Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.252.37
Pro ty, kteří mají venku jen malé rovné místo na ohrazenou jízdárnu - poměr stran obdélníku má být prý 2:1 délka :šířka, ale jaký rozměr je minimum? Jaký máte vy a pro jak velké koně? Dík za zkušenost.
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.72.227
Taky by mě to zajímalo..
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.10
No na zimu mám menší výběh pro dva koně,který do jara zmasakrují.Od jara do podzimu to mívám jako travnatou jízdárnu-nějaká ta tráva tam opět vyroste a dá se říct,že to je taková malá jízdárna.Krátké stěny cca15-17m,dlouhá může mít 25m. Dá se v tom cválat,klusat,skákat atd....Záleží co tam chceš dělat.
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.226.137
Ohradili jsme teď 13x26 m, zdá se mi to strašně maličké i pro malé koně. Ale jsou to vlastně dva lonžovací kruhy o průměru 13 m.... Vedle už není rovný terén, ideální by asi bylo min. 15x30m....ozve se ještě někdo?
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.226.137
Ohradili jsme teď 13x26 m, zdá se mi to strašně maličké i pro malé koně. Ale jsou to vlastně dva lonžovací kruhy o průměru 13 m.... Vedle už není rovný terén, ideální by asi bylo min. 15x30m....ozve se ještě někdo?
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.102.4
Min. šířka pro korektní práci se udává 18 metrů, délka tedy dvojnásob - 36 metrů. Ale znám spoustu stájí, kde mají jízdárny udělány jako 20*30 m nebo 25*35 m a bohatě to stačí a s koňmi závodí i drezurně, kde je obdélník předepsán na 20*40 m. Do 20*30 m se člověk vejde i se skokovými řadami. Já bych určitě pod 20 m šířky nešla.
Uživatel s deaktivovaným účtem

My máme i halu jen o rozměru 15x30 m. Využitelná šířka je menší, než by byla v případě venkovní jízdárny. Protože si nikdo nechce o sloupy urazit nohu. Takže "ježděná" šířka je odhadem 13 metrů. Na přiježďování v pohodě. Aby kůň ucválal kruh bez padání po pleci apod., už musí mít rovnováhu. Na parkur to není, ale pár skoků tam někteří dokážou postavit.
Ve stáji kde jsem ještě donedávna jezdila byla opravdu maličká hala. Pouze 15x20 m. Jezdilo se tam po obvodu a na velkých kruzích i ve cvalu. Jezdily se tam školní a soukromé tréninky. Sem tam si tam někdo postavil kavaletky nebo kolmák do 60 cm. Ale vyloženě jsem zírala, když si v na dlouhou stěnu kamarádka postavila oxer 120 cm. Přesně. A opravdu to bezproblému skočili. Po pár týdnech to zopakovala. Doposud to moc nechápu, jak se to na tak malém prostoru dá.