde přístřeší i obživu. Tento způsob života je však pryč a v současných podmínkách chov koček zcela na volno v krajině opravdu ospravedlnitelný není.

3.6.2020 10:39
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

sharingan napsal(a):
Kočkomile, samozřejmě se mýlíte Vy. Ve zkratce, kočka domácí do naší přírody nepatří. V dobách dávno minulých kočky v lidských centrech (obydlí, dvorky, vesnice) fungovaly, bylo to ale dáno zcela jiným způsobem života, kdy snad každá rodina/ves měla statek, hospodářská zvířata a budovy pro ně, takže kočky se koncentrovaly tam, a nacházely zde přístřeší i obživu. Tento způsob života je však pryč a v současných podmínkách chov koček zcela na volno v krajině opravdu ospravedlnitelný není.

V jaké přírodě prosím vás? Jestli myslíte ty vymetené zahrádečky s pár chvojkama - to není žádná příroda. Kolem pole lán - bez života. Takže ve většině vesnic příroda široko daleko není. Jediný komu pak kočka vadí, je zase jen člověk. Tomu chodí kálet do záhonku, tomu prý vraždí slepice. Mám sama dvě kočky v zahradě, běžně tu potkám další jednu až dvě cizí, ale škody jsem ještě nezaznamenala.

3.6.2020 16:18
sharingan

XXX.XXX.186.2

Zdravím, lesní žínko, na vysvětlenou - bydlím v CHKO, kde je ta příroda většinou na jiné úrovni než na zbytku ČR, ve stavu, kde je na ní možno ještě i napáchat dost viditelné škody (mj. řepka tu není, máme tu jen louky a pastviny ), takže ten pojem "příroda" chápu v tom původnějším, užším slova smyslu .

3.6.2020 17:23
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

sharingan napsal(a):
Zdravím, lesní žínko, na vysvětlenou - bydlím v CHKO, kde je ta příroda většinou na jiné úrovni než na zbytku ČR, ve stavu, kde je na ní možno ještě i napáchat dost viditelné škody (mj. řepka tu není, máme tu jen louky a pastviny ), takže ten pojem "příroda" chápu v tom původnějším, užším slova smyslu .

Jo, to i já. Ale...kolikpak těch koček tam potkáváte? Já se toulám se psy, teď už jen psem, po loukách a lesích pořád a víc koček vidím čučet někde u silnice na poli, kde si troufnu říct, že jsou hodně žádoucí. Ne tedy pro mne, jako řidiče

mickaelsa

5.7.2020 09:59
mickaelsa

XXX.XXX.115.202

Lesní žínko, nejste sama, kdo si všímá "koček" na okraji polí u silnice mimo vesnice. Jen asi ne každý má stejný názor na prospěšnost kočky na okraji pole mimo vesnici.

Tato kočička na fotce měla názor, že toulat se po polích nebyl zrovna nejlepší nápad, ale zřejmě tuto zkušenost to už svoje potomky nenaučí. Třeba při trošce snahy by ji přijal nějaký kočičí utulek, ale to by se ochránci koček museli trošku snažit a ty volně poletující po těch polích nějak odchytávat a postarat se o ně( ale víme kapacity jsou omezené a štědrých lidí co darujou peníze na péči o potřebné není taky nekonečně.

Proč není vlastnictví volně poletující kočky trestným činem nebo aspon přestupek... při opakovaném výskytu vedoucí k zákazu chovu jakýchkoliv domácích zvířat? Ale to by se museli chovatelé registrovat a zvířata čipovat , aby to bylo vymahatelné.. a z prostředků za udělené pokuty financovat odchyt a odstřel těch volně poletujících. Protože lidí kteří to budou dělat dobrovolně ve svém volném čase za svoje peníze není dost. Stačilo by lidi motivovat zástřelným za kočku.. a když bude známý majitel (očipované registrovaná.. tak odměnu zaplatí majitel).
Kolik má tak cca hodnotu toulavá kočka? 500-200 kč? 50Kč? Náboj do brokovnice stojí cca 5kč... takže kdyby vypláceli aspon 100 kč/ks se to už vyplatí a třeba 2000kč/ks za registrovanou?
Odchyt do sklopce stojí víc peněz a času než jedna dobře mířená.
Lovu zdar.

5.7.2020 14:29
canka

XXX.XXX.35.234

mickaelsa napsal(a):
Lesní žínko, nejste sama, kdo si všímá "koček" na okraji polí u silnice mimo vesnice. Jen asi ne každý má stejný názor na prospěšnost kočky na okraji pole mimo vesnici.

Tato kočička na fotce měla názor, že toulat se po polích nebyl zrovna nejlepší nápad, ale zřejmě tuto zkušenost to už svoje potomky nenaučí. Třeba při trošce snahy by ji přijal nějaký kočičí utulek, ale to by se ochránci koček museli trošku snažit a ty volně poletující po těch polích nějak odchytávat a postarat se o ně( ale víme kapacity jsou omezené a štědrých lidí co darujou peníze na péči o potřebné není taky nekonečně.

Proč není vlastnictví volně poletující kočky trestným činem nebo aspon přestupek... při opakovaném výskytu vedoucí k zákazu chovu jakýchkoliv domácích zvířat? Ale to by se museli chovatelé registrovat a zvířata čipovat , aby to bylo vymahatelné.. a z prostředků za udělené pokuty financovat odchyt a odstřel těch volně poletujících. Protože lidí kteří to budou dělat dobrovolně ve svém volném čase za svoje peníze není dost. Stačilo by lidi motivovat zástřelným za kočku.. a když bude známý majitel (očipované registrovaná.. tak odměnu zaplatí majitel).
Kolik má tak cca hodnotu toulavá kočka? 500-200 kč? 50Kč? Náboj do brokovnice stojí cca 5kč... takže kdyby vypláceli aspon 100 kč/ks se to už vyplatí a třeba 2000kč/ks za registrovanou?
Lovu zdar.

Co ty jsi za ...???!!!Škoda že se netouláš kolem mýho pole,taky bych ti dala jednu dobře mířenou

5.7.2020 15:59
Bobča

XXX.XXX.105.52

mickaelsa napsal(a):

Lovu zdar.

co jste to za člověka??co vám ta kočka udělala???napadla vás??pokousala??.
zavazela vám v cestě??nebo jste měl jen tak potřebu si vystřelit??Ty kočky na kraji pole taky loví myši,které třeba doma nemají...

očividně to nebyla žádná toulavka-čistá kočka,která měla potřebu se proběhnout..Bojoví psi,které nechají majitelé nezabezpečené a ti pokoušou děcko...ti jsou na zastřelení...A neslyšela jsem,že by nějaká kočka zdevastovala zahrádku..

Ale Micina v nesprávný čas na nesprávném místě ?vy to fakt nemáte v hlavě v pořádku..

5.7.2020 17:14
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

Já jsem to ani neotevírala, říkala jsem si, že tohle téma už nebudu. Až jsem tam viděla vás holky...no neměla jsem

5.7.2020 17:41
leithian

XXX.XXX.59.243

Nam nechtene kočky na pozemlu vzdycly spolehlive zakusovali psi. Talze cajk ale chapu lidi ze nechtej vyvrazdeny hnizda ptaku co jim tam na zabrade x let hnizdi, ze nechtej rozryty zahony zesrany piskoviste a mrouskajici se kočky pod oknem. Jsou zpusoby jak udrzet kočku na pozemku. A kdo nechce at pocita s tim ze ta kocka jednou chcipne nejspis necim pricinenim. A dobre ji tak. Nesmi se volne toulat psi, kone, dokonce ani neskodny ovce tak proc kocky jo. Ne. Zadny vyjimky. Jen proto ze.

5.7.2020 20:58
Bobča

XXX.XXX.105.52

leithian napsal(a):
Nam nechtene kočky na pozemlu vzdycly spolehlive zakusovali psi. Talze cajk ale chapu lidi ze nechtej vyvrazdeny hnizda ptaku co jim tam na zabrade x let hnizdi, ze nechtej rozryty zahony zesrany piskoviste a mrouskajici se kočky pod oknem. Jsou zpusoby jak udrzet kočku na pozemku. A kdo nechce at pocita s tim ze ta kocka jednou chcipne nejspis necim pricinenim. A dobre ji tak. Nesmi se volne toulat psi, kone, dokonce ani neskodny ovce tak proc kocky jo. Ne. Zadny vyjimky. Jen proto ze.

"Jen proto že"....co,proto že..hm?

to je "cajk",když nechtěné kočky zakusovali psi???....ještě že jste napsal obě měkké "i",bo by to vyznělo pěkně opačně...asi žiju teda na jiné planetě,ale asi se to někde děje-nevím...nesetkala jsem se s tím..a to jsem staršího data narození ..a mám oči otevřené..

Ano,uznávám,když kočky chodí do dětského pískoviště vykonávat potřebu,je to hodně nepříjemné...ale hned je za to střílet?? Nebo pouštět na ně psy??Dá se to vyřešit snad i jinak...Žijem tu pospolu vedle sebe víc generací...na světě je daleko víc důležitějších "problémů",než je "hovišo"v pískovišti...to se dá odstranmit,než tam to děcko pustím ...po psích mazlíčcích taky venku uklízíme,ne??

...Buďme tolerantní k takovým "malichernostem"...na světě jsou daleko horší věci,než je kočičinec v pískovišti...

Nevím,kolik vám je let,nevím,jestli máte děti,jestli byste zastřelil jejich "miláčka"jenom proto,že chodil tam,kde vy si to nepřejete-že se jim nedejbože "vykakal"do pískoviště...že někde chytil ptáka...myš,žábu...a kousky z nich vám donesl na práh-se pochlubit-domů,že něco ulovil!!!je to jejich přirozenost!!

Jak můžete srovnávat koně a ovce s kočkou??...a že se mrouskají pod okny?,jo,je to řev. ..ale když vám řve třeba sousedka stejným způsobem při sexu??..to vám nevadí ?..Jo,ptáci,když hnízdí někde níž....jo,je to ale pořád ten "koloběh přírody"...ti "predátoři"-tomu nezabráníte... prosím,nechte je žít,tak jak vás jiný druh lidí nechává žít ...

"rozrytý záhony" ....to vám fakt dělají kočky???...to bych fakt chtěla vidět...

5.7.2020 22:03
rapotacka11

XXX.XXX.212.73

Opravdu stačí pes a kočka se tam nezdržuje.

5.7.2020 22:16
Bobča

XXX.XXX.105.52

rapotacka11 napsal(a):
Opravdu stačí pes a kočka se tam nezdržuje.

Vidíte...takže by ty kočky před těmi psy neutekly??

Když jsem hledala ten měsíc Maxe,tak byl u rodiny s 2 hodně velkými psy...a 2 kočkami...proto ho navíc nechtěli....ale jak jsem ho volala přes ten plot a psi štěkali jak pominutí,tak Max byl v klidu....což jsem hleděla...Zvykl si na ně..

Na tom ranči zas-tam se asi psů bál,tak byl zalezlý v té slámě...Takže nevím,jestli by kočka před psem neutekla???nebo se nechá zakousnout??asi tomu nerozumím...

5.7.2020 22:59
rapotacka11

XXX.XXX.212.73

Já mám čívu, ten je fakt nevyžene.
Machruje, když mě má za zakem.

Když byla labradorka, nedopustila,
aby se u nás CIZÍ kočka zdržovala.
Kočky rády provokují, takže tam samozřejmě občas
proběhly. Když bylo nejhůř, vlítly na strom.
Když už fena nebyla, cizáci tam lezli, značkovali
dveře, okno, dokonce i v pokoji.
Asi tam lezli za našimi ...

6.7.2020 10:45
Bobča

XXX.XXX.105.52

rapotacka11 napsal(a):
Já mám čívu, ten je fakt nevyžene.
Machruje, když mě má za zakem.

Když byla labradorka, nedopustila,
aby se u nás CIZÍ kočka zdržovala.
Kočky rády provokují, takže tam samozřejmě občas
proběhly. Když bylo nejhůř, vlítly na strom.
Když už fena nebyla, cizáci tam lezli, značkovali
dveře, okno, dokonce i v pokoji.
Asi tam lezli za našimi ...

ale nezastřelila byste je za to,že ne??

u mamy byl posr..ý dvůr imrvére(travnatý)...brácha sekával v gumákách ...smrad jak sviňa ,ale mama krmila Čičika.svého a dalších 5 koček cizích...Já vozila na pneumatikách kočičince do Olomouce-smrdělo to i v ulici....ale holt...
Potlapkaný celý auto,když jsem dojela na dvůr,hřáli se na kapotě

Jednou jsem vyšla v Olmiku před dům..slyším mňoukání..Stálo tam jedno auto..šlo to z tama.. bouchali jsme na kapotu,vylezlo kotě,malé,mourovaté..než jsem oběhla pro něho,zalezlo zpátky...trvalo to dost dlouho...majitel pak říkal,že ho asi dovezl od dcery-muselo být schované někde u motoru
Zážitky s kočkama

6.7.2020 14:59
rapotacka11

XXX.XXX.212.179

Zda bych je zastřelila?
Mám ráda všechna zvířata,
Ale teď vím, že kočku miluju.
Každá je jiná, ale všechny jsou skvělé.
Každá ztráta mě stojí kus zdraví.

6.7.2020 20:46
leithian

XXX.XXX.16.64

My je nestrileli. Kdyz byla kocka neopatrna psi ji proste zakousli. Nikdo je na kocky nestval schvalne ale na svem pozemku nebudu mit psy zavrene v kotci nebo nonstop s nahubkem aby chudinka cizi cicinta nedosla ujmy. Nema u me co delat. Jestli jo jeji smula. A smula bk byho majitele kterymu je jeji zivot u pr dele a nezajisti si ji a argumenty typu ale tak to bylo vzdycky... Ne to neni argument. Kocka je v prirode nepuvodni a skoda he to holej fakt. V satelitech a na bezny vesnici jeji drzeni jako hubice mysi nema moc opodstatneni. Sorac holej fakt. Sousedojc kočky nestrilim nestvu na ne psa i je pohladim ale jak ji u nas nacapu nekompromisne vyhanim. Nechci je tu. A majitele kocek by meli zacit chapat ze neni povinnost lidi zabezpecovat si pozemek proti hejnum toulavejch polodomacich cicicn ale povinnost majitelu kocku uhlidat. Ve chvili kdy mi majitel kocky serouci mi do piskoviste a likvidujici zahonky toto bude kazdej den upravovat a cistit at si miciny na pozemek lezou dle libosti. Vec cislo dve. Chovam hady, dik jedny zku rveny blese mi umrel nejmilovanejsi nejmazlivejsi had. Takze o ty zableseny parchanty na svym pozemku fakt nestojim. O tom kolik sem na tom odsrala financne na spickovym chovnym zvireti ani nemluvím.

7.7.2020 07:23
chameleonHugo

XXX.XXX.191.136

leithian napsal(a):
My je nestrileli. Kdyz byla kocka neopatrna psi ji proste zakousli. Nikdo je na kocky nestval schvalne ale na svem pozemku nebudu mit psy zavrene v kotci nebo nonstop s nahubkem aby chudinka cizi cicinta nedosla ujmy. Nema u me co delat. Jestli jo jeji smula. A smula bk byho majitele kterymu je jeji zivot u pr dele a nezajisti si ji a argumenty typu ale tak to bylo vzdycky... Ne to neni argument. Kocka je v prirode nepuvodni a skoda he to holej fakt. V satelitech a na bezny vesnici jeji drzeni jako hubice mysi nema moc opodstatneni. Sorac holej fakt. Sousedojc kočky nestrilim nestvu na ne psa i je pohladim ale jak ji u nas nacapu nekompromisne vyhanim. Nechci je tu. A majitele kocek by meli zacit chapat ze neni povinnost lidi zabezpecovat si pozemek proti hejnum toulavejch polodomacich cicicn ale povinnost majitelu kocku uhlidat. Ve chvili kdy mi majitel kocky serouci mi do piskoviste a likvidujici zahonky toto bude kazdej den upravovat a cistit at si miciny na pozemek lezou dle libosti. Vec cislo dve. Chovam hady, dik jedny zku rveny blese mi umrel nejmilovanejsi nejmazlivejsi had. Takze o ty zableseny parchanty na svym pozemku fakt nestojim. O tom kolik sem na tom odsrala financne na spickovym chovnym zvireti ani nemluvím.

..také to mohla být blecha psí...

7.7.2020 10:32
Hluchavka

XXX.XXX.11.161

Ani jsem to celé nečetla. Jsou to vesměs kecy. Kočka na vesnici patří, vždycky tam byla a doufám že bude. Co tam nepatří, jsou houfy přistěhovalců, kteří mají pocit že je jejich svatou poviností, nám křupanům, vysvětlit, jak má svět fungovat.
Lkaní nad úbytkem divokého ptactva mě vždycky pobaví. Buď ho chytrolíni odůvodňují kočkami, eventuelně straka se hodí a nevím co ještě. Pak nejlépe dodají dojemnou historku, jak celá rodina sledovala hnízdo a nějaký predátor ho zničil. No třeba v tomhle případě si uvědomte, že za zničení hnízda může ten, kdo do něj chodí čumět a predátory na něj spolehlivě navede. Ptáci a drobná zvířata nemizí proto, že tu s námi žijí kočky, ty tu byly vždy, ale proto že po vesnici denně makají sekačky-v krátké trávě se pak nic neschová, ani ptáčata, ani hmyz prostě nic. Likvidují se keře, stromy, tráva a na jejich místě jsou bazény, beton, skalky s kaktusy. Zateplují se fasády-není místo na hnízda, cesty jsou vyasfaltované, nejsou kaluže, mizí staré meze, kácí staré stromy atd.
Kolik z těch hrdinů, co tady chtějí likvidovat kočky, pověsilo budek, udělalo pítek, zasadilo stromů a keřů, nechalo na zahradě kus neposekané vysoké trávy, Obětovalo kus pole na remízek nebo mokřad? Až něco z toho uděláte,pak tady kecejte, do té doby jste jen banda tlučhubů, které s chutí udám na policii za týrání zvířat, on ten internet není až tak anononymní, jak si nejspíš myslíte.

7.7.2020 11:28
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

Teda Hluchavko mluvíte mi z duše, líp bych to nenapsala jsem taky vesničanka Ne, nikdy by mne ptáčkovi nenapadlo ublížit, zachraňuju každého a z každého nového tu mám radost....bohužel se mi neustále vraždí o okno, nic nepomáhá, jsme holt velký dům v polích. Ale ptáci mi taky zlikvidují úrodu všeho, co se nedá nějak přikrýt. Třešně...neměla jsem ani na vdolek, tři velké stromy muchovníku..těšila jsem se na zavaření na buchty v zimě...ani je nenechali dozrát. Jahody se naštěstí dají přikrýt, protože před pár lety jsme taky během jednoho dne přišli o komplet úrodu. Ale je to příroda, říkám si, že taky něco jíst musí, protože ano, kolem pole, my jsme jediná oáza jedlých keřů, ovoce, vody...tak se sem stahují. Nepopírám, že kočka někdy ptáčka přinese, ale je to minimum, proti těm mrtvým o sklo. Minulý týden jsem ořvala ledňáčka - šlahnul do vchodových dveří Oni si prostě myslí, že to jde skrz..

7.7.2020 11:55
chameleonHugo

XXX.XXX.191.136

lesnížínka napsal(a):
Teda Hluchavko mluvíte mi z duše, líp bych to nenapsala jsem taky vesničanka Ne, nikdy by mne ptáčkovi nenapadlo ublížit, zachraňuju každého a z každého nového tu mám radost....bohužel se mi neustále vraždí o okno, nic nepomáhá, jsme holt velký dům v polích. Ale ptáci mi taky zlikvidují úrodu všeho, co se nedá nějak přikrýt. Třešně...neměla jsem ani na vdolek, tři velké stromy muchovníku..těšila jsem se na zavaření na buchty v zimě...ani je nenechali dozrát. Jahody se naštěstí dají přikrýt, protože před pár lety jsme taky během jednoho dne přišli o komplet úrodu. Ale je to příroda, říkám si, že taky něco jíst musí, protože ano, kolem pole, my jsme jediná oáza jedlých keřů, ovoce, vody...tak se sem stahují. Nepopírám, že kočka někdy ptáčka přinese, ale je to minimum, proti těm mrtvým o sklo. Minulý týden jsem ořvala ledňáčka - šlahnul do vchodových dveří Oni si prostě myslí, že to jde skrz..

..existuji polepy skel....zkus to najít na netu....

7.7.2020 12:51
leithian

XXX.XXX.59.243

Aha talze je normalni jit po vsi kolem popelnic aby z nich a zpoza nich joch vyskocilo asi deset? Tak to sem netusila. Taky netusim proc kazdej barak musi mit hejno kocek. Vono nestaci par kocek na vesnici o dvaveti baracich to tam musi byt kocek vic jak lidi pomalu? To mi normalni nepřijde. Co se tyce hada blecha psi tezko. Nasi psi zableseni nejsou vyskytuji se pouze na nasem pozemku jsou pravidelne hlidani aby nic nemeli. Jediny pripad vyskytu blech u noch byl v dobe kdy nam pres pozemek couralo asi sest cizich kocek.
Od ty doby kocicaky vyhanim. Pristi rok se zas poridi velky pes ven a pak budiz neopatrnejm kockam zeme lehka. Kdyz chcete na ves kočku tak si ji laskave zajistete tak aby nelozila na cizi pozemek. Asi by se vam taky nelibilo kdyby se vam na zahrádku priplazil velkej had se slovy majitele vsak on neposloicha ja ho nemuzu udrzet jen u sebe.... Nebo cizi pes na vasi zahradě by vas taky nenadchl ze? Tady v soucasnem bydleni je klid. Cizi kocicak sem chodi jen jeden a jen na kraj pozemku k jezirku. Bekt to jinak a vedet ci je to kocka jdu to majiteli patřičně osladit. Hejno jorku na travnicku by je nenadchlo. Nebo 50kilovej jadi bobecek....

7.7.2020 13:02
canka

XXX.XXX.35.234

Holky to nemá cenu tady někomu něco vysvětlovat...člověk,co prostě nemá rád kočky to stejně nikdy nepochopí....bude furt mektat to svoje..

Za mě kočka prostě na vesnici patří a hotovo..vždycky to tak bylo a vždy bude..bohužel né každá má majitele,který jí zajistí jídlo,zázemí a ošetření..proto jsou některé kočky hubené,mají rýmu,oči s výtokem,jsou začervené a špinavé..a proto je spousta lidí nemá rádo..ALE!!!!!Je velmi DŮLEŽITÉ si uvědomit,že to zvíře za to nemůže,toulá se,protože má hlad a jde na lov a hledá každou příležitost k tomu,se někde najíst..klidně i u popelnic..co má dělat..je to jako lidský bezdomovec..a ty taky nikdo nestřílí a ty dělají kolikrát mnohem horší věci než kočka...vše je to jen o lidech..kdo bude chtít být z.m.r.d,tak bude z.m.r.d a bude na kočky pouštět psi a střílet je..takovým lidem přeji,aby se jim to vrátilo v tom nejhorším slova smyslu,co u nich jde....

7.7.2020 13:04
kometa

XXX.XXX.147.163

chameleonHugo napsal(a):

Přesně tak. Nebo se poraďte na ČSO, já byla taky překvapená, že siluety dravců nejsou to nejlepší - i když logicky - pěvci na ty siluety naopak útočí.

Janae1

7.7.2020 13:08
Janae1

XXX.XXX.160.6

leithian napsal(a):
Aha talze je normalni jit po vsi kolem popelnic aby z nich a zpoza nich joch vyskocilo asi deset? Tak to sem netusila. Taky netusim proc kazdej barak musi mit hejno kocek. Vono nestaci par kocek na vesnici o dvaveti baracich to tam musi byt kocek vic jak lidi pomalu? To mi normalni nepřijde. Co se tyce hada blecha psi tezko. Nasi psi zableseni nejsou vyskytuji se pouze na nasem pozemku jsou pravidelne hlidani aby nic nemeli. Jediny pripad vyskytu blech u noch byl v dobe kdy nam pres pozemek couralo asi sest cizich kocek.
Od ty doby kocicaky vyhanim. Pristi rok se zas poridi velky pes ven a pak budiz neopatrnejm kockam zeme lehka. Kdyz chcete na ves kočku tak si ji laskave zajistete tak aby nelozila na cizi pozemek. Asi by se vam taky nelibilo kdyby se vam na zahrádku priplazil velkej had se slovy majitele vsak on neposloicha ja ho nemuzu udrzet jen u sebe.... Nebo cizi pes na vasi zahradě by vas taky nenadchl ze? Tady v soucasnem bydleni je klid. Cizi kocicak sem chodi jen jeden a jen na kraj pozemku k jezirku. Bekt to jinak a vedet ci je to kocka jdu to majiteli patřičně osladit. Hejno jorku na travnicku by je nenadchlo. Nebo 50kilovej jadi bobecek....

Kde to bydlíte? To máte takový bordel kolem popelnice, že se vám tam stahují kočky? Tak třeba tam chytjí myši.
Neznám vesnici, kde by od popelnic vyběhlo deset koček.

Na vesnici jsem se narodila a na vesnici (jiné) žiji celý život. NAše rodina měla vždy kolem deseti koček, aj sousedé jich vždy drželi hodně. Teď, když spočítám aj ty které se občas vyskytnou, mám také kolem deseti koček a nepovažuji to za velké číslo, koček není nikdy dost.
Kočky jsou u každého baráku a vždy byly. Někde maj lepší a jinde horší péči, ale časy se mění a převažuje ta lepší péče, většina koček je i kastrovaných. Když jsem před lety chtěla kotě, jela jsem pro něj asi 20km, dříve stačilo zazvonit u sousedů, teď už maj koťata pouze jedni a bohužel ti nezodvědní.
A kolem popelnic žádná.

Prostě k venici venkovní kočka patří, třeba se stavte na hlavu, je to tak.

A blechu do baráku mohlo zanést cokoli, teda pravděpodobně jste si ji tam zavlekla sama a chytnou jste ji mohla třeba venku od veverky nebo myši.
Nebo odvlastního psa, že je odblešený neznamená, že občas nějakou blechu domu nepřinese.

7.7.2020 13:08
kometa

XXX.XXX.147.163

leithian napsal(a):

Já rozumím. Proto se neustále přimlouvám za kastraci venkovních koček. Jenže spousta lidí na to stále neslyší. A ty kočky jsou v tom prostě nevinně - za blbce majitele nemůžou.

7.7.2020 13:48
Hluchavka

XXX.XXX.11.161

leithian napsal(a):

za to že jste bordelář, co má doma blechy, si můžete sama. Na pozemek vám je klidně mohl zanést třeba ježek, nenapadlo? Ale stačí mít doma uklizeno a blechy se tam nemnoží, to už jich tam musíte mít sakra dost, když se dají do hadů. Já mám kočky, aby lovily myši, díky tomu nemusím sypat po pozemku jedy. Sice chápu, že lidem jako vy, je to putna, ale mě ne. Víte co, chovejte si svoje hady v těch svých plastových bednách, nevadí mi to, je mi to jedno. Pokud by vám utekl k nám, je mi to taky jedno, hadů tu máme dost, o jednoho víc či míň, nevadí. Ale laskavě tady neprovokujte lidi výhružkami a historkami o zabíjení koček. Aby ste se pak nedivila, že vám někdo na té vaší trestné výpravě dá pár facek, i tak se to dá na vesnici řešit a bývá to na rozmazlené fracky ten nejúčinější způsob.

7.7.2020 14:02
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

chameleonHugo napsal(a):

Já je mám Nepoznala jsem rozdíl

7.7.2020 14:14
kometa

XXX.XXX.147.163

lesnížínka napsal(a):
Já je mám Nepoznala jsem rozdíl

Proto jsem psala poradit se na ČSO. Není polep jako polep.

7.7.2020 14:15
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

leithian napsal(a):

Co to jako má být za vesnici, u jakových popelnic, to je nějaké gheto ne? Tady má každý svou peplnici, kterou většinou vyváží před barák jen při svozu. Popelnice jsou jen u bytovek, chodím tudy často, ale kočku jsem tam ještě nepotkala. Proč si myslíte, že by všichni šíleli z vašeho hada na zahradě? Já bych například byla naprosto v klidu, i můj pes, možná by jsme ho adoptovali. Ona takové užovka stromová, co tu máme, umí narůst také do slušných rozměrů. Na zahradu mi běžně chodí cizí kočky a také cizí psi, které za sebou jak vláček přitáhnula háravka, co se k nám prodrala přes plot, za mými psy. Chodilo mi po zahradě místo mých dvou psů najednou 7. No tak jsem jim otevřela bránu a vypochodovali zase. Opravdu nešílím z každé blbiny a tohle blbiny jsou. Asi jste ještě nepoznala horší věci na světě...

7.7.2020 14:20
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

kometa napsal(a):
Proto jsem psala poradit se na ČSO. Není polep jako polep.

Já je mám od nich Tady je problém že: velká okna za nima příroda a proti zase velká okna, hladina vody, všechno se zrcadlí. I když čekám na natěrače, okna jsou tak špinavá, že už přes ně nevidím...a mlátí do nich pořád. Na některá jsem už dala i záclonu a stejně to nepomohlo. Nechápu to, protože mamka má taky velká okna a nikdy jí do nich pták nevletěl. Jenže uprostřed vesnice.

7.7.2020 14:39
kometa

XXX.XXX.147.163

lesnížínka napsal(a):
Já je mám od nich Tady je problém že: velká okna za nima příroda a proti zase velká okna, hladina vody, všechno se zrcadlí. I když čekám na natěrače, okna jsou tak špinavá, že už přes ně nevidím...a mlátí do nich pořád. Na některá jsem už dala i záclonu a stejně to nepomohlo. Nechápu to, protože mamka má taky velká okna a nikdy jí do nich pták nevletěl. Jenže uprostřed vesnice.

Tak to je jiná. Udělala jste, co jste mohla. Pak už jedině venkovní žaluzie, jsou-li technicky a finančně možné.

7.7.2020 16:00
chameleonHugo

XXX.XXX.135.76

leithian napsal(a):

..tak neni zas malo pripadů kdy chovateli utekl exotický had a vyyplasil majitele bytu do ktereho se dostal...take cizi pes nam na chalupě nechal po sobě pozdrav, když utekl svemu majiteli a podhrabal se...blechu jsem neprinesla z toulavych kocek nikdy domů a co jsem se jich natahala jako ditě a na pozemek nam taky chodí....

7.7.2020 16:51
leithian

XXX.XXX.25.167

Tak znovu jezci nam po pozemku nebehaji odpozorovano a odzkouseno. Kdyby ano nachytaj na sebe blechy psi a me ze se tam vyskytnou jen v dobe kdy tam lozi hejna cizich kocek. Za druhe nikde jsem nikdy nepsala ze na kocky vypoustim psy nebo jim schvalne ublizuju jen ze je vyhanim a zr nasi psi vzdy cizi kocky zakusovali a ne proste v noci ubpsa sedet nebudu, nebudu ho mit nonstop s košíkem nebo zavrenyho. Ma bejt kocka chytřejší a nelezt tam. A. To u popelnic je z byvale vsi. Hrusovany u chomutova. Pred bytovkou. Bordel tam nebyl ale kocky premnozene tezce. Zkorigoval to az odchyt mixnutej odstrelem myslivcu.

7.7.2020 16:53
leithian

XXX.XXX.25.167

A blechy si domu fakt netaham tezko kdyz vse pravidelne strikam antiparazitiky a dezinfekci. Stacila jedna bl ba blecha od jedny miciny a byl pruser a vim ktera kocka k nam tehdy behala a ze byla zablesena az beda.
Proti kockam nebudu mit nic az mo treba majitel jiste bile ciciny proplati novej naraznik kterej mimicinka znicila kdyz mi z krovi vlitla rovnou pod kolo. Cca metr pred autem. Zviratum se umim vyhybat ale ne vzdy to jde. Az kazdej bude zodpovidat za svy kocky a skody co nadelaj at si behaj navolno

7.7.2020 16:57
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

leithian napsal(a):
A blechy si domu fakt netaham tezko kdyz vse pravidelne strikam antiparazitiky a dezinfekci. Stacila jedna bl ba blecha od jedny miciny a byl pruser a vim ktera kocka k nam tehdy behala a ze byla zablesena az beda.
Proti kockam nebudu mit nic az mo treba majitel jiste bile ciciny proplati novej naraznik kterej mimicinka znicila kdyz mi z krovi vlitla rovnou pod kolo. Cca metr pred autem. Zviratum se umim vyhybat ale ne vzdy to jde. Az kazdej bude zodpovidat za svy kocky a skody co nadelaj at si behaj navolno

Hmm a myslivci vám také proplácejí škodu na autě? Že bych si napsala...

7.7.2020 17:05
leithian

XXX.XXX.25.167

lesnížínka napsal(a):
Hmm a myslivci vám také proplácejí škodu na autě? Že bych si napsala...

Kocka neni divoky zvire. Ale pokid to tak chcete brat nedivte se az budoi strileny

7.7.2020 18:07
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

Kočku jsme domestikovali, byla divoké zvíře. Stejně tak dneska daňci v oborách, co se jim žrádlo sype do hrantů také nejsou už moc divoká zvířata a taktéž do našich lesů nepatří, byli sem natahaní. Tento problém je zase tady nedaleko u nás, kdy přemnožené dančí z nejmenované obory likviduje okolní lesy. Takže zbytečně omíláte, co kam patří a nepatří, něco se hlídat musí, něco nemusí? Když daňka přejedete, sežrat ho nemůžete, protože je to krádež. Když vám zničí auto, najednou je to divoké zvíře, které nikomu nepatří a vy jste nejela dostatečně opatrně. A psala jste, že koně a ovce škody nezpůsobují? Tak to jste na velkém omylu. Máme tu majitelku koní, které pravidelně zdrhají, no spíš je vypouští, aby jim nemusela shánět krmení. Jenže koně napadají lidi(hřebec) ničí ohrady místní koňské farmě a každou chvíli je nahánějí ve vesnici po silnici, protože tam vlezli a nehodu zatím nezpůsobili jen náhodou. Ovce...no ty už zničily nejeden plot a zahradu, kam se od některých sousedů dostaly...

mickaelsa

8.7.2020 00:02
mickaelsa

XXX.XXX.115.202

Asi žiju na uplně jiný planetě.
Jako situace že na dvoře se mi objeví 5 dalších jiných psů (kteří by už neodešli po svých), to se nepodaří každej den.
Aby po vesnici běhali volně koně, za plotem cizí nehlídaný ovce a za rohem bytovka kde u popelnic se dá za víkend sejmout dvacet koček?
Takhle bych viděl ráj na zemi.
Stejně jako přemnožený danky z obory lítající po cizím revíru (stačí říct místo a je po přemnožených dancích)
Opravdu je někdo takovej sadomasochista aby si radši nechal sežrat celou urodu(ptákama nebo jiným prevítem), místo toho aby bránil svoje zdroje?
Tak když jste takový dobráci, tak to berte tak že volným chovem zvířat poskytujete radost jiným lidem (někoho baví chovat a piplat, jiný lidi baví střílet, když je do čeho a opravdu mi věřte že do papíru to není to pravý vořechový).
I ta blbá kočka má radost když si může pohrát s myškou nebo ptáčkem. A s kočkou už si nikdo pohrát stejně nemůže? Vždyt ta kočka na to má taky právo být chvíli lovcem a jindy kořistí.
Tak jako tak kočky se vyhladit nepodaří, ale tlumit škodnou je třeba.

8.7.2020 07:26
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

mickaelsa napsal(a):
Asi žiju na uplně jiný planetě.
Jako situace že na dvoře se mi objeví 5 dalších jiných psů (kteří by už neodešli po svých), to se nepodaří každej den.
Aby po vesnici běhali volně koně, za plotem cizí nehlídaný ovce a za rohem bytovka kde u popelnic se dá za víkend sejmout dvacet koček?
Takhle bych viděl ráj na zemi.
Stejně jako přemnožený danky z obory lítající po cizím revíru (stačí říct místo a je po přemnožených dancích)
Opravdu je někdo takovej sadomasochista aby si radši nechal sežrat celou urodu(ptákama nebo jiným prevítem), místo toho aby bránil svoje zdroje?
Tak když jste takový dobráci, tak to berte tak že volným chovem zvířat poskytujete radost jiným lidem (někoho baví chovat a piplat, jiný lidi baví střílet, když je do čeho a opravdu mi věřte že do papíru to není to pravý vořechový).
I ta blbá kočka má radost když si může pohrát s myškou nebo ptáčkem. A s kočkou už si nikdo pohrát stejně nemůže? Vždyt ta kočka na to má taky právo být chvíli lovcem a jindy kořistí.
Tak jako tak kočky se vyhladit nepodaří, ale tlumit škodnou je třeba.

Předpokládám, že vynálezce kulovnice frajere nejsi. Takže aby byla rovnost na světě, sedni na letadlo a projdi se savanou, beze zbraně. Ukaž jakový si borec a sejmi toho lva vlastníma rukama, jako chlap chlapa. Pak mi tu vykládej o tom, jak kočka s myší může a ty ne...

8.7.2020 09:58
Doch

XXX.XXX.122.170

Podle mě divoké kočky by se střílet určitě měli a na vesnici myslím si že když mi přijde 1 po zahradě tak to nevadí ale pokud mi jich bude chodit denodenně 5 tak dojdu za sousedy jestli třeba ty kočky někomu budou dávat a ja počkám nez jim je zastřelím nejsem přeci d****ale když ty kočky nikomu dávat nebudou ani neprojeví snahu o to té kočce zabránit
Tak do nich střelím a sousedé si snad uvědomí že mě ty kočky štvou ale když by tam byla ta SNAHA těch sousedů jim v tom zabránit ok já to beru prostě to nejde a střílet nebudu. Ale prostě chci vidět SNAHU.

Janae1

8.7.2020 10:28
Janae1

XXX.XXX.160.6

Doch napsal(a):
Podle mě divoké kočky by se střílet určitě měli a na vesnici myslím si že když mi přijde 1 po zahradě tak to nevadí ale pokud mi jich bude chodit denodenně 5 tak dojdu za sousedy jestli třeba ty kočky někomu budou dávat a ja počkám nez jim je zastřelím nejsem přeci d****ale když ty kočky nikomu dávat nebudou ani neprojeví snahu o to té kočce zabránit
Tak do nich střelím a sousedé si snad uvědomí že mě ty kočky štvou ale když by tam byla ta SNAHA těch sousedů jim v tom zabránit ok já to beru prostě to nejde a střílet nebudu. Ale prostě chci vidět SNAHU.

Ptačí koníček, že?
První co mě na fauně praštilo do nosu bylo, že lidé s ptačím koníčkem jsou dost nesnášenilvý a bydlet vedle nich není žádný med.
Děkují bohu, že mám ve svém okolí samé normální lidi bez ptačího koníčku.

8.7.2020 13:51
leithian

XXX.XXX.26.7

Janae1 napsal(a):
Ptačí koníček, že?
První co mě na fauně praštilo do nosu bylo, že lidé s ptačím koníčkem jsou dost nesnášenilvý a bydlet vedle nich není žádný med.

Jednoduchy. Velkej pes na zahradu a je po kockach. Bud tam nepolezou nebo jich to par odnese no. A je klid. Na svym pozemku dikybohu clovek zvire muze mit bez náhubku a neprivazany. Asi vyvencim po par tejdnech na zahradu zlatunku jestli se ukazou cizi miciny 😁

Janae1

8.7.2020 14:53
Janae1

XXX.XXX.160.6

leithian napsal(a):
Jednoduchy. Velkej pes na zahradu a je po kockach. Bud tam nepolezou nebo jich to par odnese no. A je klid. Na svym pozemku dikybohu clovek zvire muze mit bez náhubku a neprivazany. Asi vyvencim po par tejdnech na zahradu zlatunku jestli se ukazou cizi miciny 😁

Co pořád máte s těma psama?
Já mám dva skoro padesátikilové, předním HW a dogu, heč.
A žádný pes kočky neloví.
Asi jaký pán takový pes, když je páníček zákeřný tajtrdlík bude takový i pes a je jedno jestli má dvacet nebo sto kilo.

8.7.2020 16:15
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

Janae1 napsal(a):
Co pořád máte s těma psama?
Já mám dva skoro padesátikilové, předním HW a dogu, heč.
A žádný pes kočky neloví.
Asi jaký pán takový pes, když je páníček zákeřný tajtrdlík bude takový i pes a je jedno jestli má dvacet nebo sto kilo.

Přesně tohle jsem chtěla napsat, předběhnula jste mě. Dva velcí psi, kočky normálně po zahradě.

8.7.2020 16:50
Doch

XXX.XXX.122.170

Janae1 napsal(a):
Ptačí koníček, že?

Ptačí koníček? Rozhodně ne...
Divoké kočky o které se nikdo nestará tak se musí střílet je to totiž úplně to samé jako liška... lový malé zajíčky a malé bažanty a spoustu těchto věcí nejsem zastánce ničeho jako zajíci bažanti nebo něco takového jen je mám radši než lišky a divoké kočky
Ale zas máte pravdu že po domácích kočkách by se střílet nemělo ale když někdo nemá rád ani kočky domácí (já je rád mám) tak po nich střílet bude a vy ho nezměníte.

Janae1

8.7.2020 16:54
Janae1

XXX.XXX.160.6

Doch napsal(a):
Ptačí koníček? Rozhodně ne...
Divoké kočky o které se nikdo nestará tak se musí střílet je to totiž úplně to samé jako liška... lový malé zajíčky a malé bažanty a spoustu těchto věcí nejsem zastánce ničeho jako zajíci bažanti nebo něco takového jen je mám radši než lišky a divoké kočky
Ale zas máte pravdu že po domácích kočkách by se střílet nemělo ale když někdo nemá rád ani kočky domácí (já je rád mám) tak po nich střílet bude a vy ho nezměníte.

Divoká kočka je chráněná a po domácích by se střílet nemělo.
Tak je vyřešeno.

8.7.2020 17:13
Doch

XXX.XXX.122.170

Janae1 napsal(a):
Divoká kočka je chráněná a po domácích by se střílet nemělo.
Tak je vyřešeno.

Věřte tomu že myslivci je střílí jen jak mohou

Janae1

8.7.2020 17:17
Janae1

XXX.XXX.160.6

Doch napsal(a):
Věřte tomu že myslivci je střílí jen jak mohou

Asi jak kde.
Žiji v kraji, kde myslivci kočky domácí nestřílí a kočkadivoká se nevyskytuje (asi).
Jak sami myslivci říkají, proč si zadělávat na zbytečné problémy.
A mají pravdu, už tak je lidi nemají radi a ještě kdyby dělali justy.

8.7.2020 17:17
leithian

XXX.XXX.26.7

Tak d este jeden priklad. Kocicak nam prelez dvoumeteovy plot a sejmul dve kurata paduanek. Kohout je bohuzel neubranil ale aspon ma dospely si netrouf. Takže ja proste cizi kocky u sebe nechci a bud se to nejak naucej nebo si je panici zajisti nebo proste nebudou. Konec tecka. Jinak psy sme nikdy neucili na zver nase kocky respektovali vzdy pripadne jina zvirata ale byli cviceni na hlidani a nic ciziho bez povoleni na pozemek nesmelo. Zvirata zabijeli lidi zadrzeli. Bohužel. Kupodivu nesejmuli ani sykorcata hnizdici v pruceli a vypadavajici na dvur. Byli "nase". A ne fakt kvuli par pitomejm kockam nebudu psa mydlit nebo ho mit nonstop zavrenyho

8.7.2020 17:18
leithian

XXX.XXX.26.7

Dalsi supr vec je mit zniceny detsky nafukovaci bazenky neb ty debzoti po tom skacou. Proplati majitel pet znicenejch detskejch bazenku? Hmm?

8.7.2020 17:52
Doch

XXX.XXX.122.170

Janae1 napsal(a):
Asi jak kde.
Žiji v kraji, kde myslivci kočky domácí nestřílí a kočkadivoká se nevyskytuje (asi).
Jak sami myslivci říkají, proč si zadělávat na zbytečné problémy.
A mají pravdu, už tak je lidi nemají radi a ještě kdyby dělali justy.

Myslím pokud jsou dál od vesnice takže divoký

8.7.2020 19:21
Hluchavka

XXX.XXX.11.161

Leithian a víte že obcese, jako jsou vaše mají diagnosu a dají se i léčit?
Já žiju na vesnici celý život a takových problémů s kočkami, co máte vy, jsem ani neviděla ani neslyšela. Nepokládám vás ani tak za lhářku, ale za nemocného chudáka, trápeného bujnou fantasií. Dělejte s tím něco. Pár návštěv psychiatra, možná nějaká kratší hospitalizace a uleví se jak vám, tak vašemu okolí. Tak hodně zdraví, hlavně duševního.

8.7.2020 19:51
Doch

XXX.XXX.122.170

Hluchavka napsal(a):
Leithian a víte že obcese, jako jsou vaše mají diagnosu a dají se i léčit?
Já žiju na vesnici celý život a takových problémů s kočkami, co máte vy, jsem ani neviděla ani neslyšela. Nepokládám vás ani tak za lhářku, ale za nemocného chudáka, trápeného bujnou fantasií. Dělejte s tím něco. Pár návštěv psychiatra, možná nějaká kratší hospitalizace a uleví se jak vám, tak vašemu okolí. Tak hodně zdraví, hlavně duševního.

Tak laskavě ty nikomu neříkej že se má jít léčit jo, protože se mi to stalo to samé měl sem dvore puštěné pizmovky a během dne mi cizí kočky pochytali že 13 8 kachňat ani viděl jsem to než sem stihl zasáhnout byla pryč byl jsem nasranej jako svině... A stalo se mi také že mi protrhali plachtu na seno...Tak nikomu nic neříkej když nevíš ty trubko

8.7.2020 20:03
Matik20

XXX.XXX.234.211

Keby som mal spočítať všetky škody ktoré na našom dvore napáchali susedovej mačky asi by to bolo aj 3-ciferne číslo ,uvediem pár príkladov z tohto roka:zabili mi pap.spevaveho,našej mačke vyskrabli oko a veterinár nebol práve najlacnejší,chodili mi kadit do redkovky a na balkón,pri brúsenie pazúrov potrhali plachtu na dreve....no aj napriek tomuto som ešte nikdy žiadnu nezastrelil,teda ja nie ,môj starký je poľovník tak som mu zavolal a povedal mu o ,,problémoch" no on mi na to povedal iba že je to škoda náboja ,ale po mojom dlhším prehovárajú prišiel a v sklopci ho už čakal terč ,

Janae1

8.7.2020 20:49
Janae1

XXX.XXX.160.6

Doch napsal(a):
Tak laskavě ty nikomu neříkej že se má jít léčit jo, protože se mi to stalo to samé měl sem dvore puštěné pizmovky a během dne mi cizí kočky pochytali že 13 8 kachňat ani viděl jsem to než sem stihl zasáhnout byla pryč byl jsem nasranej jako svině... A stalo se mi také že mi protrhali plachtu na seno...Tak nikomu nic neříkej když nevíš ty trubko

Já letos líhla 60 kuřat a 40 křepelek, líhnu každoročně.
Tak buď jsem šikovný chovatel, protože svoje odchovy dokáži zabezpečit.
Nebo nebo je našich deset koček děsně línejch a lovit droboť je neba.

Pokud vám kočka bere odchovy, taksi máte zabezpečit neb neexistuje jen kočka, ale jsou i jiní,kteří si na křehkém masíčku smlsnou. Chyby bylana vaší straně.

Já mám ty kočičáky fakt děsný a aj sousedi je maj nějaký domestikovaný.
Droboť nemizí, bazén je celý, v ředkvičkách není nakadíno, plachty celé,nikde nic nesmrdí..... Jestli ony nejsou škodolibý a nechodí k těm nervákům, co je nesnáší.

8.7.2020 20:57
Doch

XXX.XXX.122.170

Janae1 napsal(a):

Pokud vám kočka bere odchovy, taksi máte zabezpečit neb neexistuje jen kočka, ale jsou i jiní,kteří si na křehkém masíčku smlsnou. Chyby bylana vaší straně.

Droboť nemizí, bazén je celý, v ředkvičkách není nakadíno, plachty celé,nikde nic nesmrdí..... Jestli ony nejsou škodolibý a nechodí k těm nervákům, co je nesnáší.

No jo vylihla je a vyvedla ráno a byl jsem v práci a pak jsem viděl jen to jedno...

8.7.2020 20:58
Matik20

XXX.XXX.234.211

Janae1 napsal(a):

Tak to máte veľké šťastie

8.7.2020 21:22
Hluchavka

XXX.XXX.11.161

Doch napsal(a):

Poněkud si protiřečíte. Jednou jste viděl, jak je lovily kočky - proč jste nezasáhl? To chcete někomu namluvit, že kočka uloví bleskurychle tolik kachňat ? Podruhé jste byl v práci a neviděl nic. Máte v tom poněkud zmatek, vy kecko jeden. Sama chovám kachny, máme kuřata a ještě se nikdy nestalo, aby na drůbež útočily kočky. Ostatně dobrý chovatel má zejména mladou drůbež zabezpečenou, ona existuje celá řada různých predátorů, co si ráda pochutná na mladé drůbeži, tak si dejte pohov a příště vymyslete lepší historku.

8.7.2020 21:32
Hluchavka

XXX.XXX.11.161

Mimochodem, znovu opakuji,na tuto debatu hodlám upozornit policii, protože týrání zvířat, nabádání k němu a chlubení se zabíjením sousedovic zvířat je podle mě trestný čin. Takže, hrdinové do toho, pochlubte se vašimi dalšími úspěchy a čekejte na návštěvu policie. Jsem třeba zvědavá, jak se bude tvářit, ten známý myslivec, až přijde o zbroják, protože i já mám mezi myslivci známé a vím že ani jeden by tímhle způsobem - v sklopci kočku nezastřelil, za to o ten zbroják přijde. Pouze hlupák páchá trestnou činost a pak se s ní chlubí na internetu, ale pokračujte, policii tím usnadníte práci.

8.7.2020 21:36
Doch

XXX.XXX.122.170

Hluchavka napsal(a):
Poněkud si protiřečíte. Jednou jste viděl, jak je lovily kočky - proč jste nezasáhl? To chcete někomu namluvit, že kočka uloví bleskurychle tolik kachňat ? Podruhé jste byl v práci a neviděl nic. Máte v tom poněkud zmatek, vy kecko jeden. Sama chovám kachny, máme kuřata a ještě se nikdy nestalo, aby na drůbež útočily kočky. Ostatně dobrý chovatel má zejména mladou drůbež zabezpečenou, ona existuje celá řada různých predátorů, co si ráda pochutná na mladé drůbeži, tak si dejte pohov a příště vymyslete lepší historku.

Byl jsem v práci ráno vyvedla čerstvě vylihla kachňata přijel sem a 7 jich bylo pryč tak jsem šel hlídat co mi to tam loví a prelezla a než sem tam doběhl tak držela kachne v tlamě jo a byla to cizí kočka jak jsem psal

8.7.2020 21:49
Hluchavka

XXX.XXX.11.161

Je mi líto, nevěřím vám. Pižmovky tu chová kde kdo, všichni máme kočky a kachňat odchováváme víc než dost. Malá kachňata mají být zabezpečená, mohlo je sebrat kde co. Nesvalujte vlastní lajdácký přístup k chovu na okolí. Když nebudete mít na dvoře s drůbeží, králíky a holuby kočku, za chvíli budete naříkat nad tím, jak vám na dvoře řádí potkani.

8.7.2020 22:12
Matik20

XXX.XXX.234.211

Hluchavka napsal(a):
Mimochodem, znovu opakuji,na tuto debatu hodlám upozornit policii, protože týrání zvířat, nabádání k němu a chlubení se zabíjením sousedovic zvířat je podle mě trestný čin. Takže, hrdinové do toho, pochlubte se vašimi dalšími úspěchy a čekejte na návštěvu policie. Jsem třeba zvědavá, jak se bude tvářit, ten známý myslivec, až přijde o zbroják, protože i já mám mezi myslivci známé a vím že ani jeden by tímhle způsobem - v sklopci kočku nezastřelil, za to o ten zbroják přijde. Pouze hlupák páchá trestnou činost a pak se s ní chlubí na internetu, ale pokračujte, policii tím usnadníte práci.

Neviem skadiaľ ste nabrali že bol zastrelenia v sklopci,normálne sme ho pustili na pole a tam ho starký pifol,popravde aj mi vyhrkla nejaka ťa slzicka predsa len je to živý tvor,ale keď vytrhol môjmu papagájovi celú končatinu a ráno keď dom ho išiel odkryť som našiel celú klietku krvavú bolo tých sĺz mnohonásobne viac ,do sklopca bol chytený prvý raz a odvezeny viac ako 50 km od dediny do lesa no do 3 mesiacov sa vrátil a zase napáchal škody ,jeho majitelia tvrdili že to nie je ich problém,keď som chytil druhý raz dlho som rozmýšľal čo s ním ,ale podľa vás by asi bolo lepšie mu papagáje a kurence nosiť rovno k nosu veď nak si pri behaní nenatiehne sval však?ešte sa chcem spýtať že keď sa ten kocúr hádže na voliery s hrdlickami(stalo sa mi to pred pár rokmi),a oni sa chudence hádžu zo strany na stranu a vlastnými telami si lámu končatiny,pričom asi pol metra od nich je v koterci jazvečík ,nie je to zo strany kocura tiež týranie , veď podľa vás je to asi úžasné zvieratko ktoré rozmýšľa cíti..tak prečo neupozornite políciu naňho že lovu lastovičky,jaricky,drozdy...
Pekný večer všetkým

8.7.2020 22:24
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

Matik20 napsal(a):
Neviem skadiaľ ste nabrali že bol zastrelenia v sklopci,normálne sme ho pustili na pole a tam ho starký pifol,popravde aj mi vyhrkla nejaka ťa slzicka predsa len je to živý tvor,ale keď vytrhol môjmu papagájovi celú končatinu a ráno keď dom ho išiel odkryť som našiel celú klietku krvavú bolo tých sĺz mnohonásobne viac ,do sklopca bol chytený prvý raz a odvezeny viac ako 50 km od dediny do lesa no do 3 mesiacov sa vrátil a zase napáchal škody ,jeho majitelia tvrdili že to nie je ich problém,keď som chytil druhý raz dlho som rozmýšľal čo s ním ,ale podľa vás by asi bolo lepšie mu papagáje a kurence nosiť rovno k nosu veď nak si pri behaní nenatiehne sval však?ešte sa chcem spýtať že keď sa ten kocúr hádže na voliery s hrdlickami(stalo sa mi to pred pár rokmi),a oni sa chudence hádžu zo strany na stranu a vlastnými telami si lámu končatiny,pričom asi pol metra od nich je v koterci jazvečík ,nie je to zo strany kocura tiež týranie , veď podľa vás je to asi úžasné zvieratko ktoré rozmýšľa cíti..tak prečo neupozornite políciu naňho že lovu lastovičky,jaricky,drozdy...
Pekný večer všetkým

Lastovička, jarička a drozd...můžou kdykoliv uletět, na rozdíl od vašich chudáků papagájů a hrdliček v kleci. Možná by ste si měl ujasnit, kdo koho týrá...

8.7.2020 22:31
Matik20

XXX.XXX.234.211

Ozaj a ešte som zabudol napísať že si myslím že to bolo dobré aj pre toho kocúra ,nakoľko keď sme ho odniesli veterinárovi aby zistil či od neho naše mačky a psy nemohli niečo chytiť,zistilo sa že bol tak zablchaveny až až,a navyše mal velke množstvo kliešťov a veterinár povedal,že bol aj besny,no našťastie všetky naše zvieratká sú očkované a odcervene ,

8.7.2020 22:40
Matik20

XXX.XXX.234.211

lesnížínka napsal(a):
Lastovička, jarička a drozd...můžou kdykoliv uletět, na rozdíl od vašich chudáků papagájů a hrdliček v kleci. Možná by ste si měl ujasnit, kdo koho týrá...

Hrdličky boli vo voliere asi 2*2*1,5m
A papagáj v klietke 120*80*80 plus niekoľko krát do týždňa mal možnosť zalietať si po celom dome (bol hneď pri vchodových dverách takže stačilo otočiť klietku) a vonku bol asi 1-2 mesiace v roku ináč bol vnútri alebo na balkóne

8.7.2020 22:42
Matik20

XXX.XXX.234.211

lesnížínka napsal(a):

Vážne ? A ja som ešte holicata drozda lietať nevidel vy áno?,tak prečo teda ich ten kocúr žral v hniezde?,to je teda zaujímavé

9.7.2020 10:40
Hluchavka

XXX.XXX.11.161

Matik20 napsal(a):
Pekný večer všetkým

Vážený, tahle slova si připravte, až budete své konání vysvětlovat na policii. Použití střelné zbraně má velmi přesná a přísná pravidla. Asi by bylo bývalo těžké prokázat, že je váš příbuzný porušil, nicméně vy jste to tu poměrně přesně popsal. Díky.
Na vašem místě bych dopředu zašla za starkým a upozornila ho, že díky vám přijde o zbrojní pas a bude muset dát zbraně do úschovy na policii.
Většinou bývá těžké najít lidi, kteří týrají zvířata, ale tady se k tomu někteří hrdě přihlásili a dokonce radili ostatním jak na to. Dobrá, pokud máte pocit, že jste beztrestní, ráda vám dokážu, jak moc jste se mýlili. Policie a novináři mají rádi exemplární tresty pro lidi týrající zvířata, udělají si u široké veřejnosti dobré oko.
Zdejším lovcům koček, bych doporučila, založte si nové vlákno, něco ve smyslu Jak vysoký trest můžu dostat za přísně zakázané chytání zvířat do želez, Přišel jsem o zbrojní průkaz apod.
Mimochodem nesnažte se vlákno smazat, vše mám nafocené.

9.7.2020 11:03
Matik20

XXX.XXX.234.211

Dobrý deň ,všetkým sa úprimne ospravedlňujem za všetko čo tu bolo napísané ,včera sme mali oslavu a môj strýko (ma diagnostikovaní schyzofreniu )išiel na môj počítač a písal hlúposti aj na môj Facebook a Instagram a na nešťastie som mal otvorenú ifaunu,prosím prepáčte mi ale vážne nič z toho sa nestalo a asi sa už ani nestane totižto môj starký je už pár rokov pod zemou a prosím nevyhrazajte sa mi (mám 13 rokov a tiež mám popravde strach nakoľko bývam iba s babkou a keby sme mali platiť polícii bezdovodny zásah asi by som mal riadneho zaracha ,vazne prisahám vám že sa u mňa nikdy nič takéto nestalo , zvieratá mám veľmi rád a popravde keď som prvý raz gekonovi dával holicata myši (plakal som asi 1 hodinu)
Ak mi neveríte tak prosím ale vážne toto nieje môj spôsob písania ,kľudne si pozrite iné moje príspevky v ostatných témach

9.7.2020 13:18
Hluchavka

XXX.XXX.11.161

Je mi líto, v tuto chvíli už to řeší policie, bohužel spolu s ostatními, to budete muset vysvětlit jim.

9.7.2020 13:22
kometa

XXX.XXX.147.163

Matik20 napsal(a):
Ozaj a ešte som zabudol napísať že si myslím že to bolo dobré aj pre toho kocúra ,nakoľko keď sme ho odniesli veterinárovi aby zistil či od neho naše mačky a psy nemohli niečo chytiť,zistilo sa že bol tak zablchaveny až až,a navyše mal velke množstvo kliešťov a veterinár povedal,že bol aj besny,no našťastie všetky naše zvieratká sú očkované a odcervene ,

A že měl kocour vzteklinu poznal veterinář jak?

9.7.2020 13:36
Matik20

XXX.XXX.234.211

kometa napsal(a):

Ja neviem to som nepísal ja

9.7.2020 14:03
fikovnice

XXX.XXX.135.131

Hluchavka napsal(a):

9.7.2020 14:04
fikovnice

XXX.XXX.135.131

Matik20 napsal(a):
Dobrý deň ,všetkým sa úprimne ospravedlňujem za všetko čo tu bolo napísané ,včera sme mali oslavu a môj strýko (ma diagnostikovaní schyzofreniu )išiel na môj počítač a písal hlúposti aj na môj Facebook a Instagram a na nešťastie som mal otvorenú ifaunu,prosím prepáčte mi ale vážne nič z toho sa nestalo a asi sa už ani nestane totižto môj starký je už pár rokov pod zemou a prosím nevyhrazajte sa mi (mám 13 rokov a tiež mám popravde strach nakoľko bývam iba s babkou a keby sme mali platiť polícii bezdovodny zásah asi by som mal riadneho zaracha ,vazne prisahám vám že sa u mňa nikdy nič takéto nestalo , zvieratá mám veľmi rád a popravde keď som prvý raz gekonovi dával holicata myši (plakal som asi 1 hodinu)
Ak mi neveríte tak prosím ale vážne toto nieje môj spôsob písania ,kľudne si pozrite iné moje príspevky v ostatných témach

Ha ha ha!

9.7.2020 14:05
fikovnice

XXX.XXX.135.131

kometa napsal(a):

Nijak, je to jen lhaní a pak zbabělé vymlouvání!

9.7.2020 16:28
Doch

XXX.XXX.121.99

Volat policii? To snad ne... ach jo kvůli lži
A divoké kočky myslivci normálně střílí...

9.7.2020 16:40
Hluchavka

XXX.XXX.11.161

Vy jste se snad domníval, že planě vyhrožuju? Neříkám nic, co nemyslím zcela vážně. To že někdo páchá trestnou činost a spoléhá se na zdánlivou beztrestnost je jeho problém, ne můj. Následky za své činy si každý musí nést sám. Ona se sice podobná trestná činost prokazuje špatně, ale tady se docela dost lidí samo a ochotně přiznalo, poskytlo policii poměrně dost materálu k prošetření, no nic, dejte vědět, vy jste to tu nadšeně podporoval, třeba i na vás budou mít nějaké dotazy.

9.7.2020 16:48
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

Doch napsal(a):
Volat policii? To snad ne... ach jo kvůli lži
A divoké kočky myslivci normálně střílí...

Co je to ,,divoké kočky" ? Kočka, co jde lovit někam na pole, není divoká kočka, ale normálně chytrá kočka, protože ví, kde ty myši jsou. Kočka divoká je doufám někde v Beskydech...

9.7.2020 17:01
kometa

XXX.XXX.147.163

Matik20 napsal(a):
Ja neviem to som nepísal ja

Vždyť píšete - Matik20 - eště som zabudol napísať…. - příspěvek nade mnou. Nebo máte taky schizofrenii?

9.7.2020 17:02
kometa

XXX.XXX.147.163

lesnížínka napsal(a):
Co je to ,,divoké kočky" ? Kočka, co jde lovit někam na pole, není divoká kočka, ale normálně chytrá kočka, protože ví, kde ty myši jsou. Kočka divoká je doufám někde v Beskydech...

A asi i na Šumavě. A je chráněná.

9.7.2020 17:22
leithian

XXX.XXX.25.127

Kazdej se vam vysmeje. Ja tu napisu ze jsem zabila dva lidi, reknu cim a kde sou zahrabany policajti pokid se vubec budou obtezovat zavolaj a tim je to smeteny ze stolu. Takovejch pak jako vy s zalobama a -TO za kazdou bl binu jsem potkala dost. Vsici bez uspechu chudacci.

9.7.2020 17:22
Doch

XXX.XXX.121.99

Hluchavka napsal(a):
Vy jste se snad domníval, že planě vyhrožuju? Neříkám nic, co nemyslím zcela vážně. To že někdo páchá trestnou činost a spoléhá se na zdánlivou beztrestnost je jeho problém, ne můj. Následky za své činy si každý musí nést sám. Ona se sice podobná trestná činost prokazuje špatně, ale tady se docela dost lidí samo a ochotně přiznalo, poskytlo policii poměrně dost materálu k prošetření, no nic, dejte vědět, vy jste to tu nadšeně podporoval, třeba i na vás budou mít nějaké dotazy.

Už se těším no

9.7.2020 17:23
leithian

XXX.XXX.25.127

Ale jako pomstu na nas muzete aspon zavolat kvs jestli netejram doma zver 😂 zarucuju ze neprolezou predsini ke me do bytu ani 😂

9.7.2020 17:23
Doch

XXX.XXX.121.99

leithian napsal(a):
Kazdej se vam vysmeje. Ja tu napisu ze jsem zabila dva lidi, reknu cim a kde sou zahrabany policajti pokid se vubec budou obtezovat zavolaj a tim je to smeteny ze stolu. Takovejch pak jako vy s zalobama a -TO za kazdou bl binu jsem potkala dost. Vsici bez uspechu chudacci.

Konečně normální člověk 🙏🙏🙏

mickaelsa

9.7.2020 17:24
mickaelsa

XXX.XXX.115.202

Lesnížínko, když se tak vyznáš v zákonech. Tak divoká kočka(druh kočka domácí), kromě té "divoké-v Beskydech" se střílí 200 metrů od nejbližšího stavení nebo oploceného pozemku.
Nahlásí se místo zástřelu aby se případný majitel mohl rozloučit se zaběhnutým domácím mazlíčkem (ale co vím tak to nikdo nehlásí, aby nedělal mezi majiteli běhavek zlou krev, prostě se jim micinka nevrátí z výletu, běžný jev- kočku prostě zastřelíš a necháš na přírodě).
Na poli ani kdekoliv jinde v honitbě (to je prakticky kdekoliv na poli v lese. mimo soukromé pozemky) se kočka domácí vyskytovat nemá.. a když to jde tak se to taky dodržuje. Protože jinak by jste "kočky domácí potkávali aji kilometry od lidských obydlí.. že to tak není je jen díky myslivcům.. a silnicím (myslím že jich více skončí přejetých ze normálně zastřelených.
Když tu zavádíte debatu jak jinak ještě likvidovat kočky, tak se prý úspěšně tráví, ale karbofuran se už dost dlouho neprodává a jinou účinnou náhražku nevím jestli něco prodávají drogerie nebo v zahradnictví (někdo tu psal, že jeho sousedi uspěšně tráví kočky, tak prosím o informaci čím a jak, třeba se to někomu bez zbraně může hodit, pokud neumí kočku ve sklopci namočit do rybníku a nemá na benzín, aby tu chycenou odvezl( 50 km a dále, aby se už nevrátila)).

Dvakrát se mi už stalo, že sem seděl na posedu na čekané na srnce a zastavilo kus vedle auto, odjelo.. a vyhozená kočička v příkopě mnouká o pomoc (takže dvakrát 5 Kč broků do kožichu navíc oproti plánu). bylo to naštěstí brzo v podvečer, takže nebyla zkažená celá čekaná). Kočička byla druhý den pryč.. liška měla dobrou vykrmenou večeři(v přírodě nic nepřijde nazmar, ani maso).

9.7.2020 17:29
Doch

XXX.XXX.121.99

lesnížínka napsal(a):

No nemyslím ty co si jdou zalovit ale ty které nikomu nepatří a mají si koťata někde v lese a nikomu je neprivede domů jsou to ty co si loví malé zajíce a bažanty atd... A věřte znám myslivecká sdružení které je střílí jako škodnou, A nestřílí ty co jsou pár metrů od vesnice...

9.7.2020 17:31
kometa

XXX.XXX.147.163

mickaelsa napsal(a):
Lesnížínko, když se tak vyznáš v zákonech. Tak divoká kočka(druh kočka domácí), kromě té "divoké-v Beskydech" se střílí 200 metrů od nejbližšího stavení nebo oploceného pozemku.
Nahlásí se místo zástřelu aby se případný majitel mohl rozloučit se zaběhnutým domácím mazlíčkem (ale co vím tak to nikdo nehlásí, aby nedělal mezi majiteli běhavek zlou krev, prostě se jim micinka nevrátí z výletu, běžný jev- kočku prostě zastřelíš a necháš na přírodě).
Na poli ani kdekoliv jinde v honitbě (to je prakticky kdekoliv na poli v lese. mimo soukromé pozemky) se kočka domácí vyskytovat nemá.. a když to jde tak se to taky dodržuje. Protože jinak by jste "kočky domácí potkávali aji kilometry od lidských obydlí.. že to tak není je jen díky myslivcům.. a silnicím (myslím že jich více skončí přejetých ze normálně zastřelených.
Když tu zavádíte debatu jak jinak ještě likvidovat kočky, tak se prý úspěšně tráví, ale karbofuran se už dost dlouho neprodává a jinou účinnou náhražku nevím jestli něco prodávají drogerie nebo v zahradnictví (někdo tu psal, že jeho sousedi uspěšně tráví kočky, tak prosím o informaci čím a jak, třeba se to někomu bez zbraně může hodit, pokud neumí kočku ve sklopci namočit do rybníku a nemá na benzín, aby tu chycenou odvezl( 50 km a dále, aby se už nevrátila)).

Dvakrát se mi už stalo, že sem seděl na posedu na čekané na srnce a zastavilo kus vedle auto, odjelo.. a vyhozená kočička v příkopě mnouká o pomoc (takže dvakrát 5 Kč broků do kožichu navíc oproti plánu). bylo to naštěstí brzo v podvečer, takže nebyla zkažená celá čekaná). Kočička byla druhý den pryč.. liška měla dobrou vykrmenou večeři(v přírodě nic nepřijde nazmar, ani maso).

Zastřelit kočku - dobrá, to ještě zkousnu. Ale souhlasíte s karbofuranem nebo utopením kočky ve sklopci? Nebo jsem to špatně pochopila?

9.7.2020 17:33
Hluchavka

XXX.XXX.11.161

leithian napsal(a):

Vždyť v to doufejte dál. Já už trestní oznámení podala, pomohl mi ho sepsat můj známý - právník a nyní už můžeme jen čekat. Užijte si to, třeba to tak dlouhé nebude.
Co jsem se s ním bavila, viděl to neoprávněné použití zbraně, navádění k páchání trestného činu, vyhrožování, no rozhodně se tu pár věcí najde. Možná by bylo zajímavé kontaktovat nějaké noviny, třeba Blesk, sice jsou poněkud podceňovaní co se týká kvality, ale kauzy s týráním zvířat jsou vděčné téma. Pokud se to povede a ono by mohlo, čekejte tu spoustu poděkování ze strany sousedů, kterým teď anonymně pomaháte řešit problém s jejich zvířaty. Jistě se setkáte s mnoha projevy solidarity.

9.7.2020 17:37
Doch

XXX.XXX.121.99

mickaelsa napsal(a):

Vy mi ta slova kradete z úst
Ale tak to je bylo a bude...

9.7.2020 17:38
Doch

XXX.XXX.121.99

Hluchavka napsal(a):
Vždyť v to doufejte dál. Já už trestní oznámení podala, pomohl mi ho sepsat můj známý - právník a nyní už můžeme jen čekat. Užijte si to, třeba to tak dlouhé nebude.
Co jsem se s ním bavila, viděl to neoprávněné použití zbraně, navádění k páchání trestného činu, vyhrožování, no rozhodně se tu pár věcí najde. Možná by bylo zajímavé kontaktovat nějaké noviny, třeba Blesk, sice jsou poněkud podceňovaní co se týká kvality, ale kauzy s týráním zvířat jsou vděčné téma. Pokud se to povede a ono by mohlo, čekejte tu spoustu poděkování ze strany sousedů, kterým teď anonymně pomaháte řešit problém s jejich zvířaty. Jistě se setkáte s mnoha projevy solidarity.

...

9.7.2020 20:52
Valentko

XXX.XXX.100.59

Hluchavka napsal(a):

Ako môžete niekoho udat keď neviete ako sa volá kde býva akú má adresu nevite o ňom skoro nič. Tak ako ho môžete udať. Vy asi neviete ako to chodí. Aj poľovníci zvyknú strieľať macky. Ta vaša žaloba podľa mňa je bezvíznamná lebo si myslím český policajti a ani slovenský sa nebudú zabávať s takou žalobou že niekto niekde
zastrelil macku. Je to smiešne. Patrite k ľuďom ktorý večne strkajú nos do vecí do ktorých ich nič nieje a len robíte ľuďom zbytocné problemy. Mam s takými ľuďmi skusenosti a sú to hrozný ľudia.

9.7.2020 20:58
Doch

XXX.XXX.121.99

Valentko napsal(a):
Ako môžete niekoho udat keď neviete ako sa volá kde býva akú má adresu nevite o ňom skoro nič. Tak ako ho môžete udať. Vy asi neviete ako to chodí. Aj poľovníci zvyknú strieľať macky. Ta vaša žaloba podľa mňa je bezvíznamná lebo si myslím český policajti a ani slovenský sa nebudú zabávať s takou žalobou že niekto niekde
zastrelil macku. Je to smiešne. Patrite k ľuďom ktorý večne strkajú nos do vecí do ktorých ich nič nieje a len robíte ľuďom zbytocné problemy. Mam s takými ľuďmi skusenosti a sú to hrozný ľudia.

Neasi

9.7.2020 22:22
Matik20

XXX.XXX.234.211

Prosím stiahnite to obžalovanie už 2 noci som nespal ,mňa to veľmi mrzi,vážne ja sa nevyhovaram ,len som sa dozvedel že to nenapísal strýko ale jeden môj kamarát (prišiel do mojej izby keď sme oslavovali moje meniny a cez môj počítač kde som mal otvorené okno s ifaunou napísal tie sprostosti) veľmi vás prosím stiahnite to,ja mám fakt strach totižto keby polícia prišla veľmi by som sa hanbil ,viem že je to moja chyba že som nezavreli to okno v prehliadači ale...,možno si teraz pomyslíte že si z vás robím srandu ale nieje tomu tak

9.7.2020 22:31
Doch

XXX.XXX.121.99

Matik20 napsal(a):
Prosím stiahnite to obžalovanie už 2 noci som nespal ,mňa to veľmi mrzi,vážne ja sa nevyhovaram ,len som sa dozvedel že to nenapísal strýko ale jeden môj kamarát (prišiel do mojej izby keď sme oslavovali moje meniny a cez môj počítač kde som mal otvorené okno s ifaunou napísal tie sprostosti) veľmi vás prosím stiahnite to,ja mám fakt strach totižto keby polícia prišla veľmi by som sa hanbil ,viem že je to moja chyba že som nezavreli to okno v prehliadači ale...,možno si teraz pomyslíte že si z vás robím srandu ale nieje tomu tak

Nic z toho nebude nebojte se...

9.7.2020 22:33
Matik20

XXX.XXX.234.211

Vážne prosím stiahnite tu žalobu ,prosím vás pekne,prosím vás na kolenách,ja sa zato cítim strašne previnilo a fakt sa bojím

9.7.2020 22:34
Matik20

XXX.XXX.234.211

Doch napsal(a):
Nic z toho nebude nebojte se...

Práveže sa bojím a ešte viac ma to mrzi že je to kôli tomu že som hlupák a bojím sa

9.7.2020 22:41