Výstava mláďat Slovenského klubu chovatelů andulek

Obsah
  1. O výstavě
  2. Výsledky

Dne 24. 7. 1999 se v kulturním domě v obci Parovské Háje ( 5 km od Nitry ) konala další výstava slovenského klubu chovatelů andulek - tentokrát výstava mláďat ročníku 1999. 

O výstavě

Výstava byla konána jako jednodenní, tzn. že příjem andulek se konal od 7.00 do 9.00 hod., následovalo seřazení do jednotlivých výstavních tříd a cca v 9.30 mohlo začít otevřené posuzování. Nutno podotknout, že tento systém je velice praktický, jednoduchý a také rychlý - vždyť během dvou hodin bylo zcela v pohodě a bez problémů přijato přes 200 klecí. Dalším kladem bylo, že každý vystavovatel si mohl přivést svoje klece a ten kdo svoje klece neměl si je mohl na místě pronajmout. Tak se mohl každý rozhodnout, zda dá přednost vlastním či zapůjčeným klecím, klub si za pronájem klecí přivydělá a všichni tak mohou být spokojeni.

No a nyní k vlastní výstavě. Vystaveno bylo 192 jednotlivců v třídě mladých (přepeřených) andulek a dále pak 27 ptáků ve třídě Baby (nepřepeřená mláďata). Vystavovatelů se zúčastnilo 21, z toho 18 slovenských a 4 z České Republiky (př. Foltýn, př. Habrcetl, př. Janča a př. Řejha). Posuzování bylo otevřené, takže vystavovatelé seděli přímo před posuzovatelským stolem a viděli jak si jejich andulky vedou. Posuzování provedl př. Groda z Opavy a nutno říci, že opět bylo znát, že je to jeden z největších odborníků, neboť celé posuzování provedl s přehledem. Systém posuzování byl dnes již běžně užívaný systém na pořadí 1.-7. místo ve třídě, stejně jako na velkých zahraničních výstavách.

Z vítězů tříd se pak určovali vítězové skupin a ti soutěžili o celkové vítězství na výstavě.

Výsledky

Následují výsledky výstavy jak je uvádí pěkně zpracovaný katalog:

Vítěz výstavy:1.0 světle modrý skořicovýč. kl. 66M. Habrcetl
Nejlepší protějšek:0.1 tmavě modrá perlováč. kl. 114M. Talán
    
Vítězové skupin:   
normální1.0 světle modrýč. kl. 68M. Habrcetl
skořicoví1.0 světle modrý skořicovýč. kl. 66M. Habrcetl
skořicoví opalinoví1.0 šedý skořicový opalinovýč. kl. 5F. Lukovič
opalinoví1.0 světle zelený opalinovýč. kl. 9F. Lukovič
světlekřídlí0.1 světle modrá šedokřídláč. kl. 96I. Bolla
ino1.0 lutinoč. kl. 88I. Bolla
dominantní straky1.0 šedozelená australská strakač. kl. 145J. Řejha
perloví0.1 tmavě modrá perlováč. kl. 114M. Talán
    
Vítěz třídy baby:0.1 světle zelená opalinováč. kl. 18M. Talán
Nejlepší protějšek baby: 1.0 šedýč. kl. 17M. Talán

Po posuzování, které skončilo cca v 15.00 následovalo zhodnocení výstavy, předání cen vítězům a po čtvrté hodině odpoledne se výstava oficiálně ukončila, což uvítali především chovatelé ze vzdálenějších míst a konečně i samotné andulky. Vždyť tento systém jednodenních výstav je asi to nejideálnější, co může jak andulky tak i pořadatele a vystavovatele potkat.

Ohodnotťe tento článek:
1
2
3
4
5

Celkové hodnocení (0x):

1
2
3
4
5

Autor textu Martin Koudelka

Diskuse k článku

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře