Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

 
iFauna.cz » Inzerce » Inzerce zvířat z útulků »

Retíček hledá štěstí kousíček

  (DARUJI)

Retíček hledá štěstí kousíček

Retík je kříženec, který vypadá jako zmenšený retrívr :) Je velký jako kokřík na delších nohách. "Obsahuje" něco z plemen jezevčíka, border kolii a křížence. Nedá se to žádným způsobem jistit, je to prostě krásný voříšek. Od malička žil v množírně (na dvoře bylo 60 psů v nepěkném stavu). Nikdo ho o štěněte nesocializoval, pouze krmil. Nebyl fyzicky bitý, ale je velice bázlivý a připomíná chování divokého zvířete. Je u nás velmi dlouho - již tři roky, patřil k nejhůře přizpůsobivým pejskům z té kauzy, kousal ze strachu a odmítal se osmělit. Začali jsme ho přivykat na manipulaci venčení. Na vodítku mu to docela jde, ve smečce doma funguje perfektně, umí být i na svém místě, ale kontakt s člověkem je pro něj zatím moc velký bubák. Sice přijde, očichává mě, bere si jídlo z ruky, ale když natáhnu ruku, uteče na své místo, samozřejmě má na sobě vodítko, takže mu schovávání stále neumožňujeme, jinak by se strachu nikdy nezbavil.
V současné době může bezproblémově fungovat na zahradě s jedním nebo více pejsky (kočky ignoruje), nepotřebuje procházky (stejně to je pro něj akorát utrpení a stres) a páníček s ním pak může pracovat pomocí stopovačky, přirozené komunikace a postupného nacházení vzájemné důvěry, kdy se třeba časem začne i mazlit rád a sám.
Pro koho se hodí?
- Pro lidi, kteří nechtějí či nemohou chodit s pejskem ven
- Pro dobrosrdečné lidi, kteří vezmou Retíka jako výzvu s cílem mu pomoct a zajistit mu stabilní dožití v bezpečí, klidu a pohodě.
Kam se nehodí:
- Není vhodný k malým dětem, kde je hluk.
- Není vhodný do města ani na tůry
- Není vhodný jako jedináček
- Na nezabezpečený pozemek.
-----------------------
Kastrovaný, očkovaný, čipovaný atd. Poskytneme konzultace o výživě a výchově. Adopční smlouva samozřejmostí.
V azylu u Poděbrad.


16.04.2018 21:52 | Počet zobrazení120x
Prodávající - kontakt
Kontaktujte prodávajícího e-mailem

Komerční sdělení