
Domikesh
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 23. 3. 2019 07:13:37
Naposledy přihlášen: 16. 5. 2023 08:12:11
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
tomvoj
napsal(a):
Pokud jsou vyrobené ze suchého dřeva, tak bych to očistil manuálně a nechal vyschnout. Ve vlhkém prostředí se asi plíseň po nějaké době vrátí. Další varianta vyrobit si dalších pár kusů a postupně je obměňovat.
Bohužel dřevo úplně suché nebylo, takže to vidím na výrobu dalších. Děkuji moc za odpověď
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat ostatních chovatelů, jak máte pořešené počty u imag MTU. Dal jsem v tuto chvíli k sobě 2 aktivní samce, mám je v teráriu o objemu 70l a přesto, prakticky okamžitě, došlo k tomu, že se začali rvát. V tuto chvilku jsou oddělení, ovšem jeden z nich je v poměrně malé krabičce.
Jak to se souboji řešíte vy?
Děkuji moc za všechny odpovědi.
Dobrý den,
dnes jsem přendaval adulta MTU, který je ještě neaktivní a zatímco jsem ho měl na ruce, se rozhodl, že ohodí mě a parapet bílou smradlavou tekutinou a následně spadne. Chtěl bych se zeptat, zda se něco podobného někomu stalo, a jestli ano, o jakou tekutinu se jedná? Imago jako takové je dle mě zdravé.
Děkuji za odpovědi!
tomvoj
napsal(a):
Místo lignocelu bych vám doporučil čistou rašelinu bez hnojiva (výrobce ARGO). Necháte ji třeba trochu vyschnoutt, kdyby byla moc vlhká. Dřív se dal sehnat celkem nezávadný lignocel, teď už lignocelu moc nevěřím. S rašelinou mám dobré zkušenosti, používám ji pro většinu větších brouků a než brouci budou aktivní tak je tam můžete nechat.
Dobrá, děkuji moc, pokusím si jí sehnat :).
robi6
napsal(a):
Dobrý den,
z dotazu není jasné v čem jsou kokony teď.S kokonem je třeba nehýbat,u ugand to může mít fatální následky.Po zakuklení postupně snižuji vlhkost (odvětráním),později uberu substrát lehce pod úroveň kokonu a přídám mírně navlhčenou rašelinu.S lignocelem nemám zkušenost.Neaktivní brouci potřebují "dozrát" a 2-3 dny jsou na dně zalezlí,raději v sušším prostředí.Pokud budete chtít množit,je třeba připravit substrát na kladení.
Omlouvám se za nespecifikování. Kokony jsou v tuto chvilku v hrabance, již jsem zjistil, že v jednom kokonu je neaktivní brouk, kterého v kokonu nechávám. Nehýbu s nimi, vlhkost mají nižší a substrát již mají ubraný. V tuhle chvíli nejsem schopný sehnat a udělat tolik hrabanky, kolik potřebuji do krabice, do níž následně půjdou, proto jsem jako náhradu připravil lignocel, do kterého bych aspoň tohoto 1 neaktivního brouka, chtěl přendat, než nasbírám hrabanku. Zajímá mě tedy, jestli lignocel neaktivnímu imagu nějakým způsobem může vadit. Nehodlám v něm chovat larvy ani uchovávat kokony, je to jen na rychlo vytvořená alternativa.
Dobrý den,
Měl bych dotaz, ohledně substrátu pro MTU.
Moji brouci jsou ještě v kokonu, a předpokládám, že u nich zrovna nebudu, když se budou vykuklovat. Hodlám jim jako substrát dát listovou hrabanku, jakmile budou aktivní. Ovšem dočasně bych je chtěl nechat v lignocelu, jenom na tu dobu, co budou neaktivní. Existuje nějaké riziko, co se lignocelu týče nebo jim to na tu chvilku, co budou neaktivní, vadit nebude?
Děkuji moc za odpovědi,
Mikeš
Dobrý den,
Měl bych zde dotaz na Vás, kteří s tímto mají nějakou zkušenost. Nějakou dobu zpět jsem dostal entomologickou krabičku, a jak šel čas, dal jsem si do ní Extatosomu tiaratum s párem šídel. Nějak jsem ale neřešil starání se o tělo hmyzáků, takže se mi krabička lehce zašpinila, nejedná se o nic hrozného, ale i tak. Chtěl bych jí tedy vyčistit. Jedná se o krabičku s molitanovým podkladem. Co na to použít, abych krabičku nepoškodil?
Děkuji moc za odpovědi.
tomvoj
napsal(a):
Když jsem choval MTU, tak asi nejvíce se osvědčil kvalitní substrát - listovka, větší boxy pro larvy, aby larva nehladověla, když to člověk zapomene zkontrolovat, protože přece jenom žere dost, nižší teplota tj kolem 20 °C. Občas nějaká larva přeležela a pak byl z toho pěkný brouk. Larvám nevyměňovat všechen substrát, ale vždy tak 1/4 nebo 1/3 prožraného nechat.
Larvy kontroluju každý měsíc, hrabanku doplňuji, teď už to začínají být docela velký hovada, tudíž doplňování bude víc. Celý substrát taky nevyměňuji. Teplota je bohužel teď vyšší, většinou takových 24°C, ale larvy vypadají dobře. Každopádně díky za odpověď.
Dobrý den, v hrabance u larev zlatohlávků se mi objevily takovýto malý červíci. Mohl by mi někdo pomoci s určením? A vadí zlatohlávkům? Děkuji za odpovědi