
bary123
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 18. 6. 2018 15:54:53
Naposledy přihlášen: 10. 11. 2020 10:16:47
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Kozel podle veterináře, co dělal pitvu, na zápal plic způsobený bakterií (odpoledne předtím čilé zvíře bez jakýchkoliv problémů - 24 hodin na to umřel), koza měla 2 dny průjem, pak už ani nedokázala vstát, tak jsme ji nechali uspat, aby se dál netrápila. Vet. říkal, že to spolu s největší pravděpodobností souvisí.
Děkuji za reakci 🙂. Dostávají granule s obilím, minerály pro kozy a liz. Jak to člověk převaluje v hlavě, co mohl udělat jinak, kdyby... Tak se raději ptám, abych neudělala hloupost. Je pravda, že koza a kozel, o které jsem přišla si hodně rozuměli. Všude chodili spolu, tak u nich bylo snazší, aby se od sebe nakazili.
Děkuji za reakci a odkaz . Možná jsem to špatně formulovala, ale šlo mi spíše o zkušenosti chovatelů, protože problémy začaly až o letošní chladné zimě. Šlo o to, jestli nubie potřebuje ten zateplený chlívek, který já jí ve svých podmínkách nemohu poskytnout, takže je chovat nebudu nebo to byla blbá náhoda
Dobrý den, kozaři.
Nejprve vám trochu vylíčím situaci, ať mi můžete poradit. Měla jsem 5tičlenné stádečko složené z 1 hnědé kozy, kříženky hnědé a anglonubijské, holandského zakrslého hňupa, anglonubijské kozy a anglonubijského kozla. Dostala se mi do stáda nějaká bakterie ( čekám na výsledky rozborů, aby se přeléčilo co zbylo). Zatím mi na to odešli právě obě nubije. Kozy jsou celoročně na pastvině spolu s koňmi (ha a 1/4). Mají vlastní přístřešek ze dřeva ze všech stran krytý plachtou. Nefouká tam a když si to zadýchaní je tam i celkem teplo. Seno dostávají do jeslí ven, ale když je ošklivě, dám jim i hromadu dovnitř, aby tam nemusely. Přes zimu mají vrstvu hluboké podestýlky, kdy každý den vykydám bobky a přistelu.
Na jaře, jestli se tedy problém vyřeší bych ráda stado obnovila. Anglonubijky jsou za mě nejkrásnější a nejpřátelštější kozy. Otázka zní, zda nubije dokaží fungovat v takovém prostředí? Když jsem je kupovala, bylo mi chovateli řečeno, že každá koza může být venku, když se má kam schovat před větrem a vlkem.
Podotýkám, že jsem schválně vybírala zvířata, co údajně byla zvyklá na zimu venku. Jsou anglonubijsky opravdu tak náchylné a bylo by tedy lepší zaměřit se na jiné plemeno? Ráda bych chovala právě je. Nejde mi o jejich užitkovost. Dělám jen sýry pro rodinu a pár přátel, ale nesnesu pomyšlení, že by u mě trpěly.
Děkuji za odpovědi.
pajca
napsal(a):
Jakou užitkovost má jeho matka ? Nebo jinak. Co vás vedlo k tomu,
že jste takového téměř dvouletého, ne moc velkého kozla koupili ?
Nevím, jak užitkovost souvisí se vzrůstem... Jen jsem byla zvědavá jak dlouho kozlové rostou. Je to zvířátko pro radost, takže je úplně jedno, jak nakonec bude veliký 😉
Zdravím. Mám dotaz, na který nemohu nikde najít konkrétní odpověď. Mám vystudovaný obor chov koní s maturitou. Zajímalo by mě, zda bych teoreticky na základě toho mohla učit někoho rekreačně jezdit na svých koních - něco jako takový kroužek. Vůbec nepomýšlím nad nějakými závody nebo tak. Prostě jen učit, aby to nebylo napadnutelné. Absolvovala jsem na škole 4 roky praxe ježdění, takže z mého pohledu to má větší hodnotu, než "kurz trenéra turistických jízdáren" na čtvrt roku. Někde píšou, že by to možné bylo, ale nevím. Tuší někdo? Děkuji za odpově