Je ta „chytrá karanténa“ opravdu tak chytrá?

Je ta „chytrá karanténa“ opravdu tak chytrá?
Obsah

Tisková zpráva Komory veterinárních lékařů ČR ze dne 14. 4. 2020

Zatím se to moc nezdá. V rámci oné „chytré karantény“ má být uvržen do čtrnáctidenní karantény veterinární lékař, který byl ve styku s osobou pozitivně testovanou na COVID-19, či byl jen uveden na seznamu jejích kontaktů. Co to znamená? Že takový veterinář nemůže léčit, ani vyzbrojen ochrannými prostředky. Nebude tedy smět pečovat ani o domácí mazlíčky, ani o hospodářská zvířata. Důsledkem je mimo jiné ohrožení výroby potravin.

A to má být chytrý postup? Dalo by se nějaké opatření chápat, kdyby byl takto postižený veterinář okamžitě testován, ale tak tomu není. A když se i testování domůže, výsledek dostane až za týden.

Pomineme-li kritické hlasy, že postup vlády proti šíření „pandemie“ je čistě politický, a pramálo odborný, lze na uvedených příkladech doložit, že je bezkoncepční, chaotický a i snadno zneužitelný. Navíc hrozí nebezpečný důsledek: Ochromení veterinární péče.

Josef Duben

PR KVL

Ohodnotťe tento článek:
1
2
3
4
5

Celkové hodnocení (12x):

1
2
3
4
5

Diskuse k článku

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

15.4.2020 13:15

Zdravim,uz nevim,co si myslet,na Chytra karantena je zajimavy projekt,jen neresi vedlejsi detaily a ze vedlejsi detaily mohou byt zcestne ci poskodit jine lidi skrz jednoho pozitivniho.... Kdyz vidim,jak i v mem okoli,apod. lidi zas neresej rouskui i shlukovani,zahradni oslavy a pubertaky cio se chichotaj,kdo si sunda rousku,ci ji vubec ma,nedivil bych se i vymeny ci preskusovani rousek,fagani jsou taky blby dost a nejen CHYTRA KARANTENA.Tudiz rikam,ANO,chytre karantene,ale s chytrymi profiky nejenom IT ale hlavne s selskym rozumem,jiz tak nedupat po cizich pravech pod rouskou C-19,vse muze byt trosku jine ...............