
3535
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 21. 9. 2014 21:51:12
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
honzapm
napsal(a):
Někdy stačí, když dáte kvočně k dispozici pekáč s vodou, popř. bednu s vodou (ne kyblík).
Často si do vody sama stoupne (instinktivně, protože ji ke konci líhnutí od vajec pálí nohy))
a přeslapuje na místě, někdy si i poklekává. Tím mimoděk navlhčí nohy i peří a po návratu
tak přirozeně zvýší vlhkost v hnízdě. Hodně často to dělají krůty.
Pokud konkrétní kvočna ne, stačí jí osobně opatrně do pekáčku s vodou namočit břicho,
některé si na to zvyknou a daší dny už to pak dělají samy.
Mluvím o sezení v hnízdech ve zděné suché maštali.
Souhlasím, velmi dobrá připomínka.
adla
napsal(a):
Ještě jsem se chtěla zeptat, zda se kachní vejce pod slepicí nějak vlhčí? Četla jsem, že lidé dávají pod vejce travní drn nebo nějak rosí slámu kolem vajec, že voda přímo na vejce není dobrá. Co je na tom pravdy? Slepici mám na vejcích pátým dnem. Děkuji.
Jest-li že se na to podíváme z hlediska přírody - kvočna sleze z hnízda, aby se nakrmila, napojila, vyprázdnila a přinesla si na nohou a peří vlhkost z trávy / rosu /, s kterou ovlhčí vejce a hnízdo. Je jedno, zda ovlhčí to či ono. Hlavní je, aby vlhkost přišla do styku s vejci. Kvočna, která má k dispozici venčení pouze malý dvorek bez trávy, nemá možnost se ovlhčit. Proto je dobré ta vejce navlhčit. Některé slepice vůbec z hnízda neslézají, neboď mají krmivo a vodu vedle hnízda a kuřata se též vylíhnou. Některé slepice ani nežerou a jsou vyhublé, jak se říká "na kost". To je moje letošní skutečnost. Kuřata se také vylíhla. Ve Vašem případě bych v druhé polovině inkubace vejce 1 x denně navlhčil.
yokohama
napsal(a):
Pořídil jsem malá housata a po třech dnech některé začaly mít ozobané peří na zádech. Jsou to lysiny a nevím co to způsobilo. Zdá se, že jsou za místech kde měli záda mokré. Jinak sem jim dával směs, zelený a plastin sem jim dal až dnes po zjištění. Ještě předtím sem si všiml, že okusovali omítku. Tak nevím jestli málo vitamínů, nebo hygiena či špatnej zlozvyk. Budu rád za každou radu..
Jak velký mají prostor, kde jsou umístněny? Doporučoval bych větší ustájovací prostor, řádné větrání, přiměřenou teplotu a suchou podestýlku. Přidávejte Roboran D a Plastin dle návodu.
evewe
napsal(a):
Populace žijící na severu jsou tažné a zimu tráví nejčastěji ve středomoří, případně až v Africe. Směrem na jih jsou spíše stálé, nebo částečně tažné. V Evropě je cca 330 000 párů těchto ptáků. Populace v některých oblastech mírně ubývá, ale celkově je poměrně stabilní. Poštolky mají rády otevřenou krajinu a velice dobře se naučily žít v blízkosti člověka.
V České republice patří poštolka obecná mezi nejrozšířenější dravce. Žije v podstatě na celém území republiky. České populace jsou převážně tažné.
Konečně promluvil odborník a ne nějaký rýpal
jana-jana
napsal(a):
taky bych několik párů poštolek darovala, co tu krouží nad slepicema
Přátelé, poštoky u nás nepřezimují. Na podzim odlétají na jih. Letos se ještě nevrátily. To za prvé. Za druhé poštolky neloví pernatou zvěř ani v přírodě, ale pouze hraboše všeho druhu zvláště na polích a lukách. Jsou užitečné. Proto jsou chráněné a myslivci je neloví. Ještě jsem neviděl a ani neslyšel, že by poštolka zaútočila na domácí zvížata.
jihocech
napsal(a):
Mohu fotit pouze dopoledne, kdy svítí sluníčko z boku. Odpoledne proti sluníčku to nejde. Moc místa na výběr nemám , protože se musím v záběru vyhýbat stromům. To jen na vysvětlenou.Všem přeji hodně úspěchů s chovem českých staváků. KH
Karlíku, toto jsem již dávno neviděl. Musím konstatovat, že to bylo asi před 40 - 50 lety, za mého mládí. Už v té době jsem chovat modré sedlaté, které vynikají temperamentem a právě i tímto stavěním. Mám na to krásné vspomínky. Nyní je nemohu chovat kvůli dravcům. Bylo to pěkné, když asi 20 holubů vzlétlo na okružní výlet do velké výšky a pak jeden za druhým se spouštěli dolů s takto postavenými křídly. Je toto ještě někde k vidění ?
Záryby
napsal(a):
Taky dalsi hezkej kousek jaky tam mas topeni? Ja tam koupil origo 900 w spiralu a novy vetrak ktery je tizsi a hlavne nevybruje a lihne jak nova.Z jakeho si okresu?
Topení původní - spirály. Starý velký větrák jsem vyhodil. Jak říkáš, byl hlučný a trochu vybroval. Dal jsem tam dva malé větráky z digestoře. Mají příkon každý 21 W. To je výborné. U větší babči než mám já, by se možná hodilo topení - vanička se spirálou na regulaci vlhkosti. Tam je příkon 900 W. Možná, že bych našel toto původní topení doma a tak bych ho mohl nabídnout, ale to nevím jistě. Rozměry líhně cca výška 130 cm, šířka 120 cm a hloubka původní 110 cm. Renovovanou líheň jsme museli sestavovat uvnitř místnosti, neboť se s ní nedá dveřmi projít. Jsem z okresu Tábor.
Záryby
napsal(a):
3535. ...Tak ji ukaz neni nas moc, kdo tuto lihen ma
jinak vitej v klubu
Tak tady je. Zmenšená "půlka" staré babičky. Ubral jsem dvě lísky předlíhňové a jednu dolíhňovou. Kapacita předlíhně asi 800 ks. Původně to byla na bažanty a tak jsem některé bažantí lísky nechal a dávám na ně menší vejce. Nechal jsem si udělat jednu lísku na husí vejce. Loni jsem líhnul špatně a tak jsem na to nyní zvědav.
dorm
napsal(a):
no já jí nahřívám a až zítra naložím..Srčil jsem dovnitř makovici a je to upně jiný teplo než v umělé hmotě...Trochu mě zarazila spotřeba,ale to se narovnáRendo do čtrnácti dnů mě to připravíš?
Jóó tak to je ta "celá" já mám tu "půlku". Vysoká spotřeba, ano, to já také měl. Chce to celou rozebrat a dát tam polystyren 5 cm silný. Dá to práci ale vyplatí se to. Ta skelná vata jakoby se ztratila. Je ji tam asi polovina a stěnu tvoří pouze vnitřní a vnější obal. Nyní si na spotřebu nenaříkám.
jihocech
napsal(a):
Ve svém chovu českých staváků preferuji cennou a jedinečnou vlastnost těchto holubů - stavění. Dobré výsledky mají stříbrní sedlatí.
Karlíku, ty se tomu věnuješ již delší dobu. Neznám takového holubáře, který by se věnoval právě tomu, po čem byl ten holub pojmenován. Stavění a tleskání holuba, to je pro staváčkáře to nejdůležitější. Dříve se říkávalo "Pořádný stavák musí při slétnutí ze špalku dvakrát tlesknout. " Podle mého názoru jsou modří sedlatí nejtemperamentnější holubi. Choval jsem je téměř celý život, ale nyní kvůli dravcům jsem toho musel zanechat. Karlíku - pokračuj. Již jsi toho dokázal dost a k tomu Ti přeji mnoho úspěchů a díky.