Porážka krůt - kde byla chyba

Přidejte téma
Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
1.12.2012 19:50
mesič

XXX.XXX.182.1

Dobrý večer,
dnes jsme poráželi krůtu. Byl to brojler krmený podomácku, žádné granule. Byla to mladá krůta, do porážky měla 2 týdny. Dali jsme ji do pytle, byla naprosto v klidu, usekli hlavu a nechali vleže vykrvit.... problém je, že na křídlech a i na prsou byly modřiny. Bylo to špatným vykrvením? Měli jsme ji zvednout? Děkuji

1.12.2012 19:52
honzapm

XXX.XXX.29.18

Mohla mít modřiny již z doby před porážkou. Např. ji mohl zkoušet pojímat krocan nebo jiný samec.
Pokud toto je zcela vyloučeno, pak mohla mít modřiny z doby těsně po porážce - nemlátila sebou poté v pytli?

1.12.2012 21:47
mesič

XXX.XXX.182.1

No byl to brojler, já si myslela, že samec, ale dle kuchání.. a nálezu malinkatých vajec to byla samice. Pro společnost jsme pořídili samce obyčejné české krůty - nechci urazit, druh neznám - černá krůta - to je asi samec, ale nikdy jsme neviděli, že by se ji snažil pojímat. Jediná možnost mě napadá, že měla příliš prostoru v tom pytly? Možná měl být víc utaže? Poloha horizonzálně/vertikálně nehraje roli?
Mnohokrát děkuji

2.12.2012 19:14
roklanka

XXX.XXX.45.112

mesič napsal(a):
Dobrý večer,
dnes jsme poráželi krůtu. Byl to brojler krmený podomácku, žádné granule. Byla to mladá krůta, do porážky měla 2 týdny. Dali jsme ji do pytle, byla naprosto v klidu, usekli hlavu a nechali vleže vykrvit.... problém je, že na křídlech a i na prsou byly modřiny. Bylo to špatným vykrvením? Měli jsme ji zvednout? Děkuji

Modřiny budou z toho,jak sebou mlátila. Nestačí jí jen dát do pytle,musíte uchopit nohy a pokud možno i křídla,useknete hlavu a držíte nad kýblem,nebo ve vzduchu až do vykrvení. Roklanka

2.12.2012 20:26
mozaik

XXX.XXX.40.144

Ano, je to z té porážky - křídly se mlátila do prsou - to odpovídá modřinám. U kuřat se někdy stane, že si i křídlo zlomí. Je opravdu lepší krůtu nechat viset s volnými křídly, kterými bude jen mávat, ale nenamlátí si.

2.12.2012 21:28
danurba

XXX.XXX.54.200

My nasoukáme na krůtu pytel, který je jí dost těsný, takže se v něm mlátit nemůže. Pak žádné modřiny nemají.

2.12.2012 21:39
pajca

XXX.XXX.234.122

Krůty zabíjíme takto. Krůtě svážeme nohy a pověsíme na madlo, poslouží i větev stromu
na zahradě. Když se uklidní, tak ji manžel omráčí úderem hůlkou do hlavy, pak hlavu
chytí a ostrým nožem celou odřízne a uteče od ní, protože pak krůta začne mávat křídly.
Tak dobře vykrvácí a nenadělá si modřiny.

3.12.2012 13:00
varšava

XXX.XXX.186.12

Dobry den, nechci se vnucovat, ale ja zabijim všechnu drubež kromně slepic tak, že skroutim hlavu dolu krocan je jak v narkoze nehybe se a vklidu ho řiznete na vrchu hlavy, podstavite hrnec a vykrvite ani se nehne a nic nevi. Opravdu je to spolehlive. ze začatku jsme to dělali jako vy a krocan byl sama modřine.a tak ikdyž mněl 25 kg tak ja sama v pohodě sedla jsem si na něj a ani se nehnul.

Přidejte reakci

Přidat smajlík