iFauna.cz »

Články

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10750 751 další »

28.06.2017 19:57 - Zveřejněn včera

Organizace ČSCH pořádají výstavy a přehlídky, které dávají prostor pro soutěžení, ale jsou také přehledem současného chovatelství a příležitostí pro zhodnocení výsledků chovatelské práce. Zvláštní kapitolou jsou speciální výstavy, kde se naskýtá jedinečná možnost porovnat stav značné části chované populace. Ocenění na výstavě může pomoct s výběrem zvířat pro další chov. Nedílnou součástí všech výstav jsou také soutěže. Je přirozenou lidskou vlastností (a tedy i dobrou motivací, pokud jde o zdravou soutěž) pyšnit se dosaženými výsledky a získanou trofejí. Všechny chovatelské akce by měly sloužit k setkávání se, k diskusím a povídání mezi námi chovateli.

25.06.2017 10:14 - Zveřejněn před 4 dny

Dovolenou lze trávit různě – někdo proleží všechny dny na pláži nebo u bazénu, jiný raději cestuje a poznává nová místa, lidi, zvyky… Já patřím k druhému typu lidí, tudíž na Menorce jsem s rodinou podnikla řadu výletů, mezi nimiž byla i návštěva místních lidových slavností, které jsou neodmyslitelně spjaty s unikátními menorskými koňmi.

23.06.2017 12:59 - Zveřejněn před 6 dny

V tomto pokračování seriálu Ptáci Austrálie opustíme poloostrov Cape a začneme se posouvat zpět směrem na jih. Po návštěvě tropických pralesů jsme se samozřejmě chtěli podívat také na pravou australskou buš, kterou jsme našli v Národním parku Undara Volcanic. Dalo by se říct, že až zde jsem poznal, proč se Austrálii přezdívá „země papoušků“. Právě papoušci pro mě byli až do této doby trochu zakletí, poněvadž na severu jsem měl možnost pozorovat pouze kakadu žlutočečelaté a lorie mnohobarvé.

22.06.2017 12:36 - Zveřejněn před 7 dny

Štěkání patří ke komunikačním prvkům i projevům emocí psů, což ale příliš nezajímá sousedy, kteří jsou denně obtěžováni žalostným, varovným či veselým štěkotem. V panelácích je to na vystěhování. Ať už psa, majitele psa, nebo souseda. Takových případů známe hodně, málokdo však ví, že někdy se i služební psi učí neštěkat.

19.06.2017 13:50 - Zveřejněn před 10 dny

(Dokončení) Klenutou rohovku (kornea) oka si lze představit, jako hodinkové sklíčko, které se pojí k bílému povrchu oční koule (sklera). Skládá se z pěti vrstev, nemá krevní cévy, je čirá a průhledná. Výživu a ochranu rohovky zajišťuje sekret slzných žlázek roztíraný očními víčky.

17.06.2017 13:26 - Zveřejněn před 12 dny

Pyrurové, ptáci, kteří umějí rozdat mnoho radosti, ale stejnou měrou umějí naložit i starosti. Nejednoho chovatele dohnali k frustraci a on chov těchto ptáků ukončil. Pyrurové jsou ptáci nesmírně hraví a aktivní a určitou hravost potřebují i k úspěšnému hnízdění. Na druhou stranu to bývají ptáci s velmi citlivou psychikou a potřebují někdy i svoji dávku klidu. Úspěch lze hledat tedy někde ve středu pochopení těchto zákonitostí.

14.06.2017 12:34 - Zveřejněn před 15 dny

Od 18. století byl používán k lovu lišky, zajíce, vlka a černé zvěře. Až do poloviny 20. století byl v oblasti Bosny i dalších okolních zemí (v částech bývalé Jugoslávie) velmi oblíbeným a známým loveckým psem. V poslední čtvrtině 20. století však jeho počet výrazně klesal, a to i kvůli občanské válce. Naštěstí jeho skvělá a mnohostranně využitelná povaha mu pomohla tuto krizi překonat a následně si našel opět dostatek obdivovatelů, kteří nedovolili zaniknout tomuto jinde ve světě téměř neznámému plemeni.

12.06.2017 16:47 - Zveřejněn před 17 dny

Černočervený endemit horských pralesů Nové Guineje připomíná svým zjevem spíše supa nebo dravce než papouška. V lidské péči je tricha orlí chován vzácně a jeho odchovy jsou ojedinělé. V České republice je soukromé zařízení, ve kterém se tyto vzácné papoušky opakovaně odchovávat daří.

10.06.2017 16:34 - Zveřejněn před 19 dny

Kolik pohybu potřebuje k zachování zdraví hobby kůň? Jednoduchá otázka, ale velmi složitá – až přímo nemožná – odpověď. Vlastně je tu jediná měřitelná pravda: koně potřebují ke svému fyzickému i psychickému zdraví dostatek volného pohybu, jehož množství i intenzita je silně individuální a závisí nejen na každém koni, ale i na jeho momentální životní situaci. Předpokládám, že čtenáře bude zajímat více konkrétních údajů, tipů a rad, takže tuto problematiku trochu více rozeberu.

« předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10750 751 další »

Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Škrabadla pro kočky skvělé ceny !
ŠKRABADLO MICINKA VEL.170x50x50cm za 1599Kč a další modely za akční ceny. Pro lepší život Vaší kočky !
Naši uživatelé shánějí domácí produkty!
Chcete získat nové zákazníky? Zkuste to u nás! Propojujeme pěstitele a chovatele se zákazníky v jejich okolí!
KURNÍKY, BOUDY, KRÁLÍKÁRNY, KOTCE aj...
ZATEPLENÉ kurníky,boudy,králíkárny,zahradní domky aj. DOPRAVA po celé ČR
raj-akvaristiky.cz
Internetová prodejna akvaristiky, teraristiky a chovatelských potřeb.