Založen Český klub chovatelů agapornisů


Založen Český klub chovatelů agapornisů
Obsah
  1. První pokusy
  2. Členem ELSIN
  3. Poslání klubu
  4. Kontakt na klub

Dne 26. října 2008 byl založen Český klub chovatelů agapornisů. Při návštěvách chovatelských výstav, burz a dalších chovatelských setkáních jste si jistě všimli, že je poslední dobou doslova „přeagošováno“. Většinou vídáme agapornise v nevalné kvalitě, různé mezidruhové křížence či barevné mutace, které jsou nedefinovatelné, tedy neměly by se mezi sebou křížit a dále používat v chovu. Celé roky zde scházela organizace, která by sdružovala chovatele těchto papoušků a udávala směr dalšího kvalitního vývoje jejich chovu.

První pokusy

Již v minulosti bylo několik snah o založení klubu chovatelů agapornisů. Většinou se však jednalo o chvilkovou záležitost a nikdy se nic pořádně nerozběhlo. Takováto situace byla až do předešlého roku. V této době se zkontaktovalo několik chovatelů mezi sebou a začalo se jednat, zda-li má vůbec smysl zakládat klub. Výsledkem byla říjnová ustavující schůze Českého klubu chovatelů agapornisů, kde byly projednány a schváleny všechny potřebné dokumenty za přítomnosti zástupce z ČSCH.

Členem ELSIN

Byl projednán program na rok 2009, ve kterém bychom chtěli mimo jiné stanovit standardy pro jednotlivé druhy, uspořádat první klubovou výstavu agapornisů a zájezd do Belgie na výstavu belgického klubu chovatelů agapornisů s doprovodným programem – BVA Masters 2009. Začátkem letošního roku se Klub stal členem ELSIN (síť evropského společenství milovníků ptactva) a jako klub jsme se stali členy BVA. Chceme být aktivně v kontaktu s Evropou, abychom byli schopni konkurence.

Poslání klubu

Posláním každého klubu je silná chovatelská základna. Pomyslné dveře našeho klubu jsou otevřeny pro všechny opravdové chovatele agapornisů. Podmínkou přijetí do klubu je členství v ČSCH, jelikož klub je zároveň ZO ČSCH. V roce 2009 se budou konat minimálně dvě klubové schůze a to v březnu a v září. Březnová schůze se bude konat 22. 3. v okolí Brna a mimo jiné budou přibíráni noví členové.

Kontakt na klub

Český klub chovatelů agapornisů se sídlem v Brně má přislíbené prostory pro klubovou činnost v chovatelském areálu v Újezdě u Brna. Pro mnohé chovatele je toto místo známé především konáním burz či výstav Moravského klubu chovatelů výstavních andulek. Klub má již nyní v provozu internetové stránky, kde naleznete veškeré informace:
http://www.agapornis-club.ic.cz
Adresa: Český klub chovatelů agapornisů,
Požární 10a, Brno, 620 00,
e-mail: czagapornisclub@seznam.cz,
tel.: 775 561 650 Miloslav Blažek – jednatel,
tel.: 728 325 744 Petr Vopálka – člen výboru.

Ohodnotťe tento článek:
1
2
3
4
5

Celkové hodnocení (0x):

1
2
3
4
5


Diskuse k článku

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře