Předpokládám, že jde o odstavené králíče?
Za 3 týdny už může být v noci docela teplo. Pokud v noci bude pod +10stupňů nebo vítr, může mu být zima. Pro jistotu bych ho v takovém případě přenesla na noc domů. Po 14 dnech už bude zvyklý a zahřeje se sám, bude-li mít jak píšete, dostatek sena na zahrabání.
Udělejte mu v seně doupátko=hluboký dolíček, někde v zadním rohu. Chraňte ho před větrem(ale nechte králíkárnu dýchat).
môj zakrslík býva takto vonku, 4krát 3 metre celoročne už 7 rokov
Nevadí mu ani sneh,rád sa po ňom jaší a behá,keď prší zalezie do búdy aj na celý deň
qixi
napsal(a):
môj zakrslík býva takto vonku, 4krát 3 metre celoročne už 7 rokov
Nevadí mu ani sneh,rád sa po ňom jaší a behá,keď prší zalezie do búdy aj na celý deň
Máte to moc hezké - já také chovám králíky venku i ve sněhu a nezdá se, že by jim to vadilo.
leprechaunek
napsal(a):
hezké téma chov čehosi zakrslého chlupatého takhle venku ve výběhu vidím prvně a super, docela věřím, že když jsou na to bobci zvyklí, může to pro ně být ráj :)
Můžu se zeptat, jak moc jsou nebo nejsou ochočení?
Dokud jsem s nimi neskákala králičí hop, tak mě sice vítali, tlačili se ke mě, ruky se nebáli, ale prali se se mnou, když jsem je chtěla přenášet. Co se jimi zabývám - nosím je na dráhu, skáčeme přes překážky, chválím je hlazením po čumáčku, tak mi někdy v náručí i "vrkají". S některými jsem se začala zabývat až jako s dospělými a jsou teď velmi krotcí a přátelští.
Já se právě ptám proto, že jsem si přinesla domů jednoho zakrslíka odchovaného klasicky v králíkárně - paní chovatelka chová všechno možné včetně velkých plemen, tak prostě nedělá rozdíly No a byla jsem strašně překvapená, jak je bobek - ne mazlivý, ale komunikativní... má daleko větší škálu reakcí i výrazových prostředků, než měla moje předešlá klasická pet samička...
Fakt jsem hleděla.
Takže mě docela zajímá, kam až jsou bobci při tomhle režimu schopní zajít při kontaktu s člověkem... U hopáků to beru trošku jako samozřejmost, že tam to provázání s majitelem bude větší :)
Ale zajímali by mě i klasičtí králíci, máte-li k tomu někdo co říct...
adriane
napsal(a):
Původ králíčka není určující. Důležité je množství času které s ním člověk stráví, případně způsob jakým s ním bylo zacházeno v minulosti.
Jééééj...
Však jistě. A právě proto se ptám, jak moc se bobci při tomhle způsobu chovu dají nebo nedají "ochočit". Přeloženo, jak moc se jim lidi věnují či nevěnují a jak na to následně reagují bobci při různých způsobech chovu.
Co člověk, to jiná míra pozornosti a stráveného času, předpokládám, takže by mě fakt zajímaly individuální zkušenosti, ne obecné poučky, co určuje povahu králíka.
dobrý deň,ja chovám zakrslíka vo výbehu /vyššie foto/ Ale dá sa povedať,že je krotký,
Keď ho idem nakrmiť,tak pribehne ku mne a dá sa hladkať , je zvyknutý aj na pravidelné česanie.
Vela robí aj to,či je králik sám,alebo ich je tam viac.Keď ich je viac,tak si vystačia so spoločnosťou medzi sebou.Sú to spoločenské zvieratá,ale ak je sám,tak sa lahšie skrotí,
Ten náš sa teší na každého,ktorý k nemu príde,dokonca sa popri plote naháňa aj so psami