Informace o uživateli:
pyrury zelenolící: opalin - tyrkys opalín, mníšek šedý - modrý-lutino, křepelka čínská, astrild rákosní,neofema bourek - lutino - růžová - fallow - pale fallow.
Z jiného ranku: bedlingtonský teriér 2x, pagekon řasnatý, chamíce Máňa.
V budoucím životě budu chovat kozy.
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 1. 5. 2023 09:30:16
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Moudivláček
napsal(a):
Paní, hluboce si vážím Vašeho soucitu ke zvířatům. Mám je též rád, odchovávám 45 let různé druhy, moc mě to baví, nemocné léčím, ale u uvedeného astrida rákosního, které roky chovám se domnívám je to otázka lidské psychologie a ne vztah ke zvířatům. Jen dodám, že veterinářka si vzhledem k délce života astrilda vydělala. Já bych ho utratil. Nerad bych vypadal jako příšera, ale na zvířata nelze aplikovat hlediska lidská. Starat se, netrápit, léčit, ale jsou určité meze.
Zdravím, náhodou jsem narazila opět na toto vlákno. Jen k té naší samičce s dlahou. Na přelomu roku uhynula, dožila se tedy téměř osmi let a odchovala 35 mladých, takže si svoji operaci dávno zaplatila a myslím, že si žila spokojeně.
Zdravím! Připraven letní byt pro párek astrildů. Druhý pár je ve voliéře s bourkama a křepelkama.
PeViki
napsal(a):
Zdravím, samice mi snesla další vejce 🤔🥴
Zatím je to tedy takto:
11.4. první (oplodněné)
14.4. druhé (prázdné)
24.4. třetí
26.4. čtvrté
Čekám co bude dnes, jestli náhodou nebude snášet ještě další. Zatím nevím co ty další dvě, ale dnes to skoro působí že i to třetí bude oplodněné, ale zatím to nevím s jistotou.
Tak nevím, nechám to mu volný průběh a uvidím co z toho nakonec (ne)bude🤔😄🤦♀️
Díky za info. Mohlo by to klapnout.Na fotce moje mláďata v rozdílu více než 14 dnů. Vše bylo ok.
PeViki
napsal(a):
Zdravím, prosím, jako začátečník s chovem se chci zeptat ohledně snášení vajec u pyrury.
Samice mi 11.dubna snesla první vejce, 14.dubna druhé, pak už nic. Když vejce prosvítím, vypadá to že jedno je oplodněné, druhé prázdné. Měla jsem tedy za to, že nejspíš bude max jeden bojovníček. Dnes (24.4.) ale snesla další vejce 🤔😳 dál poctivě sedí. Není to moc velký časový rozdíl ? Myslela jsem, že várku vajec snese cca ob den. Je to běžné?
Jedná se o tříletý pár, loni měla poprvé 7vajec, ale vše čisté. To snášela obden.
Zeptám se, jaký je vývoj dál?
Noodles
napsal(a):
Pro ty co by náš příběh zajímal, tak se samička oškubala a v létě zase obrostla a byla krásně zarostlá až do nového roku, teď se nám zase začíná, naštěstí jen lehce, škubat, už ji pozorovali tři veterináři a nikdo nám neřekl konkrétní důvod, je to zřejmě něco psychického a bereme na to kapky vitamínu B. Protože stravu, pohyb, stres, nudu jsme vyloučili. Asi to bude její trauma když dlouhodobě prodělávala stázi volete, když byla trochu zanedbaná od předchozího majitele, to jsme s doktory řešili taky křížem krážem. Teď má dietu a je v pohodě.
Tak se zřejmě jedná o fázi v roce ze které je schopná se sama dostat. Jestli to tak bude i další roky bude překvapením. Peří si většinou nevytrhává, ale štípe. Že z pírka uštípne jen praporek a začátek si většinou nechává, tak je to asi morbidní zlozvyk i když hraček v kleci má dostatek a hlavně jsou všichni mimo klece, hrajou si všichni tři spolu i s námi každý den. Snažíme se je ob den motivovat ke koupání, protože rozprašovač nesnáší, ale místo samičky se furt koupou ty dva bambulíni.
Už se z toho stal zlozvyk, je to jako když si někdo kouše nehty a nemůže si pomoci. Nám trochu pomohla stará frote ponožka, nebo jakýkoli frote hadřík, a on si ji "děruje". Ale pomůže to na chvilku, jinak se uštipuje stále. Smířili jsme se s tím.
Nelus96
napsal(a):
Ahoj, měly jsem že zverimexu dva Agapornise (pareček), měly volieru a 5 let spolu vyrůstali. Sameček bohužel nedávno umřel. Samičku jsme přemístili do jiné klece a dali do místnosti, kde jsme porad aby nebyla sama. Na klec si zvykla, smutně nevypadá, hraje si, pije, žere, je aktivní. Nikdy nebyla moc kontaktní, ale hodně se schovávala do svoji budky, tu už nemá, je alepson více aktivní a víc na světle. Jenomže problém je, že pořád hrozne křičí, dost mi přijde že že strachu z nás. Jakoby nás odhaněla pryč. Vím že agači jsou hlasití a jeden víc než dva, ale tohle je v podstatě nevydržitelne. Jak docílit toho aby se nás tolik nebala. Venku pustena být může každý den, vrátit se umí ale celou dobu jen sedí někde a křiči.. pořizovat druhého už nemuzem. Děkuji
Určitě pořídit protějšek.
Kubajz9011
napsal(a):
Dobrý den.Setkal se někdo s něčím podobným?Samice opalína má téměř celou hlavu bez peří(od ostatních to nemá).Jedná se o nějakého roztoče či nemoc?Projevilo se to,když jsem koupil klec z druhé ruky a od té doby jsem si všímal,že je to horší a horší. Začíná to mít i druhý pták na hlavě. Budu rád za každou radu, zda něco přidat do krmení,či ptáka izolovat od ostatních.
Myslím, že jim to dělá některý spolubydlící.
jana1150
napsal(a):
Dobrý den, bourky mám již několik let a vždy je odchovávam stejně. Mlade nechávám i přes další hnízdění co nejdéle u rodičů. Letos poprvé stejný případ jako píše Eli. Řekla bych, že to dost pomohlo rodičům. Kdyby to tak fungovalo u všech 😉. Jj
Zdravím, já na to koukala jako blázen. Nejvíce se angažoval tříměsíční sameček . Byla radost tu spolupráci pozorovat. Mají budku, kterou jsem jim nikdy nechtěla dát, protože je úplně miniaturní, menší než pro andulky, původně nouzovka, ale snad proto ji mají v oblibě. Jsou tam skoro ve dvou patrech. .