
albinka b
Informace o uživateli:
Můj chov zahrnuje sklípkany, kudlanky, činčilu a korelu. Sháním mláďata : G.mollicoma, G.pulchra, V.platyomma ( P.wacketi )
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 24. 2. 2012 12:37:09
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
majdrous
napsal(a):
Ahoj, já mám doma labrouše a musím říct, že ten náš je na pohyb velmi náročný, není hyperaktivní, jako třeba borderka, ale má potřebu něco dělat a hodinová vycházka mu nestačí. Jo a je taky pěkně uštěkanej, ač jsou to prý neštěkaví psi.
Taky bych dodala, že výchova retrívra je snadná, ale jen když je DŮSLEDNÁ, jinak se z toho může stát nezřízenec a takových psů se lidé zbavují (náš taky asi svému původnímu pánovi přerostl přes hlavu, tak ho vyhodil).
Českého strakatého znám jednoho a je hodně uštěkanej, ale docela poslušnej. A za sebe bych kokra doporučila (teda fenku), kamarádka má kokry (fenky) a jsou to velký závislačky, nehoní zvěř a jsou skvěle ovladatelný.
A napadla mě šeltie nebo velšpringl. A loveckého psa bych se nebála, i ten se dá skvěle vychovat.
uštěkanej? A nevíte, jestli bydlí v bytě či venku? Já o nich právě četla, že moc neštěkají a kdyžtak se to dá jako štěněti odnaučit. Nevadí, když si sem tam štěkně, ale zase ne tak, aby si sousedi stěžovali... jinak kolie ani šeltie se mi zase moc nelíbí vzhledem, ale nic proti nim nemám, můžou být fajn společníci :-)
hlozi
napsal(a):
Nepsala jsem, že všichni musí být..Navíc si myslím, že každý pejsem se tak nějak přizpůsobí režimu svého páníčka...
Snad ano, už jsme uvažovali, že mu vyhradíme část v předsíni ( cca 3m čtvereční ) a tam mu to zatarasíme. Pobýval by tam samozřejmě pouze tehdy, kdyby nebyl nikdo doma. Doufám, že si na tu samotu v týdnu nějak zvykne..
hlozi
napsal(a):
Ahoj,
nejen zlaťák, ale i kokršpaněl je lovecké plemeno!! Ale toho bych moc nedoporučovala...
Pracuju ve zveráči a tak denně vidím a slyším spoustu páníčků s pejsky. Kokři - paličatí, někdy až agresivní a zlobiví. Strakáči, ti k nám chodí dva a další dva znám mimo a musím říct, že s tou hyperaktivitou je to vesměs pravda...Navíc, jsou krátkosrstí a to je do bytu horší než dlouhosrstí. Zlaťáci, u mě naprosté jedničky (jednoho mám), ale nevnucuju. Věčně s dobrou náladou, dobře se cvičí, budou vděční za dlouhou tůru i celodenní lenošení na gauči, chlupy se dají zvládnout, já češu jednou týdně 10 minut a je to OK. Daleko víc chlupů mám z 8mi kilový krátkosrstý kříženky. My chodíme ven tak na 10 minut ráno, z práce chodím po 9ti hodinách, to jdeme na velkou procházku (ev. cvičení nebo koně) cca 2 - 3 hodiny a pak večer tak na 30minut. A navíc retrívři většinou neštěkají..( U nás může zvonit zvonek půl hodiny desetkát denně a neštěkne ).A dám ruku do ohně, že by mouše neublížila. Máme (nebo jsme měli) doma želvy, morčata, králíky, s potkanem se honila po posteli, on po ní lezl a nikdy mu a ani žádnýmu jinýmu zvířeti nic neudělala. Ale myslim, že stejně dost záleží na jedinci, jelikož znám i hyperaktivní retrívry a i naprostý lenochy. Takže zvažuj všechna pro a proti a dobře vyber. Budeme držet palce...
Ahoj, tak teď jsi mě úplně zase zviklala, jestli čsp nebo retrívr. Můžu se zeptat, na asi kolik měsíčně takový zlaťák přijde? A taky by mě zajímalo, kdo tu má čsp, na kolik mu přijde ten s žrádlem za měsíc. Měla bych to propočítat i finančně, jinak se nikdy nerozhodnu
marcha
napsal(a):
Já bych do toho šla před těmi prázdninami a postupně ho učila samotě po půlhodinkách, bude na to čas. Je to ideální, když má člověk an štěně dva měsíce! V práci jsem si brala taky co nejdelší dovolenou, abychom se s prckama sžili.
Kokra bych vyloučila, lovec, tvrdohlavec. Retrívři jsou super, ale spíš zlaťák je do bytu, labrouš děsně líná a chlupy jsou všude a hůř se uklízej než ty delší. ČSP mi přijde nejlepsí. A co třeba apenzellský salašnický pes? Takový menší, krátkosrstý berňák?
Nad appenzelákem jsem uvažovala také, ale přečetla jsem si o něm, že je hodně aktivní a prý i dost štěká.. nevím jestli to je pravda. Už v tom mám zmatek, líbí se mi appenzelák i entlebušský ( jaký je mezi nimi vůbec zásadní rozdíl? ), zlaťák, ale nejvíc asi ten strakatý. Musím také zvažovat po finanční stránce a jednoznačně "nejmenší" a nejméně náročnější je v tomto směru asi ten strakatý. Nemůžu si bohužel dovolit utratit 1000 měsíčně jen za žrádlo, což u salašňáka a retrívra docela odpovídá. Nebo se pletu?
vazdik
napsal(a):
Já měla tu čest pomáhat s výchocou jedné mladé strakačky a musím potvrdit hyperaktivitu.Žije u starší paní v domě ze zahradou a ze začátku to byl trošku horor..
Jinak jsou moc fajn.
Já se pokusím vnutit beardedku...jsou veselé,krásné,ne zas až tak hyperaktivní,přesto sportovní a jejich srst je do bytu vhodnější než krátkosrsté plemeno.A neloví,když už tak pasou..
Tak jsem na ni koukala, asi bude fajn, ale mě se tak strašně dlouhosrstí psi moc nelíbí, mám pocit, že jim nejde ani vidět do očí. S tím potvrzením hyperaktivity si mě malinko vyděsila, ale snad to bude v pohodě, jsem už zvyklá u papouška a činčily, že si nedají pokoj a když můžou, všechno zničí a pořád nemají dost, pokud se jim člověk nevěnuje, takže to pro mě nebude asi zas takový šok
marky88
napsal(a):
Ahoj, mě je taky 18let Jen pro upřesnění- jak píšeš, že jsi vyloučila všechna lovecká plemena, tak ale retrívr je taky lovecký pes, na to nezapomínej. Ale myslím si, že retrívr by tvé činčile nic neudělal, já mám doma zlatého retrívra a ten miluje zakrslého králíka, je to jeho dobrý kámoš, a další dobrý kamarád je kocourek, takže v tomhle bych problém neviděla, to záleží jen na výchově. Ale problémem je srst, potřebuje častou péči, jinak bude neustále línat. Abych řekla pravdu, tak když je venku hezky, máme pejska venku, domů ho bereme jen na noc a když je ošklivo. Říká se, že tito psi potřebují hodně pohybu, ale není to pravda- mému jsou tři roky a má rád tak půlhodinové procházky, delší ani náhodou, to si pak sedne, a prostě dál nejde. Ale když řeknu, že teda jdeme domů, tak celý nadšený vyskočí a je rád, že si bude moci zase lehnout. Je to takový pohodář, žádný janek
Nyní máme ještě štěně bernského salašnického psa, ale to by už bylo asi moc velké, že? S českým strakatým psem zkušenosti nemám, ale kokra bych nedoporučovala- znám ve svém okolí asi čtyři, a všichni jsou strašní paličáci, když se jim něco nelíbí tak po tobě vyjedou, já osobně s nimi nemám dobré zkušenosti. Měj se hezky a pejska vybírej srdcem.
Ahoj, díky za odpověď. U retrívra jsem si neuvědomila, že je taky lovecký pes. Měla jsem za to, že se zvířaty vychází moc dobře. S tim salašňákem si mě překvapila, byl to můj úplně první typ na psa, je naprosto úžasný, ale musela jsem ho hned na začátku zavrhnout pro jeho velikost a aktivitu :-( měla jsem stach, že by se tu trápil...jinak máte nádherné oba psy, přesně moji oblíbenci
andelaskoloudova
napsal(a):
Jsem jednoznačně pro ČSP, máme doma 2 fenky, je rpavda že když byla doma jedna sama, byla sama doma moc smutná, ale jakmile jsme pořídili její mladší sestřičku (o rok mladší) tak jsme udělali to nejlepší co jsme mohli udělat. Ale s tou činčilou a korelou - musela byste si vybrat pejska bez loveckych predku... nase Mary má dědu ohaře (pro oživení chovu nebo co) takže to opravdu nepřipadá v úvahu... ale myslím si že jinak by to šlo... a štěkání? no je pravda že naši pejsci dost hlídají (pouze, když někdo projde kolem dvěří nebo je v domě hluk) ale většina sousedů to zkousla a vubec nic proti tomu nemaji (vedle vyje ještě jeden pes) a slečinka co si stěžovala má smůlu, je to v povolené hladině... ale myslím si že pokud budete vychovávat (nikoli mlátit!) k tichu na povel tak to vyjde, ČSP je milý, energický, učenlivý pejsek a po tom co máme 2 je to skoro totéž jako když jsme měli jednoho :)) a ještě lepší, když jsou doma samy tak se nebojí ... a pokud prichazite domu do 14:00 tak to je v poradku, ve vasi pritomnosti stekat nebude (pokud ho tak vychovate) a do 14:00 toho hluku zase otlik nestihne (vetsina psu zalehne a spi) no a taky to neni zas tak hlasite stekani... čsp mi vychází ze všech tří vámi zvolených nejlépe.
Zdravím a moc vám děkuju za odpověď a informace. Vychovávat rohodně nehodlám mlácením, studuju teď o tom knížky, abych byla tak za toho půl roku připravená. Jsem asi už rozhodnutá pro toho čsp, snad bude samotu jakžtakž snášet. Ještě by mě zajímalo, kdy je nejlepší si ho pořídit? Uvažovala jsem nad letními prázdninami, jenže to budu doma se štěnetem pořád 2 měsíce a pak najednou bude sám 6-7 hodin denně? Není lepší si ho koupit např. na jaře a už ho rovnou zvykat na samotu? A jaký máte názor na ohrádky pro psy? Sice jsem četla, že jsou nejradši, když mají k dispozici celý byt, ale nechtěla bych, aby mi ho celý zdefastoval, tak proto uvažuji o té ohrádce alespoň jak bude štěně, než se vyblbne. Celých 6 hodin by doma ani sám nebyl, otec bývá občas doma dopoledne, takže dohromady by byl denně sám tak 3-4 hodinky, jen cca dva dny v týdnu by to musel vydržet o trochu déle...
Zdravím všechny milovníky psů. Rozhodli jsem se po delší době si pořídit s taťkou našeho prvního psa. Předem říkám, že je mi 18, takže nejsem žádná nevyzrálá puberťačka. Zvířata jsou pro mě kromě jiného smyslem života. A proto bych se také chtěla poradit nad výběrem toho správného. Bydlím v bytě 3+1 v menším městě, takže přírodu mám na dosah pár minut od baráku. Ve všední dny není nikdo doma od rána cca do 14 hodin odpoledne, ale někdy je ta doba i výrazně kratší. Nelíbí se mi menší ryze společenská plemena ( teriéři, bišonci, čivavy atd. ), bojová, náročná na výchovu, psi typu doga, pitbull atd. U středních sem si taky skoro žádného nevybrala snad jen kromě toho kokra, který je ale až na 3. místě. Nejvíc se mi zamlouval retrívr, ale odrazovala mě jeho velikost a držení v bytě. Před pár dny jsem náhodou objevila čsp a jsem z něj nadšená. Ten pes je přesně pro mě, jen se bojím dvou věcí : prý je uštěkaný ( což by sousedi v baráku nezkousli ) a také nemá rád samotu. Je to pravda? A jak je to s venčením? Všude čtu, že je přizpůsobivý, ale ze zkušeností lidí jsem se dovtípila, že štěnata jsou někdy narozdíl od jiných plemen až hyperaktivní a zničí, co mohou, když je pořádně neunavíme. Na psa bych měla čas ve všechní dny od Po-Čt na cca hodinovou procházku plus dvě kratší, zbývající dny by to byly různé túry a procházky i 3-4 hodinové, s tím problém nemám. Takže, jaké plemeno byste mi doporučili z těchto tří? Na kokrovi se mi zase pro změnu nelíbí jeho povahové vlastnosti ( občasná paličatost, kousání... ). Jednoho takového znám a je hrozně zlý už od štěněte. Možná je to výchovou, ale i tak mě to docela odrazuje... Ještě bych chtěla poznamenat, že je u nás denně puštěný korelák s činčilou, takže by ten pes se měl umět naučit s nimi vycházet a nebrat je jako kořist ( takže jsem bohužel musela vyloučit všechna lovecká plemena, která se mi taky dost líbí ) Byla bych ráda za vaše názory a případné tipy třeba i na jiné rasy ( i když jsem si jistá při své náročnosti, že už snad jiný, který se mi líbí vzhledem i povahou neexistuje ). Děkuji.
forpus
napsal(a):
Dobrý den,
Vámi navrženou směsí bych se korelu bál krmit, považuji ji za neplnohodnotnou. Navíc hysterický strach ze slunečnice je nesmyslný a neopodstatněný. Nikdy jsem nepotkal na vlastní oči nikoho, kdo by věrohodně doložil, že jeho opták uhynul na nadměrné podávání slunečnice nebo měl špatná játra z nadměrného podávání tuků, jak se udává. Stát se to může, ale takového člověka neznám. Zato znám desítky lidí, kteří krmí své ptáky jen čistou slunečnicí + ovoce, míchanice atd a mají skvělé odchovy. Pokud je ve směsi pro korely do 15 % slunečnice a neměníte ji dvakrát za den (pak by se mohlo stát, že korela sní je tu slunečnici a počká si na další dávku, aniž by ochutanla cokoliv jiného), nic se neděje.
Co se týká přesného složení směsí, prosím, zamyslete se nad tím všichni a spojte si to s vlastním pozorováním, jak tro vypadá, když pták přiletí na misku žrát. Rozhazuje zobákem kolem sebe, na zem, dlouze si vybírá. Absolutně není šance nadávkovat krmení byť s určitou přesností, pokud tedy by nebyl pták v uzavřené nádobě a nedostal nažrat znova do okamžiku, dokud na dně nebudou jen plevy. To je ale utopie. Tedy míchání podle odhadu je naprosto v pořádku, jen je vhodné a potřebné do připravené směsi dát co největší množství druhů zrnin. Mnoho z nich ptáci nebudou žrát, ale alespoň se zabaví přebíráním a hledáním. Chce to míchat s rozvahou, neudělat 80 % slunečnice a 10 % kardi - to jsou semena bez škrobu, jen olejnatá, atd. Ale opakuji - míchejte jak vás to baví, měňte složení, experimentujte.
Pokud někdo nevěří, tak vlastní směs pro malé papoušky od papoušíčků po korely jsme dělal asi takto (hrubým odhadem): 6 - 8 odměrek (cca litrových) prosa (1- 4 druhy dle toho, co jsem měl doma), 2 odměrky lesknice, 2 odměrky loupaného ovsa, 1-2 odměrky kardi, 2 odměrky slunečnice (pokud bylo, tak dva druhy), 1-2 odměrky ostatních semen (ostropestřec atd.). Opakuji - vždy velmi variabilně, jak se mi výsledná směs líbila, jakou měla barvu atd.
Pšenici (viz směs tazatelky pro korely) krmím hodně, ale jen klíčenou. Tvrdou mi nikdy žádný papoušek nežral.
Hodně úspěchů přeje Martin Smrček
Zdravím,
děkuji Vám za velmi poučnou odpověď. Slunečnici samozřejmě korele podávám, tvoří ale pouze kolem 10% směsi. Zapomněla sem dodat, že je to domácí mazel, takže ji slunečnici nabízím i jako odměnu, když se naučí něco nového. Myslím, že jí má tak akorát. Pšenici mi taky žere pouze naklíčenou. Vidím, že ve směsi máte zastoupené skoro stejné zrniny jako já, jen mi chybí více kardi a dalších semen, které se pokusím sehnat. Každopádně se mi zdálo, když jsem krmila touto mojí směsí plus naklíčenými semeny + vaječnou směsí a ovocem, korela byla vitálnější než jak jsem ji dostala od chovatele, který by už měl mít nějaké zkušenosti... Ve svém seznamu nezmiňujete kukuřici ani jako jednu z vedlejších složek, ta tady asi patří do ostatních semen. Podáváte středním papouškům občas i různé druhy oříšků?
tiborteam
napsal(a):
Kdysi jsem taky chtěl po chovatelích poměr míchání ale vypadalo to jako přísně tajné Přitom je to na většině obalů směsí. Tak jsem si udělal v tabulku na vlastní přepočet na kila. Je to pro střední papoušky, s ořechama pro velké :-) Při krmení posypávám vitamínama, ev. zeleným. Ale co chovatel, to jiný názor :-)
Tabulka je tady: http://tiborteam.prodejce.cz /_chov/Krmeni_Tibor2. xls
Vymažte mezery !!!
Tibor.
Super, konečně někdo ochotný to prozradit Netušila jsem jen, že kardi je potřeba podávat v tak velkém množství. Hned to valím koupit :-)
Zdravím, tak jsem svému korelákovi poté, co mě neuspokojily žádné směsi ze zverimexů pro střední papoušky ( nadměrné množství tučných slunečnic. semínek atd. ), začala míchat zrní sama. Nakoupila jsem mu neloupaný oves, proso, pšenici, lesknici. Toto míchám a přidávám ještě trochu ze směsi, která mi zbyla a samozřejmě vitaminy. Slunečnice vybírám a podávám střídměji. Jde vidět, že se korelákovi daří teď líp, předtím to byl už od chovatele jako mládě trošku cvalík, nyní je krásně štíhlý a vitální. Jen jsem nikdy nenašla, v jakém poměru to míchat. Já to vždycky tak nějak odhadnu, jako základ používám proso a pak oves. Ale raději se ptám vás, odborníků : v jakém poměru mícháte zrní a přidáváte ještě nějaké jiné zrniny do základní směsi? Chci tomu svému korelákovi dávát jen to nejlepší Děkuji mnohokrát za odpověď.
Tak mi teď jedna známá vyprávěla, čeho byla svědkem před pár dny na jedné zahrádkářské výstavě. Zrovna byla v lékárně, kam najednou přišel chlápek volně s papouchem na rameni, pravděpodobně podle popisu s nějakou arou, nakoupil vše potřebné a jak odcházel řekl papouchovi "řekni bye", papouch na to tím svým typickým "bye" a odešli. Teta ho ještě dohonila a chtěla si papoucha pohladit, ale prý teda že ne, že klove ( což se ani nedivím ). Mě jen zarazilo, že mu neuletí? Vím, že asi normál ne, ale co by se stalo, kdyby se něčeho ten papoušek lekl jako např. zatroubení auta? Já to nějak do dneška nechápu, asi bych měla strach se s takovým drahým papouchem producírovat volně mezi lidmi Ale zážitek to byl prý parádní
papagajove
napsal(a):
Já dělám míchanici podle tohoto receptu:
1. Vejce uvařené natvrdo nastrouháme
2. Přidáme nastrouhanou mrkev z jablkem
3. Najemno nasekáme zelené krmení
4. Nastrouháme tvaroh a dětské piškoty
5. Přidáme nastrouhaný stroužek česneku
6. Podle dávkování přidáme vitamíny
Přeji hodně úspěchů
Mohu se zeptat, pro jaké množství jedinců korel je vaječná směs určena a jak často ji podáváte? Děkuji
Zdravíčko, zajímalo by mě jaký to druh skákavky, pomůžete mi s určením? Měla cca 0,8 cm a vyhřívala se mi na balkoně fotky : http://agcp.ic.cz/skakavka.jpg a http://agcp.ic.cz/skakavka3.jpg . Díky.
Zdravím, měla bych takový dotaz, jsou to pouze vyčesané chloupky nebo nějaká nemoc ( plíseň, rakovina ) ? Nejsem si tím nějak jistá... Pavouk se svlékal naposledy v listopadu 2007, je v 8. sv, takže každou chvílí čekám další, ale ten jeho abdomen se mi vůbec nelíbí... Jinak v térárku se mi nikdy plíseň neobjevila, jen mi tam už asi dvakrát vyrostla z lignocelu houba Pavouk má relativní klid, skoro ho neruším, apetit má skvělý. Asi je to jen lysina, ale chci si být jistá, díky
vasutmarty
napsal(a):
trochu se směju, ale taky něco přidávám. barevný sameček- Nelinka a lutino samička je princezna
Můj mazel Riki