Jak prodloužit život vašeho psa PR

Jak prodloužit život vašeho psa
Jak prodloužit život vašeho psa
Jak prodloužit život vašeho psa
Obsah

Když před lety spolu se svojí manželkou Janou zakládal chovnou stanici plemene cane corso, ani ve snu ho nenapadlo, že jednou své zkušenosti sepíše a prostřednictvím knihy je bude předávat dál. RNDr. Evžen Korec, CSc. je nejen vystudovaný biolog a majitel a ředitel ZOO Tábor, ale také úspěšný vědec – mj. spoluautor 11 patentů v oboru molekulární biologie a genetiky. Jeho výzkumný tým v ZOO Tábor se mimo jiné věnuje projektům, které zkoumají genetiku a dlouhověkost plemene cane corso italiano. Jako vůbec první na světě stanovil tzv. střední věk dožití právě u italského corso psa. „Naším cílem je vhodným křížením prodloužit průměrný věk tohoto plemene,“ netají se Evžen Korec se svými plány.

Jeho nejnovější kniha „Jak prodloužit život vašeho psa“ obsahuje jedinečné informace, které se k chovatelům z řad laické veřejnosti dosud nedostaly. Zatímco odborníci k nim mají přístup, nyní se tyto informace – vůbec poprvé v historii české populárně-naučné literatury – dostanou k výrazně širší skupině chovatelů. Navíc jsou podané takovým způsobem, že jim celkem snadno porozumí i laik bez odborného vzdělání.

„Čerpali jsme z publikovaných vědeckých výzkumů, ale také z letitých praktických zkušeností,“ říká úspěšný chovatel, který je současně předsedou Cane Corso klubu Česká republika. V jeho nejnovější publikaci čtenáři najdou vůbec poprvé informace o středním věku dožití jednotlivých psích plemen a o geneticky přenosných chorobách, které se u nich vyskytují a které dnes už umíme testovat. Kromě toho nechává zájemce nahlédnout i do jakési „kuchařky“ odpovědného chovatele, která je základem úspěchu chovatelské stanice Korec Corso. Důraz klade na vhodnou veterinární péči (která se v mnohém může lišit od praxe obvyklé v ČR), ale také na preventivní opatření. „U všech plemen platí, že pokud chci mít jako chovatel zdravé zvíře, musím dbát na prevenci,“ zdůrazňuje Evžen Korec jeden z klíčů úspěšného chovu.

Knižní novinka obsahuje i mnoho návodů a praktických rad, které mohou chovatelům pomoci ve snaze co nejvíce prodloužit život jejich psů. Počínaje výběrem vhodného jedince, přes výživu, až po životní podmínky zvířat. Díky tomu, že 200 stránkovou publikaci s několika stovkami barevných fotografií vydává EKOSPOL a.s., je k dostání u všech dobrých knihkupců za bezkonkurenčně nízkou cenu 169 Kč (prostřednictvím e-shopu zootabor.eu/kniha-psi ji zájemci mohou získat dokonce jen za 119 Kč). 

Základem chovu ve stanici Korec Corso je fena Koleta Atison, která se stala výstavně nejúspěšnější českou fenou plemene cane corso italiano v letech 2015–2018. Její syn Aristocrat Korec Corso, špičkový krycí pes, je nositelem titulu Mezinárodní výstavní šampion (C.I.E.), což je nejvyšší titul, který uděluje Mezinárodní kynologická federace (FCI). Je také slovenským Grand šampionem, šampionem tří zemí (Česká republika, Slovensko, Rakousko), Šampionem ČMKU, nejlepším juniorem na Specialties při Světové výstavě v Amsterdamu 2018, Alpským vítězem a Českým junior šampionem. 

Ohodnotťe tento článek:
1
2
3
4
5

Celkové hodnocení (17x):

1
2
3
4
5

Diskuse k článku

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře