Uživatel s deaktivovaným účtem

SKRDPA
napsal(a):
Je lepší na konzumaci pojímané či neopojímané vajíčko pojímané se prý dříve kazí. Je možnost rozeznat od které slepice je které vajíčko kvůli původu?
Je to fuk.
Vejce od individuálních slepic poznáte jen když budete mít kontrolní snášková hnízda, nebo třeba slepice po jedné v králíkárně.
Uživatel s deaktivovaným účtem

SKRDPA
napsal(a):
A jak je to s kmenovým křížením kdy musíme znát původ obou rodičů kuřete?
No, přesně takhle. buď máte kmen 1,1, nebo máte kontrolní snášková hnízda, nebo máte slepice zavřené po jedné v králíkárně a pouštíte je když mají sneseno.
Uživatel s deaktivovaným účtem

SKRDPA
napsal(a):
A ty kontrolní snášková hnízda jak fungujou to každá slepice má svoje a jinou to tam nepustí.
Ne, funguje to tak, že za slepicí se zavřou dvířka a zůstane zavřená v hnízdě tak dlouho, dokud vy nepřijdete, nevypustíte jí a při tom si nepoznačíte, že snesené vejce od ní.
viz google nebo literatura.
Uživatel s deaktivovaným účtem

SKRDPA
napsal(a):
A jak je to třeba u barevných rázů téhož plemene mohu je křížit mezi sebou či nikoliv jeden chovatel my tvrdil že mohu tak nevim?
To velice záleží.
Můžete si vlastně křížit co chcete, ale jde přece jen o to, aby výsledné potomstvo bylo co k čemu. Dědičnost zbarvení drůbeže je dost složitá, výsledná barva je souhra mnoha genů a to jak major genů, tak modifikátorů hlavně co se intenzity zbarvení nebo kresby týče. Obecně platí, že křížením různých barevných rázů dostanete zcela nestandardní barvu a takové potomstvo je blbě použitelné i do dalšího chovu. Pokud teda fakt nevíte, co děláte a neznáte tu genetiku, ale to byste se takhle neptal.
Uživatel s deaktivovaným účtem

mmmarek
napsal(a):
Len pre zaujimavost, pri takomto krizeni toho isteho plemena len inych farbnych razov, zostava aj uzitkovost typicka pre to plemeno alebo sa to nejak uplne meni? Napr keby sa dal dokopy kkohut oravky zltohnedej so sliepkou oravky bielej? Dakujem
To záleží na rozdílu v užitkovosti mezi jednotlivými barevnými rázy.
plus myslím si, že v tomto případě by do celé věci u potomstva F1 vstoupil i heterózní efekt.
Uživatel s deaktivovaným účtem

SKRDPA
napsal(a):
Jaký názor máte třeba chov kachen a Hus pohromadě?
Husy mají občas tendence kačeny mlátit. Husa vůbec dokáže zmlátit úplně všechno.
S hrabavou drůbeží pokud možno nechovat. Vodní drůbež dělá vlhko a bahýnko, které hrabavá drůbež nerada.