Naši ptáci na krmítku

Naši ptáci na krmítku
Červenka obecná
Jikavec severní
Stehlík obený
Sýkora koňadra
Vrabec polní
Zvonek zelený
Sýkora modřinka
Červenka obecná
Obsah
  1. Vhodné krmivo 
  2. Kdo přiletěl?

Bydlím na okraji Prahy v rodinném domě s menší zahradou. Minulou zimu jsem byl nemocný, a tak jsem byl přes den doma a mohl sledovat ptáky na krmítku. Byl jsem velmi překvapený, kolik druhů ptáků se k nám chodilo nakrmit a napít k našemu jezírku, kde díky vzduchování rybám zůstává celou zimu nezamrznutá menší vodní plocha.

Vhodné krmivo 

Když se blíží zima, je nejvyšší čas připravit pro naše drobné ptáčky opět krmítko a postupně je začít přikrmovat. Jako vhodné krmivo lze dnes běžně koupit různé směsi zrnin obsahující například semena slunečnice, loupaného či bezpluchého ovsa, řepky, prosa, lněného semínka apod. Vhodné jsou i lojové koule, které obvykle také obsahují např. drcená semínka slunečnice. Vhodné jsou ale i ovesné vločky či suchá strouhanka. Kosi nepohrdnou ani jablky.

Kdo přiletěl?

Během zimy k nám na krmítko chodili tito ptáčci: vrabec polní, červenka obecná, sýkora koňadra, sýkora modřinka, brhlík obecný, kos černý, zvonek zelený, stehlík obecný, čížek lesní, jikavec severní, občas se objevil i hýl obecný. Několik druhů se mi podařilo vyfotografovat, a tak část fotek přikládám.

Díky zimnímu přikrmování na jaře v budkách na zahradě hnízdily sýkory koňadry a modřinky, které po celé léto pilně sbíraly hmyz v širokém okolí.

Proto prosím nezapomeňte na naše ptačí spolubydlící ani vy.

Ohodnotťe tento článek:
1
2
3
4
5

Celkové hodnocení (18x):

1
2
3
4
5

Diskuse k článku

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře