
apop
Informace o uživateli:
Jedovatí hadi.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
jetmar
napsal(a):
Pěkné. Daleko víc však oceňuji Vaši snahu a trpělivost s partou adolescentů, tato schopnost domluvit se, mě připadá neuvěřitelná.
. Díky, někdy to je lidově řečeno na palici, zvlášť, když učím před schůzkou odpoledku a jdu pak z louže do bláta. Pár odchovanců to už i "někam dotáhlo" a to pak zapomínám, jak často se mi dlaně kroutily v pěst
. Na téhle holce se mi líbí, jak se snaží dodržovat autorská práva, i když jsem o tom na schůzkách zatím nikdy nemluvil...
Nedá mi to, abych se nepochlubil blogem členky mého kroužku (bez jejího vědomí
). Samozřejmě má své mouchy, ale fandím všem, kteří se snaží pracovat s internetem nejen pasivně jako "pouhý" brouzdal. Děkuji za všechny povzbuzující i věcně kritické komentáře na adrese: http://teraristika-kdn.blog.cz/
hardcore
napsal(a):
Nejsem specialta a uz vubec ne odbornik :))
Ale co popisujete smrdi pruserem. Jestli sezere dva maly cvrcky a oba vyvrati, ... tak to neni dobry.
Dejte zvire do karanteny, tim myslim totalni, zadne doteky bez rukavic, zadny utikajicic cvrcci z teraria. ... je mozne, ze jde o kryptosporidie, ... i kdyz je i sance, mala, ze ne. Jestli to jsou krypta, tak zajde. Nesmi prijit k zadnemu kontaktu s ostatnima zviratama, a pokud uz s nim byly v kontaktu, tak karantena tri mesice a nejlip opakovany rozbory trusu.
Podivejte se, zda nema na vystouple kosti v oblasti panve u korene ocasu. Takove velke V. Ocasek ma tenky, z boku jako by s propadlou ryhou? Bobky ma spise tekute? S nestravenymi kousky cvrcku? Chce to na rozbor trusu. Pokud mate nekde veta na plazy, tak zkusit alespon ten rozbor.
Mozna by pomohla fotka.
Zdrave zvire nezhubne hned, bez prisunu zradla mu to trva i nekolik mesicu.
No tak to není dobrá zpráva... Zkusím nechat udělat rozbor. Díky. S.
Před pár dny jsem byl požádán, zda-li bych na našem kroužku nemohl pomoci s chřadnoucím juvenilním Eublepharus macularius. Gekončík na první pohled nevypadá zle, jen přivřené oči a již od báze tenký ocásek signalizuje, že něco není v pořádku. Chovatel, který pořídil gekončíka na teplické burze, jej měl v péči asi 14 dnů a nedělal žádné dietní chyby (nevím, zda může působit stres z přítomnosti druhého cca o 1 cm většího jedince téhož druhu v terárku, ale my množíme a následně chováme mláďata pohromadě třeba o 15 kusech). Problém je ten, že gekončík pozře a po pár hodinách vyzvrátí cvrčka přiměřené velikosti, cvrčka bez končetin, čerstvě svlečeného švába, kašičku z cvrčka atd. Cvrčky teď loví sám, ale druhý den je v terárku vývržek. Defekace probíhá, ale evidentně v malém množství odpovídající stupni natrávení potravy. Nejsem "ještěrkář" , takže přivítám vaše rady. Díky. S.
polinky
napsal(a):
je těžké určit proč ryby umřeli,když to člověk nevidí,je možné že byly koupené s nějakou nemocí ,která se stresem projevila,nicméně šel bych do toho znova,všechno vydezinfikovat,včetně rostlin a po napuštění nechat akvárium cca 14-30 dní bez rybek a teprve potom nasadit ryby.Zkoušeli jste PH a tvrdost vody?Není možné že by někdo ze žáků tam něco nalil a nepřekrmily jste je? Přeji hodně štěstí
Děkuji za odpověď. Zavinění žáky nemohu vyloučit, ale myslím, že by zahynuly rybky všechny. Chemii jsme nezkoušeli, ale v našem městě se běžně používá vodovodní (Přísečnická) voda a akvaristé si ji pochvalují. Můžete mi ještě poradit přípravek na dezinfekci akvária, aby to přežili ti Corydorasi a květiny ? Díky. S.
Před měsícem a půl jsme ve škole zařídili akvárium - cca 100l set, který jsme osadili rostlinami, zakoupili písek 4 mm, doplnili koupeným kořenem. V akvárku je topné tělísko nastavené na 25 st. a vnitřní filtr. 10 dnů akvárko stálo bez ryb, potom jsme jej obsadili asi 15 rybkami (Paracheirodon, Corydoras, Nematobrycon, Ancistrus, Poecilia). Po tomto víkendu jsme našli všechny rybky mrtvé, kromě naprosto zdravě vyhlížejících Corydorasů a dvou polomrtvých teter císařských, z nichž každá měla jedno oko mléčně zabarvené. Voda v akváriu bez zákalu a zápachu. Podotýkám, že rybky žily v akváriu v pohodě celý měsíc. O slunném víkendu svítilo do učebny sluníčko a nevylučuji, že v místnosti mohla stoupnout teplota až na 30 st (možná proto přežili pancéřníčci, kteří dýchají atm. kyslík - ale proč ancistrusi ?) . Zajímá mě, jestli je možné, aby případná nemoc skolila všechny rybky naráz ? Poradíte také co dál s akvárkem ? Máme ho celé zlikvidovat, vydezinfikovat a zařídit znova (s tím školní rozpočet nepočítal ? Děkujeme za rady.
aarber
napsal(a):
Detail.
Po veškeré literatuře, kterou jsem sehnal, množství žab, jež jsem viděl naživo, netroufám si s jistotou určit druh ani u jedné rohatky. Setkal jsem se i se studií, která tvrdí, že nelze odlišit c. cranwelli a c. ornata na základě morfologie a makroznaků, že tyto druhy nebyly synonymizovány jen na základě imunologických poznatků. Studie je ale poměrně nová. Léta se dařilo oba druhy nějak odlišit od sebe navzájem i od ostatních rohatek. Víte, jaký druh máte doma? Poradíte mně i ostatním?
kh
napsal(a):
No já s ním opravdu problémy neměla. Po telefonické domluvě jsem mu zanechala v jednom zverimexu nákres, domluvili jsme podrobnosti, terárko bylo přesně podle nákresu (větraní...) a bylo hotové asi během 3 dnů. protože jsem neměla odvoz, dovezl mi ho do bytu ze strašnic až na kraj prahy, donesl do 11. patra a umístil do prostoru, který je větší než terárko jen o 5 cm a ze tří stran bez možnosti přístupu. neřekl si ani 2000,- a nic nechtěl za to stěhování a odvoz, ale dostal je po zaokrouhlení za ochotu. Navíc proti všem zmiňovaným, i jako levným, je ještě levnější (150x55 necelých 2000,-). možná proto někdy nestíhá, že má moc práce, ale stačí zavolat a domluvit se. Navíc mně příjemně překvapil, protože já mu řekla, že na to nespěchám, že je mi fuk, kdy to bude (tj. v rozmezí 14 dní až měsíc), ale oproti tomu to bylo hotové asi za 3 dny :-)