iFauna.cz » Diskuze » Koně »

Osvědčený dodavatel hydrolyzovaného kolagenu.Znáte?

Kupovala jsem přes internet, ale dodavatel už nedodává. Poradíte jiného, osvědčeného? Děkuji.
Taky nakupuju na 4fitness, mají tam za super kačky i MSM a další dobroty:).
Dámy, velmi vám děkuji!

Přeji pěkný den !
600 Kč a 289 Kč za totožnou věc je celkem rozdíl
polárka.15 napsal(a):
600 Kč a 289 Kč za totožnou věc je celkem rozdíl
Spíš myslím ty hodnoty.
Podle popisu jde hodně o tohle:
Kolagen v přirozené formě je známý jako želatina, živočišná bílkovina, jejíž délka molekulových řetězců je více než 100.000 daltonů, v této formě je velmi těžko stravitelný. Procesem hydrolýzy se molekulární řetězce kolagenu enzymaticky naštěpí na délku pouhých 2.000 daltonů, a tím je pak kolagen mnohem lépe stravitelný a pro organismus více využitelný.
sisi58 napsal(a):
Spíš myslím ty hodnoty.
Kolagen v přirozené formě je známý jako želatina, živočišná bílkovina, jejíž délka molekulových řetězců je více než 100.000 daltonů, v této formě je velmi těžko stravitelný. Procesem hydrolýzy se molekulární řetězce kolagenu enzymaticky naštěpí na délku pouhých 2.000 daltonů, a tím je pak kolagen mnohem lépe stravitelný a pro organismus více využitelný.
Je to opravdu totožné.
polárka.15 napsal(a):
Je to opravdu totožné.
Ok.
Žaludeční vředy?
Accuracy
Autor
A není to drahé? Jen půlka z toho je kolagen, pak je tam cukr (zbytečný), MSM (levná složka, která neospravedlňuje vyšší cenu výrobku) a řepkový olej (též zbytečný). V popisku mají vitamín C, ve složení uvedený není.
Nevím, moc jsem to nekoumala, ale nepřipadá mi to zrovna důvěryhodné. Nebála bych se to dát koni, ale sama bych to nejedla. A jak říkám, zdá se mi to drahé.
sisi58 napsal(a):
Spíš myslím ty hodnoty.
Dávejte k tomu C vitamín. Mají ho tam kilovku za slušný peníze. A ten právě zajistí lepší stravitelnost collagenu hydr.
sisi58 napsal(a):
Ok.
Já si vždycky těch přípravků koupím víc a udělám "mix" potom mi to vydrží neskutečně dlouho a ujídám i já
Já jsem měla poslední dobou dost drsné problémy s loketním kloubem a ramenem a známý sportovec mi poradil gel z http://www.gelmodel.cz/, stojí cca 430 za půl litru, dávka pro dosp.člověka 10ml/den.

Moc jsem tomu nevěřila, ale po necelých dvou týdnech pravidelného užívání rameno zklidnilo úplně a loket je citelně lepší. Tak rychle mi nezabralo nikdy nic. Teď to beru většinou obden a když mám velký fyz.záhul, tak vezmu i 20ml/den a všechny klouby i šlachy úplně v klidu

Obsahuje podle toho, co se o tom píše na krabičce, vysoce čištěný enzymaticky hydrolyzovaný kolagen.
kayecek
Autor
sisi58 napsal(a):
Žaludeční vředy?
Možná tak z ifauny. Proč?
kayecek
Autor
Accuracy napsal(a):
A není to drahé? Jen půlka z toho je kolagen, pak je tam cukr (zbytečný), MSM (levná složka, která neospravedlňuje vyšší cenu výrobku) a řepkový olej (též zbytečný). V popisku mají vitamín C, ve složení uvedený není.
Nevím, moc jsem to nekoumala, ale nepřipadá mi to zrovna důvěryhodné. Nebála bych se to dát koni, ale sama bych to nejedla. A jak říkám, zdá se mi to drahé.
Mně to drahé nepřijde, ale každý to máme jinak. Moc jste to nekoumala, proto jste vitamín uvedený neviděla, je uveden v produktovém listu. Cukr mi zbytečný nepřijde, protože za rozdíl od MSM, které jsme ani v čaji nepřebili s jeho hořkostí, jím tohle lžičkou jako "mňamku". Když můžou jíst lidi koňský Alavis (viz diskuze zde někde zapadlá), proč ne toto, nevidím žádnou špatnou složku v tomto collagenu, která by měla být nedůvěryhodná. Přikládám popisek použitého collagenu. Nikoho to jíst nenutím, je to jen můj názor.
Accuracy
Autor
kayecek napsal(a):
Možná tak z ifauny. Proč?
Ale nee, v tom odkazu je psáno, že je vhodný pro koně s žaludečními vředy, hádám, že sisi se nad tím jen podivuje.
Accuracy
Autor
kayecek napsal(a):
Mně to drahé nepřijde, ale každý to máme jinak. Moc jste to nekoumala, proto jste vitamín uvedený neviděla, je uveden v produktovém listu. Cukr mi zbytečný nepřijde, protože za rozdíl od MSM, které jsme ani v čaji nepřebili s jeho hořkostí, jím tohle lžičkou jako "mňamku". Když můžou jíst lidi koňský Alavis (viz diskuze zde někde zapadlá), proč ne toto, nevidím žádnou špatnou složku v tomto collagenu, která by měla být nedůvěryhodná. Přikládám popisek použitého collagenu. Nikoho to jíst nenutím, je to jen můj názor.
Ohledně vitamínu C - já ho chci mít ve složení, které je závazné. Koukám, že v tom produktovém listu, na který, přiznám se, mě nenapadlo kliknout, dokud jste mě neupozornila, je uvedený i v analýze. Tak uznávám, že tam asi je.
Nicméně analýza mě ale přivádí k dalšímu poznání - toho MSM je v kilu 150 gramů, půl kila je kolagen a ten zbytek je předražený cukr a trocha řepkového oleje.
Ono to může být super doplněk stravy - nad osobní zkušenost není a tu nemám. A hádám, že aby to koně přiměli žrát, tak tam ten cukr být musí. Ale drahé to je. Když si koupím půl kila cukru, půl kila kolagenu,10 g vit. C a 150 g MSM, zakápnu to olejem a smíchám to dohromady, mám v podstatě to samé o dvě pětiny levnější (a to jsem ani nebrala ty nejlevnější produkty) a stojí mě to navíc jednu návštěvu lékárny, kam stejně jít musím.
A nebo můžu koupit jen kolagen, céčko a MSM a brát poloviční dávky, aniž bych se zbytečně dotovala předraženým cukrem.
Já jsem na ten cukr asi vysazená i proto, že ho ze zdravotních důvodů musím dost radikálně omezit a vadí mi, že ho výrobci cpou do všeho. Což je u koňského doplňku stravy logické a samo se vybízí. Jak říkám, pro koně ano (když odhlídnu od finanční stránky), sobě ne.
Http://www.premin.cz/premin/produkt/74-motion-collagen
Je vhodné pro koně, kteří mají problémy s pohybovým aparátem a taktéž pro koně trpící žaludečními vředy.

Přidat reakci

! Doporučujeme se před přidáním prvního příspěvku zaregistrovat nebo se přihlásit na již vytvořený profil.

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Výkonnost, svalstvo, buněčná imunita
Veterinární produkt Kingvet dodává životní energii. Posiluje kosterní a hladkou svalovinu. Zvyšuje fyzickou výkonnost.
Krásná trička se zvířátky
Máš rád zvířátka? U nás si můžeš nějaké pěkné pořídit na tričku. Designy si sami tvoříme i tiskneme.
Infekce, záněty, imunita, průjem
Veterinární produkt Imunovet s přirozenými antibiotickými účinky. Podporuje krvetvorbu a hojí všechny druhy ran.
Kosti, klouby, kostní tkáně, chrupavky
Veterinární produkt Skelevet regeneruje kostní tkáně, vyživuje kosti a klouby. Pomáhá při artróze a artritidě.