Zdravím dnes ráno jsem našel jednu ze svých slepic mrtvou..nevím vůbec proč slepka byla krásná čistá zdravá jedla pila..vše v pořádku. Včera byla naprosto v pořádku. Snasela každý den velká vajíčka někdy i s dvěma zloutky ale to v loňský sezóně. Prosím o radu jak se ji to mohlo stát.. Nevím zdá se to smí ale hodím sem fotku..jak jsem ji našel protože mám takový pocit že ji někdo zabil naschvál..PS: ještě sem napíšu že včera jsem ji dál malou rybku kterou jsem nakrajel na kousíčky.. Ale měli ji všechny.. Tak jestli to není tím..jinak ta slepice vyfocená tak v takové poloze jsem ji našel ráno..a právě se mi to nezdá. PROSÍM moc o radu.
Uživatel s deaktivovaným účtem

ne, je to úplně normální mrtvá slepice.
pokud chcete vědět, proč uhynula, musíte si nechat udělat pitvu.
Uživatel s deaktivovaným účtem

podle pozice mrtvolek se málokdy dá něco poznat. před smrtí bývají mnohokrát různé svalové záškuby.
pitvu vám udělají třeba na svú, nebo přes zvěrolékaře v plzni, nebo v brně
nebo někteří - někteří - veterináři dělají pitvu sami, hlavně ti, co pracují v drůbežárně nebo v prasečáku.
Dobře tak ti moc děkuji..ono to právě bylo z ničeho nic včera byla úplně normální i když jsem ji a je potom zahanel.. A za druhé kdyby ji někdo zabil schválně tak to by asi vypadala jinak ne že by třeba měla zlomený krk.. Já prostě nevím. A ta slepice byla mladá. Nesla teprve cca rok a půl..před rokem a půl jsem je kupoval a měla ještě malý hřebínek..diky.
Ono někdy styčí klovanec do hlavy od dominantnější slepice anebo kohouta. Zrovna minule jsem byl toho svědkem, ale nemohu odpřisáhnou, že se jednalo o stejnou kuřici. Jedna bruhé uštědřila klovanec do hlavy a ta se jen tak, tak z toho vzpamatoval. Chvíli couvala a pak se sotva potácela. Ráno jsem pak našel jednu mrtvou. Nemohu ale tvrdit že se jedná o tu samou slepici.