
cheyne
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 23. 3. 2015 16:47:33
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
TOTW jsem měla jen občas na prostřídání, já, jak moje fenka rostla, jsem od 2 měs., co jsme si ji přivezli, jsem krmila Orijen až do roka a půl, ale k tomu dostávala maso a jinou potravu. Např. ráno maso a vnitřnosti s rýží, zeleninou a syr. krky, v poledne jogurt, večer Orijen. Druhý den ráno syr. ryby s přílohou, v poledne komplet od Barona nebo něco podobného, večer Orijen, atd...Dostává i vařené maso, ale málokdy, jen když potřebuju vývar, má ho ráda( je celoročně venku, takže na noc v zimě). Jinak krmím na střídání tyto granule:Orijen, Annamaet, NOW-grain free, GO!natural, TOTW- už jsme dlouho neměli, Canidae, Wolfsblut, tedˇmám objednané Essential nautica, tak jsem zvědavá. Granule mi vydrží, ale dost dlouho, krmím většinou BARF. Moje fenka nemá sebemenší problém s těmi granulemi co jsem psala, hodně lidem, se po Orijenu psi posrandí, u nás od mala hovínko-OK. Co jí nesedlo, byla Acana, takže jeden pytel a od té doby-NE, ale to už je 2 roky, co ji měla a potom Fit crock cd-vet, a Markus muhle, obě lis. za studena, měla jsem vzorky, ochutnala 1 sežrala, ostatní vyplivla a další nežrala, takže jsem dále neřešila. Jsou i moc tvrdé a tak nějak mi přijdou divné. Ale to je moje os. zkušenost, jiným pejskům, můžou chutnat.
Mám doma tak trochu popelnici, žral by i polystyren. :-D Nakonec máme teda MM, může se po nich zbláznit on i náš druhý malý pesan. Dají se v pohodě nalámat, odpad se oboum zlepšil (předtím jsme krmili acanou - děs a hrůza. V jednom kuse průjem nebo řídká stolice), teď je to konečně v normálu, i tak nějak se to zmenšilo. Každopádně budem zkoušet i jinačí granule, až dojí pytel. :) A dělíte dávky jak? Jakoby polovinu denní dávky syrového a polovinu granulí?
noemi- Děkuji, určitě se s ním poradím. :).
Všem děkuji za reakce!
TOTW teda raději vynechám, popřípadě ho vyzkouším někdy v budoucnu.
Zaujala mě svým příspěvkem anet10, a sice o kombinování BARFu a MM. Vím, že spousta lidí krmí granulemi i syrovým a psi prospívají velmi dobře, i zdravotně, někteří i sportují a chodí po výstavách, jiní takhle odchovali i několik psů jak malých, tak velkých plemen. Na druhou stranu spousta lidí kombinování odsuzuje. Tak já nevím.
Je tady někdo, kdo kombinuje? Popř. jak dělíte dávky? A dá se takovým způsobem vůbec ohlídat tolik zmiňovaný vápník?
Zdravím!
Zítra mám v plánu objednat první pytel TOTW. Mám 4 měsíční štěndo. Dočetla jsem se, že se štěněčí a dospělácké liší jen velikostí, složení je prý stejné, jinde jsem se ale dočetla pravý opak, tak nevím. Pro štěňátka jsou prý strašně malé, což nechci, protože to moje tele vyloženě hltá a menšími granulemi se dusí..
Mám mu tedy rovnou vzít ty pro dospělé?
Nebo tady má někdo zkušenosti s granulemi s vysokým podílem masa, ideálně bez obilí nebo jen s minimem? Cenově dostupné? Celkem se mi líbí i Markus Muhle, ale pořád váhám..
elaphka
napsal(a):
Dovoluji si sem překopírovat můj starší příspěvek, nechce se mi to znovu psát
Uvědomte si, že pes je jednou pes a je jedno, jestli to bude ast, doga nebo knírač. Každý pes potřebuje stejně optimální poměr živin - s tím, že extrémně aktivní psům a psům ve vyšší zátěži (sportovci aj.) se nárok na živiny zvyšuje, dle toho pak vybírat granule.
Zde pár rad, dle čeho vybírat granule:
1) vzhledem k tomu, že pes je masožravec, bylo by nejlepší krmit granulemi s co nejvyšším podílem masa.
2) ve složení - koukejte, které kompartmenty jsou na prvním místě, těch je tam totiž obecně vždycky nejvíce. Tudíž granule typu "drůbeží moučka, kukuřice, rýže, pšenice" se radši vyhněte. Ty, kde je na 1. Místě obilovina, už vůbec.
3) obsah proteinů z analýzy by měl činit okolo 34% a více, tuku pak okolo 10 - 15%. Obsah popelovin (čili minerálních látek) okolo 6 až 7%, vláknina nesmí převyšovat 5%, optimálně okolo 3%.
4) i když uvidíte v analýze obsah proteinů 35%, ale ve složení bude vysoký podíl obilovin či škrobu, doporučuji nebrat. Při analýze se totiž nedají rozlišit rostlinné a živočišné bílkoviny, toto % je tedy utvořeno z obou. V takových případech je větší část obsahu proteinů tvořena rostlinnými, což samozřejmě pro psa jako masožravce nechceme.
Co doporučuji: (samozřejmě všechny varianty pro štěňátka): Essentials food a Taste of the Wild (má "nejoblíbenější" dvojka). Dále pak Orijen (dost drahý), Acana - grain free řada, n and d - grain free řada, Wolfsblut, CarniLove (od Britu). Z těch levnějších třeba Marp, Ontario, Profine (ta samá firma jako Ontario, s tím samým složením, jen jiný pytel a o trochu levnější), popř. Ještě Brit Care (ale s nimi nemám úplně dobré zkušenosti)
Co rozhodně nebrat: RoyalCanin, Eukanuba, Hill's, ProPlan, a pak samozřejmě supermarketové granule typu Pedigree, Darling, Chicopee atd.
P.S. Pro rýpaly: toto je můj vlastní názor utvořený při studiu veteriny.
P.P.S: pokud si vyberete granule typu totw, které mají 80% masa a 20% ovoce/zeleniny, musíte dát opravdu hodně velkého bacha při změně, přecházet na ně min. 1 měsíc postupným přimícháváním do rcček.
Super, děkuju moc! Nad Taste of the Wild uvažuji již delší dobu, takže zkusíme nejspíš ten.
Bull plemena strašně rádi koušou věci, bohužel ve štěněčím nebo pubertálním věku je jim celkem jedno, jestli rozkoušou stůl, skříň, koberec, nebo zeď. Samozřejmostí je nakoupit kosti z buvolí kůže, odolné hračky a v nepřítomnosti pána zavřít psa do klecového kotce. Jednak bude mít svoje soukromí a jednak nic nezničí.
Se špatnou ovladatelností teda zkušenosti nemám, všichni psi, které znám (včetně mého) jsou velmi inteligentní a z lásky k majiteli by se postavili i na hlavu. Bohužel mnoho majitelů si neuvědomuje, že bullové potřebují zdaleka jinou výchovu a výcvik, než třeba no. Velkou výhodou je navštívit třeba psí školku, později cvičák, kde mají s těmihle plemeny zkušenost. Samozřejmostí je důkladná socializace.
Rozdíly mezi plemeny nejsou zas tak velké. Všechna milují lidi, děti a svého pána. Čistý apbt bude napadat psy i feny, kočky, obecně zvířata. Ast se dá víceméně přizpůsobit životu mezi psy a zvířaty. Feny bývají obecně více přátelské a tolerantní, psi jsou zase dominantní. Narozdíl od apbt nevyvolávají spor jako první. Se stb nemám příliš mnoho zkušeností, ale je o nich známo, že jsou ze všech těchle nejmírnější. I když jsem se setkala s jedním, který sám vyprovokoval útok na psa, se kterým žil dva roky.
Nicméně, pokud si budeš pořizovat štěně, tak jedině s pp. Dá ti to určitou záruku, že ze štěněte vyroste skutečně to, co chceš. O nemocích nemluvě.