Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 25. 10. 2010 08:17:28
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
pibi´s
napsal(a):
Hlavní rozdílem mezi pyrenejským mastinem a pyrenejským horským psem, je ve velikosti, pyrenejský horský pes má 70-80cm a cca od 54-60kg, kdežto mastin má od 65kg-80,.. A psi výšku minimálně 81.
Malinko bych poopravila rozdíl mezi horským a mastinem.
Nechce se mi to psát znovu,tak vám část přetáhnu ze svých stránek.
Pyrenean mastiff byl ovlivňován minulostí molosských psů, přicházejících ke Španělsku pravděpodobně přes jih od Asie s Féničany na jejich lodích. Tento vliv produkoval dva různé druhy velkých a silných psů, perfektně přizpůsobených k práci, která byla po mnoho století požadována, a to chránit stáda ovcí před vlkem a medvědem. Tato situace se změnila v roce 1659, když Mazarino, vladař Francie a Philippe IV., král Španělska, podepsali smlouvu, kdy Španělé získali severní stranu Pyrenejí. Od toho času Francouzi přešlechtili jednu část těchto psů k obrazu svému a od té doby vznikal pes, který je dnes znám jako Pyrenejský horský pes. Španělé se rozhodli zůstat u tradičních typových, pracovních psů, kteří jsou větší a mohutnější. Během válek ve dvacátém století se oba chovy ubírali jiným směrem. Zatímco Pyrenejský horský pes si vlivem úsilí francouzských chovatelů zasloužil velkého uznání i v jiných zemích, chudák Pyrenean Mastiff málem za občanské války vyhynul a jeho chov stěží přežíval. Pár nadšenců o toto plemeno dokázalo jeho chov udržet. Postupně Pyrenean Mastiff začínal dělat krok vpřed, nikoliv na ochranu před vlky a medvědy, ale jako společník a strážce svého pána a jeho obydlí. K dnešnímu dni začínají mít lidé opět zájem o Pyrenejského Mastiffa a jestli mu bude štěstí přát a lidé poznají jeho báječnou povahu, tak si zaslouží uznání a věřte, že oprávněně.
Co se týče velikosti,tak horák je menší než jste uváděla u mastina u fen je minimální výška 72 cm a u psa 76 cm,váha není nikde ani dolů a ani nahoru omezena.
pibi´s
napsal(a):
albinka už jsem nechodí ? Z jaký je chs ?
Děkuji všem,kteří otevřeli znovu toto forum,které malinko zapadlo.Chodím sem,ale nyní pár dní ne,tak se omlouvám za pozdnější odpověď.
Ráda vám na vše odpovím.
Co se týče hlídání.Pyrenejský mastin pokud je dobře od chovatele socializovaný a následovně vychovaný,tak je to výborný kamarád,ale i hlídač.
Není to pes,který by byl vyloženě obranář na povel.Naši pesani pokud přijde návštěva a já ho pustím na pozemek,nebo když jsem venku mimo pozemek a vidí,že je vše v pořádku,tak to jsou zlata,kteří přijdou očmuchat,nechají se pohladit (jedna čuba leze lidem do kapes zda nemají piškotky) a pak už jenom koukají,zda je vše v pohodě.
Ale taky se mi stalo,že si syn chtěl zkrátit cestu ze školy,přelézal plot vzadu na zahradě (máme pozemek 3500 M) a na tu dálku ho pesani nepoznali,tak se k němu řítili,tak raději vylezl výš,ozval se a bylo to v pohodě,ale myslím,že by zaútočili.Nemyslím,že by zabili,nebo potrhali,ale takový zloděj zalehnutý mastinem,by měl taky problém.
Přece jenom jsou to pastevečáci,kteří měli za úkol chránit stáda před vlky a medvědy a ochraňovat statky.
Přidávám dál fotky,můžu štěnda i dospěláky.
eluska
napsal(a):
odchovaná red-merle fenka australáčka http://andilekoddiamantovereky.wz.cz
Tak já taky jedny přidám,jsou to stránky havanského bišonka a pyrenejského mastina.Snad se budou líbit.
www.havaneser-bichon.com
albinka
napsal(a):
A další štěně v 5 měsících.
A další štěně,které má povolenou každou neděli ráno být v posteli.
albinka
napsal(a):
Tak tohle je naše odchované štěně pyrenejského mastina v 9 měsících.
A další štěně v 5 měsících.
lmusa
napsal(a):
Kavkazský pastevecký pes - Mášenka (Fatima z Údolí Kalspoltu)
Tak tohle je naše odchované štěně pyrenejského mastina v 9 měsících.
nickdo
napsal(a):
To se tady nenajde žádný havaňář?
Havaňák je sice malý pejsek,ale není to zas takový typický gaučák.Má rád procházky,rád se proběhne.Hodí se na agility,někteří jezdí i v kánoi,mají prošlapané Tatry,Jeseníky,Alpy.
Byla jsem s naší holkou i v ZOO,šlapala celý den a vůbec jí to nevadilo i když bylo ošklivé počasí.
ges
napsal(a):
Budu držet palce, ať je to jenom nějaká maličkost a spraví se to. Není to zrovna nejlevnější krmení, co? Že je ale milujem, ty naše psiska
. Ale když to peso šťastně blbne kolem mně a fakt je celý den na nohou a i když by si mohlo spočnout, tak za dvě minuty šmejdí zase, tak já pookřívám a stojí mi to za to.
Já tomu krmivu fakt dost věřím, snad to není jenom náhoda a opravdu to pomůže i vám.
Já jsem Eagle Packem krmila dva roky.Mě jako chovatele občas vadila ta skutečnost,že zaspali s objednáváním,nebo někde zamrzl kontejner a já neměla najednou krmivo.
Nyní krmím propac dog a jsem spokojená.
U obou krmiv velkým plemenům musíte stejně přidávat přípravky na klouby.Podívejte se kolik je složek na jeden kg krmiva.Pokud by jste chtěli dát dávku plnou tak by štěně muselo sežrat 3-4 kg granulí za den,což je nemyslitelné.
Bylo mě to tak podáno i veterinářem,který je vyhodnocovatel DKK.A myslím,že má pravdu když se kouknu na složení.
Alavis je dobrý preparát a přidáním nic nezkazíte.
albinka
napsal(a):
Tak to srdeční vyšetření není tak složité.A v jakém věku ho provádějí?
Ohledně vtočených víček si myslím,že je také vidět již na štěněti.Jednou se nám stalo již před 10 lety a bylo to vidět už u 4 týdenního štěněte.Spíše bych se zaměřila na povolené spodní víčko.Je to typická vlastnost tohoto plemene,ale viděla jsem i jedince v 5 měsících,kteří ho měli povolené takovým způsobem,že bych řekla,že to již byla vada.
Ještě ohledně DKK.Lidé by si měli uvědomit,že když si kupují s PP štěně tak se může stát ,že i takový pes bude mít pozitivní DKK.Ale myslím,že mají větší šanci než u štěněte bez PP,hlavně mají jistotu plemene,to je že jim ze psa vyroste pyrenejský mastin.
Měli by opravdu dbát na rady chovatele ohledně výživy,nadměrného pohybu.Nevím co si mám myslet o majiteli,který mi hlásí,plný radosti,že pes si skvěle vede na cvičáku,chodí po kladině a dělá jiné věci.Na jednu jsem ráda,že se mu věnuje,stará se o něj,ale nechci se pak dohadovat,když se objeví DKK,že si to mohl např.způsobit i sám nadměrnou námahou v mladém věku.
Ráda bych odchovávala pouze z výsledkem 00,ale bohužel se to zatím nedaří a asi se nikdy dařit nebude.Kolikrát už jsem i uvažovala že nechám svoje holky vykastrovat,a chovat již nebudu.Ta pozitivní DKK např.včera.Ale pak si řeknu,že se to snad zlepší,povahové vlastnosti plemene převládají nad DKK,i když vím,že chodit musí.Ale pokud může chodit,pohyb ho nebolí,ale nebude štěně chovné,tak ať dělá radost majiteli.
Pokud si ho majitel koupil za účelem dalšího chovu a je zklamaný,tak si měl koupit hotové štěně a né miminko.Ale pejsek i s DKK snad nepřestává být kamarád celé rodiny.
Pokud ano,tak jsem se sekla v majiteli že jsem nepoznala,že mu šlo jenom o uchovnění.
I já můžu přivést novou krev,mě by starší pes nevadil.Ale on bude v pořádku a může mít postižené štěně a jsem tam kde jsem byla a bohužel nevím jak z toho ven.To nemůže někdo vynalést lék na DKK,nebo konečně pořádně přijít na to,čím je způsobeno?Pořád to jsou jenom dohady.
I takovému bych přála,aby si nakryl,odchoval a pak mu lidé sami vyčítali že jeho odchov má DKK.
Je to hrozně složité a opravdu to někdy vzdávám a přestávám mít chuť dále chovat.
Tak to zase nezvdávám.
Tři postižená štěňata s DKK (ale bez pohybových problémů) z 23 není snad tak hrozné skore.Koukala jsem na výsledky DKK u jiných plemen a potýkají se s tím i mnohem lehčí plemena.
Navíc drobkové nám trochu vyrostli.a jsou kouzelní.Ze 13 jich zůstalo 12.I tak je to nejpočetnější odchovaný vrh mastinů u nás.
Máte chuť si někdo prohlédnout všechny?Zde je adresa kde jsou fotky
www.havaneser-bichon.com
angie
napsal(a):
S Vaším názorem na DKK plně souhlasím. Genetika je krásná věc, ale jestliže já jako kupec štěněte pro jeho zdraví nic neudělám nebo se k němu vhodně nechovám tak mi je k ničemu a přeci vlastní nezodpovědný přístup nebudu svádět na genetiku.Taky se mi nelíbí to utrácení zvířat . Víme, že i když třeba bude pes mít DKK vylučitelné z chovu, nemusí mu bezpodmínečně bránit v pohybu a dalším životě a zase naopak jedinci s nižším stupněm postižení viditelné potíže mít mohou. Takové zvíře u nás veterinář utratit nesmí. Jak mi říkal můj vet, mohl by za to přijít o diplom. Já bych tedy něco takového po něm nechtěla.
Ten kdo odhalí taje genetiky se stane nositelem Nobelovy ceny. to je ještě určitě běh na dlouhou trať. My se stále domníváme, můžeme počítat pravděpodobnosti, odhadovat , který gen je dominantní či recesivní. Tohle pátrání mě sice hrozně baví, ale k analýze je potřeba strašné množství vstupních údajů a stejně se pak netrefím. Nikdo ani v těch nejlepších chovech (teď nemyslím jen psy) i když zkombinuje ty nejlepší jedince exteriérově či výkonnostně x-generací zpět prověřených, přesto ještě nikdo nenašel recept na to, že z tohoto spojení bude 100% šampion.
Právě jsem obdržela odpověď na můj první dotaz stran vyšetření srdce. Tak tedy toto je dobrovolné a je prováděno buď z důvodu klidu duše chovatele nebo zvýšení konkurenceschopnosti a tím i prestižnosti chovatelské stanice. Připomíná mi to reklamy kde říkají když si koupíte to a to , tak v ceně máte ještě tohle gratis. Mně to bylo hlavně odůvodněno tím, že kupující má právo na štěně od zdravých rodičů.
Jinak jde o EKG vyšetření jako např u Irských vlkodavů u kterých prý je tohle vyšetření povinné každým rokem.
Pes je při vyšetření položen na stůl a ultrazvukem mu je zkontrolováno srdce. Potom je mu speciálním přístrojem změřena rychlost průtoku krve srdečními komorami a cévami. Dle tohoto prý lze říci, zda pes má vrozenou vadu srdce nebo ji nějakým prodělaným onemocněním získal.
Pak už jen záleží na chovateli zda takového psa nechá v chovu.
Tak to srdeční vyšetření není tak složité.A v jakém věku ho provádějí?
Ohledně vtočených víček si myslím,že je také vidět již na štěněti.Jednou se nám stalo již před 10 lety a bylo to vidět už u 4 týdenního štěněte.Spíše bych se zaměřila na povolené spodní víčko.Je to typická vlastnost tohoto plemene,ale viděla jsem i jedince v 5 měsících,kteří ho měli povolené takovým způsobem,že bych řekla,že to již byla vada.
Ještě ohledně DKK.Lidé by si měli uvědomit,že když si kupují s PP štěně tak se může stát ,že i takový pes bude mít pozitivní DKK.Ale myslím,že mají větší šanci než u štěněte bez PP,hlavně mají jistotu plemene,to je že jim ze psa vyroste pyrenejský mastin.
Měli by opravdu dbát na rady chovatele ohledně výživy,nadměrného pohybu.Nevím co si mám myslet o majiteli,který mi hlásí,plný radosti,že pes si skvěle vede na cvičáku,chodí po kladině a dělá jiné věci.Na jednu jsem ráda,že se mu věnuje,stará se o něj,ale nechci se pak dohadovat,když se objeví DKK,že si to mohl např.způsobit i sám nadměrnou námahou v mladém věku.
Ráda bych odchovávala pouze z výsledkem 00,ale bohužel se to zatím nedaří a asi se nikdy dařit nebude.Kolikrát už jsem i uvažovala že nechám svoje holky vykastrovat,a chovat již nebudu.Ta pozitivní DKK např.včera.Ale pak si řeknu,že se to snad zlepší,povahové vlastnosti plemene převládají nad DKK,i když vím,že chodit musí.Ale pokud může chodit,pohyb ho nebolí,ale nebude štěně chovné,tak ať dělá radost majiteli.
Pokud si ho majitel koupil za účelem dalšího chovu a je zklamaný,tak si měl koupit hotové štěně a né miminko.Ale pejsek i s DKK snad nepřestává být kamarád celé rodiny.
Pokud ano,tak jsem se sekla v majiteli že jsem nepoznala,že mu šlo jenom o uchovnění.
I já můžu přivést novou krev,mě by starší pes nevadil.Ale on bude v pořádku a může mít postižené štěně a jsem tam kde jsem byla a bohužel nevím jak z toho ven.To nemůže někdo vynalést lék na DKK,nebo konečně pořádně přijít na to,čím je způsobeno?Pořád to jsou jenom dohady.
I takovému bych přála,aby si nakryl,odchoval a pak mu lidé sami vyčítali že jeho odchov má DKK.
Je to hrozně složité a opravdu to někdy vzdávám a přestávám mít chuť dále chovat.
angie
napsal(a):
Stran pokut, to mám přímo od jedněch španělských chovatelů a i pár informací stran možných odchylek např. v barvě. Třeba maska nemusí zahrnovat i oko, není to vylučující vada. Nebo také ucho, které není celobarevné (např. bílá špička) také není vylučující vada. Dokonce i u výšky lze za určitých okolností získat výjimku pro uchovnění. Nebo prodeje štěňat. Víte, že chovatelé dávají do smlouvy záruku na dysplazii? V případě, že se stane, že nedojde k uchovnění z tohoto důvodu berou psa zpět a dávají jiného jedince. Bohužel tento dysplatický jedinec bývá automaticky utracen. Pak dávají i záruku stran srdíčka - vyšetrění srdečních ozvěn. Teď si nejsem jistá tím správným pojmenováním. Dělá se to vůbec u nás? V německu ano. No, a pak jiné další včetně cen u nich a na ven. Velmi zajímavé. Více třeba až se uvidíme, jsme spolu v kontaktu E-mailem. Už víte?
Pokud bych chtěla něco dalšího zjistit mám svůj zdroj.
Tak jsem tak přemýšlela na tím testem povah u štěňat.
Mám doma 2,5 měsíce staré holky.Zkusila jsem to a byla jsem na dvojce,zkusila jsem to za chvilku znovu a byla jsem na 3.Nechali si to ode líbit.
Zkusila jsem to u dospěláků a byla jsem na 3 stím rozdílem,že se rozvalili abych je potrbala na břiše.Tak nevím.
Chtěla bych se vrátit k tomu DKK.
Ve Španělsku se utrácí pozitivní zvíře s DKK.Přemýšlela jsem nad tím celou noc.Dostala jsem mail,že moje štěně má pozitivní DKK,pohybové problémy nejsou,ale určitě bude časem nějak omezen než štěně které pozitivní DKK nemá.
Hodně jsem nad tím přemýšlela a pátrala po internetu a našla jsem tyto věci.
Genetika není jednoduchá a může mít chovatel i 4 generace zcela čistých předků a přesto jeho odchovy nebudou ve 100% negativní
Štěňata dědí 50% genetického potenciálu po matce a 50% po otci. Oba se podílejí zcela stejným dílem. Velmi důležitá je celá linie (rodiče a prarodiče obou rodičů).
U nás v ČR je provedeno RTG na hrozně málo jedincích.Moje feny a pes mají přímé potomky ze Španělska a ani u jednoho psa, není uvedeno vyšetření DKK.
Když vemu,že DKK je zhruba 30% dědičné,další je ovlivnitelné pohybem,krmením,přípravky na klouby,zátěží v mladém věku.
Co se týče utrácených zvířat ve Španělsku pro pozitivní nález DKK.
Tato moje čubina by se tedy měla utratit(nevím,když mám psa rok a půl psa,nedokázala bych to).Ale co všichni její sourozenci.To že budou bez nálezu?To je jedno všichni mají stejnou genetickou základnu.Oni mít DKK nemusí,ale geny si nesou sebou.To znamená,aby se vyeliminovala DKK tak tato fenka by se měla utratit.
Dále by se neměli využít v chovu všichni její sourozenci (mají genetickou predispozici),měli by se vyloučit oba rodiče a všichni dosud narození potomci po nich a jejich další potomci.
Měli by se vyloučit prarodiče,praprarodiče a další jejich potomci,protože si nesou základ.
Když tahle vyloučíme všehcny minimálně do 6-7 generace,tak nám zůstene pouze pár jedinců,kteří budou v pohodě.Někteří mezi sebou příbuzní.Pokud se budou příbuzennsky krýt,tak to nese vady a jsme na začátku.Nebo nám nezbyde žádný jedinec a plemeno se celé utratí,nenajde se nikdo s genetickou predispozicí kdo by neměl nebo nemohl předávat DKK.
A pyrenejského mastina budeme znát pouze z fotek a vyprávění.
Nechci se tu nijak obhajovat,že moje štěně má DKK,ale mám čisté svědomí.Mám fenu s nulkama.Pes RTG nemá,ani ostatní předci.Bohužel asi moc v současný době,která je v ČR,kdy jsou hotové RTG pouze u pár jedinců a to u těch co se pouští do chovu je to asi neřešitelné a záležitost minimálně na 10 let.
Slyšela jsem zahraniččního chovatele v Německu,který prohlásil,že u molossů je 30 % štěňat odpad,že se s tím nedá nic dělat.To znamená že 3 štěňata z 9 mohou mít pozitivní DKK a další sourozenci to mají jako dispozici genetickou.Je to začarovaný kruh nejenom u molosů všeobecně,ale vemte si že třeba německý ovčák se tím potýká 50 let a DKK tam je pořád.
Znovu opakuji-když budu chtít štěně na chov a výstavy,tak si koupím 1,5 roku starého jedince s provedenými testy.
Bohužel nereálné.Né z mé strany,klidně je nechám doma do 18 měsíců,ale ze strany finanční.
Odchov,čas,testy,veterina vše stojí peníze.
2 měsíce staré štěně u mě stojí 15 tisíc.18 měsíců starý pes by stál odhadem tak 60 tisíc minimálně,možná více,musela bych to spočítat.
Když se lidem zdá hodně 15 tisíc co by asi říkali na 60 tisíc?A pak si hotového čistého psa nakryje zase čistým hotovým psem a stejně bude mít ve vrhu nějaké pozitivní štěně.Udělá to samé co já a v dalších vrzích bude zase někdo pozitivní.Nikdy nebude chov velkých plemen bez nálezů,i u malých plemen se DKK objevuje,akorát se nedělá a nikdo o tom nemluví.
Třeba na to máte jiný názor než já,ale nejde prodat dospělého psa s testy za cenu štěněte.To by chovatel neměl zaplacené ani náklady a nový majitel měl vše bez práce a nákladů a mohl by ihned krýtKdyby si koupil štěně tak ty náklady bude mít také jako chovatel..
Navíc v 18 měsících je u nás pes neprodejný,lidé chtějí pouze malé miminko.
angie
napsal(a):
Hm, souhlasím.
Určitě nelze srovnat naši chovatelskou základnu se španělskou.
Přeci jenom zde mnoho psů není. Vezmu- li v potaz tamní konkurenci, musí chovatelé nabízet něco víc, přeci jen je tam chov dál. A u nás? Bohužel je to o pěnězích a také o neznalosti většiny kupujících. Kupující bere za samozřejmost, jestliže máte chov. stanici, tak musíte být určitě odborník a určitě všechno znáte. Bohužel ne vždy to tak je a je smutné na tomto vedomě těžit. Asi bych byla naivní, aby byly obě strany korektní. I kupující může chovateli napovídat kdeco a pak někdy škoda mluvit. Jenže, když mnohá vyšetření nejsou povinná, tak proč je dělat? Jenže co nám může přinést budoucnost? Bylo by prima, kdyby o české psy byl zájem v jeho domovině, považovala bych to za známku uznání.
Ale je stejně zajímavé, co člověk zjistí, když se zajímá o evt. koupi psa a jde na to od lesa a vlastně má přes koho se ptát.
T.T.R. ano, ano, už jsem slyšela. Nevědomky jsme se známou provedly malý testík. Představení se španělským jménem a hovořit španělsky jako rodilec. Výsledek komunikace nic moc, vázla, odpovědi neurčité. Po odhalení původu , obrat o 180° . Zatímco u jiných členů moloss klubu nebo královského kynol. klubu se s tím nesetkala. možná štěstí na lidi? Kdo ví? Ten samý přístup přímo u chovatelů, budˇ jen při komunikaci anebo už při osobní setkání. Mnozí chovatelé by se tzv. rozdali, ač věděli, že jde o nezávaznou návštěvu.
Ono když se člověk zajímá o nějaké plemeno, které moc nezná, bývá mu doporučováno kontaktovat předsedu chovatelského klubu anebo se zeptá zahraničního rozhodčího. Já nevím, ale takovéto postavení nahrává ke korupci. I u nás je to známé u jiných mnohočetných plemen. Proč bych nevyzdvihovala s prominutím produkty svého chovu, když je k tomu příležitost. proč bych nahrávala konkurenci.
Chovatelské podmínky jsou tam opravdu rozličné. Buď psi jedině zavření bez možnosti pohybu . Držení pod heslem "Po nažrání ni krok" anebo psi chovaní na volném prostranství a v kontaktu s rodinou.
Všechno je o zodpovědnosti toho kterého chovatele a na druhé straně i toho kupujícího. Neradi přiznáváme vlastní chyby a velmi rádi je házíme na druhé, když to jen trochu jde a nelze to 100% prokázat.
A jestliže kupuji štěně, všichni u nás doporučujeme navštívit víc chov. stanic a pak vybírat. Udělat si obrázek. Ze Španělska to bude horší. Kdo na to má čas a peníze, nemluvě o tom, že štěně hned nedovezu. Internetové stránky nic moc nebo málo říkající. Jak to ti chovatelé zvládali před příchodem internetu?
Jo a já bych tedy do toho staršího psa šla, protože takového už doma mám. A nelituju. Je to zlatíčko a taky bych platila pokuty, vždyť oni si o to přímo říkaj. Kde je páníček tam chci být taky. A že jsem velký? To nevadí, ja budu dělat, že jsem neviditelný. A pak jim něco odepřete. Ten jejich výraz stojí za to a pak jim něco odepřete.
Vy by jste do staršího psa,protože víte co by jste chtěla.Povaha se dá již odchadnout,vidíte jak chodí,velikost a vše ostatní.
Ale spousta lidí se bojí.
A ještě bych se vrátila k otázce odchovů a zájemců.
Nemám nic proto krevním vyšetřením ani zdravotním.Je to ku prospěchu plemeni.Mám hotové DKK a u jedné feny i nepovinné DKL.Je jediná v ČR,která ho má udělané.
Oční testy také nejsou problém,jako vyšetření srdce.
Můžete napsat zda se vyšetřuje jenom PRA nebo i něco jiného a u srdce vyšetřují co?
Ale stejně mi to nebude nic platné pro zájemce.Bude to jenom pro mě a pro můj dobrý pocit.
Dokud bude zájemce jenom zajímat na rodičích kolik má výstavních titulů,chovatel doma pohárů (netvrdím,že nemám výstavní úspěchy),nebo zda dostane štěně co nejlevněji i za cenu toho,že nebude mít PP,tak je to u nás o ničem.
Ocení to akorát zahraniční zájemce,ale ti se někdy bojí si štěně v ČR koupit.Myslí si,že žijeme v pralese mezi opicema,bohužel máme špatnou reputaci celkově,ale myslím,že se to lepší,alespoň podle prodaných štěňat u nás a do Ciziny.Bohužel u pyrenejce převládá ta cizina,přece jenom není toto plemeno tak známé.
Já také vždy radím zájemci,který neví ještě co chce,aby si stanice objel a podíval se na podmínky,povahu rodičů.
Ale setkávám se v 95 % procentech s odpovědí-já nemám na to abych objížděl celou ČR,nevíte o někom kdo je nejblíž?
Prostě se u nás snaží lidé co nejvíce ušetřit (i když si myslím že na nesprávném místě) a koupit štěně co nejlevněji.Cena i málopočetného mastina se pohybuje mezi 15-20 tisíci,záleží na chovateli.Je to cena stejná jako u většiny velkých plemen.
Ale měli by si uvědomit,že kupní cena je zlomek toho co do pejska investují.
I samotný odchov není levná záležitost,zvlášť pokud se snažím štěňatům dát maximum,kvalitní krmení,odčervení atd.
Škoda,že se k naší diskuzi nepřidají i další se svým názorem,zatím si tu píšeme jenom my dvě.
Tito zlata by si to zasloužili.
angie
napsal(a):
Pokutou bylo myšleno,že dříve za rozmazlování museli odevzdat 5 beranů obci.
Co uvádíte je pravda. Je to odchylka, ale nebrání uchovnění a ano i ceny tomu odpovídají.
Opravdu ve smlouvě je vsechny mozne sanitarni garance - nemoce infekcni v inkubaci (30 dni),
nemoci viroveho puvodu do 12 mesicu ........
zaruka na vrozene vady do 15 mesicu veku
Potvrzeni ocniho zdravi rodicu (dalsi geneticka dispozice teto rasy -
dovnitr obracena vicka)
Potvrzeni o zdravi kloubu ADN rodičů (naše DKK?)
(obe posledni od renomovanych veterinaru university v Zaragoze). microchip atd. atd....
a opravdu u toho ADN záruka 18 měsíců.
Jinak za příplatek nabízí genetickou kontrolu ADN samotného štěněte.
Jinak mám možnost se dál ptát, když budu mít dotaz. Jsou tam ohromně ochotní. Pyrenejský mastin je jejch královské plemeno jako třeba u nás u koní kladrubáci jsou národním plemenem a tak mají zájem o jeho rozšiřování, i když v posledních letech u nich spíše uvádí, že psů ubývá.
Tak to musím psát znovu Ach.jo.
Našla jsem tam hrubku,chtěla to opravit,dala jsem zpět a vše mi zmizelo.
Ale tentokrát to zkrátím.
Uvedu jeden příklad.
Telefon:
dobrý den,vy máte štěňata mastinů?a můžu se zeptat na cenu?a jak je možné že v jiné stanici mi nabízejí za polovinu nebo třetinu bez PP?ale vždyť je to jedno,já to stejně nechci na výstavy a chov,ale jenom na hlídání a jako kamaráda.Mě štěňata za plnou cenu,ale i s PP zůstanou doma a ten druhý je má již dávno prodané.
A tady je problém.
U nás v ČR nekoupí člověk psa,který je např.18 měsíců starý.co na tom,že má hotovou DKK,oční vyšetření,je přezubený,plně proočkovaný,s pasem,čipem.
Není to štěně a když se do té doby neprodalo,tak musí být nějaké špatné.Nebude asi socializované,vychované,protože dotyčný si malé štěně vychová raději sám a podle sebe.
Navíc kdyby se do konečné ceny psa započítala cena za všechny vyšetření,krmení,očkování,péče,výstavy tak to český člověk nebude chtít zaplatit (i když na tu částku se dostane sám a bude jí muset také sám vynaložit)
Podle telefonátů bude lidem jedno,že moji psi mají spoustu vyšetření a ta vyšetření se promítnou do ceny štěněte.To raději koupí u druhého chovatele štěněte levnější štěně i když bez vyšetření.
A DKK,koupíte nebo prodáte malé 2 měsíce staré štěně.Lidem radíte kvalitní přípravky na klouby,krmení,nadměrně nepřetěžovat.Pokud toto nebudou dodržovat,tak pozitivnímu DKK mohou sami pomoci.
Navíc vyhodnocování DKK v ČR je myslím neobjektivní,subjektivní pocit veterináře.Kdyby to tak nebylo tak jak je možné,že se výsledky liší i dvěma stupní nálezu u dvou veterinářů.Jak je možné podplatit veterináře a budete mít DKK 00.Je to o korupci a né o poctivosti.
Na spoustě serverů o DKK běží diskuze a dost bouřlivá.
To samé je u virů,pokud nebudou očkovat,dodržovat určité věci dokud nění štěně proočkováno,nebudou ho držet v čistotě tak za takové nemocné štěně nebude chovatel přece zodpovídat po dobu 12 měsíců?
Vyšetření očí?např.PRA má význam dělat mezi 3-6 rokem,dříve se nemoc málokdy projeví.Kolik asi bude běhat potomků po např.5 letém psu a první krytí u mastina v 5 letech je pozdě.
Opravdu chovatelská stanice ve Španělsku Dela Tajadera Del Tyo Roy nedává záruky.Opravdu tento chovatel prohlásil že chov mastina je pro něj byznys co se otevřela východní Evropa.Byla jsem u něj,slyšela to na vlastní uši a viděla toto na vlastní oči.
Navíc psi jsou umístění na place obehnaném ze všech 4 stran vysokou zdí.Uprostřed toho mají udělaný betonový kopec s kaskádami,vybetonovaný výběh i kotce.Pesany jsme viděli přes malé větrací okénko z garáže a na upravenou zahradu psi nesmějí.Majitel má pomocníka na údržbu a moc se sám psům nevěnuje.
Ale barák má plný diplomů,pohárů a ocenění.
To já mám zahradu nic moc,psi smějí všude a určitě bych se za ovce nedoplatila.
angie
napsal(a):
Stran pokut, to mám přímo od jedněch španělských chovatelů a i pár informací stran možných odchylek např. v barvě. Třeba maska nemusí zahrnovat i oko, není to vylučující vada. Nebo také ucho, které není celobarevné (např. bílá špička) také není vylučující vada. Dokonce i u výšky lze za určitých okolností získat výjimku pro uchovnění. Nebo prodeje štěňat. Víte, že chovatelé dávají do smlouvy záruku na dysplazii? V případě, že se stane, že nedojde k uchovnění z tohoto důvodu berou psa zpět a dávají jiného jedince. Bohužel tento dysplatický jedinec bývá automaticky utracen. Pak dávají i záruku stran srdíčka - vyšetrění srdečních ozvěn. Teď si nejsem jistá tím správným pojmenováním. Dělá se to vůbec u nás? V německu ano. No, a pak jiné další včetně cen u nich a na ven. Velmi zajímavé. Více třeba až se uvidíme, jsme spolu v kontaktu E-mailem. Už víte?
Pokud bych chtěla něco dalšího zjistit mám svůj zdroj.
Nevím co jste myslela tím pokut.
Já jsem zde psala o masce to,co bylo uvedené ve zpravodaji moloss klubu,protože asi před 3-4 roky se o tom vedla diskuze a ohledně římské hlavy,která neexistuje.Myslím,že tak to u nás nefunguje ohledně uchovňování.My jsme měli 2x štěně s né pravidelnou maskou,na uchovnění to jde,ale stejně jsem prodávala se slevou.
S tou DKK do smlouvy si nejsem tak jistá.Byla jsem se svojí známou ve španělsku pro psa přímo u předsedy španělského klubu.Na DKK žádnou záruku nedostala,srdeční vady neměl nikdo dělané,chovatel nic takového neříkal.
Jsem ve spojení s Německem a tam nic takového také není.Ani ta záruka na DKK.To by jste si museli koupitř dospělého jedince minimálně 1,5 roku starého s udělanou DKK,aby jste měli jistotu,ale nikdy nevíte na 100%že všichni předci neměli DKK.U mastinů se zase tak dlouho nedělá.Koukala jsem na různé stránky po světe a málo chovaelů dělá RTG.
Ale hotový dospělý pes by stál asi hodně,když štěně z venku seženete za 1000-2000 Euro.
Myslím že vím kdo jste,ale nevím to na 100 %.Začíná Vaše jméno na H?
Ráda se přiučím a dozvím něco nového,odtoho jsem tuto diskuzi založila.
Pyrenejský mastin si to zaslouží.
angie
napsal(a):
Na fotce je ta Vaše mladší holčina?
Pyrenejští mastini jsou charakterní zlata. Ač velcí, tak zloději by mě ukradli i s cubinou. I když, kdo ví? Chtějí být všude kde celá rodina. Jsou to profi mazlové. V dávné minulosti prý museli majitelé těchto psů za jejich rozmazlování platit pokutu v ovcích.
Ano na fotce je naše mladší holčina.
Ale nemyslím si,že by moje holky mě nechaly ukrást.Obě hlídat umějí.
Zažila jsem je 3x kdy vystartovali a oprávněně.Nemá nikdo chtít přelést plot k nám na zahradu.
Jinak k návštěvám i k těm neznámím se chovají slušně,pokud je já pustím dovnitř.
Ale toto plemeno je super.Nechtěla jsem agresora,ale normálního psa,který ví kdy má bránit,jinak musí být tolerantní a né jako kavkazanka jedněch lidí od nás z vesnice.
Včera byl u nás veterinář píchnout mamině injekci,aby se lépe čistila a chtěla ho sežrat.Vůbec se jí nelíbil (a to k nám jezdí pravidelně).Nojo hlídá si miminka.Máme jí nyní v obýváku i s miminky,moje děti mimina chodí hladit a pořád počítají zda jsou všechny,jestli si na nějaké náhodou nelehla.
O té pokutě jsem nikde nečetla.Kde jste to vyštrachala,ráda se o mastinech poučím.
albinka
napsal(a):
Pyrenejský mastin je při dobré socializaci velice hodný pes.Občas se mu říká něžný obr.
Svoji rodinu miluje,k návštěvnám,které vpustíte domů Vy se chová dobře.Někdy vítá,někdy jenom očuchá a pak si již nevšímá.Pokud by chtěl někdo na Váš pozemek vstoupit tak umí zasáhnout.
K malým pejskům se chová dobře,mám havanské bišony ,mohu poslat i fotky kdy jsou spolu venku na zahradě.
Co se týče koček,měli jsme kocoura (než nám ho zajelo auto),ten čekal se psi na krmení,lezl jim do žrádla,spal na nich.
Pak jsme novou kočku,která nebyla zvyklá na pejsky a to bylo špatné.Nyní máme zase kocoura a je to v pohodě.
Co se týče pohybu-moc náročný není.Stačí mu zahrada kde je,ale běhat na ní nebude.Má rád procházky,ale stačí v pohodě 3-5 km a pokud se to nepovede denně,tak se mu také nic neděje.Nebude bláznit,že není vylítaný jako lovecká nebo temperamentnější služební plemena.
Rozdíl mezi horským a mastinem je asi tento.Mastin je mohutnější a větší.Horský je bílý a má povolené béžové nebo našedlé znaky,čistě bílý jedinec je nejlepší.
Mastin má povolenou jakoukoli barvu na bílém podkladě.Musí mít pigmentované ucho a okolo očí.Ta barva je bílá s černými,béžovými,hnědými,stříbrnými,melírovanými fleky.Dvě barvy na bílém podkladě jsou nepřípustné.Jako např.černé a béžové fleky.
Musí mít čpičku ocasu bílou a všechny 4 nohy.Flek na horní části nohy nevadí.
Ta maska na hlavě má vypadat jako na té fence na fotce,kterou jsem zde dala.
Dávám jinou fotku z jinou barvou.
Ráda zodpovím jakýkoli dotaz.
Takhle vypadají čerstvě narozená miminka pyrenejského mastina.Když si představím jaký velký pesan z nich vyroste:-)))))