
agac
Informace o uživateli:
Menší papoušci ( austrálie a afrika ), holubi ( roleři a pošťáci )
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 8. 3. 2018 21:09:18
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
O víkendu jsem se zůčastnil vinného koštu v blízkosti Lednického zámku a v čase odpočinku jsem navštívil zámek a přilehlý park . Překvapilo mě, jak se zde hojně daří vodním ptákům a ptákům žijícím v blízkosti vodních ploch ( hlavně v části u minaretu ).
Tak se chci s vámi o pár snímků podělit :
zntomas
napsal(a):
ahoj,mám velký probrém mam 1 pár poštovných holubů a ty mají dvě 13 denní holoubata a dnes 5.5 se holub stratil mám tušení že ho chytl jestřáb myslíte že je holubice dokrmí sama ? nebo jí mám pomoct mám o ně strach
Samozřejmě, hned si namoč trošku hrachu, kukuřice a pelušky a 2x denně ( po ránu a navečer) dej každému asi po 30 - 50 kuličkách + trošku vody in. stříkačkou. Společně to zvládnete, nenech to jen na ni, ať to nejsou nedomrdlici, ať se daří , J.
Zkuste mrknout sem - http://www.postovniholub.cz/ , víc pro vás udělat nedokážu, j.
grol
napsal(a):
Konstrukce bude kovová a mezistěny budou zděné aby se Amazoňané nerušil i
Pod zděné části by to chtělo buď ty základy (nejjistější), nebo na tom štěrkovém kufru udělat armovanou betonovou desku asi 10 cm silnou, záleží na kvalitě betonu, způsobu zpracování a td.
Jestli to dobře chápu, chcete víceboxovou voliéru , né jednu 3x1 m ?
grol
napsal(a):
Děkuji za radu co myslíte těmi kufry?
,,KUFR´´ je ve stavařský hantýrce podloží, které se dělá např. pod zámkovou dlažbu, cestu a td. Pro vás to znamená - pod půdorysem voliéry vykopat do hloubky třiceti centimetrů hlínu, kterou nahradíte právě tím ( kvalitním ) štěrkem , který i při mrazech ,,nepracuje´´. Jakmile dáte nějakou náhražku ,
třeba písek, kterým oproti štěrku voda vzlíná, tak v zimě voda v písku zmrzne a celé podloží se vám nafoukne a tím může dojít i k poškození volér, úletu chovanců a dalším nežádoucím věcem.
Ať se vám daří, Joska.
grol
napsal(a):
Dobrý den,
jak mám udělat hluboké základy u voliér s rozměry 3x1x2m kvůli mrazu?
Děkuji
Rozměr voliéry není důležitý ! Důležitá je nezámrzná hloubka, ta je asi 0,8 metru. Když to ošidíte
a přijdou pořádný holomrazy, budete to mít zkroucený jako starý ploty. Ve vašem případě bych to asi řešil kufrem ( 0,30 m ) štěrku , na to narovnal betonové dlaždice a na to už kostru voliéry .( štěrk není ani písek, ani škvára, ani suť . . . . Jinak to fungovat nebude.
grol
napsal(a):
Dobrý den,
jak mám udělat hluboké základy u voliér s rozměry 3x1x2m kvůli mrazu?
Děkuji
Rozměr voliéry není důležitý ! Důležitá je nezámrzná hloubka, ta je asi 0,8 metru. Když to ošidíte
a přijdou pořádný holomrazy, budete to mít zkroucený jako starý ploty. Ve vašem případě bych to asi řešil kufrem ( 0,30 m ) štěrku , na to narovnal betonové dlaždice a na to už kostru voliéry .( štěrk není ani písek, ani škvára, ani suť . . . . Jinak to fungovat nebude.
rgreen
napsal(a):
Soudím dle přechodu odstínu tmavé na hlavě který není plynulý, a rozhraní neprotíná oko.. Viz :
Pravdu máte v tom, že výstavní pták ( jako máte vy na fotce ) to není, ale asi bych se nebál zkusit něco s čistým fišerákem odchovat a až potom podle výsledku bych řešil výkup. Ale do fotky vašich ukázkových kříženců má daleko a není tajemstvím , že i kříženec se nechá vyčistit a sehnat kvalitní chovný materiál je prolém. Ať se vám daří, J.
rgreen
napsal(a):
Pán výše má pravdu, fišer je kříženec se škraboškovým. Takového ptáka doporučuji odprodat do výkupu a dále nemnožit. Bohužel. Růžohrdlému bych sehnal stejnou přírodní samici, a máte pěkný přírodní pár kterých je dnes jako šafránu.. Ten samec je opravdu pěkný a stojí za to od něj odchovat.
Člověče, proč si myslíte , že ta fišeračka je kříženec, mě zase tak špatná nepřipadá ?
lukacko
napsal(a):
Víš vůbec co chceš.Poradil jsem Ti špičkového chovatele s mezinárodními skušenostmi a ty stále shaníš další chovatele.Víš vůbec co chceš,nebo to jenom na nás skoušíš.Toť vše.
Plně s vámi souhlasím, podle mapy , hledat někoho blíž, snad už ani nejde. Příspěvky Michaela mi nepřipadají, že je píše dvanáctiletý kluk ( možná mamka ). Takže k dotyčnému se dopravit s její pomocí asi není problém a je to na doporučení ! Já osobně bych pro začátek doporučil např. ty pošťáky a nějaký by teď na jaře určitě od holubářů dostal i zadarmo a mohl se na nich začít učit. A jestli skutečně chce ty staváky, tak 4 km bych ušel i pěšky, Takže Michaela nechápu také, Joska.
mercyfulfate
napsal(a):
Po kolika dnech od snesení prvního vajíčka zjistím jestli jsou vajíčka plná,27.2. snesla první vajíčko a má tam 3,dnes jsem na ně koukal a vypadají že jsou pázdná.Děkuji
V týdenním vajíčku jsou už jasně vidět při prosvícení žilky, jestli-že tam není vůbec nic, vejce vyhoďte, třeba si dají druhý pokus. Pokud alespoň v jednom se něco děje, nechte to tak jak to je, J.
klakier
napsal(a):
Dobrý den, už delší dobu mi vrtá hlavou, jak ptáci poznají u semen, které je dobré a které ne. Chovám výhradně hrabavé. U papoušků, kteří semeno i rozlousknou, bych si to uměl i představit, jak ale pozná taková křepelka, že semeno kardi nebo semence je lepší než proso a čirok? A přeci to rozlišují. Když dám do misky semena slabších výživových hodnot a vedle směs olejnatých semen tak se vrhnout na ty olejnatá. Zkoušel jsem je ochutnat bez rozkousání a přes ty tvrdé slupky nejde skoro vůbec chuť poznat. Nevíte někdo, jak to ptáci poznají? Mají ještě nějakou zpětnou vazbu z volete, že to je dobré? Nebo mají tak dokonalou chuť že stačí jednou zobnout a poznají to?
To snad není tak těžké si to představit :
Když vám do jedné skleničky naleju vodičku a do druhé pivíčko a vy obě vypijete ( ochutnáte), po které příště šáhnete jako první ?
Po žlutý vodičce, nebo po čirý ? , J.
valekchov
napsal(a):
DObrý den rád bych začal s chovem Agapornisu...(pro začátečníka prý nejlepši) rád bych se dozvedel co nejvice rad a ziskal tak i nove zkušenosti....takze za kazdy príspevek dekuji predem...=)
Nejdříve bych vám doporučil , zakoupit si tuto knihu. Nic lepšího na našem trhu není. Možná se vám bude zdát drahá, ale přijde asi jako jeden kus agapornise. Myslím, že je lepší mít doma tuto knihu , než třeba jednoho křížence k ničemu . Některé části si budete muset přečíst vícekrát, hlavně popis druhů ! ale určitě později tuhle knihu oceníte a možná vám ušetří i nemalé peníze . J
robbidobby
napsal(a):
Dobrý den, prosím o radu týkající se kroužkování andulek, respektive kroužky jako takové a údaje na kroužku. Nejsem v žádné organizaci, svazu ani klubu, chtěl bych i přesto narozené andulky kroužkovat. Vím, že je to jejich "občanka". Jezdím na burzu do Kladna, kde se kroužky prodávájí popř. mám kontakt na p.Straku z Bludova, který kroužky vyrábí. Jak řešíte informace na kroužky Vy?Děkuji za názory a odpovědi.
Zdravím, nejdůležitější informace na kroužku je rok Teď tam bude napříč kroužku 13 a CZ, ( jako český ). Používejte velikost 4,5 mm a ke každému páru si pořiďte jednu barvu kroužků, ať můžete později lépe rozpoznat příbuznost. Čísla podél kroužku si seřaďte a navlíkejte postupně k pozdější identifikaci prvního, druhýho a dalšího mláděte z hnízda. Ať se daří J.