Kvočnu odkvokám za 24 hodin. Jakmile si během dne všimnu, že sedí slepice v hnízdě déle než-li je nutné ke snesení vejce, odnesu ji domů do sklepa na betonovou podlahu, kde dostane jen vodu (většinou má plné vole po raním krmení). Přiklopím bedýnkou a nechám ji tam potmě do příštího večera. Další den večer (za tmy) odnesu do kurníku a posadím na bidlo. Ráno vyleze z kurníku s ostatními a po kvokání ani zdání.
Musí se to ale udělat hned první den, než-li se rozkvoká do nepříčetnosti.
Moudivláček
napsal(a):
Máte někdo zkušenost s odnaučováním kvokání?
Začala kvokat snad za jeden měsíc od začátku snášení. Zatím snáší, ale zůstane ve hnízdě sedět a nafukuje se jak ... no jak kvočna.
Děkuji za diskuzi.
Dotaz byl podán pod moji přezdívkous mým souhlasem. Tazatel sám svým přístupem, který neuvedl, nechává slepici rozkvokat a pak se ptá. Prosím, aby nebyl spojován s MOUDIVLÁČKEM, protože mám v této otázce jasno a sám bych se takto neptal..
S poslední větou uvedeného příspěvku Zuzkaa souhlasím. K výše uvedeným větám už mám určité výhrady.
honzapm
napsal(a):
Záleží na tom, zda ponořený čmelík je napit nebo nenapit.
Nenapit je prázdný a tlak vody ho brzo rozdrtí, čili nevydrží.
Napit je syt a vydrží pod vodou tak dlouho, dokud voda nevyschne.
Tak to je pro mě novum. Ač jsem kdysi promoval z biologie, tak toto slyším poprvé,Zítra začnu lovit na internetu tuto tematiku.
Moudivláček
napsal(a):
Tak to je pro mě novum. Ač jsem kdysi promoval z biologie, tak toto slyším poprvé,Zítra začnu lovit na internetu tuto tematiku.
Pokud budete studovat čmelíky zaměřte pozornost na jejich přirozené nepřátele.Mám tušení že mezi téměř 50 000 druhů pavouků tedy predátorů lze některé požírače čmelíků objevit.Dokonce i pavoučí jed hubí hmyz.Přeji hodně trpělivosti a prosím o sdělení výsledku.