adam

Moje příspěvky

16.6.2012 17:32

Zajímavý online přenos od samice krokodýla čelnatého sedící na vejcích v zoo Plzeň http://www.zooplzen.cz/o-nas/webkamery/

17.7.2008 11:38

leemi napsal(a):
Teda Přesně tak !!! Děkuji mockrát

když nevíš co hmyz podivných tvarů je,, vždycky to je křís

16.9.2007 13:53

adam napsal(a):
Zdravím Ládine, pěkné tkaničky :o)

NZ, chov Zoo Plz.

16.9.2007 13:51

corallus napsal(a):
Ještě jedna

Zdravím Ládine, pěkné tkaničky :o)

8.9.2007 21:33

petrov napsal(a):
Biak 0,1 NZ 06

NZ Zoo Plzeň

3.3.2007 12:28

viktor napsal(a):
Čínští aligátoři jsou chovatelsky nepochybně zajímaví a pro zodpovědné privátní chovatele představují velkou výzvu. Pokud vím, do soukromé krokodýlí zoo v Dánsku, která má momentálně kromě C.acutus a C. intermedius v držení všechny druhy, jich pořídili větší množství přímo z Číny. Mláďata. V Číně jich mají na jedné farmě asi 1500 a i je zdárně množí. Vtip je v tom, že je není kam reintrodukovat, protože jejich původní životní prostor lidé zničili a zabrali. Na posledním zbytku rezervace jich nyní žije asi 200 a víc se jich tam ani neuživí. Počítejme. Když se na farmě každý rok povede odchov od několika desítek samic, zamená to stovky mláďat. A kam s nimi, když to zpět do přírody nejde? Na volný trh pet´s např. do Evropy. Odtud se také první mláďata dostala do EU už koncem devadesátých let, takže na www.terraristik.com je dnes např. nabízen německým chovatelem dospělý samec za 2800€, od jiného chovatelě zase vzrostlá samice za obdobnou cenu. Myslím, že mládě (z faremního odchovu) by se momentálně dalo sehnat okolo 2000€. Chce to ovšem věnovat nemalé úsilí a trpělivost v korespondenci s chovateli a obchodníky v západní Evropě. Mimo Čínu je množí ve Státech v zoo v Bronxu, v Evropě se to tuším zatím nepodařilo. Alligator sinensis má pro zdárné rozmnožování potřebu "tvrdého" zimování při teplotách 7-8°C. Ne každý chovatel má ovšem tu odvahu to risknout a také není jednoduché zajistit bezpečný, stabilní prostor pro takové zazimování. Snad se to ale prolomí a číňáci se časem stanou poněkud dostupnější. Jistě si to zaslouží, v jejich domovině je člověk úspěšně zadupal do země a přivedl na okraj vyhynutí. Tady přichází čas pro zodpovědné a šikovné soukromé chovatele... .

Opravdu číňáci nebyli ještě v EU rozmnoženi? Já měl tušení, že v Diergaarde Blijdorp Rotterdam se jim to povedlo, ale jistě nevím.

2.3.2007 07:40

neseb napsal(a):
Adame,ta "čínačka" je tvoje,nebo máš odnekud jenom foto?Je fakt nádherná,pokud ji vlastníš tak o ni neco napiš-chov a i cenu,je nádherná,Jirka

Moje není, je to mladá samice z chovu zoo Plzeň. V současné době se dají číňáci v EU sehnat, tuším že přes lidi z Dánska, ale nevím jistě. Cena bude, ale určo astronomická.

28.2.2007 13:45

adam napsal(a):
čelňačka

čelňák prcek

28.2.2007 13:45

adam napsal(a):
číňačka

čelňačka

28.2.2007 13:40

adam napsal(a):
Krokouši jsou suprová zvířata, ale podle mě jim v bytě nikdy nelze dopřát ideální podmínky. Nejlepší řešení vydím pěkný skleníček:)))

číňačka

28.2.2007 13:39

krokodyl napsal(a):
U Paleosuchů ty želvy (konkrétně Podocnemis unifilis) jdou, i když je občas podrželi v tlamě, nikdy nedošlo k většímu poškození, zato aligátoři čínští několika želvám prokousli krunýř, takže u těch to moc nedoporučuju.

Krokouši jsou suprová zvířata, ale podle mě jim v bytě nikdy nelze dopřát ideální podmínky. Nejlepší řešení vydím pěkný skleníček:)))

15.9.2006 20:03

sova napsal(a):
Mesobuthus to musí být určitě,jestli to je z Řecka,bo B.O. žije pouze na západě a M.G. žije na východě středomoří(dělí se to někde v Itálii)

V Itálii podle mě ještě ne-e. Až na Balkáně jsou Mesobuthusové tuším někde od jihu Chorvatska začínají, ale popravdě přesně nevím.

14.9.2006 19:35

s napsal(a):
Zdravím,
poraďte prosím co je toto za štíra. Fotografie je z Řecka. Je to Buthus? Mohl by být nebezpečný pro lidi?
Děkuju, S.

Bude se jednat nejspíše o druh Mesobuthus gibbosus. V Řecku celkem rozšířený druh. Nacházel jsem jej na vyschlých loukách rovněž v Řecku. Ikdyž záleží možná rovněž kde v Řecku jste ten druh našla. Od Řecka v nedalekém Turecku se např. druhů podobným M.gibonus několik vyskytuje. Ale v případě Řecka by se mělo o gibbosus jednat :) Jed nemůžu posoudit, ajelikož sem se nikdy od Mesobuthuse nenechal bodnout. Nicméně jed bych pokládal za né akutně nebezpečný, ale podezdřelý. U Mesobuthus martensii uvádějí domorodí sběrači, ž ekdyž vás bodne budete mít horečku 3 dny. Tuším, že v Turecku bylo zaznamenáno i nějaké úmrtí po bodnutí nějakým Mesobuthusem?. Přidávám foto lokality Mes.gibbosus

7.9.2006 13:40

vladimir hula napsal(a):
Iurus tio neni na 100%, ten ma hranaty postabdomen a k tomu je ochlupeny (ma takove stetinovite chlupy). Jak rikam, tohle je stopro Euscorpius. Iurus je proste jinci :) VH

Určitě nějaký Euscorpius. Odle velikosti nemůže určit druh. Navíc velikost 50mm s chvostem (což je slovensky podle mě ocas) je pro Euscorpiuse normálka. Rod Lurus si troufám tvrdit se v Chorvatsku nevyskytuje.

30.8.2006 21:04

adamos napsal(a):
Musím souhlasit s Květákem, nevím odkud má své info kmotr, ale němčour prodal několik kokonů Ch.sp "burmensis" jako H.lividum.
Je nás po republice hodně co jsme naletěli...
Kmotře, kmotře tvá první reakce, kdes psal, že je to liviďák, to ses sekl pěkně, už ze 2 metrů je patrné, že nemá na zadečku klasickou haplopelmovskou kresbu.
Fotka samce je na 90% rodu Chilobrachys Howgh

O Chilobrachyse se opravdu nejspíše jedná, ale druh vám těžko někdo 100% zaručí. nějaký druh (sp. Burmensis) co jsem slyšel by měl být pracovní název pro tmavého Chilobrachyse původem z Barmy. Je zajímavé, že podle informací německých kolegu byl Ch.sp. z Barmy (což je bez přesnější lokality docela široký pojem) určen jako Ch.dyscolus (který však má typovou lokalitu ve Vietnamu). Z důvodu, že se v Barmě vyskytuje několik zástupců rodu myslím, že všechny kusy nahrubo vyvážené obchodníky jsou určeny jako sp. ´´Burmensis´´ a z toho důvodu, podle mě nelze 100% říci: je to ten a ten druh. Nakoupit jeden kus od obchodníka je prakticky zbytečné, takový sklípkan má prakticky 0 chovatelskou i sběratelksou hodnotu. Jinak co se Chilobrachysů dále týče tak druh prodáván jako Ch. sp. guangxiensis (Čína, provincie Guangxi) byl určen (Yin & Tan, 2000) jako Plesiophrictus guangxiensis o rok později však byl popsán Chilobrachys jingzhao (Zhu, Song & Li) u kterého někteří jestli to dobře chápu uvádějí synonymum s Ch. sp. guangxiensis :). Kdyby měl někdo info jak to s tim pavoukem z Guangxi ve výsledku je budu rád když to zde uvede na pravou míru.
A.Ma.

22.7.2006 13:18

*shandy* napsal(a):
Jeee čaes Ado,sem rád že ještě máš ty zákeřnice,jak se jim daři?
mno je jednou jedna zdrhla a když byla na stole a já ji chtěl cyhtit tak přeletěla tak jaksi pofiderně na druhou stranu pokoje na postel

Zdary, nemám už.. Předal jsem je dál aby dělali radost i někomu jinému he

22.7.2006 10:50

nerosekdas napsal(a):
Díkes:-)) Já je kupoval bez označení tak sem po tom ani nějak nepátral:-))

Zdravím,
Dospělci se na skle neudrží,ale mladí jedinci ano (tedy když bude sklo absolutně čisté tak ne, ale v mém případě ano). Let sem u adultů nepozoroval(tedy nevzpomínám si), ale myslím, že nemotorně létat dokáží jelikož sem slyšel často večer zvuky podobné letu brouků a často necházel zákeřnice převrácené apod.

29.6.2006 20:54

ddt napsal(a):
Ten samec je už zamluvený.

Velká forma

3.6.2006 16:11

adam napsal(a):
Tento ze zoo v Ústí

Tento z Prahy

3.6.2006 16:10

knizek napsal(a):
A tenhle je zas ZOO Jihlava.

Tento ze zoo v Ústí