Výstava voříšků v Hranicích

Výstava voříšků v Hranicích

V sobotu 5. 7. 2003 se v Hranicích konal "nultý" ročník Výstavy voříšků a psů bez PP v areálu pohostinství Na Střelnici. Startovné činilo 150 Kč, a...

V sobotu 5. 7. 2003 se v Hranicích konal "nultý" ročník Výstavy voříšků a psů bez PP v areálu pohostinství Na Střelnici.

Startovné činilo 150 Kč, ale při prezentaci ihned každý obdržel od sponzorů dárky(převážně krmivo) v mnohem vyšší hodnotě, což všechny příjemně potěšilo. Této velmi úspěšné akce, která se konala pod záštitou Kynologického klubu Hranice, se zúčastnilo 90 voříšků a pejsků bez PP z celé ČR. Ti byli rozděleni celkem do 18 skupin. Majitelé své miláčky předváděli ve dvou výstavních kruzích. Rozhodčí paní Růžičková z Moravské Třebové a pan MVDr. Krejčiřík z Hranic se s chutí a humorem ujali posuzování. Hodnotilo se několik kritérií. Především však dovednost, šikovnost, samozřejmě vzhled (nejednalo se ovšem o dokonalost). Uspěli pejsci, kteří byli něčím zajímaví, výjimeční nebo legrační. Šanci měli všichni. Důkazem může být fenka maďarské vizsly, po úrazu částečně ochrnutá na přední nohu, která zvítězila ve své skupině. Rozhodčí ocenil její silnou vůli a chuť do práce v lese i s takovýmto handicapem. Majitel z Rakouska byl dojat.


• absolutní vítěz a Vítěz voříšků: pes Kiri, Mirka Mišková z Olomouce

Zaznamenali jsme i dojemnou chvíli, kdy ve své kategorii získali výhru Blanka Zachařová se svým anglickým buldokem Gastonem a přímo v kruhu se neubránila slzám štěstí, společně se svou dcerou.

Pejsci bez PP soutěžili o pohár Šampióna Hranic, který získal Anglický kokršpaněl Dan Hany Juráškové ze Zlína. Voříšci zápolili o pohár Vítěze Hranic. Ten obdržel Kříženec pudla a jezevčíka Kiri Mirky Miškové z Olomouce. Starosta Hranic měl ve finále velmi těžký úkol, a to, určit absolutního vítěze. Tím se stal Kiri, který upoutal svým téměř cirkusovým vystoupením.


• Blanka Zachařová se svým anglickým buldokem Gastonem

Atmosféra byla po celý den velmi pohodová a přátelská. Každý odcházel s tím svým, nejkrásnějším pejskem a s pocitem malého vítězství.

Poděkování patří nejen organizačnímu týmu, ale i sponzorům: výrobcům krmiva – Fitmin, Proplan, Bono, Candy, Delikan, Acana, za kosmetiku Severochema, Salon Bea, salon Darma, dále nakladatelství Minerva, mediálním sponzorem se stal Hranický týden a dalším, bez kterých by tato akce neměla tak hladký průběh. Také diváci si za dobrovolné vstupné odnášeli nejen pěkný zážitek a malého pejska vyrobeného dětmi z mateřské školky, ale také dobrý pocit,protože výtěžek byl rozdělen mezi hranický psí útulek a kynologický klub.


• dítě a pes ml.: fenka Viktorie, Tomáš Nečesaný ze Želatovic

Zpětně si probírám momenty z výstavy a nelituji všeho úsilí, které jsme společně vynaložili při přípravě. Myslím, že akce byla pořadatelsky zvládnutá, takže se můžeme všichni těšit na shledanou v roce 2004!

text a foto: Monika Zbránková
Ohodnotťe tento článek:
1
2
3
4
5

Celkové hodnocení (0x):

1
2
3
4
5

Diskuse k článku

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře