Zdravím přátelé,chtěl bych pomoci s určením pohlaví těchto Fischeráků.
Ten přírodní je na 90 procent samice,ten modrý si osobně myslím že je také samice,ale nejsem si jist,ještě nesnášel a má kůstky dost u sebe.
Oba jsou rok 2010.
Díky za názory.
http://imageshack.us/photo/my-images/714/img5479xm.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/444/img5472s.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/812/img5471m.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/404/img5468sw.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/695/img5478n.jpg/
Je mě to jasné že to takto nemá moc smysl,chci se spíše utvrdit z názorů ostatních a zkušenějších.
Mám je jako pár ve volierce s budkou a proutí nosili oba,resp oba ho měli v zobáku,přírodní nosila do boudy,modrý jsem viděl že nosil z boudy ven,dovnitř málokdy,skoro vždy mu vzala proutí ze zobáku přírodní a zanesla ho tam sama :-)
Co je ale zřejmé je to,že se hádají o boudu,rvou se v ní,přírodní tam modrého nechce pouštět modrý na ni řve,hádají se o proutí...
Vajíčka žádná,přírodní ale u kamaráda snášela u mě ne,jelikož po sobě pořád řvou a není na to klid ani aby některý z nich mohl snášet.
Spí spolu v boudě,probírají si peří,krmí se...Hnízdo tam mají pěkné.
Předtím jsem měl s modrým stoprocentní samici,ta tam i snášela ale taky pořád hádky,vyměnil jsem samici za jinou a je to skoro stejné,jen se víc krmí a probírají než s tou před tím.
Prostě si myslím že jsou to dvě samice podle toho chování.Kdyby to byl pár,už by měli mladé.
Jen takový dotaz - proč jste měnil samici, když to byla 100% samice - spíš by mi dalo rozum vyměnit druhý kus /nejistý/ za 100% samce. Takhle jste na tom furt stejně. O tom krmení - krmí se oba navzájem nebo jen modrý agáč tu zelenou? Nosit můžou oba, tam nic nezjistíte. Píšete, že mají vystavěno - je tam jeden ďůlek nebo dva?
Měnil jsem takto protože stoprocentního samce jsem nesehnal,tak jsem zkusil měnit samici s vírou že si nesedly.
Krmí modrý agáč tu zelenou,naopak jsem to nikdy neviděl.
Vystavěn mají jen jeden důlek,jak jsem psal hádají se a ta zelená je dominantní a nepustí toho modrého dovnitř,jen když je venku a nevšimne si a pak na spaní.
Modrý klepe zobákem do budky a křičí dovnitř,to je další věc která se pořád děje :-)
No možná tam jsou dva důlky,těžko říct jestli se to u vchodu dá nazvat důlkem...
Dobrý den, nechte je tedy tak jak jsou, ať dostaví hnízdo a uvidíte co bude dál. Jestliže snese oplozená vejce máte jasno. Když už máte hnízdo v této fázi, nebude trvat dlouho než se dostaví případně první páření a následně snůška. Teď teda ještě záleží zda jsou oba dost staří aby nebyli vejce neoplozena i když to bude pár.
bartosova1955
napsal(a):
Skoro to vypadá, že tam jsou důlky dva, ale jak píše Soňa, teď bych to nechala a uvidíte, co bude dál. Stejně nic jiného dělat nemůžete. Asi to rozuzlení na sebe nenechá dlouho čekat.
Dobrý den.
Hnízní komora je tam pouze jedna. Máte zkušenost, že když si samice "hrály" na pár, tak stavěli dvě komory? Ještě jsem to neviděl, pouze vždy dvě samice, které nanesly na jedno hnízdo. M. Štěpán
bartosova1955
napsal(a):
No ano, stává se to - není to sice pravidlo, většinou je v jednou důlku hromada /klidně 12-14 vajec/, ale ani případ, kdy jsou v boudě 2 vystavěná hnízda a v každém vejce, není ojedinělý.
Dobrý den. Děkuji za odpověď. O agapornise se zajímám poměrně dlouhý čas, ale nikdy jsem se u mě ani kolegů s tímto nesetkal :). Ať se Vám daří v chovu. Štěpán
sunflowersman
napsal(a):
Dobrý den. Nejspíše Vás zklamu,ale to že se pářili neznamená vůbec to, že máte pár. Pokud si dvě samice "hrají" na pár tak se samozřejmě i páří zcela jako normální, opravdový pár. Dejte pak vědět jak to dopadlo. Mirek Štěpán
Ale jo, i dvě samičky můžou spolu tak koketovat, že to vypadá jako páření, ale když to pán viděl dokonce třikrát, tak snad ví, co viděl - nehledě na to, že sameček u páření "tiká", což jsem teda nikdy u smičky nepostřehla - ta takové zvuky nevydává. Navíc, kdyby to byly dvě samičky, tak by se nejspíš v aktivitách střídaly ... asi
Dobrý den. Nevím co myslíte tím "tikáním", ale pán nic o tikání nepsal :). Existují dvojice stejného pohlaví, které se nemusí střídat a mají pevně stanovené role, tedy , že jedna samice nebo samec převezme roli opačného pohlaví. Letos jsem měl v chovu dvě samičky agapornise růžohrdlého navíc, ke kterým jsem nemohl sehnat vhodné protějšky kvůli kombinaci mutací a pářily se po celý den a nestřídaly se. To samé mě dělali přebyteční samci agapornisů etiopských i lilianae. Také páření celý den a vždy ve stejné pozici partnerů. Jednou se mě stalo u agapornisů fischeri a škraboškových, že se utvořily trojice. Jako opravdovou kuriozitu bych uvedl zážitek z letošního léta, kdy mě chovný pár růžohrdlých, kteří již odchovávají pět let pářili naopak, tedy že samice byla na samci. Ptáci jsou perfektní herci, takže zda má pán opravdu pár zjistí až s oplozenými vejci. . Štěpán
bartosova1955
napsal(a):
No to teda čučím - trojku jsem u agáčů ještě neviděla. A ten zvukový projev samců - to "tikání" - nevím, jak jinak bych to nazvala - připadá mi to trefný, je to jako když tikají hodinky a je to dost hlasitý.
Zdravím, tak vidíte to, co ty agošky taky nenapadne .
Každopádně bych zadavateli přál, aby to byl samec. Nebylo by možné vložit ještě nějaké fotky?
Tak to čumím co jsou ti Agáči zač...
Mě teda ten modrý když chce jít na věc taky jakoby tiká,paní má pravdu.Ono asi záleží jak člověk ty ptáky pozoruje.
Jelikož je mám na zimu doma,čili teď tak si jich hodně všímám a slyším veškeré zvuky které vydávají.
Nevím také jestli samice klepou zobákem do budky a křičí dovnitř na samici,ale možné to je když jsem čet co se vše může dít o pár řádků výše.
Vložím tedy ještě nějaké foto.