iFauna.cz »

Články

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10746 747 další »

25.04.2017 18:41 - Zveřejněn před 4 dny

O celnících je známo, že hájí zájmy občanů naší země v podobě ochrany domácího trhu, a to nejen formou výběru cla, ale také dohledem nad dováženým zbožím, aby neohrožovalo životy nebo zdraví lidí, zvířat ani rostlin. Jenomže pašování a prodej zakázaných či nebezpečných komodit je velký byznys a s tím je spojený zločin. Proto mají čeští celníci ve svých řadách nejen psí specialisty na odhalování pašovaných produktů, ale také čtyřnohé obranáře.

24.04.2017 13:33 - Zveřejněn před 5 dny

V sobotu 28. května 2016 se uskutečnil v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem Den starokladrubského koně. Právě tento den byl vybrán jako prezentace zrekonstruovaného hřebčína, kterou laická i odborná veřejnost pečlivě sledovala. Slavnostní otevření však proběhlo již dříve – 24. září 2015, od října byly návštěvníkům umožněny prohlídky stájí.

20.04.2017 13:55 - Zveřejněn před 9 dny

Před mnoha lety můj další papoušek, kakariki žlutočelý, ještě jako mládě, začal v listopadu ztrácet peří v takové míře, že se mu udělala na hlavě pleška a z ocasu zbylo jen žalostné torzo. Byt byl plný peří a pták byl střídavě apatický, nebo podrážděný. Vypadalo to na nějaké onemocnění, a tak jsem navštívil specialistu zvěrolékaře. Dozvěděl jsem se po zevrubném vyšetření papouška, že se jen bouřlivě přepeřuje a jinak mu nic není. Přepeření skončilo v lednu a jeho chování se vrátilo k normálu.

19.04.2017 13:56 - Zveřejněn před 10 dny

Přípravu kanárů na hnízdění jsem zahájil tradičně koncem měsíce února, kdy jsem začal podávat krmení potřebné pro začátek hnízdění. Do krmné dávky jsem zařadil dětské piškoty, které jsem namáčel do vody, jež byla naředěna s potřebnými vitaminy a minerálními látkami. Používám vitaminy v tekutém stavu, které v příslušném poměru ředím vodou.

18.04.2017 09:05 - Zveřejněn před 11 dny

Oči savců, tedy i koček, dodávají informace o světle, jeho intenzitě, vlnové délce, barvě a o jeho zdrojích. K vlastním buňkám vnímavým na světlo na zadní straně oční koule se světlo dostává složitým optickým systémem – rohovkou, komorovou tekutinou, čočkou a sklivcem. Z optického hlediska jsou důležité pupily (zornice, panenky). Ty mají funkci clony a jejich průsvit je nervově řízen. Při zvýšeném množství světla nebo zahledění se na blízký předmět se pupila zužuje až na úzkou štěrbinu, při minimálním světle se rozšiřuje téměř na celou plochu duhovky. Speciální buňky nacházející se na cévnaté vrstvě za sítnicí (Tapeta lucidum) kočce umožňují dobré vidění i za šera, ale za úplné tmy nevidí nic. Tzv. svícení kočičích očí je schopnost této vrstvy odrážet světlo jako odrazová sklíčka nebo zrcadlo. Tím je způsoben zlatozelený svit, který lze v očích kočky pozorovat za šera, ale za úplné tmy ne.

17.04.2017 09:00 - Zveřejněn před 12 dny

Rozšíření každého současného plemene králíků u nás probíhalo většinou pozvolna. Vždy na počátku stálo několik málo importovaných jedinců a bylo pouze na atraktivitě plemene a zájmu tuzemských chovatelů, zda se u nás plemeno posléze zakotvilo natrvalo či zda vymizelo. Přestože genofond domácích králíků je co do exteriérových znaků snad již téměř vyčerpán, čas o času se objeví nová plemena. Jedním z nich je plemeno gentský vousatý (bradatý).

14.04.2017 09:46 - Zveřejněn před 15 dny

V nedávném seriálu „Chov papoušků v Austrálii“ jsem popsal, jak se na kontinentě protinožců chovají ptáci v zajetí. V rámci tohoto nového seriálu zůstaneme stále v Austrálii, tentokrát však popíšu své zkušenosti s pozorováním divokého ptactva. Musím říci, že zážitky, jakými byly třeba pohled na třísethlavé hejno kakaduů žlutouchých nebo pozorování kruhooček, medosavek a strdimilů, ve mně zanechaly doživotní vzpomínky.

14.04.2017 08:56 - Zveřejněn před 15 dny

Ve Fauně číslo 10/2014 zmiňuje J. M. Kvasnica ve svém článku psí smysl pro humor. Hodně z chování zvířat si opravdu můžeme vysvětlovat jako jejich smysl pro humor, byť jako etolog a žák prof. Zdeňka Veselovského bych se měl držet striktního vědeckého vysvětlení. Přiznávám však, že i pro mne a mé přátele je milé interpretovat mnohé z chování zvířat třeba jako smysl pro humor, byť víme, jaká je realita.

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10746 747 další »

Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Kotce pro psy - kvalita za dostupnou cenu
Potřebujete kotec pro psa? Vyberte si. OTOČNÉ MISKY ZDARMA.
PřesPlot.cz
To nejlepší z našich zahrádek. Online tržnice, inzerce zdarma.
Pučálka s.r.o. - Specialista na holistická krmiva
Dodání do 48 hodin. Doprava zdarma. Vše skladem. Profesionální servis.
Podestýlka ANIMAL BEDDING 13 L pro hlodavce
PŘÍMO Z VÝROBY ,AKČNÍ CENY !!! OPAKOVANĚ SAJE, STELTE EKONOMICKY, ULTRAABSORPCE PACHŮ !!! AKCE 52,90 Kč za 13L balení