dedula

Moje příspěvky

6.8.2009 17:18

zmijak80 napsal(a):
Dobrý den zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s touto firmou a jejím hmyzem zejména ??? před asi 14 dny jsem si obědnal 0,5L domácích cvrčků a přišlo 380ml !!! k tomu jsem si obědnal 2x 400ks mikro také domácích a přišlo mě 2x 400ks 1cm asimilisů navíc všechny do 2 dnů pochcípaly !!! teť mám cvrčky domácí už týden od jiného dodavatele 2L středních a 2dc mikro(0-5mm ) a nechcípou vůbec !! Po telefonu jsem se od acheťáků dozvěděl že pokud nemaj domácí dávaj místo toho asimilise a také jsem prý první kdo si kdy stěžoval !!!

Ahoj,

mám od achety mikro již třetí týden a vše v pohodě. Nemůžu si na ně stěžovat, jejich přístup byl z mého pohledu vždy solidní.

Děd

7.4.2009 20:11

dani napsal(a):
Zdravím všechny teraristy,
v neděli mi samice Phelsumy mad. grandis snesla svou první snůšku o dvou vejcích do dutinky v bambusu, nechala jsem je v teráriu, jelikož nemám inkubátor a dočetla jsem se, že se dobře líhnou i v teráriu. Dnes na mě čekalo nemilé překvapení, chtěla jsem vejce skontrolovat, zda se nějak nekazí, koukám a jedno vajíčko zmizelo, prohledala jsem celé terárium a nikde po něm ani stopy, hlouběji do bambusu zapadnout nemohlo. Je možné že by některý z páru Phelsum mohl vajíčko sníst? Nikde jsem neslyšela, že jsou kanibalové a tohle by se stalo... Děkuji za Vaše reakce

Ahoj,
vejce vždy od felzum vyndávám, jsou to žrouti a jeden nikdy neví, co je zrovna napadne. Samice mi navíc několikrát sežrala neoplozená vejce, když byla v terárku sama. Nemám taky žádný inkubátor, ale používám malé terárko s vermikulitem a 25W žárovkou, které přes den terárko vytopí na 30 stupňů (plus, minus) a mladé felzumy se mi úspěšně líhnou. Rozhodně bych je nelíhnul s dospělcema, pokud jim nezamezíš přístup do bambusu. Pokud nedostanou zálusk na vejce, tak na mladé určitě.

29.3.2009 17:25

felzumik napsal(a):
Ahoj, již déle pozoruji, že s reprodukční schopností mé samice felzumy (grandiska) není něco v pořádku. Poslední zdravou snůžku měla loni na začátku léta. Během léta byla nějaká divná a ani nežrala, snůžky neměla. Na podzim už byla v pořádku a vitální, ale neměla žádnou snůžku, i když samec se o to vehemntně snažil. Až moc, protože zhruba před měsícem se bránila hodně zuřivě a ukouskla mu prsty na jedné pacce. On pak podlehl stresu při léčbě a uhynul. Nechala jsem samičku nějakou dobu v klidu a při té příležitosti jsem ji dala do menšího karanténního terária na pozorování a dělala jsem do terária novou zadní stěnu. Během pobytu měla jedno vejce bez skořápky, které hned nato sežrala. Potom jsem koupila mladého samce a dala ji opět k němu do velkého terárka (asi před týdnem). Sameček se měl ihned k činu, ale ona jej nechce a pořád ho odhání. A dnes snesla další vejce, které sice skořápku má, ale divně pomačkanou a hrbolkatou, viz foto. Zajímalo by mě, co s ní je a jak jí můžu pomoci? Je stará dva a půl roku a minulý rok měla téměř každý měsíc zdravou a opolodněnou snůžku. Předem díky za odpovědi.

Ahoj Tino,
tohle je neoplodněné vejce. Moje samice jich pár měla, než jsem je dal dohromady se samcem a taky nějaký ten měsíc i po tom. Otázka je, proč odhání od sebe nového samce a nechce se pářit. Teď bych to přičítal k tomu, že měla těsně před snůškou. Nech je ještě chvilku (do další snůšky) spolu a uvidíš, jestli to třeba nebude OK. Nic lepšího mě nenapadá:-(. Možná to bude trvat ještě dýl, než samce k sobě pustí.

15.2.2009 19:26

gekko napsal(a):
Já jsem své Phelsumy chytal celkem normálně do ruky u mláďat to byl problém ale dospělce jsem chytil vždy v pohodě

Ahoj,
tak to je máš docela klidný. Samice se nebojí, klidně vleze na ruku, ale samce mám plaššího a zruky žere, ale nevleze na ni. Je fakt, že jsem je nijak neučil zvykat si na chytání do rukou a podobně. Důvodem je to, že mají jemnou kůži a vždy jsem se bál, abych jim tím neublížil. Sice mají dobrou regenerační schopnost, ale pak to postižené místo není dlouho úplně 100%, takový flíček tam chvilku zůstane, než získá barvu okolní kůže. Přeji všem mnoho úspěchů v chovu. Děd

15.2.2009 15:24

mana napsal(a):
Nedělej s tím nic,občas se to stává.Při dalším svleku si to odstraní sám.

Ahoj,
souhlas. Mojí samici občas zůstává na zádech zbytek nesvlečený kůže. Většinou ho do týdne sundá sama. Abych byl upřímný, ani si nedovedu moc dobře představit, jak chytám felzumu a navíc se jí snažím houbičkou odstranit nesvlečenou kůži.

15.2.2009 13:17

bazilisek napsal(a):
Tak, kam ses nám poděl po dvou letech !

Ahoj Petře,
je vidět, že Ti je na Valentýna smutno, že sis na Honzíka vzpoměl:-). Je fakt, že jsem ho dlouho nikde nezaregistroval, třeba se přestěhoval na jiné servery.

5.2.2009 09:55

varach napsal(a):
Ahoj.Díky za odpověď.Před chvílí jsem si přečetl, že jeden člověk krmí 1x až 2x za týden asi těmi 5 cvrčky a prý je dobré jim dopřát jednou za čas půst.Mě se to zdá teda dost málo.Co si o tom myslíte?Děkuji.

Ahoj, půst jim určitě dopřeju. Mají ho v době dovolené. Nechávám je hladovět tak ty dva týdny a pak i v zimě. To mají stejně nižší teplotu v teráriu, takže ani tolik nebaští. Rozhodně to není na škodu, akorát se mi pak zdají trochu agresivnější. Snaží se chytit všechno, co se hýbe:-). Jinak tím, jak krmím, tak je pravda, že samice je tlustší, ale samec se mi zdá v pohodě. U samice jsem udělal chybu hned na začátku a bohužel se to dost těžko vrací zpátky:-(. Teď se drží stále stejně. Jinak když krmím obden 2-3 cvrčky, tak to vychází zhruba na těch 10-12 cvrčků za týden, čili jsme skoro na tom stejně, jako při 2 krmeních 5 cvrčky. Jinak gravidní samice by měla rozhodně dostávat víc krmení s vit.-min. směsí.

4.2.2009 16:21

varach napsal(a):
Ahoj.Chystám se začít chovat Grandísky a chtěl bych vědět jak hodně a jak často žerou.Četl jsem, že dospělí se krmí 3x za týden cca po 5 cvrčkách, je to tak?
A chtěl bych vědět jak je to s mláďaty?Byl bych moc rád, kdyby sem někdo dokázal napsat nějakou jakoby ''tabulku'', ve které by byl věk(délka) ještěra, kolik toho sežere a jak často.Děkuji mockrát.

Ahoj,
mláďata krmím denně ad libitum, tedy dokud žerou. Dají tak 2-3 cvrky přiměřené velikosti. Grandisky jsou dospělé zhruba v jednom roce.Dospělce krmím obden, dostanou tak 2-3 cvrčky, někdy 5, když jsou cvrčci menší. Březí samici krmím denně.

3.2.2009 09:51

felzumik napsal(a):
No nwm, preanální póry tam nejsou vůbec a ani kapsy na hemipenisy nejsou moc vidět...ale možná je to věkem a nezralostí...každopádně se mi už taky stalo, že jsem identifikovala jednu svojí felsumu jako samce a pak mi snesla vejce...

Já si právě nejsem jistej. Chtělo by to lepší fotku. Mě se zdá, že tam náznaky preanálních pórů i kapes jsou. Viz úprava fota, ale možná to je pouze způsobeno nízkou kvalitou fotky. Zkoušel jsem to zvětšit, ale to je na nic. Krysičko, zkus sem dát prosím lepší fotku.

2.2.2009 18:34

dani napsal(a):
Dobrý den,
pomůžete mi prosím s určením 6-ti měsíční pehlsumy grandisky? Děkuji za odpovědi

Ahoj, fotka je dost mizerná, ale já bych řekl, že samec:-). Děd

27.1.2009 18:58

krysicka napsal(a):
Dobrý den,
myslím, že je to sameček, ale pro jistotu bych ráda názory dalších chovatelů. Budu ho někdy v březnu prodávat, tak aby to bylo jisté. Děkuji!

Na 100% samec. Děd

13.1.2009 19:32

petr zelvar napsal(a):
Můj první letošní odchov - Indotestudo elongata z 2. ledna 2009

Dnes vylíhlé mládě ph. mad. grandis a letos první můj odchov.

6.1.2009 19:18

felzumik napsal(a):
První foto je z 1.1., tohle je ze dneška...4.1.

Ahoj, zkusil bych to potřít jodem, nebo nějakým jiným dezinfekčním roztokem. Třeba to buď zastaví, nebo alespoň zpomalí ten zánět. Na nic jiného bych to neviděl, nežli na nějaký hnilobný zánět.

21.11.2008 22:33

michel napsal(a):
s přítelem jsme udělali zadní stěnu z montážní pěny, je to super a dobrý tvary. Jen jsme to zatřeli nezávadnou gumou a posypali pískem je to rychlí a má to dobrej efekt. Vlastně se to dá posypat čímkoliv záleží jaký druh živočicha tam bude.

Ahoj Míšo, prosím Tě, nemáš náhodou někde značku té nezávadné gumy? Díky. Děd

10.11.2008 14:32

marekm napsal(a):
pochvalte sa

Ph. mad. grandis - můj první letošní a i celkový odchov.

1.11.2008 22:32

ewanie napsal(a):
ahojky, chtěla bych poradit.....chci chovat nějaké zvířátko uvažovala jsem o agámě nebo chameleonovi....ale newím pro co se rozhodnout nebo radši vybrat úplně něco jíného...poraďte děkuji

Ahoj, chamík je docela náročné zvíře, chce to přece jenom trochu zkušeností. Jak tu kolegové doporučují, tak gekončík noční je dobrá volba, anolis rudokrký taky a pokud hada, tak určitě užovku červenou.

17.10.2008 10:30

kamalka napsal(a):
Ahoj ve spolek, chtěla bych se zeptat na rady a zkušenosti s vlastní stavbou pozadí terárka. Dělala jsem ho jenom pomocí lepidla na dlaždičky a v jedné knize se píše, že je potřeba to po zaschnutí ještě něčím natřít v jiné to zas zdůrazněné není. Tak si nějak nejsem jistá, jestli tedy vydrží tenhle materiál vlhké prostředí? Mám to pro Eublephary takže tak moc vlhko tam zase nebude,ale když si vezmu že takové ty šmouhance co člověk nadělá na okolní sklo při tvorbě toho pozdí se pak daj odstranit celkem snadno mokrým hadrem, tak se bojím, aby mi ta část co bude trvale v tom vlhčím substrátu nějak nezměkla nebo nevím. Na druhou stranu už jsem do toho všeho vrazila dost peněz a už teď dřu bídu s nouzí, takže se mi nechce kupovat třeba balakryl za kolik stovek, jen tak pro sichr. Tak se chci zeptat, jestli někdo máte konkrétní zkušenost a víte jestli je to skutečně nutné nebo ne.

předem moc moc díky

Ahoj, s tím bohužel zkušenost nemám. Ale pokud to chceš přetřít, tak doporučuju Laksil. Je to voděodolný a zdravotně nezávadný bezbarvý lak. Dělají ho v matném i lesklém provedení, stojí okolo 150 Kč piksla. Jinak bych si dovolil použít logiku. Lepidlem na dlaždičky se lepí dlaždičky, které jsou v koupelně a tudíž ve vlhkém prostředí. Dlaždičky stále drží i přes to, že šmouhy, které na nich od lepidla byly jsem v pohodě utřel. Dle mého názoru to je voděodolné, pokud to necháš řádně vytvrdnout. Můžeš udělat pokus. Dej do toho terka na dno trochu vody a pak to zkus po pár hodinách seškrábnout.

17.8.2008 10:46

felzumik napsal(a):
Ahoj, tak rachitida to snad nebude, ptz felzuma po skle neklouže a dneska si dokonce sama ulovila kobylku, tak snad bude v pořádku. Jinak používám zářivku Repti-Glo 2.0

Tak to je fajn, že zase začala žrát. Mě se občas stávalo, když jsem neměl felzumy ještě spárovaný, že jsem samici po nakladení vajec musel rozkrmovat. Odmítala cokoliv přimout, ale to trvalo tak 10 dní, nikdy měsíc.
Tak držím palce, aby to teď bylo v pohodě.

11.8.2008 20:49

usak napsal(a):
Dobrý den, jsem chovatel exotických ptáků, ale od vás kolegů teraristů bych potřeboval poradit ohledně zářivek s UV zářením. Chci použít zářivky 120cm/36W, ale nikde neumím zjistit minimální nebo naopak maximální vzdálenost světelného zdroje od zvířat. Klesá účinnost UV záření s vyšší vzdáleností a případně jak moc. Chci svým svěřencům vylepšit život a né jen vyhodit peníze. Děkuji za odpovědi Vícha

Dobrý den, pokud se nepletu, tak většina zářivek je účinná do ca. 20 cm, ikdyž jsou na trhu už takové, které by měly být učinné do 50 cm, víc ne. Mluvím tedy o UVB zářivkách.

11.8.2008 20:48

felzumik napsal(a):
Samozřejmě předtím dostávala hlavně cvrčky obalované ve vitamínech a v rozdrcené sépiové kosti. K tomu jsem chytala mouchy, kobylky atd co jsem našla na louce. Pak mi cvrčky přestala žrát a já myslela že je jima jenom přežraná. A nakonec, jak jsem už psala, si chytla už jenom jednu nebo dvě mouchy a lízala kašičky. Teď už nechce ani to.

Ahoj, omlouvám se, ale byl jsem na dovče. Rachitida má příznaky takový, že felzuma klouže po skle a taky nežere. Máš nějaký UVB osvětlení?