
D.Páleník
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 25. 2. 2022 13:48:50
Naposledy přihlášen: 13. 4. 2022 21:53:36
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Bigfoot
napsal(a):
Děkuji, a to musíte dělat každý den? Nebo si uděláte větší množství a dáte potom třeba do lednice?
Ta směs se používá v době hnízdění ale můžete i mimo tuto dobu jako zpestření jídelníčku. Dělám většinou menší porce čerstvé. Ono do lednice to dát můžete ale na druhý den to je dost vlhké, a to není dobré.. Směs má být sypká! Ještě co se týče ingrediencí můžete přidat listy kopřivy najemno, a rozdrcené skořápky.
Uda
napsal(a):
Ano dle mně máte také pár. Dilute opalina vypadá na samici. Já je také chovám ale jen žlutobřiché čili žádný náznak červené v kostřeci ani na břiše a nedávno jsem si pro jistotu dělal test pohlaví protože jedna samice má také náznak červeného zrcadílka v křídlech. A myslel jsem si že to bude samec ale skoro rok a barva se moc nezměnila. A u neofém je to celkem běžné že samice vysedává v budce a samec ji krmí přes otvor a málo kdy je vidět že ji krmí před váma, ale i to je občas vidět. U mně loni když jsem dával nový pár do voliéry tak jsem samce nechal vybrat se 2 samic ale žádné velké líbánky neprobihaly tak jsem nechal samici co vysedávala u otvoru budky a jakmile jsem dostavil lichou zapadla do budky a cca za 3 týdny měla vajíčka. A letos už sedí na 5 vejcích zhruba týden. Takže dejte jim čas vajíčka určitě budou ale jestli neoplozené tak to bude impuls že si nesedí.
Děkuju za info
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Za mě je měsíc celkem krátká doba na to, aby se dalo říct, že k sobě nesedí. Zvlášť pokud samička leze už do budky, bych je nechala v klidu spolu.
Většinou samičky snáší cca 14 dnů až do měsíce od lezení do budky.
Jo a to, že se samec k samici přes vámi tolik nemá ještě neznamená, že to není jinak, když tam nejste. :))
Pro příklad - manžel měl v době seznámení před 6 lety už dospělý pár horských. Já je za celé ty roky viděla pářit se a krmit se tak 1-2x. Přesto mají každý rok 2-4 mladé. :) Naopak máme nyní 3 letý pár (oba k nám přišli jako cca roční) letos šli do toku poprvé a ty jsem viděla se pářit už asi 3x. A samec přede mnou samici i pravidelně krmí. :) Jo a od začátku vztahu chodím krmit všechny papoušky já, takže to není ani tím, že by třeba ten starší pár na mě nebyl dostatečně zvyklý. Prostě jsou to stydlíni no. :)
Děkuju za odpověď ☺️
Zdravím chovatelé, mám dotaz pořídil jsem si pár Neofém Tyrkysových mám je asi měsíc, a samička se začíná zajímat o budku ale zdá se mi že samec to má asi na háku, a nějak se o samičku asi ani nezajímá nevím.. Můj dotaz zní za jak dlouho by si na sebe mohli více zvyknout. A v jakém měsíci bych se mohl dočkat prvních vajec. Lépe řečeno kdy vám začínají Neofémy hnízdit? Nerad bych měnil samce či naopak. A po jaké době poznat že si pár spolu nerozumí? Nebo radši počkat, a doufat že si sednou.Děkuju ať se daří
HHH
napsal(a):
Dobrý den, kdysi jsem tuto kombinaci také choval. Jediným možným problémem může být, pokud by pásovníci vytahovali materiál z hnízda holoubků, aby nevypadla vajíčka nebo mladí holoubci. Pokud holoubci hnízdí v košíčku, tak stačí v takovém případě doplňovat hnízdní výplň.
Ať se vám daří
H
Dobrý den, děkuji za odpověď myslím si že když bude dostatek hnízdního materiálu, a hnízda dál od sebe tak by snad nebyl problém, a ještě když přiložím například větvě pro větší soukromí tak by si mohli hledět svého.. Ale to je moje teorie. K chovu se vracím po pár letech tak uvítám jakoukoli radu. Děkuji
Zdravím milovníky chovu exotického ptactva, po delší době se vracím k chovu a potřeboval bych poradit s osazenstvím.
Venkovní voliéra délka: 210 cm, šířka 135 cm,výška 220 cm.
Zvažuji o neofémách tyrkysových, holoubcích diamantových a rýžovnících šedých vše po páru.
Myslíte že by to mohlo takhle fungovat?
Popřípadě jestli byste poradili jiné druhy mírumilovných opeřenců.
Děkuji