
Bílávlčice
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 27. 4. 2015 09:00:35
Naposledy přihlášen: 19. 7. 2015 19:22:49
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Džejár
napsal(a):
No já se tím moc nechtěl chlubit, ale spadli jsme na skoro samé dno, už si nemůžeme tolik vyskakovat a tak jsem si myslel Eliško, že byste to u nás -v Dallasu vzala jako vedlejšák - uklízet a vařit naše americké papání, nosit drinky k bazénu, hlavně se starat o seniory, číst jim atd, je toho celkem dost , ale vy jste šikovná, vy byste to zvládla, no a pak, když se osvědčíte , tak se rozhodnu, co s vámi dál, třeba skončíte u koní , ale to fakt ještě nevím, pokud najdu Japonku se šikmejma očima, tak máte bohužel smůlu
tak co souhlasíte ?, aby ne, podíváte se za velkou louži, uvidíte stáda koní a bude vás přecházet zrak z té nádhery
P.S. Poznáme se u Pepana na grilovačce, už se nemůžu dočkat.
Já bych přišla taky. Tedy na tu grilovačku, za velkou louži nechci.
V kolik hodin?
Vezmu klobásky a nakládaný hermelín.
tyrana.zvirata
napsal(a):
Mám už třetí fenku velšandu. A jsem s nimi naprosto spokojená. Je to moc hodné plemeno, veterinářka dokonce říkala, že je to jedno z povahově nejlepších plemen. Bohužel ty lovecké pudy mají, to se úplně nehodí, no. Ale co už. Nikdo není dokonalý . Každopádně je potřeba počítat s tím, že má potřebu pohybu.
Taky mám už třetí velšandu, povaha skvělá, ale hodně pohybu je opravdu potřeba. A ani při spoustě pohybu se lovecký pud nepotlačí. Je to velmi přátelský pes, ale gaučáka z něho neuděláte. A začátečníkovi jako prvního psa bych ho nedoporučila.
Palec dolů dávám za radu nasazení antiparazitního obojku.
Ten se smí dávat jen na zdravého psa, že ho nesmí dostat zvíře s poškozenou kůží je v návodu u každého obojku.
Alergie to asi bude, ale může být na cokoliv. Psi mají nejčastěji svědivé vyrážky právě na jaře a na podzim. Na jaře jsou nejčastějším důvodem pyly, na podzim plísně. Ale často se příčina ani nezjistí.
Ránu je třeba oholit nebo ostříhat aby k ní mohl vzduch. Jednou denně omýt dezinfekcí, nejlépe se mi osvědčil hypermangán. Proti svědění zabírá řepíkový odvar a Fenistil gel.
Jmenovaná žlutá vodička od veta jsou kortikoidy, já se snažím vyléčit bez nich.
V případě rozšíření poškozené kůže nebo nehojícím se mokvání je ovšem nutné veta navštívit.
noemi
napsal(a):
Našemu psu se dělalo totéž. Místo bude zcela lysé - navíc psa svědí. Ten náš si ho byl schopen rozškrábat málem do "živého masa".
Časem jsme přišli na to, že jde o reakci organizmu na klíště (i když jsme třeba žádné neobjevily - tedy odpadlé, na podzim i na blechy, kterých bylo všude nepočítaně).
Zabraňujeme tomu jednoduše - již v únoru dostává obojek Scalibor a od té doby je klid.
Totéž se dělalo i labradoru od sousedů. Měl to na "tváři" a pod krkem. Další rok jsem mu taky koupila Scalibor a pes celou sezónu problém neměl.
Použijte heřmánek, ale často je nutná návštěva veta - u různých jsme vždy dostali takovou žlutou vodičku do injekční stříkačky (z většího balení). Jednou jsme museli opravdu akutně - pes to měl přímo nahoře na hlavě a vypadalo to děsně - vet, ke kterému běžně nejezdíme to ošetřil laserem (800, - Kč bez předchozího upozornění).