Tak to je jasné :) Ale na velkého papouška (např.žaka) nemám tolik času a prostředků. Proto bych chtěla nějakého menší papouška :) Dříve jsem měla korelku, zlatíčko, enchávala se drbat na hlavě a tak. Ale korelku už znovu nechci (ne že bych nebyla spokojená), chci mít zkušenosti i s jinými druhy a proto mi do oka padl agapornis.
Dobrý den , v podstatě jakýkoli ručně dokrmený papoušek se dá ochočit ale vždy také záleží na povaze jedince , ovšem agapornisové i ochočení jsou dosti hluční já osobně preferuji jako mazlíky mníšky šedé jsou to nenároční , přítulní papoušci za rozumnou cenu s vlastnostmi velkých papoušků kteří se naučí perfektně mluvit ... kdežto agapornis je spíše takový cirgusák..
Aymarové pruh. jsou taky bezva. Začli mi zrovna hnízdit (kobaltová mut.), pokud se chov bude dařit, tak budu přes léto ručně dokrmovat. Velikostně jsou jako agáčové, ale hlavně- neřvou. Mám ruč. dokr. samičku jako mazla, je super, můžu si sní dělat co chci. Nejraději tráví večery zalezlá v mým rukávu od svetru.
To mohu potvrdit, jelikož se jim předkládá měkké celoročně kombinované se suchým. Nic méně dá se u nich trénovat povel. Je to třeba ale důsledně vyžadovat před vypuštěním z klece.
S mojí samicí to funguje bezvadně, už když otvírám dvířka, kadí. Když je na rameni a chce se ji, začne kňourat, abych ji přenesla nad místo kde se to smí. Určitý zvuk a chování, kterým dáva na jevo, že už se ji chce. Je to pak jen na majiteli nakolik se to naučí vnímat.