chovatel177

Moje příspěvky

6.5.2023 20:24

Dobrý den, jak vidíte budoucnost v chovu papousku ? Vidíme, ze už je dost ptaku, které se nedaří prodat, ceny jdou hodně dolu, někdy se nedokážou prodat ani pod cenou..
Vykup vykupuje taktéž za ještě menší peníze, než kdy predtim.
Taktéž zákony v Holandsku ohledně karantény při prodeji/dovozu papousku, je možné, ze postihne celou EU nějaké restrikce ohledně možnostech chovu, vývozu, dovozu, počtu paru atd..

Chovam teprve 5 rokem, nemám zkušenosti v dlouhodobém horizontu, někteří z vas pravdepobne něco již zažili a řešili, jak to asi bude..

Jak to vidíte vy ? Bude těžká doba nebo se to opět vrátí do normálu ? Co z ptáky, které se nepodaří prodat dalším chovatelum, nárůst počtu mladých..

Díky za vaše názory, jsem jen zvědavý :)

18.9.2022 20:58

Kokr napsal(a):
Papoušek je doživotně nosičem tohoto viru, i když nevykazuje příznaky! Odběr musí být provedeny sterilně, tzn. sterilním odběrem krve. Žádné píchnutí do nohy apod. Sterilní jehlou přímo ze žíly! Doporučuji udělat odběr veterinářem. Všechny jeho mláďata jsou nosičem tohoto viru! Bez výjimky! Řešení je jedince utratit, nebo ho doživotně držet v izolaci a nemnožit. Virus se přenáší vzduchem a Vy ho můžete přenést na oblečení!

Dle Vás tedy jakýkoliv papoušek je doživotně nosičem viru? Proč jsou tedy popsány případy, kdy papoušek byl pozitivní a po nějaké době opravdu pozitivní nebyl? I s tím, že se tedy stal imunní vůči tomuto viru.. V tom případě přece papoušek není doživotně nosičem tohoto viru a ani jeho mladí nebudou...

Diskusní téma - PBFD
16.7.2022 20:50

Díky všem, rozhodl jsem se, ze koupim podobně starou paru a prohodim je mezi sebou :) mám doma volné místo, tak uvidime :)

15.7.2022 14:29

tím myslíte přesně co ? =)

14.7.2022 20:25

děkuji za reakce

13.7.2022 22:41

ąDobrý den 😊 samozřejmě je tu spoustu různých témat, ale rád bych vyslechl i vaše názory a rady.. Mám pár kakadu růžových samec lutino a samici přírodní. Samce jsem koupil když mu bylo cca 6 let - do té doby bez snůšky.. Samici jsem koupil v jejich 4 letech - dle předešlého chovatele snad mladé, ale nelze s jistotou říci.. Už jsou spolu 2 roky, na bidle sedí spolu, spí vedle sebe, chvílemi se i obírají... samec se moc nebojí, vezme si občas i něco z ruky přes pletivo, ale samice je bázlivá, hrozně se bojí, musí být vždy se samcem, kamkoliv letí on letí i ona.. budky jsem zkusil kmenovou - tu samec navštívil, ale nic víc.. Tento rok jsme přidali budku ve tvaru T a tu ani nenavštívili.. Dokonce jsou takový, že cokoliv je nového v jejich voliéře, tak dlouho trvá, než si na to zvyknou. Dokonce mi připadá, že se té budky vyloženě bojí, mam kolem nich i dřeva na sednoutí a nikdy na nich nebyli - mám kamery, sleduji je i když jsou sami..

nějaké rady? jak jim zpříjemnit soužití a třeba aby i zasedli ? oddělat budku a nechat jen jednu, nebo nechat přes zimu obě dvě, aby si na ně zvykli? Díky všem.. popřípadě zkusit příští rok na podzim, pokud jaro nevyjde, vyměnit samici?

2.10.2021 22:30

Děkuji za reakci :) noční prisvit mám u Alexandru, zatím v poradku, je to jen malinka lampicka v zasuvce.

26.9.2021 13:21

Dobrý den, chtěl bych poprosit, jestli by jste se podělili o vase zkusenosti s osvícenim ve vnitřních volierach.
Na jedné straně mám výlety, na druhé straně to možné není.
Mám na stropě klasické led pásky + klasické stropní svetlo.
Jaké upřednostňuje osvětlení vy ? Led pásky, bílé nebo teple barvy ? Popripadne jakékoliv vychytávky nebo doporučení.
A další věc, noční prisvit ? Ano nebo ne ? Popripadne jaký. Děkuji

10.10.2020 16:56

Dobrý den, mohu přivést Alexandr malý samec violet HO s DNA, kroužek 2018.. cena 13 tisíc.

9.9.2020 20:08

Zdravím,
mám takovou otázku. Když se kouknu na IP kameru s nočním viděním třeba cca ve 2 ráno tak vidím, jak papoušci koukají přímo na kameru. Je to možné tím, že je ruší to červené světélko, které svítí z kamery?
Popřípadně jak to je s kameramy do budek ? Neruší je taktéž červené světlo při chovu?

Díky za rady a zkušenosti.

4.5.2020 20:08

Mám tři voliery po 3 parech, v každé volieře jsem nalezl mrtvé mladé.. v některých budkách jsou ještě nevylíhnuté vajíčka. Dokonce v jedné budce kde bylo 6 vajíček není ani jedno, ale v těch druhých dvou vajíčka zůstaly.

3.5.2020 23:39

Dobrý den, u Mníšků jsem začátečník, mám 3 páry ve velké voliere s polobudkami, mají letos dva roky a již zahnizdili. Každý par měl okolo 5 vajec, nyní se už vylihli i mlade, ale Mníšci je nekrmí, postupně je bohužel nacházím mrtvé. Je to tím, ze to jsou dvouletí ptaci, nebo je problém někde jinde ? Ráno a odpoledne dostávají mrkev s vajecnou směsi, do toho zeleninu i ovoce a neustálý přísun sucheho krmeni.
Díky za info, jestli dělat něco jinak, nějaké rady nebo čím krmit.

12.1.2019 21:39

misimisi, děkuji za odpovědi. Máte nějaké kvalitní stránky ohledně mutací alexandra malého, nebo nějaké knížky? Nebo podle čeho se učíte. Na internetu je toho spoustu, ale nikde není nějak vše pohromadě, nebo co bych jednoduše pochopil. Ohledně rodičich nic nevím, koupil jsem od jednoho muže páru alexandru bez dna, rozprodaval chov. Tedy jak zjistím, na co papoušek štěpí ? Pokud o něm vůbec nic nevím. Děkuji za odpovědi

12.1.2019 18:39

Papoušek má zbarvenou hlavičku a záda s pírkama do zelenkava, do ta na fotkách to nejde úplně vidět. Na internetové encyklopedii o alexandrech malých jsem našel, že je podobný Alexandr malý Aqua blue - který je prý vzácný, proto pochybuji, že by to mohl být tento. Dále je podobný jako alexandr malý tyrkysový modrý. Prosím o rady. Odkaz, kde jsou alexandři popsaní http://psittacula-world.com/EN/Mutations/P-krameri.htm
Děkuji všem.

11.1.2019 23:24

Dobrý den, poprosím Vás o radu. O jakou mutaci se prosím vás jedná? Díky za odpovědi