bary123

Moje příspěvky

17.1.2021 15:38

Proti kočkám nic nemám. Snad to tak nevyznělo. Jsem naopak ráda, že tam loví myšky. Vím, že mají jiné parazity. Ale, kde jsou kočky, tam budou myši. A u těch už si nejsem tak jistá.
Díky za rady a názory všem. Po rozborech snad bude jasno.

17.1.2021 11:37

Kozel podle veterináře, co dělal pitvu, na zápal plic způsobený bakterií (odpoledne předtím čilé zvíře bez jakýchkoliv problémů - 24 hodin na to umřel), koza měla 2 dny průjem, pak už ani nedokázala vstát, tak jsme ji nechali uspat, aby se dál netrápila. Vet. říkal, že to spolu s největší pravděpodobností souvisí.

17.1.2021 11:19

přezdívka napsal(a):
Píšete jen o krmení a ustájení a co takhle odčervování? Nebyly náhodou oslabené parazity?

Neměli by být. Není to dlouho, co byli odčervení, ale lezou kolem nich venkovské kočky a jsou venku, takže se to samozřejmě stát mohlo.

17.1.2021 10:36

Děkuji za reakci 🙂. Dostávají granule s obilím, minerály pro kozy a liz. Jak to člověk převaluje v hlavě, co mohl udělat jinak, kdyby... Tak se raději ptám, abych neudělala hloupost. Je pravda, že koza a kozel, o které jsem přišla si hodně rozuměli. Všude chodili spolu, tak u nich bylo snazší, aby se od sebe nakazili.

17.1.2021 09:14

Děkuji za reakci a odkaz . Možná jsem to špatně formulovala, ale šlo mi spíše o zkušenosti chovatelů, protože problémy začaly až o letošní chladné zimě. Šlo o to, jestli nubie potřebuje ten zateplený chlívek, který já jí ve svých podmínkách nemohu poskytnout, takže je chovat nebudu nebo to byla blbá náhoda

17.1.2021 08:00

Dobrý den, kozaři.
Nejprve vám trochu vylíčím situaci, ať mi můžete poradit. Měla jsem 5tičlenné stádečko složené z 1 hnědé kozy, kříženky hnědé a anglonubijské, holandského zakrslého hňupa, anglonubijské kozy a anglonubijského kozla. Dostala se mi do stáda nějaká bakterie ( čekám na výsledky rozborů, aby se přeléčilo co zbylo). Zatím mi na to odešli právě obě nubije. Kozy jsou celoročně na pastvině spolu s koňmi (ha a 1/4). Mají vlastní přístřešek ze dřeva ze všech stran krytý plachtou. Nefouká tam a když si to zadýchaní je tam i celkem teplo. Seno dostávají do jeslí ven, ale když je ošklivě, dám jim i hromadu dovnitř, aby tam nemusely. Přes zimu mají vrstvu hluboké podestýlky, kdy každý den vykydám bobky a přistelu.
Na jaře, jestli se tedy problém vyřeší bych ráda stado obnovila. Anglonubijky jsou za mě nejkrásnější a nejpřátelštější kozy. Otázka zní, zda nubije dokaží fungovat v takovém prostředí? Když jsem je kupovala, bylo mi chovateli řečeno, že každá koza může být venku, když se má kam schovat před větrem a vlkem.
Podotýkám, že jsem schválně vybírala zvířata, co údajně byla zvyklá na zimu venku. Jsou anglonubijsky opravdu tak náchylné a bylo by tedy lepší zaměřit se na jiné plemeno? Ráda bych chovala právě je. Nejde mi o jejich užitkovost. Dělám jen sýry pro rodinu a pár přátel, ale nesnesu pomyšlení, že by u mě trpěly.
Děkuji za odpovědi.

10.11.2020 23:15

pajca napsal(a):
Jakou užitkovost má jeho matka ? Nebo jinak. Co vás vedlo k tomu,
že jste takového téměř dvouletého, ne moc velkého kozla koupili ?

Nevím, jak užitkovost souvisí se vzrůstem... Jen jsem byla zvědavá jak dlouho kozlové rostou. Je to zvířátko pro radost, takže je úplně jedno, jak nakonec bude veliký 😉

10.11.2020 10:18

Ahoj kozaři.
Koupila jsem AN kozlíka. Jsou mu necelé dva roky. Není moc veliký a oproti mým skoro 4letým kozám takový drobný. Vyroste a zmohutní ještě nebo bude drobnější postavy?
Děkuji.

26.4.2020 11:55

Zdravím. Mám dotaz, na který nemohu nikde najít konkrétní odpověď. Mám vystudovaný obor chov koní s maturitou. Zajímalo by mě, zda bych teoreticky na základě toho mohla učit někoho rekreačně jezdit na svých koních - něco jako takový kroužek. Vůbec nepomýšlím nad nějakými závody nebo tak. Prostě jen učit, aby to nebylo napadnutelné. Absolvovala jsem na škole 4 roky praxe ježdění, takže z mého pohledu to má větší hodnotu, než "kurz trenéra turistických jízdáren" na čtvrt roku. Někde píšou, že by to možné bylo, ale nevím. Tuší někdo? Děkuji za odpově