
cervenyxp
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 25. 1. 2014 19:49:12
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Ventilátor s odfukem, je hlavní ventilátor který točí vzduch v líhní a je u něj umístěna klapka pomocí které ventilátor vyžene ven cca 4-5 m3 vzduchu za hodinu, zbytek vrátí zpět do líhně. Jinak samozřejmě jde o nucenou výměnu z důvodu obsahu CO2. pokud se mi zadaří přidám na jaře do líhně i senzor co2 a pak klapku budu řídit podle obsahu co2. Teď je nastavena mechanicky a hlavní ventilátor nemění otáčky.
Zdravím všechny a omlouvám se. Pravda je že jsem se již neozval. K výsledku líhnutí, z 320 vajec se podařilo vylíhnout 194 vajec, po pitvě nevylíhnutých a statistice podle jednotlivých lísek jsem došel k závěru : 1. příliš vysoká vlhkost, 2. na spodních lískách je špatně monitorovaná teplota a na vrchní je příliš pomalý teploměr. Opravy jsou již hotové ale výsledek až na jaře. Bohužel jsem vycházel z mnoha článků a vlhkost se u každého doporučuje jinak a já bohužel zvolil tu vyšší hodnotu. A co se týče teplot, vzhledem k tomu že jsem použil teploměry v kovovém stonku, při rychlosti reakce řídícího systému a topných spirál, je tento teploměr příliš pomalý. Jinak k tomu Patovi a Matovi, to že mám díky řídícímu systému kompletní údaje ze systému líhně, mi potom právě umožní najít chybu. Pokud to vezmu do důsledku velké líně nebo i profi líhně od dobrých výrobců mají v sobě stejné věci jako tahle moje lednice, akorát s tím rozdílem, že si je nelze připojit k monitorovacím sw a vyhodnotit jednotlivé problémy, ale tak jako tak většina profi líhní má mikroprocesorem řízený režim.
S pozdravem Pat
Jen pro zajímavost tady jsou online data z líhně http://chytrydum.cemar.cz/index.php/lihen
Spotřeba je na to množství v pohodě, a tady je foto, dnes v 9 ráno jsem líheň naložili.
Ne nikdo nebyl potřeba, se synem děláme normálně Měření a Regulaci, a mechanické věci jsem okopíroval od ostatních. Náklady bych něměl mít nijak závratné, pouze možná bude o něco dražší výroba vlhkosti, protože používám ke zvlhčování vodní páru. Lednice je sama o sobě dobře izolovaná a relativně dobře udržuje teplotu. A elektronika má minimální spotřebu a hlavně výhodu naprogramování všech havarijních stavů, takže je schopna mě sama upozornit na jakekoliv závady ( teplota, vlhkost, výpadek napájení, jištění atd. ) Ještě mi akorát chybí dodělat kamerový systém pro monitorování, ale to snad dodělám během dneška.
Zdravím všechny, pustil jsem se po delším bádání a studování do stavby pně automatické líhně, dnes jsme jí se synem dokončily a v pondělí nasadíme první várku vajec, líheň je na 315 vajec, obracení automatické, teplota měřena ve třech místech, teploměry zkalibrovány, řízení pomocí PLC, vlhkost udržuje rychchlovarná konvice s automatickým doplňování a čidlo relativní vlhkosti 0-10V / 0-100% , teplotu udržuju pomocí fuzzy logiky která ovládá 4 topné spirály na 12V, celkový topný výkon 300W, a dvě pomocné žárovky 40W ve spodní části pro lepší rozložení teploty v líhni. Ventilaci zajišťují 4 ventilátory, jeden má pomocí klapky odfuk pro nucenou výměnu vzduchu a zbylé tři pomáhají správně rozložit teplotu po lihni. Celá líheň je připojena na vizualizační systém s ukládáním dat.
Graf chodu :