iFauna.cz »

Články

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10744 745 další »

25.02.2017 16:45 - Zveřejněn před 2 dny

Odkud velcí tmaví hrubosrstí psi, předchůdci kníračů, do Německa došli, se jen spekuluje. Jedni se přiklánění k názoru o dávném přikočování hrubosrstých velkých psů z Maďarska, jiní zase z Ruska. Odkud to nakonec bylo, se dnes sice nedozvíme, ale můžeme se alespoň domnívat, srovnávat a hledat nejrůznější zajímavosti z možné historie těchto psů. Nejdelší historii má bezesporu knírač střední a následně knírač malý. Tito stájoví pinčové, již se vyskytovali v krátkosrsté i hrubosrsté formě, přebývali ve středu Evropy zejména ve stájích, byli velmi početní a velmi dobře známí po celé dlouhé 19. století. Ale historie velkého knírače začala trochu jinde a zcela jinak. Jela si po vlastní ose, a třebaže jsou nyní všechny tři velikostní rázy kníračů v maximálním možném souladu, příbuznost malého a velkého rázu je opravdu minimální.

23.02.2017 19:52 - Zveřejněn před 4 dny

Nejen pro ty, kdo s drůbeží začínají, ale také např. při chytání zvířat na výstavách nemusí být jednoduché zvíře správně a bezpečně uchopit, zvednout a přemístit. I zvířata, která jsou chovaná ve velkých výbězích, bychom měli čas od času chytit a zkontrolovat jejich zdravotní stav a případné napadení parazity. Chytáme také při kroužkování, ošetření zobáků, ostruh nebo drápů, při výběru do chovu nebo pro výstavu.

22.02.2017 20:12 - Zveřejněn před 5 dny

Loskuták posvátný je špačkovitý pěvec, který se v několika poddruzích vyskytuje na velikém území tropické Asie. Má rozsáhlý areál rozšíření, a to od Srí Lanky přes Indii, Čínu, jihovýchodní Asii až po Filipíny. Díky své schopnosti napodobovat lidskou řeč a nejrůznější zvuky patří tento pták k nejchovanějším druhům pěvců v asijských domácnostech. Právě tato lidská záliba patří k hlavnímu rizikovému faktoru odrážejícímu se na početních stavech populací v přírodě.

20.02.2017 07:44 - Zveřejněn před 7 dny

Mediální hvězdy gratulovaly a udělovaly psím hvězdám nejvyšší ocenění v anketě Statečné psí srdce v pěti kategoriích. Dva psí počiny zvláště vynikají – v jednom případě labradorka Jessy štěkotem a narážením do dveří zachránila pět lidí před požárem, ve druhém německý ovčák Polux vypracoval v Krkonoších sedmikilometrovou stopu, aby na jejím konci dostihl člověka, který si chtěl vzít život.

18.02.2017 12:42 - Zveřejněn před 9 dny

V tomto díle navážu na poslední příspěvek, ve kterém jsem popisoval zážitky z návštěvy největší ptačí voliéry v Austrálii a také několika soukromých chovatelů. Stále se pohybujeme ve střední části východního pobřeží kontinentu, tedy v místě s vyšší hustotou zalidnění (alespoň na australské poměry). Nachází se zde třetí největší australská metropole Brisbane s více než dvěma miliony obyvatel. Není tedy divu, že tu také najdeme více chovatelů než v ostatních částech země.

16.02.2017 19:26 - Zveřejněn před 11 dny

S výjimkou Německa patří kudrnáč přes svoji nepochybnou krásu, příkladný odchov mladých a možnost volného i voliérového chovu k poměrně málo rozšířeným okrasným holubům. Otto Scheuringer ze západorakouského města Esternbergu je předním propagátorem tohoto malebného plemene v Rakousku, se svými holuby dosáhl opakovaných titulů evropský šampion a evropský mistr. Je též skromným a obětavým funkcionářem chovatelského spolku v Esternbergu, včelařem, chovatelem zdrobnělých kočinek a velmi sympatickým člověkem, který je hnacím motorem chovu kudrnáčů nejen v Rakousku.

15.02.2017 15:46 - Zveřejněn před 12 dny

„Měli bychom si uvědomit, že mezi všemi zvířaty na světě není žádné, se kterým bychom mohli mít tak úzký přátelský kontakt jako se psem. Domnívám se, že my, kteří chceme brát psa vážně, nesmíme přestat zkoumat jeho povahu a přirozenost, právě tak jako nesmíme přestat zkoumat svoji vlastní povahu a přirozenost, chceme-li i sebe brát vážně.“ Eberhard Trumler: Rozumíme psům?

13.02.2017 12:04 - Zveřejněn před 14 dny

„Čím hloupější sedlák, tím větší brambory.“ Tímto rčením uvádím svůj první odchov náhodně sestaveného páru papoušků senegalských brzy po zakoupení. Někdy i náhoda a trocha štěstí může být klíčem k úspěšnému odchovu.

11.02.2017 11:35 - Zveřejněn před 16 dny

Lemuři jsou poloopice žijící jen na Madagaskaru. V různých biotopech ostrova bylo dosud popsáno více než sto druhů těchto endemitů. V lidské péči se bohužel daří chovat jen velmi málo z nich.

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10744 745 další »

Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Holistické krmivo Marp
Vysoký obsah čerstvého a sušeného masa a receptury bez obilovin.
ŠKRABADLO MARINKA VEL. 138x50x35cm
KOČIČÍ DŮM NÁBYTKU !!! Tento model 138x50x35cm za 999Kč !!! Pro menší plemena koček
raj-akvaristiky.cz
Internetová prodejna akvaristiky, teraristiky a chovatelských potřeb.
ANIMAL FRUIT 120g kapsičky hlodavci
00% dozrálé ovoce 365dní po ruce 0% chemie podpora rozmnožování,imunity výživa hlodavci,opice,plazi