
ferda841
Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 29. 12. 2022 18:02:00
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Rybářství Hodonín. Řekl bych, že i ceny jsou příznivé. Pojízdní prodejci jsou dražší https://www.rybarstvi-hodonin.cz/drubez/
laying hen
napsal(a):
http://eu.aviagen.com/tech-center/download/1339/Ross308-308FF-BroilerPO2019-EN.pdf
Pozrite tu, female. 34.deň je váha cez 2000gramov. Čiže 4-5 týždňov, kuriatka sa tiež kŕmia zmesou K1, ktorá je cenovo podobná BR1. Skonzumujú viac, o.k. V čase, kedy budú mať 2000gramov, skonzumujú 3000gr zmesky. Potom prechádzate na pšeničný šrot+povedzme uvedený hrach+nejaký Nutrimix hydina, čo im bude stačiť, reštrikcia krmenia na 166gr denne podla veku a hmotnosti podla tabuľky. Pri takomto konzume je sila zmesky 13.4% pre brojlery oproti konzumu hybridky (120gr denne) cca 13.4% x 1.4 = 18.76%, čiže zadávateľ nevedomky stvoril v podstate ideálnu zmes o obsahu bielkoviny pre svoje brojlerky.
Nespochybňujem, že hybridky sú lepšie nosnice ako brojlerky. Ale zmysel mojich príspevkov je inde, možno ste nepochopili. Vieme, ako kŕmi vačšina chovateľov, zmeska je drahá. Obilniny, zemiaky... Pre týchto chovateľov môže byť brojlerka vďaka vyššiemu konzumu lepšia nosnica ako hybridka, o znáške rozhoduje obsah bielkoviny v skonzumovanom krmive.
Tady ta tabulka je špatná, jedná se o výkrmové kuřata, které se krmí ad libitum. Ty gramáže jsou tam jen orientační. Z toho vybírat kuřičky je nesmysl. Možná jsem to špatně pochopil, ale vy by jste chtěl vybrat kuřičky ve věku 35 dní o váze cca 2kg a dál je použít na snášku? A dál je krmit podle tabulky domácí směskou? Víte jak to dopadne? Kuřičky buď ztloustnou natolik, že z nich dostanete jen pár vajec a možná ani to ne. Nebo nastane snáška v cca 14ti týdnech života, kdy nebude jejich pohlavní ústrojí dostatečně vyvinuté a ponesou vajíčka bez skořápky, jen v bláně.
A zadavatel píše, že má rodičovskou generaci. pro ně platí tahle příručka: http://en.aviagen.com/assets/Tech_Center/Ross_PS//Ross308-PS-PO-EN-2016.pdf
Restrikce krmiva je u těchto slepic alfa a omega zdárného odchovu k produkci snášky a udržení snášky po potřebnou dobu chovu. Já jsem už několikrát(3x) bral tyto rodičovské slepice a líhl jsem si z nich kuřata (za použití kohouta holokrčky z Gyronu.sk). Teď na podzim se vyřazují už jako vynesené. Ale povím vám, že udržet je v kondici je vcelku velká práce, pokud chcete aby vám ještě jednu sezonu nějak obstojně nesly. 200g krmiva, pšenice nebo jiné po domácku udělané směsky, je moc a brzo ztuční. Není jen důležitý odpovídající obsah bílkovin, ale i energie a podle toho dávkovat krmivo. Když jsem je měl poprvé, tak nesli vcelku dobře. Podruhé katastrofa, vyžral jsem je a byl konec. A potřetí jsem jim dával opravdu jen 140g denně a snáška byla dobrá. A druhá věc je ta, že jakmile příjde léto a horka, tak se dost často stává, že dostanou infarkt. Srdce to neutáhne. To vždycky pozoruju, která začíná vypadat "unaveně" tak rychle ji zaříznout Jako může to zkusit a dělat experimenty. Konec konců je to koníček
Erik Rosario
napsal(a):
na nasej automatickej je doporucovane 55% vlkhost a posledne dni 60% ak klesne pod 45% tak hlasi nizku vlhkost.
mam aj poloautomaticke, kde manualne otacam vajicka Cleo a tiez drzim vlhkost okolo 50-60% kedze sa mi zda ze ta vlhkost kolise.
som hladal info aj rozne po webe a pisu tam dokonca ze 80% co mi pride az moc.
stava sa nam casto, ze niektore kurence alebo teraz aj kacice sa vyliahnu o 1-2 dni skorej ako je termin a niektore maju problem, ze si vytukaju otvor a potom uhynu vo vnutri, vraj je to aj z dovodu ze je vyssia vlhkost a plod je vacsi a nedokaze otacat hlavu aby si rozbilo skrupinu. hoci aj tento rok sme mali velke mladata a v pohode si rozbili skrupinu same.
aj vlani aj tento rok sa nam stalo, ze mladata uhynuli vo vnutri uz po tom co si spravili prvy otvor v skrupine viac to zial nedali. Na Internete som nasiel navod a videa ako pomoct mladatu von z vajicka ak tam ostalo uviaznute, je to vsak vzdy dilema ci mu pomoct a moznost zachranit ho alebo mu to prave viac uskodi.
tento rok som z prvej davky vyberal 10 kureniec z toho 9 prezilo ani nevidiet ktore to boli, jedno si pametam to bolo posledne, stale sa mu dari, je vsak o 7 dni mladsie od prveho takze je tam rozdiel.
akurat sa mi liahnu kacice tak 6 z 15 som pomahal, jedno sa zacalo klovat na spicatej casti vajicka cize bolo zle otocene. uz v tom mam celkom prax vlani z tych prvych bola uspesnost asi 50-60% tento rok je zatial vyssia.
Pokud máte takovéto problémy při líhnutí, tak bych opravdu uvažoval o upravení nastavených hodnot. Jak říkám, vysoká vlhkost. U hrabavé drůbeže těch 45% bohatě stačí. Vodní těch 55% může být. Já jsem letos poprvé líhl husy a dal jsem 50% vlhosti a teplotu 37,8°C, poslední tři dny 70% vlhkost a 37,5°C teplota + jsem ještě 3x denně vlhčil rozprašovačem. Ono každá líheň má své odchylky. Není 100%, že líheň(kterákoliv) měří tu vlhkost dobře
petan83
napsal(a):
Kachny mulard jsou mezidruhoví kříženci kachny pekingské americký typ x kachna ruánská (mateřská větev rodičovského kompletu) a kachna pižmová (otcovská větev).
Kachna pekingská a ruánská jsou stejný druh, takže je úplně jedno jestli je mezi sebou budete křížit nebo ne. Pokud na ně pustíte pižmáka(jiný druh), tak dostanete mularda od obou dvou, akorát možná budou jinak zbarveni.
0.1 pekingská X 1.0 pižmovka = mulard
0.1 ruánská X 1.0 pižmovka = mulard
0.1 ruánská X 1.0 pekingská= kříženec plemen 0.1 X 1.0 pižmovka = mulard
Co jsem zjistil při brouzdání na netu nebo respektivě na YouTube, tak oranžovooké těžší Bresse jsou zřejmě americká varieta nebo aspoň jsou tak nazývány American Bresse. Stačí si to zadat do vyhledávače na YouTube. Co se týče černookých lehkých, tak ty by měly být původní francouzské plemeno. Rozhodně bych tyto dvě variety mezi sebou nekřížil, je to podle mě blbost. Potomci z toho to křížení nejsou ani to ani to. A že se to v poslední době rozmohlo. Každý kříží a snaží se dostat jedince s černým okem a rychlím růstem na maso. Pak se to prodává jako originál... nechápu? Toť můj názor.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Chleba je ok, jen pozor na jeho kvašení po namáčení.Nutiční hodnoty pšenice vs. chleba a běžné pečivo.Vše střední hodnoty:
Pšenice setá: cena 4,50 kč/kg
Bílkoviny 11 %
Sacharidy 71 %
Tuky 2 %
Vláknina 12 %
Pšeničné klíčky: cena 11 kč/kg
Bílkoviny 26 %
Sacharidy 46 %
Tuky 10 %
Vláknina 14 %
Chléb konzumní: cena 5 kč/kg(cca za krmné pečivo)
Bílkoviny 8 %
Sacharidy 45 %
Tuky 1,1 %
Vláknina 4 %
Rohlík bílý:
Bílkoviny 9,8 % cena 5 kč/kg(cca za krmné pečivo)
Sacharidy 57,5 %
Tuky 3,7 %
Vláknina 4,5 %
Rohlík celozrný: cena 5 kč/kg(cca za krmné pečivo)
Bílkoviny 9 %
Sacharidy 54,7 %
Tuky 2,9 %
Vláknina 9,7 %
Takže suché a neplesnivé pečivo jako doplňkové krmivo ano, ale určitě na něm nestavět krmnou dávku.
Pšenice má cca 2,5% vlákniny a bílkovin cca 12,5%... tyto průměry se většinou uvádějí ve všech knížkách. Kdyby měla 12% tak by právě slepice nenesly. Proto není dobré slepicím zkrmovat oves a ve velké míře ani ječmen.Bavím se o suchém celém zrnu. Ony samy granule obsahují vlákninu kolem 4%.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
A co slepice brojlera a kohout Plymutky bílé velké co to udělá ? poroste to dobře nebo to ani nezkoušet ?
Tuto kombinaci jsem letos vyzkoušel a byl jsem spokojený. Loni v listopadu jsem koupil brojlerové slepice z farmy (rodičovskou generaci brojlerů) a pustil jsem na ně kohouta Plymutky bílé. Slepice nebyly nijak extra nosnice, ale co zaostávaly na množství, tak vynahrazovaly velikostí vajec - cca 70 až 80g někdy i 85g vajíčka. Letos sem je sice nebral, ale určitě do budoucna to udělám znovu, ale použiji kohouta Bresse. Jen slepice jakmile budu mít naloženou líheň, tak je hned zaříznu. Jejich chov není tak ekonomický. Takže v listopadu koupím vyřazené a na jaře jak bude plná líheň porážka. Jinak v 10. týdnu kohoutci 2,1 kg a slepičky 1,8 kg. Možná by byly výsledky i lepší, ale přes velká horka se trošku zabrzdily. Ideální by byl nějaký prosvětlený zděný kurník, kde teplota nepůjde nad 25°C. Chovu zdar.
Je to úžasné plemeno, určitě se s někým z Vás příští rok zkontaktuji o koupi násadových vajec. Letos mám v plánu si pořídit Faverolky a Plymutky bílé. Ale zajímalo by mě, jakou má barvu oka bílá Bresse? Na internetu jsem našel s oranžovým i s černým okem, a jaký je vůbec popis a standard plemene? Někde se uvádí váha u kohouta jenom 3kg. Některé fotky vypadají na drůbež lehčího typu, některé zase na středně těžký typ. Můžete mi to trochu objasnit. Děkuji