Naši ptáci na krmítku

Naši ptáci na krmítku
Červenka obecná
Jikavec severní
Stehlík obený
Sýkora koňadra
Vrabec polní
Zvonek zelený
Sýkora modřinka
Červenka obecná

Bydlím na okraji Prahy v rodinném domě s menší zahradou. Minulou zimu jsem byl nemocný, a tak jsem byl přes den doma a mohl sledovat ptáky na krmítku. Byl jsem velmi překvapený, kolik druhů ptáků se k nám chodilo nakrmit a napít k našemu jezírku, kde díky vzduchování rybám zůstává celou zimu nezamrznutá menší vodní plocha.

Když se blíží zima, je nejvyšší čas připravit pro naše drobné ptáčky opět krmítko a postupně je začít přikrmovat. Jako vhodné krmivo lze dnes běžně koupit různé směsi zrnin obsahující například semena slunečnice, loupaného či bezpluchého ovsa, řepky, prosa, lněného semínka apod. Vhodné jsou i lojové koule, které obvykle také obsahují např. drcená semínka slunečnice. Vhodné jsou ale i ovesné vločky či suchá strouhanka. Kosi nepohrdnou ani jablky.

Během zimy k nám na krmítko chodili tito ptáčci: vrabec polní, červenka obecná, sýkora koňadra, sýkora modřinka, brhlík obecný, kos černý, zvonek zelený, stehlík obecný, čížek lesní, jikavec severní, občas se objevil i hýl obecný. Několik druhů se mi podařilo vyfotografovat, a tak část fotek přikládám.

Díky zimnímu přikrmování na jaře v budkách na zahradě hnízdily sýkory koňadry a modřinky, které po celé léto pilně sbíraly hmyz v širokém okolí.

Proto prosím nezapomeňte na naše ptačí spolubydlící ani vy.

Ohodnotťe tento článek:
1
2
3
4
5

Celkové hodnocení (11x):

1
2
3
4
5

Diskuse k článku

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře