
Felinka120
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 20. 11. 2018 18:19:30
Naposledy přihlášen: 17. 12. 2019 11:34:02
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Pořiďte si záclonu v celku (záclona nesmí být půlená, čili dvojdílná, ale v celku) až na zem a po stranách dejte krajku až na zem. Měla jsem v kuchyni na okně voskovky, což je jedovatá rostlina pro kočky a dlouhou záclonu, po stranách s krajkou až na zem a Felinka, jinak velký milovník oken, si kuchyňského okna ani nevšímala a nevšímá do teď a hlavně nemá kudy na to okno vylézt. Ještě doplním, že u okna je kuchyňský stůl a vůbec na něj neleze.
Nemuselo vůbec dojít k nakrytí..... Přečtěte si tento článek, popisuje příznaky březosti počínaje od prvního dne nakrytí a hlavně se tam píše, že veterinář Vám je schopen spolehlivě potvrdit březost kočky ultrazvukem až ve čtvrtém týdnu od nakrytí (ve vašem případě domnělého nakrytí). Tak ty čtyři týdny počkejte a pak zajděte s kočičkou na ultrazvuk a budete hned vědět jestli opravdu k něčemu došlo. Vím, že ty čtyři týdny čekání budou pro Vás muka, ale to, že jste je viděla venku vedle sebe, ještě neznamená, že k něčemu došlo. Pamatuji si, že v únoru 2012, když jsem přijela v noci z práce a otevírala dveře, tak Felinka mi proklouzla mezi dveřmi. Venku byl sníh, tak jsem šla podle tlapiček a našla jsem ji o pár baráků dál v zahradě a vedle ní byla nějaká kočka nebo kocour,ale nic nedělali, tak jsem přelezla plot, popadla Felinku a brankou ji vynesla zpět dom. Na kastraci jsme šli 20.3. a tehdy jsem ještě poprosila paní doktorku jestli by mohla zjístit jestli už náhodou nečeká koťátka a řekla jí co se stalo v únoru a ona udělala Felince ultrazvuk a bylo vše v pořádku, koťátka nečekala, takže v tu únorovou noc skutečně k ničemu nedošlo a může to tak být i ve vašem případě, tak se zatím moc nenervujte a zkuste vydržet v klidu ty 4 týdny a uvidíte.... Třeba,to dobře dopadne i Vám A kdyby přeci jen, tak zkuste veterináři vysvětlit situaci a zeptat se jestli se s tím dá ještě něco dělat?? Držím tlapky!
https://www.juko-krmiva.cz/brezost-a-porod-u-kocky-cl73.php
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
nakažlivé je leccos, ale k opravdové nakažlivosti potřebujete, aby se virus šířil nějak do prostředí, a to mutovaný FIP virus moc neumí. Ve střevní sliznici se už nemnoží, ani v jiných sliznicích. Jediný případ, kdy se může vylučovat ven, je, když se vytvoří granulom v ledvině a ten se provalí do vývodů moči. To je hodně teoretické a smůla.
Navíc jak jsem řekla, virus je jen část patogeneze. Druhá část je imunitní odpověď individuálního organismu kočky. TH1 odpověď virus zcela zničí a k žádné nemoci nedojde. TH2 způsobuje vlhkou FIP. Pokud spolu žijí v jedné domácnosti dvě kočky a jedna onemocní FIP, ta druhá nemá vyšší pravděpodobnost rozvoje FIP než kočka u sousedů. Pokud není příbuzná, protože "špatná" imunitní odpověď je dědičná.
Děkuji :-)
Četla jsem, nemohu zatím najít kde, že virus přežívá v prostředí 6 měsíců, takže se doporučuje počkat.
Tady v tomto článku z veterinární nemocnice Praha Stodůlky se, ale píše, že virus přežívá v prostředí 2 měsíce, takže minimálně po tuto dobu počkat a doma všechno pořádně vydesinfikovat SAVEM!
http://www.vetcentrum.cz/stodulky/lekar/791/fip-infekcni-zanet-pobrisnice-peritonitis-
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
anebo by jí taky pomohla bezopet pasta či ta laktuloza.......nebo taky jenom olej ze sardinek....
ono když je kočce blbě tak nežere ani neběhá "jak pomelo" a nehraje si, není zvědavá
stáhne se, zaujme "bolavou" polohu
To je dost individuální.
Jít na veterinu, protože se mi kočka dva dny (dnes možná, už víc) nevyprazdňuje je dost pádný důvod......
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
felinka, proto se taky ptám, zda močí......
a dle úvodního příspěvku je to kočka
může mít bezoáry
nebo si mohla zvolit toaletu zcela jinde
No, já doufám, že je to kočka a ne kocour, ale i u kočky zánět močových cest není nic přijemného a stejně tak zácpa, nečekala bych, až bude pracovní týden, ale jela bych na pohotovost hned......
Na veterině velice rychle přijdou na to co ji je, podle pohmatu bříška poznají jestli má plný močový měchýř a nemůže se vyprázdnit, pomůže sono močového měchýře a rtg střev, kde zjístí zda je střevo ucpané a kočičce pomůžou od bolesti, určitě bych návštěvu veteriny neodkládala, až na pracovní týden.
Taky jsem hledala Felinku asi třikrát, toulala se mi a to byla rok po kastraci, teď, už se drží doma nebo blízko domova. Když jsem ji hledala, tak jsem vyvěsila inzeráty v okolních vesnicích, v útulcích, na veterinách, v obchodech, na sloupech elektrického vedení a v blízkosti zastávek MHD(protože na zastávkách se nesmí věsit inzeráty-hned vám je strhnou).Taky jsem dávala odměnu 3000Kč. Jednou byla u sousedů v ložnici pod peřináčem a mňoukat začla, až, když zhasli, tak na mne v noci zvonili, že mám u nich kočku, jednou jsem ji viděla běhat s jinou kočkou a potom po dvou dnech přišla a po třetí byla zavřená ve skleníku.Mému známému se ztratila kočka na dovolené, přišla, až po roce a byla v dobrém stavu, když na ni zavolal, tak přiběhla k němu, otřela se o nohu a zase odešla a už ji nikdy neviděl. Známý veterinář mi taky říkal, že někdy kočky odejdou z domova, když se chystají zemřít nebo si najdou lepší domov, kde se jim líbí víc. Tak Vám přeji, ať se najde. Jak píše Fikovnice, naděje umírá poslední! Moc Vám přeji šťastný konec! Držím všechny tlapky!
fikovnice
napsal(a):
Tak s bobkem se dá počkat... S močením je to samozřejmě mnohem horší situace.
Mmch. když jsem si přivezla od chovatelky nový přírůstek, mám pocit, že poprvé šla kadit snad až za 48hod - chovatelka ji podrobila před delší jízdou autem trochu jídlové restrikci. Taky jsem měla strach a chovatelce několikrát volala, ale bobek se pak normálně dostavil.
Ale jak už jsem mockrát psala, taky by bylo fajn, kdyby se lidi, co sem píší o radu, taky zpětně ozvali. Jejich zkušenosti pak mohou být užitečné pro jiné.
No, pokud se vám kočička během dne nevykaká a ani nevidíte stopy po močení, tak není radno čekat do dalšího dne, zvláště u kocourů, protože u obstrukce(ucpání) močové trubice může bez pomoci nastat smrt během 24-48hodin(tento údaj mám vyčtený).
Jo, jo, bylo by fajn, kdyby se tazatelé taky ozývali zpět, bylo by to určitě užitečné...
No, ať, už je to zácpa nebo FLUTD (na první pohled to vypadá stejně-kočka chodí často a marně na záchod), tak kočička potřebuje veterináře co nejdřív! Je víkend, takže bych vyhledala pohotovost.
https://www.livet.cz/flutd.php
https://www.metropolevet.cz/zacpa-u-kocky/
No, ta krev by tam být neměla. Nejlíp uděláte, když zavoláte svému veterináři a poradíte se s ním. Kočka po kastraci by neměla skákat, nejen proto, že mohou povolit stehy a objeví se krev, ale také kvůliva tomu, aby se kočičce nevytvořila kýla.Felinka, když byla po kastraci, tak taky byla živá, ale to jsem vyřešila tím, že jsem ji udělala pelíšek v přepravce a na záchod jsem ji nosila, vždycky jsem ji otevřela dvířka a dívala se kam půjde, jestli šla k venkovním dveřím, tak jsem ji znova zavřela do přepravky (přepravka velká, určená pro dvě kočky), pokud šla k záchudku, tak jsem ji nechala.Měla jsem výhodu, že jsem s ní mohla být doma, takže jsem se ji věnovala. A když jsem potřebovala si odpočinout od hlídání a trochu se prospat, nasadila jsem ji límec, aby si nemohla lízat ránu, protože měla k tomu tendence.Pořádně vyblbnout jsem ji nechala až dva dny před vytažením stehů, né, že by skákala, ale běhala v kuchyní za malým tenisovým míčkem a dělala přitom kotrmelce.Stehy se vytahovali po 10 dnech.
Pokud máte strach z toxoplazmózy, můžete požádat svého praktika o odběr krve na vyšetření toxoplazmózy. Inkubační doba toxoplazmózy je 1-3 týdny. Takže pokud máte strach, tak za tři týdny zajděte ke svému praktikovi. Proti blechám dobře funguje kapička nebo-li spot on Stronghold,Advantage a FrontLine Combo (je jak proti dospělým blechám, tak i proti vývojovým stádiím blech).Jinak já se toxoplazmózy nebojím a to i přesto, že Felinka chytá myši a žere je, tak se může od myši nakazit nejen tasemnicí, ale i toxoplazmźou. Myslím si, že pokud člověk dodržuje určité hygienicteké chování, tak se bát nemusí. Samozřejmě Vás chápu, že se bojíte, když jste těhotná, tak pro klid duše můžete požádat praktika o zmiňované vyšetření.Toxoplazmźou se spíš, ale člověk nakazí z neoprané nebo špatně umyté zeleniny než od kočky.
http://zverolekarka.com/fiv/ (tímto Bodlinku zdravím..... )
https://www.livet.cz/FIV.php
No, je to nepřirozené, sice jsem viděla pár koček chodit na postrojku a se svojí Felinkou jsem taky chodila na postrojku, ale to bylo v době, kdy měla hypoalergení granule, takže nesměla chodit volně ven, aby nejedla u sousedů, protože nic jiného nesměla jíst a chodila pěkně, akorát člověk musel jít kam chtěla ona a jednou zmerčila ptáčka na stromě a v momentě vyběhla po kmenu stromu do koruny a já vysela na vodítku pod stromem....
Felinka má běžně volný přístup ven i domů skrz kočičí dvířka.Kočka má mít volný přístup ven a nebo, pokud ji nechcete pouštět samotnou ven, tak raději, ať venek vůbec nepozná, protože jakmile kočka pozná venek, tak po venku touží - pokud ovšem nezažije venku něco zlého, to se potom drží doma a z venku má strach.
Včera večer jsem Vám psala, aby jste jí udělala vývar, za dnešní den jste, už vývar mohla mít uvařený a zkusit ho kočičce podat v misečce a postavit kočičku k misečce (teplý, ale ne horký, ta vůně kočičku většinou přesvědčí). Aspoň tohle jste za dnešek mohla vyzkoušet. Bodlinka Vám napsala, že další možností jak rozjíst kočičku je pasta Calopetka, tu dostanete na veterině, když si o ni řeknete, taky, když si řeknete, můžete dostat pro kočičku diazepan a můžete kombinovat diazepan s vývarem. Když kočička nejí, tak se musí snažit obě strany - jak veterináři, tak majitel, ale Vy jste to vzdala! Vůbec jste se ji nepokusila rozjíst a hned ji chcete nechat uspat a přitom dnes dopoledne jste mi napsala, že chcete bojovat, tak bojujte!!!
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Ano, dnes pojedu na veterinu a uvidíme.
Třeba ji dají kapačky s výživou a přežije to.
Byla to kočička z vesnice, ale stoprocentně je to kříženec nějaké čistokrevné.
Pokusím se pro ni udělat maximum, jen doufám, že ji nic nebolí.
Alespoň tekutiny přijímá sama, i já jí je doplňuji.
Chceme bojovat.