
DanaJana
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 9. 4. 2015 11:56:43
Naposledy přihlášen: 25. 5. 2016 06:22:15
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Schválně jsem se podívala na podpůrné přípravky pro lidské pacienty trpící astmatem, COPD, apod., a ejhle, jeden z přípravků nese název Mladý ječmen, jinak prý je u alergiků a astmatiků málo vitamínů B řady - proto asi ty kvasnice, a proto se u alergií v čínské medicíně doporučuje zaměřit se na trávicí trakt. Jinak ještě radili dodat hořčík, vitamíny A, C, E - zlepšují funkci plic, omega-3 mastné kyseliny mají protizánětlivý účinek a tlumí uvolňování prozánětlivých mediátorů, jsou vhodné i při COPD, a pak ještě doporučují biotin. Super diskuse, asi už jsme z tématu dostali, co jsme mohli, ale další nápady vítány.
Inhalace Vincentkou provádím pomocí ultrazvukového inhalátoru (nebulizátoru) Respira - je pro lidi, cena cca 2000 Kč. Horkou Vincentkou z kýble vyinhalujete pouze horní úsek dýchacích cest. U RAO a dušnosti se potřebujete dostat až do průdušek. Tam proniknou pouze malinké částice z inhalátoru. Vincentka zvlhčuje, zřeďuje hlen, ale žádné zázraky od toho nečekejte. Používám také Ecobeck, v případě ztíženého dýchání před jeho aplikací i Ventolin. Ty aplikuji pomocí inhalační masky na jednu nozdru AeroHippus (lze objednat u Dot Diagnostics, Praha Ruzyně, cena cca 2700 Kč), je měkounká, ňáš kůň ji výborně snáší a vzorně nainhaluje. Co se týká kortikoidů - je to všeobecně dlouhodobá záležitost, s pozvolným snižováním dávek a po vynechání se problémy mohou vracet. Na odhlenění mi funguje i Secreta od Equistra. Uvědomuji si, že všechno je to pouze boj s příznaky a ne s příčinou. Ale koni se alespoň uleví a příčinu jsem ještě nenašla. Existuje i alergologický test (dělá Vedilab z krve), ale je otázkou, jak mi pomůže informace, že má alergii na řepku... Je to onemocnění náročné pro nervy majitele, o samotném koni nemluvě. Definitivní řešení pravděpodobně neexistuje. Zaráží mě, co psů a koček trpí také těmito problémy. Zoufalí majitelé také zkoušejí všechno možné..
Tak to by spíš věděl uživatel Oťásek, který už takto krmí. Já sama s tím zkušenost nemám. Jelikož jsem zdravotník, jdu zatím klasickou cestou - ACC, Ventolin, inhalačně kortikoidy, byliny na detox - kopřiva, bříza, ostropestřec, šípek, kustovnice čínská - čistíme játra a ledviny od chemie. Inhalujeme i Vincentku. Kobyla ožila.
Ječmen obsahuje látku hordein, která je podobná kortikosteroidům. Na to si musí dávat pozor majitelé závodních koní, kteří krmí ječmenem. Mohl by vyjít pozitivní antidopingový test. Takže buď kortikoidy injekčně, nebo inhalačně - výborná věc bez vedlejších celkových nežádoucích účinků, nebo ječmen . Proč ne?