
EvaHora
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 5. 4. 2015 14:40:46
Naposledy přihlášen: 25. 3. 2020 09:54:04
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Naprosto souhlasím, dělala jsem stejné chyby. Kvočnu rozhodně oddělit, já ji po zkušenostech nechávám zvlášť i s kuřaty dva měsíce, aby je ostatní slepice neklovaly. Měla jsem kvočnu, která zahnala i krahujce, a jiné zabily ostatní slepice kuře před očima a ani to s ní nehnulo.
Taky se mi podařilo zavléct si do kurníku čmelíky a všenky - koupila jsem pipky od svinského chovatele. Zkusili jsme kde co, byl to horor, kdy jsem polévala kurník vařící vodou i Savem, a nepomohlo to. Nejlepší výsledek máme s přípravkem Chirox - chytrá desinfekce, ten vyhubí všechno, ale používáme ho několikrát za rok, vždy po, na jaře a před zimou, a potom vždy po jednom až dvou týdnech znovu. Je sice dražší, ale jednu láhev máme už tři roky, ředí se a dvěma litry namíchaného roztoku vystříkáme tři kurníky po dvanácti pipkách. Je eko a neškodí ničemu.
Já mám bressky od pana Lhotského už druhý rok a jsem spokojená. Příští týden se mi budou líhnout další. Jsou pěkné, masité, maso je jemné, a snášejí asi 5 - 6 vajec týdně. Nohy mají modré a jsou mírné a snášenlivé povahy. Přidávám do krmení odpadní maso - např. slezinky, játra, různé odřezky, nadrcené měkké syrové kosti a občas kostku droždí. Jsou na louce, krmím pšenicí, v zimě brambory a kukuřičný šrot, mají rády i třeba zbytek tvarohu. Po tom, co jsem začala přidávat maso, se značně zvedla snůška. Přeju úspěchy.
Mám dvě bronzové a nemám žádné zkušenosti. Když snášely 14 dnů, vrátila jsem jim všech 29 vajec, která zatím snesly, do dvou hnízd, ale seděla jen jedna, a ta druhá k ní občas přisedla, ta ale normálně chodila ven. Po dalších 4 dnech seděly obě, každá na jednom hnízdě. Seděly bez hnutí 2 dny, tak jsem je opatrně sundala, aby se napily, a bylo pod nimi dalších pár vajec. Okamžitě se ale vrátily. Každá tak má asi 20 vajec, nechci se v tom moc přehrabovat, abych to počítala přesně. Teď sedí 10 dní, a vždycky po dvou dnech vyjdou do zahrady, napijí se a nazobou, udělají čelem vzad a zase usednou. Jsem strašně napnutá, jak to dopadne. Držím palce sobě i všem dalším.
Pokud jde o krůty kanadské, kupovala jsem je vždy v květnu jako 7 - 10 týdenní k dokrmení. Každý rok z pěti jedna uhynula, porážková váha ale byla po 8 měsících 12 - 14 kg - samičky. Ty jsou choulostivé tak asi do 3 měsíců věku, pak už to jde. Loni jsem pořídila krůty bronzové, krocana a dvě nepříbuzné samičky, jsou venku mezi slepicemi a na noc je zaháníme do zatepleného prostoru. Jsou mnohem otužilejší, ale také menší. Krocan má asi 10 kg, slepičky asi 4 kg živé váhy. Krocan teď začíná tokat, těšíme se na vejce. Zkušený chovatel mi řekl, že se krůta postará o všechno sama. Také mi doporučil neoddělovat je od slepic, aby získaly protilátky. Ať se daří.