Alma6

Moje příspěvky

23.3.2019 08:58

Ahoj, dnes u nás má být 19 stupňů a já bych potřebovala vykoupat svého plňase. Je zdravý, mladý, dostane potom odpocku a bude se vodit, ale jde mi o to jestli si myslíte že to bude dobrý? Potřebuji ho vzít komplet šamponem, je celý mastný a špinavý a začíná se vydrbávat, navíc bych ho chtěla opláchnout i ecosinem. Díky.

10.3.2019 20:15

Ahoj, mohl by mi někdo poradit. Netušíte na jaký email se dá poslat formulář o registraci hospodářství? Chápu že pokud poštou, tak Českomoravská společnost chovatelů, a.s., Benešovská 123, 252 09 Hradištko. Ale nikde nemůžu dohledat email který se dá pokud vím taky použít, kdo je ta konkrétní osoba pro středočeský kraj? Nevíte prosím?
A pak taky, když budu posílat hlášení o přepisu koně, tak posílám i průkaz na adresu plemenné knihy? A posílám i PP? Nebo to jde do Slatiňan? Děkuji moc.

5.3.2019 20:10

Dá se přidávat nějaké vitamíny na zlepšení kvality peří nebo aby líp pelichala (chápu že zničené peří se tím nezlepší)?

5.3.2019 20:09

corvuscorax napsal(a):
má pravdu, okoupat ve vodě s trochou jaru, ale potom osprchovat čistou vlažnou vodou. Sama si pak peří upraví do podoby, aby mohla létat. Čím ji krmíte? Doufám, že jí nekupujete jen maso u řezníka? Občas potřebuje myšku, aby se mohla vyčistit, když vyvrhne vývržek tak nepanikařte je to v pořádku.

Kupuji mražená bílé laboratorní, občas živou čerstvě zažitou nebo jednodenní kuřátka.

Nakonec jsme ji ve dvou vykoupali. Peří má hroznou kvalitu a nechce teď moc lítat, doufám že začne brzo pelichat.

5.3.2019 11:19

Veterinář na telefonu radil vykoupat opatrně v teplé vodě s troškou dětského mýdla, jde to? Nenaruším mu tím nějakou integritu toho opeření? Nabyl to bohužel veterinář zaměřený na dravce. Nemáte na takového kontakt?

5.3.2019 11:18

were napsal(a):
Dobrý den, nejprve by to chtělo uvést jakou sovu vlastníte a určitě by nebylo od věci vložit fotky.
Za druhé pokud k ní nemáte papíry tak máte problém. Sovy se u nas bez povolení chovat nedají.
A za třetí asi by bylo nejvhodnější odnést ji do nějakého záchranneho centra.

Mám k ní CITES, nechala je tu. Je to sova pálená, omlouvám se, myslela jsem že jsem to tam napsala.

5.3.2019 11:06

Jo a taky občas spí jen na jedné noze, je to normální?

5.3.2019 10:59

Ahoj, potřebovala bych poradit. Dostala se ke mně sova, měla ji bývalá spolubydlící a když se stěhovala, "sovu tu zapomněla". Je fajn, nechala jsem si jí a myslím že nám to spolu klape, ale mám teď trochu problém. Druhý spolubydlící nechal na lince pánev s olejem, už vychladlým naštěstí a jí se podařilo do něj asi vlézt, takže má celé bříško takové umaštěné, pírka slepená. Taky už delší dobu pozoruji že má ty dlouhá pírka na koncích křídel (letky?) na konečcích olámaná a roztřepená. Může to být tím že se ráda koupe a sedává na stole, ne na svém posedu? A ještě jedna věc, potřebovala bych poradit ohledně pelichání - kdy přijde, jak to poznat a tak. Má pod hlavičkou, pod zobáčkem a na zátylku jakoby lysiny, je to normální? O sovách mám pocit se nedají sehnat skoro žádné informace ohledně chovatelství. Děkuji mnohokrát.

1.3.2019 19:01

Ahoj, zajímalo by mě co si myslíte že by měl znát každý majitel koně? Ne někdo kdo si chodí jen zajezdit, ale kdo si chce svého koně sám ustájit, krmit, trénovat a obecně menežovat. Jakou škálu znalostí mít, kde hlavně čerpat? Kde se učit, co číst? Jak třeba získat znalosti které je potřeba získat praxí, třeba bandážování, jakou deku a tak? Dá se to načíst? Máte tipy na dobré knihy a stránky? Děkuji.

1.3.2019 00:10

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Jo jo, holka a její matka, přičemž holka ještě před trema rokama sotva na koni seděla a poznala předek a zadek. Od té doby nakoupily snad šest koni, nějaké prodali a nebo prodávají... Vyloženě profíci.

A to znamená že teď znalosti mít nemůže? Takže jen být u koní 100 let je zárukou že to dělám dobře?

24.2.2019 00:46

Ahoj, potřebovala bych znát více názorů na krmení vojtěšky a řepných řízků. Dávat dohromady v jedné dávce, nebo je lepší dát ráno řízky a večer vojtěšku? Na Animu paní striktně doporučuje oddělovat, někde jsem ale zase četla že kombinace je ideální? Tak jak? Děkuji, dost bych potřebovala poradit.

6.2.2019 23:14

Ještě mám dva dotazy - první - pletou mě ty řízky. Vím že maximální dávka pro dospělého koně jsou tak 2, někdy se uvádí 3 kila, že víc žrádla najednou nesmí, malý žaludek. Ale řízky zalíváme 1:4, na tu jednu fanku což je asi 800g přijdou 4 fanky vody, což jsou 4 litry, krmíme jako vlhkou rašelinu, ne kaši. A koně to dávají. Smí se to vůbec? To se počítá ta sušina, a ta voda ne? Zas vody taky vypijí na jeden zátah i víc než 5 litrů, ne? Bude teď tedy počáteční dávka na rozkrmení hrst suchých, nebo hrst už namočených - a neroztáhne mu to moc žaludek?
A druhá, prosím, uklidněte mně někdo, že nebudu mít podražené hříbě a že jsem ještě všechno nepodělala. Je to skoro měsíc a půl co začal hubnout, ale nikdo si toho kvůli chlupům nejdřív nevšiml a nikdy nebyl nějaká rakety co lítá. Že se to dá ještě napravit a nezkazila jsem mu život? Hrozně se kvůli tomu trápím, že z mého koníka co jsem chtěla časem i na závody bude mou vinou mrzáček.

6.2.2019 15:22

Pipilota napsal(a):
No tak máte jasno s krmením.
Ale vyloučila jste např. začervení? Před měsícem jste odčervili čím a na jakou skupinu červů? Není potřeba zvolit prostředek s jinou účinnou složkou na jiná spektra parazitů? Tohle rozhodně proberte s dobrým vetem (koňským). Koprologie může vyjít falešně negativní (ale zrovna hříbata s tímto mají potíže, je to v zimě vyřazující evoluční prvek)

Vůbec jste nedala vypovídající fotku. Bez ní je to věštění z křištálové koule... ( i s ní to není jako vidět hříbě naživo)
Nepohybující se hříbě je problém. Tenhle věk musí mít jiskru! Jakousi divokost a až sprostotu (pořád se pošťuchovat s vrstevníky). Někde bude velká chyba. Pamatujte, že podtržené hříbě se často už nedá do kupy nikdy. Pozvat veta je dost zásadní a levný začátek řešení potíží toho hříběte. (když tedy už jste něco přehlédly do teď - jaká je vlastně úroveň zootechniky v místě ustájení - jakože oška a kovář a vet. - zootechnik není ?)

Rady přes net nemusí být vůbec správně k vašemu konkrétnímu hříběti. Zatím tu ty rady k hříběti mají velmi kvalitní základ /až na Animo, tam jsou trochu extremisti a hlavně prodávají své zboží/. Ale opravdu chyba může být jinde... A čas běží, je třeba pomoci co nejdřív.

Vet ho viděl a odčervený je kvalitně podle dobrého schématu, vždyť jsem psala že začervený není!! Nohy má udělané, začne dostávat příkrmy a snad ožije. Myslím že po těch příkrmech snad nabere, ale prostě nechápu proč právě nemá tu jiskru. Ale znala jsem i hříbě, kobylku plnokrevníka která byla v zimě podobná, taky se moc nehýbala. A na jaře ožila. Není možné že je to tak nebo prostě povahou, že si nechce hrát?

6.2.2019 15:12

Ještě by mě zajímalo jak rozkrmovat? Asi budu muset začít hrstičkou ráno a hrstičkou večer, a pokud to půjde tak přes den. Kdy se dostat na plnou dávku?

6.2.2019 14:45

koně napsal(a):
Pokud ročka,křižovatku ze záživných plemen,musíte už teď tolik přikrmovat,opravdu tam bude něco špatně .
Já pochopila,že přemýšlíte co mu jako k senu přihodit.
Ale že už dostává ,řízky a vojtěšku a oves a bůhví co,navzdory tomu se nechce hýbat a opadává? To se mi zdá ,že je fakt někde problém,už pro veterináře

On je ale teď jen na seně, to krmení se začalo řešit až o víkendu a mám zatím jen jídelníček a dneska jedu nakoupit. Zatím nic nedostával.

5.2.2019 23:09

Slon Indický napsal(a):
Bílkovin moc rozhodně mít nebude. Kilo kvalitního sena z trávy před odkvetem má cca 50g stravitelnych bílkovin, opravdu kvalitní vojteska jich má v kile maximálně 130g. Jako rocek v zimě, s cílem pribrat a s hmotností v dospělosti 400 kg by měl denně dostat cca 1100 g bílkovin, to je problém pokrýt, natož překrmit.

Děkuji vám moc, hrozně jste mi pomohla. Dobře, zkusím mu tedy nechat přístup k senu jako teď, ale přidám příkrm ráno a večer a k tomu ten balancer. Ještě na vás budu mít otázku, myslíte že je špatně dávat dvě krmné směsi, jednu ráno jednu večer. Krmivářka mi nedoporučila kombinovat vojtěšku s řízky, s tím že ideálně jedno rána a druhé večer, ale třeba kovář i stájník se tvářili že dle jejich stoletých zkušeností je to hloupost a že si ten kůň nikdy "nezvykne" jakoby, že to tělo bude čekat vždycky to stejné. Že je to ideální jak zadělávat na schvácení vlivem změn krmení. Přijde mi to jako hloupost, když to bude denně takhle, dávka a složení stejné, jen prostě ráno to a večer tohle. Zas věřím spíš krmivářce.

5.2.2019 22:50

Zas aby neměl bílkovin moc s vojtěškou... Ca a P sem se snažila při plánování té dávky ohlídat a i jsem pak konzultovala s výživářkou včera, když už bylo jasné že bude muset začít dostávat další krmení.

5.2.2019 22:49

Slon Indický napsal(a):
Já osobně mám raději Spillers, jejich balancery doplňují i bílkoviny, a ono jich tabulkově vychází opravdu velké množství pro jednoho koně, natož pro ročka. Vzala bych raději ten, alespoň na zimu.

Dobře,díky. Je mi právě jasné, že pokud by nebyla stabilní kvalita sena a rozbory a rozbory ostatních krmiv, že nikdy přesně nespočítám co a kolik. Tak zatím zkusíme to domácí musli (a ráno řízky namočené s tím ostatním) a dodám k tomu tu poloviční dávku toho balanceru a uvidíme. Já z toho mám právě hrozně strach, mu dávat nějaké vitamínové doplňky, jako jsou ty další dva produkty, aby neměl ve výsledku moc, když bude dostávat víc než oves a seno.

5.2.2019 22:35

Našla jsem https://www.hoeveler-czech.cz/vyrobky-pro-kone/original-reformin-plus/ a https://www.hoeveler-czech.cz/vitaminy-pro-kone/reformin-pur-natur/
Co přidávat k těm řízkům a ovsu s vojtěškou tohle, vynechala bych asi kvasnice, aby neměl moc vitamínu B. A občas nechám vzít krev a zkontrolovat?

5.2.2019 22:21

Slon Indický napsal(a):
Liz opravdu nestačí, to, že si koně nalížou, co potřebují je mýtus. Doporučuji buď kvalitní granule (Spillers, Hoveler, Hippolyt, Red Mills, Pavo), v dostatečném množství (tj doporučovaném výrobcem, nebo alespoň polovinu toho množství), nebo pokud statková krmiva, tak se k nim přidává balancer (odzkoušený mám Gro N Win Balancer od Spillers - ten je pro lehce krmitelná plemena koní a balancuje objemová krmiva). Vhodné složení by měl i Oat Balancer, buď Spillers nebo Red Mills, a k tomu oves (aspoň kilo denně), pokud potřebuje přibrat a "nasvalit".
Jinak nejde jen o kalorie, rostoucí organismus potřebuje bílkoviny, ty v období bez pastvy moc nemá (klasické luční seno jich neobsahuje mnoho samo o sobě), lysin a methionin, a vitamíny A, D, E, K, B1, B2, B6, B12, ty ze sena nedostane vůbec! a v lizu také nejsou. Pokud chcete šetřit, tak slušné krmné směsi s dostatkem vitaminominerálního premixu má Premin.
Jinak se nebojte rostoucí organismus nakrmit, bez toho to nejde, zadejte si do běžných krmivarskych tabulek potřeby hříběte a zjistíte, že jen že sena nelze růst organismu dostatečně zasobit, to možná tak pastvou, a k ní je třeba dodat třeba ten balancer...

Hrozně moc děkuji, to je to co jsem hledala. Mám pro něj sestavený jídelníček, ráno řepné řízky, květ, len a trocha kvasnic ráno a večer oves, vojtěška, trocha výlisků z jablek a slunečnice večer. To by byo dostatečné, nebo ten balancer dát i k tomu? Třeba 100g tohohle a za čas udělat krevní testy jestli má všeho dost nebo naopak nemá moc?

https://www.britskakrmiva.cz/p/172/original-multi-balancer-20kg

nebo ty balancery jsou jen kdyby dostával jen seno nebo seno a třeba oves, ale když dostane vyváženou dávku ostatního, nejsou potřeba? Nebo jaký přípravek dávat k takovému domácímu musli? Dávat vůbec?