
cmuchy
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 17. 9. 2018 21:13:50
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý večer,
čerpám jen z dlouhodobě zjišťovaných informací, které jsou myslím pravdivé (dobré státní zdroje), jen se je lidé bojí pustit do éteru, přitom by to měla být právě ČT (veřejnoprávní televize)
Ale pokud máte nakažen i svůj vlastní chov, tak si o výjimku zažádáte a zatím se nestalo, že by nebyla udělena. Jedná se o virus H5N8, kde zatím nebyl prokázán přenos ze zvířete na člověka.
Tudíž je jen na vás, jestli necháte zbytek utratit, či ne. Platí ale však zvýšený dohled a hygiena, kterou možná než aby jste dodržovali, tak se podvolíte a hlavně stále povinnost úhyny hlásit.
Dobrý den,
formulář budete řešit, až budete vy mít přímo ohnisko, v dozorovém a ochranném pásmu budete řešit jen sčítací list, který by měla doručit správa nebo samospráva, ale chce to sledovat úřední desku obce, města apod...
Pak se musíte pro formulář obrátit na krajskou veterinární správu.
Hezký den všem.
Dobrý večer,
ta definice ohniska je zavádějící, protože jak jsem se zmínil, přenos je trusem. Tudíž když se mi v chovu vyskytne virus a prokáže úmrtí, neznamená to, že musí být od sebe navzájem nakažena všechna zvířata. Je možno, že se nakažené zvíře venku nakazilo sběrem potravy, čemuž nezabráníte, nebo se napilo z vytvořené louže, kam se mohl trus volně letícího ptáka dostat. Ale neznamená to, že to udělala všechna zvířata. Pokud se výskyt prokáže, ponechme si "klidnou hlavu", zvyšme hygienu a dezinfekci, ale bezhlavě neutrácejme a nenechme si škodit. Virus se vzduchem nešíří a jak tady bylo řečeno, u tohoto virusu H5N8 nebyl prokázán přenos na člověka.
Vraťme se k selskému rozumu.
Pevné nervy.
Dobrý den všem chovatelům,
nečetl jsem celou diskuzi, ale chci narychlo vložit pár ověřených informací.
Ochranná a dozorová pásma sice budou vždy určena od zdroje nákazy pomocí GPS, ale malochovy z tohoto strach mít nemusí. Celá ta zbytečná mašinerie se týká komerčních chovů. Nikdo! vás nedonutí své svěřence dát k utracení, ani když budete mít svůj chov přímo zasažený. Musíte ale urychleně zažádat na příslušnou KVS o udělení výjimky, která se týká likvidace. Potom budete jen podléhat přísnějšímu režimu a čekat kolik vám toho padne, Chřipka se nešíří vzduchem, ale trusem, nejčastěji kontaminací ve vodě. Pokud každý z nás dbá o své svěřence alespoň trochu svědomitě, tak myslím, že obavy opravdu nejsou na místě.
Ještě možná jedna rada. V zákoně o IZS je jasně definováno, že velitel zásahu v případě společného zásahu složek IZS je ten, koho převládá činnost. V tomto případě jsou to hasiči. Jsem toho domnění, že pokud by jste po veliteli zásahu chtěli, aby si převzal případnou odpovědnost za nezákonnou likvidaci našich svěřenců, tak to neudělá. Škoda, že se toto nedozvídáme z veřejnoprávních sdělovacích prostředků, které si platíme.
Závěr je tedy, buďme v klidu i když nás to zasáhne a nenechme se zastrašovat.
Všem přeji mnoho zdaru a úspěšnou sezonu.
Čmuchálek.
Dobrý den,
já osobně jsem dříve používal biosky, pak jsem si chtěl ušetřit práci a koupil jsem si REAL 49.
Jelikož jsem u ní měl špatnou zkušenost s líhnutím vodní drůbeže, konkrétně hus, prodal jsem ji a postupně (vzhledem k úspěchům) nakoupil několik líhní CLEO 5.
Úspěchy v líhnutí jsem spatřoval v tom, že jsem si hlídal více teplotu, vlhkost, ruční otáčení vajec a jejich kontrolu. Vše ale bylo podmíněno také dobrými radami na diskuzních fórech a jedním z nich je tento odkaz o teplotě.
https://www.ifauna.cz/drubez/nemodforum/r/detail/1477714/teploty-pro-lihnuti-hus
Přeji všem chovatelům mnoho úspěchů v jejich koníčkách.
Dobrý den Honzo,
ještě jsem hodně četl, že pomáhá přidaná miska s vodou a v ní houba. Já osobně bych ventilátor neodpojoval. Ale u těchto líhní je asi opravdu problém s teplotou. Displej sice ukazuje nějakou, ale ve skutečnosti může být jiná. Já osobně používám ještě lihový lékařský teploměr, který mi ukáže, jaká tam byla mezi otáčením největší teplota. Jak už jsem ale psal, této líhně jsem se zbavil, dnes mám 6 obyčejných (CLEO 5) a z toho jednu používám jako dolíheň, kvůli čištění a desinfekci. Co se naklube, tak opravdu skoro vše se vylíhne. Ať jsou to husy, kachny, krůty, křepelky nebo jen slepice.
Dobrý den,
dle toho, co píšete, budete mít vlhkost určitě vyšší než 50%. Housátku určitě nepomáhejte, jestli zobáčkem protrhlo blanku, tak dýchat může. V blance jsou cévy a housátko by mohlo vykrvácet. Divné ale je, že tam je už 34 den. Mohl jste mít špatnou teplotu od začátku. U těchto líhní je dle mého potřeba kontrolovat teplotu ještě druhým teploměrem.
Já měl REAL 49 a úspěchy děs a hrůza , tak jsem ji prodal a koupil si obyčejné CLEO 5. V těch už 3 sezonu líhnu úplně bez problémů s 90-95% úspěšností. Sice se s nimi "mazlím", když šteluji teplotu a otáčím, ale úspěchy jsou.
Přeji i vám hodně úspěchů.
Dobrý den,
nevím, jestli vám správně poradím, ale více se tady o tom psalo u papoušků.
Je možné, že se jedná o dvoužloutkové vejce. Je potřeba jí pomoci tím, že se okolí kloaky namaže rostlinným olejem, nebo lubrikačním gelem a jemně masíruje a pomáhá vejci ven. Je třeba dát ale pozor na rozbití vejce, to by mohlo mít neblahé následky.
Nevím, jestli vám tato odpověď pomůže, snad jo.
Přeji ať se vše podaří a máte zdravý odchov.
Dobrý den všem,
z mých poznatků vím, že líhně REAL se musí často kalibrovat, protože po čase ukazují stále teplotu nastavenou, ale v líhni je pak i přes 42 stupňů, což zárodky zabije. Já už 3 sezony používám obyčejné líhně CLEO 5 a ze 100% oplozenosti mívám líhnivost okolo 90-100% u vodní drůbeže. Teplotu si kontroluji nezávislým teploměrem a reguluji dle stáří vajec a výdeje tepla. Otáčím 2x denně a rosím vždy při otáčení od 3 dne.2-3 dny před líhnutím snížím teplotu na 37,2-37,5, nádobu naliji plnou vody a rosím vícekrát za den. K rosení používám převařenou vodu pokojové teploty do níž přidám ocet ( 0,5l vody a pol. lžíci octa), lépe se odvápňuje a měkne skořápka.
Hodně informací jsem ale nastudoval zde na diskuzním fóru a něčeho už dopídil praxí.
Díky za to a všem přeji hodně zdaru.
Já, za sebe, bych konstatoval, že ta oplozenost a líhnutí nebyla tak špatná. Sice jsem změnil značku líhně za "aušus", ale nechci to na to svádět, protože i diskuzní příspěvky mají určité procento v mém úspěchu. Člověk neomylný není a to co se tu dočtu, má svůj význam.Mám sice 5 druhů hus, včetně Cholmogorů, ale nedám dopustit na tyto diskuze. mají úspěch na mém úspěchu. Všem přeji velké nervy, trpělivost, výdrž a hodně úspěchu. Kdysi mi starý chovatel řekl, že co ti nesedí na bidle, to nemáš
Dobrý den,
já bych tak dlouho vejce určitě nenechával. Sám vejce starší jak 10 dní už nenasazuji.
Co se týče napaječek, tak používám obyč plastové a do vody přidávám ACIDOMID.
Krmítka používám taky plastová zásobníková. Dobře dávkují a nerozhazují to z něj ven.
Krmení používám ENERGYS pro kachny. Do 3 týdnů KCH 1 a pak KCH 2. Pěkně rostou.